Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Megpróbálom az alábbi topikban részletesebben leírni a kapcsolást meg a programot, és összegyűjteni azokat a cikkeket, amiket felhasználtam.
Raspberry Pi topik A ventit itt vettem:Bővebben: Link
Tök mindegy mi van a végén, ha az adatfolyam, amit vesz pocsék minőségű. Lehet erre gondolt pjg is.
Szép, abszolút igényes precíz munka szerintem.
A kijelző 4 bites módban is lehet, és kevesebb hosszú vastag drót kell. Mint tudjátok, én mindig kötözködök.
Ammá könnyen meglehet, ebbe már nincs tudásom belelátni
Azért a leggyengébb láncszemet csak sikerült kiiktatni: azt a bizonyos 11 bites ADC-t. Fülileg van valami különbség A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2014
Mostanában tanulmányoztam egy kicsit a cnc és a vezérléshez szükséges programok működését, és készítettem néhány dolgot.
Megrajzoltam Vicsys kolléga dobókockáját valamivel kompaktabb verzióban, és készül a hozzá illő ház is. Nem mintha nagy szükségem lenne rá, de van egy marék ULN2003 ic-m, hát készült hozzá egy kis panel. És végül az órám is kapott olyan házat, ami már vállalható. A lakkozás tavaszra marad, mert nem szeretem a szagát, kint meg hideg van. A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2014
Idézet: Isten segedelmével el is indult ... „Összekalapáltam egy ilyet, kaqkk kolléga segedelmével!”
Szia. Nagyon tetszik a munkád, Gratulálok.
A mellékelt képen látható a töltő lényegi része. A kontroller AD bemenete az akksi pozitív kivezetésére van kötve egy potméterrel leosztva, a feszültségfigyelés így van megoldva. A töltési áramkorlát három darab ellenállás (a doboz hátulján, a ventillátor előtt), amiből az egyiket rövidre lehet zárni a nyuszi (gyorstöltés) kapcsolóval. Seemi trük, normál egyenáramú töltő.
Ha az akksu töltés közben eléri a 14,8 V-ot, a töltés kikapcsol. Ha visszaesik 13,5 V-ra, a töltés visszakapcsol. Tapasztalatom szerint a feltöltött akkunál a ki-be kapcsolgatások aránya erősen a ki állapot felé tolódik el, tehát nevezhetjük szintentartó csepptöltésnek is akár. Nem áramgenerátoros a töltés, de a műszer szerint alig ingadozik a tölőáram. Maga a töltő kis kapacitású akksik töltésére alkalmas (max 10 Ah), nem akartam túlbonyolítani.
Abban az üzemmódban megy, négy szál a testre van kötve. Nem tudom miért, de így oldottam meg. Az összekötések a NYÁK-on vannak, a kijelző összes lába pedig a NYÁK-ra van vezetve.
Készül az új immáron nem védett forrasztóvezérlőm..
Prototípus már elkészült és funkcióit tekintve jól működik, de még az éles tesztelésen nem eset túl.. Az jövőre marad... A nyákok elkészítését már nem vállaltam magamra, révén szerettem volna ennek már egy profi nyákpanelt készíteni.. Pár képet megosztok a prototípusról és az elkészült nyákokról... A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2014
Szia, köszönöm a választ. Akkor ha jól értem a Te töltőd fesz figyelésen alapul. Az áram meg annyi amennyit felvesz, illetve ami az áramkorlátokon keresztül átmegy/átenged. Köszönöm még egyszer!
Igen, minden stimmel. Ezek egyszerű akksik, nem érdemes túlbonyolítani a töltést. Szerintem.
Sziasztok!
Terveztem és építettem egy nixie-csöves órát. A végeredményt a képeken láthatjátok. Egy doboz még majd kell neki. Mivel ez egyben a prototípus is volt, ezért a nyákon némi "mókolás" látható. Az óra nem tartalmaz semmi extra funkciót, csak egy "sima" óra. Tulajdonságok: -Philips ZM1000 csövek -időalap: DS32KHZ, ezzel az időmérés hibája +-6 másodperc/hónap -glimm 1 Hz frekvenciával villog -három nyomógomb, kettő az idő beállításához, egy a csövek kikapcsolásához -PIC16F877A mikrovezérlővel, program C-ben írva -Minden szegmens közvetlenül van meghajtva TLP627-4 optocsatolón keresztül
Jó lesz ez , de ezek szerint kár bele a DS ic ! A pic saját időalapjával egy 4 MHz-s kvarccal is tudja ezt a "pontosságot"
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2014
Hát nem tudom, nehezen hiszem el hogy egy sima hőfok kompenzálatlan kvarc tud ennyit. Ráadásul a DS-nél ez a legrosszabb eset, ennél csak jobb lehet. Bővebben: Link
Ezt te sem hiszed el ! Már több pices óra programot írtam megszakításból (tmr2) és ez nem kamu amit írtam hanem tapasztalat (csak a kvarc pontosságától függ az óra pontossága) De ez igaz a DS ic re is tehát ......
A ds3242 lett volna jó választás ! Az belső hőkompenzált kvarccal van ellátva . és nem függ a külső kvarc milyenségétől . A word clock-om már ezt az ict használja Ő az
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2014
Akkor benéztem , a pic mellett láttam a kavicsot
Pedig az ott tényleg "koporsós" kvarcnak néz ki
Az csak a PIC-nek kell, egy 20MHz-es kvarc. A DS32KHZ a timer0 számlálóregisztert tölti.
Hát nem akarok beledumálni, de kb. 1 hónapja csináltam egy DCF óra alapot (nem saját progi, itt is volt egy cikk róla, csak én kicsit módosítottam rajta). Amit tud, hogy detektálja a DCF-et, és kijelzi. Beállítási lehetőség nincs, viszont ha leáll a DCF tovább megy és RS232-n küldi másodpercenként a dekódolt DCF jelet a PC-re (vagy bármire). Az alap egy 628 PIC, külső 4.000 quartz-al (nincs trimer kondi, csak a szokásos 2db. 22pF). DCF hiányában (igaz csak egy napot néztem) az eltérés nincs 1 mp. Lehet szerencsém volt?
Ja és a "szerencséről" még annyit, hogy 1-1,5 éve építettem egy vertikális "propeller-clock"-ot és annál ugyanilyen 4MHz kaviccsal (szintén trimer nélkül) 1 hét alatt 4 mp. difi volt (no. DCF, no. RTC).
Ennél a projektnél hosszabb távú infóm nincs, mert megcsináltam és félreraktam.
Az sem mindegy hogy a megszakítás hogy van megírva de ezt beszéljük át valamelyik órás témában
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2014
Egy régebbi el maradásomat dobozoltam amit tegnap a fejhallgatóerősítős topikba be is tettem most megprobáltam kicsit jobb fotokat késziteni .
Bővebben: Link
6db-ot építettem ebből, az egész rokonság tele van vele, mindegyik 1percen belül van 6hónap alatt...
Folytassuk itt:Bővebben: Link
Való gaz kifelejtettem, hogy a +-6 másodperc/hónap pontosságot úgy tudja, hogy közben a hőmérséklet 0 és 40°C fok között ingadozhat.
Azt hiszem megvan a forrasztó terület megvilágítására szánt fényforrás A monitorom felé fog kerülni egy polc annak az aljára kerülne a szalag és fentről lefele világítana az asztalra és ezzel tuti mindent látnék még a légypiszok negyedét is kiszúrni vele , borzasztó erős fénye van a szalagnak 14,4W/M 12v-nál 0,6A-t fogyaszt ez a 70 centi. Szerintem rákötöm a labortápra és a fényerővel is tudnék játszani mert alapjáraton 12V-al nagyon vakító még visszaverődve is.
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2014
|
Bejelentkezés
Hirdetés |