Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1618 / 2499
(#) wolfi hozzászólása Nov 26, 2014 /
 
Sziasztok!
Nem akarok én bele ugatni a nagyok dolgába, de nekem volt TDA1558Q végfokom, és az a szerény véleményem, hogy nagyon lagymatag hangja van, nekem egy kicsit sem jött be. Én ezért inkább csak autoban hasnálnám, föleg mert 12V-rol megy.
(#) richt3r hozzászólása Nov 26, 2014 /
 
Sziasztok! Tudnátok írni, mutatni olyan konkrét kapcsolásokat,ahol a KE-s bázisosztós erősítőt alkalmazni szokták?
(#) reloop válasza richt3r hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
(#) pheteeemc hozzászólása Nov 28, 2014 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.megépítettem ezt az 50wattos erősítőt,és szépen szólt 2 percig aztán túlmelegedett a végtranzisztor.+- 26voltal tápláltam meg.
Akkor megpróbáltam fordítva betenni a két végtranzisztort ,mert néztem az adatlapján,hogy a bd 243-as az minusz feszültséget tud,és azt a -26 voltos oldalra raktam,akkor egy az egyben elfüstölt.
Köszi a válaszotokat.
Csatolom a képet!

50w 001.jpg
    
(#) reloop válasza pheteeemc hozzászólására (») Nov 28, 2014 /
 
Szia! Bővebb információt a témájában találsz.
Ez egy elég kiszámíthatatlanul gerjedékeny kapcsolás. A jel és a kimenő vezetéket gondosan szeparálni kell egymástól. Ajánlott a hűtőborda testelése, ehhez a végtranyókat szigetelten kell felfogatni.
A tranzisztorok megfordításából remélem okultál
Érdemes olvasgatni az alapkapcsolásokat, hogy máskor ne kövess el ekkora dőreséget.
(#) pheteeemc válasza reloop hozzászólására (») Nov 28, 2014 /
 
Igen.Köszönöm válaszod!Elméletileg végig néztem az összes alkatrészt,azok nem adták meg magukat.Az IC-ről meg nem tudom ,hogy meghalt-e.Most összerakom újra,precíz pontosan.
(#) reloop válasza pheteeemc hozzászólására (») Nov 28, 2014 /
 
A hálózati trafó elé köss be egy 40W-os soros izzót, hogy túláram esetén korlátozni tudjon. Éleszd hangszóró nélkül, testre zárt bemenettel. Mérd meg a kimeneti egyenfeszültséget, ha kisebb 200mV-nál jó az IC.
(#) pheteeemc válasza reloop hozzászólására (») Nov 28, 2014 /
 
Ez olyan 50mV,akkor jó.Illetve egy kérdés: Muszáj nekem a T1-es tranzisztort a végfokok hűtőbordájára tennem?
(#) reloop válasza pheteeemc hozzászólására (») Nov 28, 2014 /
 
A témájában hosszan olvashatsz erről, nem off-olnám ide.
A lényeg: egyedüli értelme a T1 - T2 - T3 termikus kapcsolatának volna, szóval mindegy.
(#) djloui hozzászólása Nov 28, 2014 /
 
Sziasztok, mitől produkálhat ilyen jelet egészen kis teljesítményen N-MOS nevű végfok. 4 Ohm-on még kisebb kivezérlésnél jelentkezik, ha zene megy rajta akkor pedig megreccsen mikor ezt produkálja.
(#) Buvarruha válasza djloui hozzászólására (») Nov 28, 2014 /
 
Begerjed, a fetesekkel könnyen előfordul.
(#) djloui válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 28, 2014 /
 
Eddig nem volt vele gond. Nyugalmi áram nem lehet gond? 10mV-ot mérek az ellenállásokon 5 pár fet van benne.

nmos_350.gif
    
(#) Buvarruha válasza djloui hozzászólására (») Nov 28, 2014 /
 
Ha műterheléssel terheled, akkor is produkálja?
(#) djloui válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 28, 2014 /
 
Műterheléssel is ez a helyzet de csúnyább a törés a színusz jel teteje törik. Ha zenével próbálom pedig nincs ereje, mintha a meghajtó fokozat menne csak.
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2014
(#) Csongi_ hozzászólása Nov 28, 2014 /
 
Sziasztok!
Erosito javitasnal egy BD140-es tranzisztorra esett a sor, az alkatreszek ellenorzeseben, meromuszerrel dioda allasban fonak tunt, neha mintha rovid ideig vezetett volna C es E kozott. Ilyen elofordulhat?
Tovabba megmertem multimeterrel hFE allasban a betajat, 55 koruli erteket adott a muszer, es egy ugyanilyen csak uj tranzisztornal 130 koruli olt az ertek. Melyik tranzisztor erteke a jo? Szerintem ez tul nagy kulombseg. BD912-vel alkot darlington paroost.
(#) kiss1999 hozzászólása Nov 29, 2014 /
 
Sziasztok van egy sony STR-VX10L amit hibásan vettem... az egyik oldalán egyenáram volt, a másik pedig néha szólt néha nem.. az stk463-as ic volt benn halott, vagyius a bal fele.
A probléma ott kezdődik hogy a bemenete is kb 5-7v on van.. tehát ami az alaplapról jön kábel, a bemenet, azon is 5-7 v van merre kezdjek méregetni? esetleg hasonlítsam össze a jó és rossz csatorna méréseit, vagy honnan induljak a mérésekkel ,esetleg mit érdemes megnézni?
Köszönöm előre is! Üdv!
(#) sballa hozzászólása Nov 29, 2014 /
 
Sziasztok...segitségre lenne szükségen van egy beag apt100asom..
Puffer kondit kellene cserélnem benne ami benne van 63v,4700qf
Amit szeretnék bele 63v 10000qf
Bele rakhatom?És miben változna meg az erősitő?
(#) blasz válasza sballa hozzászólására (») Nov 29, 2014 /
 
Szia ha fizikailag belefér semmi akadálya a cserének.Olyan nagyon halható dolgot nem fogsz tapasztalni
(#) djloui hozzászólása Nov 29, 2014 /
 
Sziasztok, az a torzítás amiről beszéltem 1-2 hozzászólással ez előtt, (N-MOS) amikor bekapcsolom a végfokot nem látszik semmi a szkópon és pár mp. után jelenik meg, és amikor kikapcsolom és kifogy lassan a puffer akkor is rendbe jön. Én gyanítom h valamelyik 330µF ment tönkre ami a tápban van.
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2014

nmos_350.gif
    
(#) Csongi_ válasza sballa hozzászólására (») Nov 29, 2014 /
 
Bele lehet tenni, jobb lesz a szures.
(#) sballa válasza Csongi_ hozzászólására (») Nov 29, 2014 /
 
A szűrés alatt mit kell érteni?Az a kis enyhe bugás nem fog esetleg halatszani?
(#) djloui hozzászólása Nov 29, 2014 /
 
Pl: 60Hz mérőjellel szkópon nézve a jelet épp torzítás előtt amíg nem törik a jel, és amikor megfogom a membránt kicsit vagy megütögetem mintha visszadolgozna akkor is olyan törés jelenik meg a szkópon.
(#) Csongi_ válasza sballa hozzászólására (») Nov 29, 2014 /
 
A tapfeszultseget szuri, ez a szerepe. Minnel nagyobb a kapacitas, annal tobb energiat tud tarolni, amit a megfelelo pillanatban le tud adni.
Az egyik ok, ami bugast okoz, az a megfelelotlen vezetek is okozhatja az erosito es jelforras kozt.
(#) djloui válasza Csongi_ hozzászólására (») Nov 29, 2014 /
 
A párja viszont nem csinálja ezt a jelenséget, ugyan azon vezetéken megy a jel.
(#) sballa hozzászólása Nov 29, 2014 /
 
Még lenne egy kérdésem..
Beag apt100 potival kapcsolatban...
A potiról annyit hogy 10kohm,tólópoti,5 lába van és lehet rosszul van be.forrasztva mert szabálytalanul müködik.
A kérdésem az lenne hogyan kell beforasztani?A jelet szeretném hangositani..és monoban...
(#) sballa hozzászólása Nov 29, 2014 /
 
Ez lenne az..esetleg valaki be tudná nekem a képen.jelölgetni..

kep_9068.jpg
    
(#) blasz válasza sballa hozzászólására (») Nov 29, 2014 /
 
Szia annak a tolópotinak csak 3 lába van a többi az forszem a panelba fogatáshoz.A Beagnak elég megbizható az előfok része ellentétben a végfok részével,és nem nagyon lehet azt forditva betenni
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2014
(#) sballa válasza blasz hozzászólására (») Nov 29, 2014 /
 
Az a helyzet hogy ebben már nincs benne az elő fok csak a pòti...én vettem bele egy mono elő erősitőt...a potiti le fényképezem majd akkor és felrakom..
(#) Jaksi hozzászólása Nov 29, 2014 /
 
Sziasztok,
Én is segítségért fordulnék hozzátok. Van itthon egy RH Sound típusú aktív hangfalam. A multkori használat alkalmával a bekapcsolás után fekete füst jött ki belőle. Ezt követően a Signal lámpa folyamatosan világít és búgó hangot ad ki. Kivettem az erősítő részét de nem látok rajta égett vagy elszineződött alkatrészt. Mit vizsgáljak vagy mérjek véleményetek szerint rajta?
(#) blasz válasza Jaksi hozzászólására (») Nov 29, 2014 /
 
Szia mérj egyen feszt a kimeneten elsőre
Következő: »»   1618 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem