Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD kijelző vezérlése, életre keltése
Lapozás: OK   43 / 71
(#) Pitti válasza t0bi hozzászólására (») Szept 18, 2014 /
 
Ettől féltem… Sajnos nem tudom, hogy kell programozni. Kár érte és a kidobott pénzért. Amúgy érdekes hogy a HEstore-nál nem tüntetik fel, hogy a háttérvilágítást külön kell megvenni hozzá. Lazán a kosárba pöcköltem az árut és miután megkaptam, néztem egy nagyot, hogy hol vannak ebben a LED-ek és azt hittem, hogy hiányosan küldték el.
(#) t0bi válasza Pitti hozzászólására (») Szept 18, 2014 /
 
Ha tudsz égetni, és hozzá tudsz férni a programhoz akkor tudok segiteni
(#) Pitti válasza t0bi hozzászólására (») Szept 18, 2014 /
 
Az nagyon jó lenne! Köszi! Megvan a .hex fájl és van égetőm is. Egy fémdetektort építettem és a hagyományos "nagydarab" LCD nem fér bele abba a műszerdobozba, amit kinéztem. Ezzel a csoda DOGM kijelzővel viszont minden szépen elférne.
(#) t0bi válasza Pitti hozzászólására (») Szept 19, 2014 /
 
Azért jó lenne, ha mutatnál valamit. A hex kevés, konvertálni kéne, de az nem mindig vezet eredményre. Az asm, vagy c átláthatóbb, anélkül már meghaladja az én képességeimet is
(#) Pitti válasza t0bi hozzászólására (») Szept 19, 2014 /
 
Csak ebben a formátumban van meg a program, de megpróbálom átkonvertálni. Necces hogy jó lesz az eredmény.
(#) Pitti válasza t0bi hozzászólására (») Szept 19, 2014 /
 
Megvan az asm formátum. Kicsit szenvedtem vele, mert a harmadik letöltött programmal sikerült valamit elérni, ami persze nem tudom, hogy mennyire jó. Belinkelem az oldalt ahonnan leszedtem a programot, hátha másnak is hasznára válik: PIC Disassembler

VDI.asm
    
(#) Pitti hozzászólása Szept 22, 2014 /
 
Feladom ezt a kijelző dolgot (EADOGM162B-A). Ha valakit érdekel, tudná használni, jelezze privátba. Sajnos nem tudok vele mit kezdeni.
(#) adu84 hozzászólása Okt 12, 2014 /
 
Üdv emberek!! Szereztem egy FUTABA M202MD08BA VFD-t a ciki az, hogy neten semmi nincs róla. Nos kisilabizáltam a lábait. 12v, GND, RX IN, Max232 van rajta, tehát soros portról működtethető. A probléma viszont az, hogy LCD Smartie val bármit állítok. Kiküldi a VFD-re az inicializáló parancsokat, amelyeket ki is ír a VFD-re, majd az alsó sor utolsó karakterében szaladgálnak csak a betűk amiket kiküld rá a smartie. Viszont találtam egy hülye moddolt webrádió hallgató programot, azzal működik a kijelző... Ehhez hasonlóról van szó.
Bővebben: Link

Link javítva.
Használd a link gombot!
-moderátor-
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2014
(#) Bakman válasza adu84 hozzászólására (») Okt 12, 2014 / 1
 
Örülünk neki, hogy működik.
(#) adu84 válasza Bakman hozzászólására (») Okt 12, 2014 /
 
Csak LCD Smartie val nem akar. Az összes Soros meghajtót kipróbáltam már
(#) proli007 válasza adu84 hozzászólására (») Okt 12, 2014 /
 
Hello! Szerintem ha nem ismered a megfelelő utasításokat, akkor nem is fog..
(#) zenetom válasza adu84 hozzászólására (») Okt 12, 2014 /
 
Bár ez az LCD-s totyik, de mindegy..
(#) adu84 válasza zenetom hozzászólására (») Okt 12, 2014 /
 
Ismerem az utasításait is, de nem tudok DLL-t íri a Smartie ra Egyébként egy POS VFD ről van szó.
(#) rockersrac válasza adu84 hozzászólására (») Okt 12, 2014 /
 
Énnekem is van hasonló vfd-m, szóval folytassuk szerintem a vfd-s topicban az eszmecserét.
(#) adu84 válasza rockersrac hozzászólására (») Okt 18, 2014 /
 
Ok
(#) rockersrac hozzászólása Okt 20, 2014 /
 
Fura kérdés: a HD44780-as icket hogy programozzák fel gyárilag? Gondolom utólag ,,fixre" beletölteni nem lehet semmit...
(#) kaqkk válasza rockersrac hozzászólására (») Okt 20, 2014 /
 
"Fixre" nem de tudsz a ramjába tenni 8 egyedi karaktert . és ezeket elvileg bármikor a programból átírhatod Bővebben: Link Ez 5 karakter.
(#) rockersrac válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 20, 2014 /
 
Értem. És a gyárban hogy programozzák fel ezeket az ic-ket? Ha valahol veszek beépítetlen hd44780 ic-t, akkor gondolom az üres. Csak kíváncsiskodok egyenlőre, mert érdekel hogy megy ennek az ic-nek az élesztése...
(#) kaqkk válasza rockersrac hozzászólására (») Okt 20, 2014 /
 
Bővebben: Link
Idézet:
„akkor gondolom az üres”
Hát nem üres...
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2014
(#) mackomester hozzászólása Nov 24, 2014 /
 
Üdv az Uraknak!
Egy Ingenico 3050 típusú pinpad-ból bontottam a fotón látható kijelzőt. Ocular gyártmány, a típusa: FCA6071-51. Feltúrtam a netet, de félnapi keresgélés után sem találtam érdemi infót. A gyártó oldalán semmit sem találtam. Azoktól kérnék segítséget, akiknek ismerős a 9 pines interfész. Ami biztos: 8. pad>világítás anód, 9. pad>vil. katód.
(#) mackomester válasza mackomester hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Még annyit sikerült kimérnem, hogy az eredeti helyén a 6-os lábon kap 3,3V-ot egy 47 ohmos ellenálláson keresztül, a GND pedig a 7-es lábra megyen.
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2014
(#) rockersrac hozzászólása Nov 27, 2014 /
 
Sziasztok! Olyan kérdésem van, hogy a karakteres lcd-k színe mitől függ? Csak a háttérvilágítás ledjének színétől, vagy mástól is függ?
(#) mackomester válasza rockersrac hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Hello!

Igen, a normal lcd-k szine csak a hattervilagitastol fugg tobbnyire.
(#) matheattila hozzászólása Dec 14, 2014 /
 
Sziasztok, kaptam valakitől egy kis panelt amin van egy ehhez hasonló LCD, aminek 28 lába van és 8 digites, ezt onnan tudom, hogy egy MSP430F413-as mikrovezérlő hajtja meg, és csak valami számokat ír ki, az egész egy 3V-os elemről működik.
Esetleg nem találkozott valaki ezzel a típussal, mert nem találok hozzá (az LCD-hez) semmilyen adatlapot.
Előre is köszönöm
(#) ktamas66 válasza matheattila hozzászólására (») Dec 14, 2014 /
 
Valószínűleg ez egy vezérlő nélküli LCD. Az MPS-ben benne van az LCD vezérlés. Az alacsony lábszám miatt gondolom multiplexben van vezérelve. Hasonló lehet, mint a mellékelt, ha van is szabvány a lábkiosztásra én még nem jöttem rá . A nyákról meg tudod nézni melyikek a COM lábak, a többi kísérletezéssel kiderül.

EDS809-1.pdf
    
(#) rockersrac hozzászólása Dec 14, 2014 /
 
A pic és a lcd közötti kommunikációt hogy tudom ,,ellenőrizni"? Nincs pickitem(egyenlőre) se egyéb ilyenem sajnos...
(#) ktamas66 válasza rockersrac hozzászólására (») Dec 14, 2014 /
 
Legrosszabb esetben ráraksz egy halom LED-et, és átállítod az időzítéseket.
(#) matheattila válasza ktamas66 hozzászólására (») Dec 14, 2014 /
 
Köszönöm a válaszod, végigkövettem a nyákon a vezetékeket az MSP adatlapja szerint kiderült, hogy 4 COM lába van és 24 szegmens lába, így ebből következik, hogy 4-mux-os.
Meglátom mit tudok kezdeni majd vele
(#) elektroncso hozzászólása Dec 15, 2014 /
 
Sziasztok.
Segítségre lenne szükségem. Van egy (feltehetőleg) egy soros LCD-m. Ha jól emlékszem egy nyomtatóból lett kiszedve. A Vicsys féle frekvenciamérőbe gondoltam beépíteni. A frekvenciamérő élesztve van és egy másik (amúgy két soros) LCD-vel szépen működik. Viszont ez az LCD kellene az LCM3-asba. Mivel abba csak két soros jó. Ezt a másikat gondoltam a frekvenciamérőbe beszerelni. 14 lába van, gondoltam én kis naiv, átforrasztom a drótokat az egyik LCD-ről a másikra, ügyelve hogy minden drót ugyan arra a sorszámú lábra jusson. 1-es láb a negatív, ez biztos mert a kijelző fém kerete is ide van kötve. A többit is bekötöttem szépen. Viszont amikor bekapcsoltam semmi sem történt (se füst, se működésre utaló jelek). Hiába állítottam a kontrasztot, nem jelentek meg a karakterek. Nem tudom hogy HD kompatibilis-e, de ha nem attól még a kontrasztot állítani lehetne nem? Szerintem csak a lábkiosztás nem passzol. Persze ezekhez nem értek, szinte sötétben tapogatózok. Egy hozzáértőtől szeretnék segítséget kérni. Előre is köszönöm.
(#) kaqkk válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Miért nem próbálsz a tipusszám alapján megkeresni a neten az adatlapját ? Egyébként van olyan lcd ami 5v ról jár de 12v kell a kontrasztpotinak vagy éppen -5v
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2014
Következő: »»   43 / 71
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem