Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fejhallgató erősítő
Lapozás: OK   76 / 144
(#) szebee válasza CHZ hozzászólására (») Dec 5, 2014 /
 
Köszönöm szépen!
Megpróbálom. Azt akartam kérdezni hogy a dupla tápfeszhez mit szólna ez az egész, mert most találtam egy trafót amin van dupla tápfesz és van rajta még 3.7V ami pont jó lenne egy AZ4-hez. "még stimmelne is a forma "
Igen azt gondoltam hogy a katód ellenállással kellesz játszani....
A trafóról holnap csinálok képet.
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2014
(#) CHZ válasza szebee hozzászólására (») Dec 5, 2014 /
 
Csöves egyenirányítást felejtsd el, ahhoz minimum 150-160V AC kellene.
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2014
(#) szebee válasza CHZ hozzászólására (») Dec 5, 2014 /
 
1x190V AC van a trafón.
(#) CIROKL válasza szebee hozzászólására (») Dec 5, 2014 /
 
Ez is itt figyel a polcon már régen dobozra várva .
Bővebben: Link
Ez is hasonlóan készült mint a GI30-as -
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2014
(#) CHZ válasza szebee hozzászólására (») Dec 5, 2014 /
 
Ez melyik trafó? Csöves egyenirányításhoz megfelelő a feszültsége, de ahhoz 2x190V kellene.
(#) szebee válasza CHZ hozzászólására (») Dec 5, 2014 /
 
És ha így kötöm be?:
(#) CHZ válasza szebee hozzászólására (») Dec 5, 2014 /
 
Egyutas egyenirányításod lesz, nagyobb a brumm esélye, jobban kell szűrni, nem javaslom.
Fejhallgató erősítő feszültség erősítése nem nagy , elvileg kevésbé érzékeny a brummra, viszont a fülhöz nagyon közel van, ezért itt is fontos a jól szűrt tápegység. Kapcsolás A osztályú, viszonylag nagy az áramfelvétel, ez is érzékenyebbé teszi a tápfeszültség felől érkező zavarokra.
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2014
(#) szebee válasza CHZ hozzászólására (») Dec 5, 2014 /
 
Értem, akkor marad a graetz. Remélem ebben nem lesz majd búgás, mint minden egyéb másban amit csináltam. Köszönöm!
(#) CHZ válasza szebee hozzászólására (») Dec 5, 2014 /
 
Ezért javasolnám a jól szűrt tápegységet, itt minden nagyon felerősödik, a fejhallgató érzékenysége és a fül közelsége miatt. Jobb picit túlméretezni, akkor nem fogsz csalódni.
(#) Robid válasza szebee hozzászólására (») Dec 5, 2014 /
 
Szia! Nemrég készítettem el, RC táppal, a fojtó helyén 100-150 ohm,kondenzátor kb. 3000 µF (nem emlékszem pontosan)Teljesen zajtalan. Deszkán pár óra alatt összerakhatod a legegyszerűbb RC táppal és a rajz szerinti csövekkel, így biztosan működik, majd ebből kiindulva kísérletezhetsz a különböző tápokkal és csövekkel.
(#) szebee válasza Robid hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Igen, az lesz, kísérletezés.
(#) szebee válasza CHZ hozzászólására (») Dec 7, 2014 /
 
Vissza térve erre a fojtóra egy kicsit. Van itthon pár db trafóm kimenő, hálózati és lehet hogy fojtó is. Hogy tudom eldönteni melyik melyik, persze van ami egyértelmű. A képen mi lehet?
(#) granpa válasza szebee hozzászólására (») Dec 7, 2014 / 1
 
Egy oldalnézet többet segített volna. Fojtók jellemzően légrésesek. Ennek ahhoz sok a lába, de nekem van pl. 8 lábú fojtóm is. Méréssel eldönthető: kb. mi?
(#) CHZ válasza szebee hozzászólására (») Dec 7, 2014 /
 
Fojtó légréses lemezeléssel készül, ami alkalmas lehet. Képeid szerint ez nem látszik.
Fojtó egyéb paramétere is számít, ezért nem hiszem, hogy fiókból megfelelőt találhatsz.
Régi TV képeltérítő trafója, alkalmas lehet, primer tekercsének felhasználásával.
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2014
(#) pucuka válasza szebee hozzászólására (») Dec 7, 2014 /
 
A képeken nem sok minden látszik. Az azonban nagyon valószínű, hogy M magos a trafó, ez a kerek sarkokból látszik, akkor viszont ránézésre nehéz megmondani, hogy légréses, vagy nem.
(#) szebee válasza granpa hozzászólására (») Dec 7, 2014 /
 
A kb is jó lesz. Másik kérdés hogy van olyan trafóm is amin több primer van de nem szeretném a 115V-ost bekötni a 220V-os bemenetre. Ezt hogy tudom eldönteni? Itt van még pár kép.
(#) szebee válasza CHZ hozzászólására (») Dec 7, 2014 /
 
Lehet hogy mégis sikerült előhúzni a fiókból.
(#) granpa válasza szebee hozzászólására (») Dec 7, 2014 /
 
Le van már írva, több módszer a témában. Legegyszerűbb az ellenállás mérés; a nagyobb ellenállású, nagyobb feszültségű tekercs (de ez lehet anódtekercs is!). Adj rá kisebb (24-48V) feszültséget, és mérd a többi tekercsvéget. Valamelyik szabványosnak tűnőhöz arányítasz.
Ez az orosz, kimenőnek tűnik.Biztos lesz, aki felismeri.
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2014
(#) szebee válasza granpa hozzászólására (») Dec 7, 2014 /
 
Köszönöm! Az orosz junoszty-ból van.
(#) CIROKL válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 16, 2014 / 1
 
Tegnap , ma beletapostam a dobozába a GI-30 -at , .
Elnézést a képekért de este van és nincs a foto készítéshez normélis lehetőségem és a fényviszonyok siralmasak !
(#) mark.budai válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 16, 2014 /
 
Laci ezért teljesen megőrültem! Nagyon szép lett! (Igaz nálad már az lenne a meglepő, ha valami nem szép) Remélem hangra is ilyen kecsegtető, mint külsőre.
Honnan szerezel ilyen fákat? Nekem is jól jönne valami egzóta, de vagy 1 centi vastagságban.
(#) CIROKL válasza mark.budai hozzászólására (») Dec 16, 2014 / 1
 
A hangját már régen hallottam de ugy rémlik jó , holnap meghallgatom , ez/EK / a panelek már régen kész voltak csak dobozolni kell őket , beüzemelt , beállított penelek így mostmár csak hallgatni kell majd valakinek .
Ezuttal kicsi csalás fa ügyben ugyan is ezek juhar furnérozott mdf lapok méretre vágva , pácolva , lakkozva .
(#) steweboy válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Gratulálok hozzá, már ránézésre is erőt sugároz remekül néz ki. Ahogy olvasgattam a fórumot láttam, hogy szinte minden variációt kipróbáltál. Neked melyik párosítás vált be leginkább a 6n13s-hez? Nagyon szeretnék egy füles erősítőt és gyakorlatilag mindenféle csövem van 6n1p 6n2p(ez szerintem nem igen jó hozzá) 6n3p 6n23p 6n8s 6n9s... De melyiket válasszam? esetleg a nyák tervek megoszthatók?
(#) Bassmester válasza steweboy hozzászólására (») Dec 23, 2014 /
 
Köszi. Felrakhatom a nyáktervet, de eléggé speciális. Majd lefotózom a belsejét, úgy könnyebben értetödik
Egyébként nem fontos nyákra csinálni, az előzőm teljesen légszerelt volt és ugyanilyen jól szólt.
(#) daneg86 válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 23, 2014 /
 
Nyáktervet és pár képet még én is megköszönnék
(#) steweboy válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 24, 2014 /
 
Előre is köszönöm. Szerinted milyen csővel tervezzek a 6n13s mellé? Nem tudom hangzás szempontjából számít-e, hogy mi hajtja meg. Ha a vizuális oldalát nézem egyértelmű a 6n8s választása...egy kicsit tanácstalan vagyok...
(#) Bassmester válasza steweboy hozzászólására (») Dec 24, 2014 /
 
Jó lesz a 6N8SZ . Hangminőségre még a 6N23P is nagyon jó, de inkább az előbbit javaslom.
(#) daneg86 hozzászólása Dec 28, 2014 /
 
Dobozolás, még hátra van, de elkészült egy kísérleti kis hibrid erősítőm.
6n16B trióda végzi a feszültség erősítést, végén egy A osztályú buffer ( tudom tudom, 1 IC elég lett volna az egészhez, de így mégis többet szívhattam vele )
Így felemás ( mert miért is találtam volna két egyforma műveletit itthon.. ) műveletikkel is gyönyörűen muzsikál
(#) CHZ válasza daneg86 hozzászólására (») Dec 29, 2014 /
 
Poti miert kerult fordiva be?
(#) steweboy válasza CHZ hozzászólására (») Dec 29, 2014 /
 
Szerintem a dobozolás miatt...gondolom toldóval lesz kivezetve az előlapra
Következő: »»   76 / 144
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem