Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   344 / 489
(#) Hp41C válasza noor.rahman88 hozzászólására (») Nov 30, 2014 /
 
Normal or Schottky diodes in Minimelf package.
(#) noor.rahman88 válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 1, 2014 /
 
codes
(#) Hp41C válasza noor.rahman88 hozzászólására (») Dec 1, 2014 /
 
I have no idea what type You can buy... Try ask Google: "diode minimelf"
LL46, LL103C, LL4148, TMMBAT46, BAV103, BAS85
(#) kideX hozzászólása Dec 2, 2014 /
 
Sziasztok !
Megépítettem az órát,de van egy kis gondom.Elsősorban is a kapcsolasok.hu alapján építettem meg mindent,az alkatrészek is úgy vannak ahogy ott.
A kérdésem az lenne, hogy van ott egy ún. LM2941CT-m.Itt a 2-es és az 5-ös lába közt mértünk 16V feszültséget, gondolom ez valahogy nem jó, és ha jól tudom akkor ez vezérli a motrot ami viszont nem forog, és nem mutat a primer tekercsen semilyen feszültséget.
Lehet ez attól, hogy abszolút nem pörög fel a motor?

A másik kérdésem annyi lenne, hogy a forgó részen a mikrovezérlőn 2.5V van, az gondolom lehet attól is h a légrés kb 5mm, vagy esetleg más okozná?
Válaszokat/tanácsokat előre is nagyon szépen köszönöm !
(#) KKobra válasza kideX hozzászólására (») Dec 2, 2014 /
 
2941 3 láb GND 4 láb IN 16V
5 LÁB out 3 láb GND
hogy a 3-5 lábon van e feszültség ahhoz 2 dolog kell
az egyik hogy a 2 lábon 5 volt legyen ha nincs akkor a kimeneten sem mérhető semmi
ez engedélyezi a kimenetet
van egy potméter 500k azzal állítható be a feszültség a kimeneten

2,5 volt kevés ha jól csináltad a tekercseket akkor 5mm nem olyan sok bér lehetne kevesebb jobb lenne

a rotoron van egy 1000uf/16v os kondi anak a lábain mit mérsz
l10v felett kellene
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2014
(#) kideX válasza KKobra hozzászólására (») Dec 3, 2014 /
 
Na mértem : a 2-es és a 3-as láb közt 16V-ot,3-as 4-es közt 0 V van,a mikrovezérlő 10-es lába és a GND közt 0 V-ot mértem.
Átlett az egész csinálva, tehát a légrés lecsökkent kb 2-3mm-re.
Mi lehet a gond? ha tippelnem kellene azt mondanám, hogy ki kellene cserélni mivel ki van égve, a másik dolog az, hogy az IRL530 GND forrosódik, az természetes?
Köszönöm a választ !
(#) Hp41C válasza kideX hozzászólására (») Dec 3, 2014 /
 
A kettes és a hármas láb között maximum 5.0V lehetne. Honnan számolod a lábakat? A tokot úgy nézd, hogy a lábai lefelé áljanak, a felirat feléd nézzen. Ekkor az 1. láb a bal oldalon van.
(#) kideX hozzászólása Dec 3, 2014 /
 
néztem google-n képet a lábkiosztásról, az 5-ös lába megy a 500k-s potméterre aztán onnan számolom
(#) Hp41C válasza kideX hozzászólására (») Dec 3, 2014 /
 
Idézet:
„... az 5-ös lába megy a 500k-s potméterre aztán onnan számolom ...”

Sajnos még ez sem egyértelmű. Az 1. láb az Adjust, erre megy a potenciométer és a 47k közös pontja. Az 5. láb a kimenet, ide megy a potenciométer másik kivezetése. Ezt a képet nézd.
(#) kideX hozzászólása Dec 3, 2014 /
 
mit javasoltok?kiéghetett azért nem ott kapom a megfelelő feszültséget?
(#) KKobra válasza kideX hozzászólására (») Dec 3, 2014 /
 
nem kapod a feszültséget te adod rá diódákról + 12 a 4 lábra a gnd a 3 lábra
első lépésként ezt nézd meg rendben van e
ha oké akkor nézd meg az 5 ös lábon van e valami
a kettes lábon 5 volt nak kell legyen ha több akkor az elég nagy baj mert az a láb a PIC hez van kapcsolva.
vedd ki a PIC -et a foglalatból és úgy mérd a kettes lábat
ha akkor is mérsz rajta feszültséget cseréld ki a 2941-et
addig be sem tedd a PIC-et mig nincsen rend a 2941 háza tályán
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2014
(#) KKobra válasza kideX hozzászólására (») Dec 3, 2014 /
 
Az IRL530 forrósodik még nem biztos hogy probléma először egy problémára koncentráljunk
tegyük rendbe a feszültségeket ha már forog akkor foglalkozzunk a légmagos tekercsel
(#) kideX válasza KKobra hozzászólására (») Dec 3, 2014 /
 
újra lemértem,a 4-es és a 3-as között statikus 0V van,a picen 4.95V van,az 5-ös és a gnd közt semmi a 2-es és a föld között pedig van a 16V,kivettem a foglalatot a 2-es lába közt és a föld között mértem 12V-ot,és az IRL530-as rendkívül forró volt
(#) Hp41C válasza kideX hozzászólására (») Dec 4, 2014 /
 
Valószínűleg az IRL530 rövidre zárja az LM2941 kimenetét.
(#) kideX hozzászólása Dec 4, 2014 /
 
mind a 2 jól van bekötve úgy nézem,tehát akkor cseréljem azt az LM2941-et?vagyis hogy már megvan rendelve úgyhogy az ki lesz cserélve minél előbb,utána jelzek !
(#) KKobra válasza kideX hozzászólására (») Dec 5, 2014 /
 
hát akkor lépésről lépésre haladva lépkedjünk
12v váltó jön a trafóról a diódákra oda ahol a két dióda ellentétes fele van összekötve és ott ahol egyforma végükkel kapcsolódnak egymáshoz vesszük le az egyenirányított feszültséget kicsivel többet mint 12v innen közvetlenül megy egy vezetősáv a 7805 1-es lábára és az LM2941 4-es lábára és a tekercs egyik végére ez a +
a - vagy GND sok felé megy mert az 5v nak is ugyan az GND
HA TE NEM TUDSZ AZ LM2941 4-ES LÁBÁN FESZÜLTSÉGET MÉRNI AKKOR NAGY BAJ VAN
Nem lehet hogy nem jó a nyákod (tükörképe annak ami kellene)
vagy fordítva forrasztottad be az LM2941-et (az IRL530, az LM2941, és a 7805 háta a nyák közepe felé néz és el vannak szigetelve a hűtőbordától)
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2014
(#) tibapu válasza tibapu hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Szia!
Elkészült a palást óra a 16F628(a)-val.Csak valamiért a távirányitóra nem reagál.Ennél a Porp_new_628_39-es programnál hol várja a távirányitó jelét?Az RA2 vagy az RA4-es lábon?

DSC01674.JPG
    
(#) Hp41C válasza tibapu hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
A RA5 / MCLR -n. ICSP programozáskor ne egyen a vevő és a MCLR vezeték összekötve.
(#) noor.rahman88 válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
hi hp41c can you please give me modified file of ver 2.27 propeller clock my email id noor.rahman88@gmail.com
(#) Hp41C válasza noor.rahman88 hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Here you are.
(#) kideX válasza KKobra hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
A bekötés alapján nekem igy kellene ezeknek állniuk,a stabilizátor nekem miért más?Eddig amúgy az nem forrósodott,tehát gondolom bírja,itt van 2 kép de nem tudom mennyire látszik,nem nagyon fókuszált rá :
(#) Hp41C válasza kideX hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
A lehető legjobb lépés, amit ezzel a tervvel készített nyák lappal tehetsz:
Kiforrasztod belőlük a lehető legtöbb alkatrészt, a maradékot bodobod egy szelektív hulladékgyűjtőbe.
A kiforrasztott és még működő alkatrészeknem készítesz egy másik panelt pl. ennek a tervnek a felhasználásával.
(( Bár ezen is van egy pont, mibe belekötnék: Miért nem a 4700µF pozitív pontja a táp csillagpontja? De legalább az egyenirányító és a 4700µF pozitív pontja között lenne a vezeték vastag: 1-2mm.))
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2014
(#) kideX válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Miért kellene szétkapnom egészet? :O
Amúgy a tervet nem lehetne esetleg eagleban?
A 4700-as külön nyákra van szerelve,mivel erre nem fért volna rá,esetleg ha sikerül megnyitnom a tervet, akkor az jó lenne a távirányítóhoz esetleg a propeller részhez?
(#) Hp41C válasza kideX hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Idézet:
„A 4700-as külön nyákra van szerelve, mivel erre nem fért volna rá....”

Pontosan az a baja a tervnek, hogy az alkatrészek nem látják el a feladatukat hiába vannak "összekötve". Rögtön az első probléma a Greatz és a 4700µF puffer kondenzátor közötti vezetékezés. Vékony és irgalmatlan hosszú. Ezt még tetézi az, hogy egy másik panelre vezetékkel ven bekötve. Ezeken a vezetékeken több amperes áramimpulzusok ismétlődnek 10ms -enként. A következő kényes pont a forgó franszformátor vezérlése, itt az áramcsúcsok 20 .. 40us -enként ismétlődnek. Az a terv tökéletesen figyelmen kívül hagyta ezeket a kérdéseket, a huzalozás automatával készült "a bennszülötteknek jó lesz" jeligével.

Vicsys terve SprintLayout -tal készült. Nézegető ingyenesen letölthető, vele ki is lehet nyomtatni a tervet.

Egy kicsit módosítottam a terven a fenti szempontok szerint.
(#) kideX válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
..és ha megoldom h kicsi táv legyen vastag huzallal?Egynlőre ez a hiba csak?mindjárt megnézem
(#) tibapu válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 7, 2014 /
 
Szia!
Köszi a segítséget.Így már működnek a beállítások.Lenne egy kérdésem.Kissebb ledek használata esetén (Pl:0805-ös) elhagyhatók-e a meghajtó tranzisztorok.
(#) Hp41C válasza tibapu hozzászólására (») Dec 7, 2014 /
 
Az eredeti kapcsoláson a tranzisztorok áramgenerátorként működnek.
(#) KKobra válasza kideX hozzászólására (») Dec 7, 2014 /
 
Ha te neked ugyan az a panel van mint az enyém akkor a 2941 FORDÍTVA VAN a 5v-os stab ic-ből 2 féle is van a 78L05 nem igazán terhelhető míg a 7805 1,5A-ig terhelhető
Hp41C tanácsai megszívlelendőek de ezzel a nyákkal is kell működnie
ha másik panelt kell csinálnod akkor mindenképpen hallgass Hp41C fórumtársunkra
Próbálj meg jobb minőségű képeket feltenni manapság egy telefonal is lehet nagyon jó képeket csinálni
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2014
(#) kideX válasza KKobra hozzászólására (») Dec 7, 2014 /
 
Néhány kábel ideigelenesen van odaforrasztva, bejelöltem h nekem hol van az 5. lába a 2941-nek. nekem az a 75L08 van.
(#) KKobra válasza kideX hozzászólására (») Dec 7, 2014 /
 
teljesen mindegy mit jelöltél meg ha nem úgy van benne a panelba ahogyan az én képeimen látszik
akkor nem jó
a te fotódon FODÍTVA VAN
Láthatod hogy a panel ugyan az
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2014
Következő: »»   344 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem