Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Oktató rádiókészülék dokumentációjának tervezése
Lapozás: OK   9 / 13
(#) gtk válasza gtk hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
NE612 IP3 tema : Bővebben: Link
(#) szendi001 válasza gtk hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Ez nagyon konkrét, azt is leírja, hogy a hiba ellenére mindenki használja . Meggyőztetek összességében. A K2 ben is DBM van a bemeneten, tök poén, de nagyon hasonlít a bemenet a 8ET féle cikkre.
(#) szendi001 válasza ha1drp hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
A diplexer miatt kihagynám. Ez is lehet eg ymegoldás, de diplexert csak komolyabb műszerekkel lehet hangolni, ami bár nekem van, nem utánépíthető.
(#) szendi001 hozzászólása Dec 6, 2014 /
 
Más. Próbálok értelmes KF frekvenciát használni. Ebayen lehet kapni 9Mhz-s kavicsokat százasával is. Van azon kívűl ok a a 9 Mhz- Kfnek, hogy anno 5,5 megás volt a VFO 3,5-re és 14 re? 9 sávos sávvevőben gondolkodom. 8 és 10 megás kavics is van itthon, de a 9 az nem elterjedt. Ellenben pár khz lejjebb van kavics a LOMIBAN is, de akkor offsetelni kell a frekvenciamérőt...vagy a DDS-t.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2014
(#) ha1drp válasza gtk hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Nem is ez a fő probléma. Mint már írtam nagyobb IP3 nagyobb fals jel (spur) mentes vételt ad.
pld.: adott két műsorszóró AM adó 7.130 illetve 7.100 MHz-en. Mindkettő S9 (-73dBm) jelszinttel. Az IM torzítás miatt megjelenik még két jel (illetve spektrum) 7.230 és 7.030MHz-en. Mivel ezek dekódolva értelmetlen zajt adnak. Az utóbbi frekvencián S1 (-121dBm) dolgozón kis jelszintű QRP állomás jelszintje kisebb lehet mint a fals jel amplitúdója. Egy jobb jellemzőkkel bíró keverő esetén csökken a fals jel amplitúdója, amit csak zajnak érzékelünk.
(#) gtk válasza ha1drp hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Tovabba, ha mar leult a kevero a nagyobb jeltol, akkor nem hallasz semmit.
(#) ha1drp válasza szendi001 hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Van a KF frekvenciák védettek - nincs kiadva egyetlen szolgálatnak sem. pl.: 9, 10.7, 21.4, 45. Jó lehet még a 8.86. De minél alacsonyabb annál több gondod lesz a távolszelekcióval.
VFO: Na jönnek a következő problémák: stabilitás, fáziszaj.....
(#) gtk válasza ha1drp hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Es lassan eljutunk a DBM, QSD, Tayloe, DDS, DSP-ig.
(#) szendi001 válasza ha1drp hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Komprommisszumot kötöttem VFO oldalon. Sima DDS. Alsó egy sávra csináltam hagyományosat is LCD frekimérővel. DDS-PLL-re a lehetőségeim határoltak, szerintem másé is. A VFX-eket ki akarom hagyni, mai szemmel feleslegesen bonyolulttá teszi a konstrukciót.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2014
(#) szendi001 válasza gtk hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Nem, jövő héten a tárgyheteti hozzászólások alapján építgetem a kompromisszumos fokozatokat.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2014
(#) ha1drp válasza gtk hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Igen, de ez a jelen, és elérhető mert az információ elérhető, az alkatrészek beszerezhetők, megfizethetők.
(#) ha1drp válasza szendi001 hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Ajánlom egy tényleg jó kompromisszumos megoldás:
Bővebben: Link
Nálam (is) működik
(#) gtk válasza szendi001 hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Sok sikert es kivancsian varom majd a vegeredmenyt.
(#) szendi001 válasza ha1drp hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
DE az AD831 miért jobb mint a 612? Nem DBM.
(#) gtk válasza szendi001 hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
The AD831 provides a +24 dBm third order intercept point...Datasheet.
(#) ha1drp válasza szendi001 hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Nézd meg az adatlapját - Ip3=+23dBm
(#) gtk válasza szendi001 hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Ha gond az IC beszerzese, ara, epits egy DBM-et. Sokaknak bevalt sok fele konstrukcio, es meg konstruktiv megoldas is, foleg ha tekercselni is kell
(#) szendi001 válasza ha1drp hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Akkor egyel több nyák készül Mondjuk tényleg drága holmi.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2014
(#) szendi001 válasza gtk hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
8ET azzal indítja a cikkét, hogy a gyári DBM az igazi. Csináltam már, adó keverő volt. Jól működött, de a mögötte lévő diplexert hangolásnom kellett.
(#) ha1drp válasza szendi001 hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Nem gondolnám. Keress meg privátba!
(#) szendi001 válasza ha1drp hozzászólására (») Dec 7, 2014 /
 
Megnéztem a lehetőségeket. Ma megtervezem ezt a verziójú keverőt is. Most jönne az a kérdés, hogy fülre történő összehasonlításnál mire kezdjek el figyelni, valamint melyik sáv legyen a referencia sáv. 7 mhz- re gondoltam. 14-en hezitálok még. Végig bogarásztam az 981 -es rádió rajzát. Van benne AGC, de azt nem láttam hogy milyen elven működik. Gyakorlatilag előfeszíti a diódát a 2. keverő bemenetén? A kérdés fontos, lenne mert az ideális AGC lenne a keverő után a következő kísérlet tárgya.
(#) ha1drp válasza szendi001 hozzászólására (») Dec 7, 2014 /
 
Fülre nehéz lesz összehasonlítani! Elméletileg a rosszabb IP3 nagyobb zajt kell, hogy produkáljon, alkalomszerűen torz jelet ad. A 7MHz azért szokott példa lenni, mert szűk sávban sok az állomás, illetve nagy térerejű műsorszőrök találhatók.
AGC: A kf-ben a legjobb a 4 diódás PIN csillapító. Annak van a legszélesebb tartományban lineáris munkaponti görbéje. Az AGC feszültség előállításának mikéntjéről több száz oldalt lehetne írni.
A felmerülő kérdések: SDR CUBE agc
Mekkora legyen az AGC belépési szint, mi történjen a rövid impulzusokkal, milyen periódusidővel számoljunk az amplitúdóváltozások közt.

egy komplett - ma tökéletesnek mondható- rádió leírása itt
Mindezek ellenére az egyik legegyszerűbb: Link
(#) pucuka válasza ha1drp hozzászólására (») Dec 7, 2014 /
 
Idézet:
„Elméletileg a rosszabb IP3 nagyobb zajt kell, hogy produkáljon,”

Gyakorlatilag is, mert a rosszabb IP3 kisebb bemeneti dinamikát jelent, ami az követő erősítések miatt rosszabb jel/zaj viszonyt is eredményez.
(#) szendi001 hozzászólása Dec 7, 2014 /
 
A PlCC20 foglalat bekötésének kiosztását keresem, ha valaki kötött már ilyet.Találtam mechanikus rajzot, de nem tudom megszerkeszteni a nyákot, mert csak méretek vannak fent, a számozás a foglalat lábain nincs... Olvasgattam amúgy, megér egy próbát ez az elrendezés is.
(#) szendi001 hozzászólása Dec 8, 2014 /
 
Megtúrtam az Ebayt és találtam PLCC20 DIL 20 átalakítót. Ezzel elméletileg biztosítható lenne, hogy laikus is össze tudja tenni az AD831 bemenetű vevőt. A kicsit hosszabb vezetősávokat RH-n elhanyagolom.
Külön érdekes a K2 bemenete. Annyira sztenderd megoldás, hogy jó kompromisszumnak tűnik az a megoldás is.
(#) szendi001 hozzászólása Dec 8, 2014 /
 
Bővebben: Link Alkalmas ez a trafó DBM-nek? 2db plusz dióda.
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2014
(#) szendi001 hozzászólása Dec 9, 2014 /
 
AD831 szolgálati útján repül felém. A nyák tervezése is sikeres volt tegnap.
(#) szendi001 hozzászólása Dec 12, 2014 /
 
Több lényegi előrehaladás is történt. Sikerült szereznem toroidokat a Tali-tól, AD831-et a gyártótól, és DBM-et, valamit pár alkatrészt egy OM-től. Ennek értelmében a konstrukciók összehasonlíthatóak, de a pontos mérési eljáráson kell dolgoznom még. Közben kiderült, hogy nem csak mi találjuk fel a viaszt, találtam olyan rajzot is, ahol az első keverő AD831 a második NE612. Sikerült szereznem FT gyűrűket is, szóval még a házi DBM-et a gyárival is. Összenézve a sok doksit van néhány kiemelkedően jó megoldás. Ezekből próbálok meg kiválasztani egy olcsó anyagból összerakhatót. Ennek értelmében egyelőre az egyedi DBM HA8ET féle fokozatokkal történő táplálása egy jó iránynak tűnik, a másik alternatíva az AD831. A többi Fet-es keverő vagy tranzisztoros üttetés bár olcsón kivitelezhető, nem kétszeresen kiegyenlített, szóval összességében az eddigi adatok alapján nem ideális irány.
(#) gtk válasza szendi001 hozzászólására (») Dec 12, 2014 /
 
Es a Tayloe ketszer kiegyenlitett elso keveronek ?
(#) szendi001 válasza gtk hozzászólására (») Dec 12, 2014 /
 
Lenne egy pontos rajzod? Köszi!
Következő: »»   9 / 13
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem