Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Sziasztok.
Feladtam a Watson kapcsolási rajz keresését, így tehát átnyergelek egy 2xTDA7294-es végfok építésére, megtartva a dobozt és egyebeket! ![]()
Üdv.
Egyik haveromtól kaptam ezt a végfokot, elméletileg valaki innen készítette. Haverom szerint +-50-70V-ot eszik, és 8ohm 500W 4ohm 1000W, a tudása, de szerinte terhelhetem 2 ohmmal is. Gondoltam felteszem ide beküzemelés előtt, mert nem nézek ki ennyit belőle, de ha mégis többet tud mondjuk 300W-nál után építéshez kérnék hozzá kapcsrajzot, vagy ha báki bármit is tud róla. Előlre is köszönöm!
A hűtőbordán levő aktív elemek tipusa sok mindent elárulna !
Valami hasonló , akár 1200 W is kihozható belőle a táp emelésével.
A FET-ek 250 V-ig használhatók. A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2014
Köszönöm szépen!
Még annyi kérdésem lenne, hogy egy gyors teszt erejére egy beag APT100 tápjára ráköthetem-e? (+-55V, tudom hogy nem ad elég ampert) illetve hogy elég-e ez a hűtőborda?
Szerintem tesztüzem erejéig bőven megfelel az APT100 tápegysége,viszont ügyelj rá hogy ne legyen rajta a másik erősítő. Hűtőborda bőven megfelel a jelenlegi ha nem hajtod agyon. Ezek kapcsolóüzemű végfokozatok,csak minimális hőt termel.
![]()
Köszönöm.
Természetes hogy leszedtem az apt saját végfokát róla ![]()
Próbálkozni lehet, az ATP táp nem lesz elég az erősítő teljes kivezérléséhez szükséges
teljesítményhez alacsony impedanciájú hangszórók esetén.
Köszönöm a sok segítséget
![]() Természetesen 8 ohmmal próbálgatom, majd ha rendes táppal meg a párjával összerakom, akkor jöhet a 4 ohm, de akkor töményen. ![]() Reloop, elfelejtettem írni hogy nagyon hasonló, lehet hogy gazdagítom majd még az illetékes topicot pár oldal hibával amit után építéskor elkövetek ![]() Még egyszer ezer köszönet mindenkinek!
ITC 582 multiméter kapcsolási rajzát keresem, ha valakinek megvan, nagyon megköszönöm!
(Az alkatrészek pontosságával van bajom, -egyébként mér- csak most már nem pontosan)
Szerintem megegyezik a 830B tipussal, vagy nagyon kevés az eltérés.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2014
Így igaz, a 830B bemeneti osztó része nagyon hasonlít, de sajnos nem tudtam a hibát megtalálni (másik 2 multiméterrel (jobbak mint ez)) csak szeretném kideríteni, hogy mi a hiba, mert talán még hőérzékeny is lett a műszer. Most, hogy a hidegebb napok bejönnek, majd kiderül ez is.
A kapcsolási rajz nagyot segítene a -megnyúlt?- ellenállások felderítésében!
Chronetics gyártású PG-11 típusú impulzus generátor kapcsolási rajzát keresem. Van egy ilyen betegem, szeretném meggyógyítani.
Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni.
Valami ilyesmi lenne a készülék ? Csak , hogy milyen irányba induljon a keresés.
Köszi a gyors jelentkezést.
Igen, nagyon hasonló. Amit felraktál az a PG-10-es. Erről van doksim, viszont a PG-11-ről nem találok. A 10-es rajza alapján sajna nehéz eligazodni, mert a 11-est eléggé áttervezték belülről. A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2014
Akkor viszont ő lesz az .Neki látok mit is tehetünk az ügy érdekében.
![]()
Igen, annyi különbséggel, hogy ez 11/A. Nem is tudtam, hogy /A széria is létezik.
Az enyém:
Nem tudom mennyiben térhet el a két változat egymástól , de feltehetően a belvilágában nem sokban .Remélhetőleg , ha rátalálok megtudjuk .
Kívülről úgy tűnik, hogy csak a kimeneti polaritás váltás kezelőszervét cserélték le.
Addig is amíg tovább keresgélek ráakadtam egy mérési jegyzetre .Ugyan nem a PG 11 es , de szerintem a szkópos képek , és bizonyos mérések eredményeinek képét használni lehet , illetve , tanulmányozás céljából jól jöhetne csak a 2Mb méret korlát miatt nem tudom feltenni neked .
A tápegységről kellene elsősorban rajz, mert az biztos, hogy hibás. Csak éppen fogalmam sincs, hol mekkora fesznek kellene lenni.
És a 10 étől annyira eltér a tápja , hogy nem lehet lekövetni ?
Igen, és sajna a 10-es rajza is alig olvashatóan gyenge. A készülék nem éppen szerviz barát konstrukció. Sok a kábel korbács, temérdek félvezető. Rajz nélkül eléggé ijesztő.
Ha más nem lesz , akkor kép alapján valahogy csak kibogozzuk neked .
Sziasztok! Ha egy gombra egy 2 színű ledet kötnék, hogy lehetne megoldani, hogy amíg benyomom a gombot, pl. rövidre zárom a zöldet, világítson a piros, aztán, ha elengedem a gombot, és feszültséget kap újra a zöld, akkor kialszik a piros?
Legalább két dologtól függ: mi az az áramkör, amit a gombbal mőködtetsz (gondolom nem csak a LED-ek) és hogy a duál-LED közös anódos, vagy katódos.
Egy dallamcsengő, szóval a pirosnak elég lenne rövid ideig világítani. Mondjuk, hogy valahogy, mikor zárom, és megszűnik a zöld árama, akkor egy kondenzátorról világítana a piros. Az még a jövő zenéje, hogy mije közös.
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2014
Pedig ezt el kell dönteni... Ha a gomb GND-t ad az indításhoz,, akkor megfelelően megválasztott felhúzó ellenállással elérhető, hogy a zöld a gombbal párhuzamosan kötve folyamatosan világítson (és mikor nyomod értelemszerűen kihuny). Tehát itt akkor a közös katódos LED-et kell választani és a pirosnak egy soros ellenálláson keresztül adni kellene egy olyan pozitívot, ami addig él, amígy a dallamot játsza.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |