Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1073 / 1385
(#) Hurkafej1 hozzászólása Dec 12, 2014 /
 
Fotózáshoz szükséges vegyszereket mennyivel éri meg jobban az Azúr vegyszerboltba megvenni? Ha azokkal jobban kijövök, akkor a HEStore ból csak a lakkot és a TN160at venném...
(#) kaqkk válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Dec 12, 2014 /
 
A fotózáshoz csak mosószóda (ha dry fóliával dolgozol) vagy nátrium hidroxid ha P20at használsz , a nátrium hidroxid pl a hideg zsíroldó 40% ban tehát kár az azúrba menni ....
(#) Hurkafej1 válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 12, 2014 /
 
p20-al dolgozom majd.
A hidrogénperoxid és sósav keverék nem piszkálja a lakkot? Amíg van addig ne vegyek vasoxidot?
(#) kaqkk válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Dec 12, 2014 /
 
Milyen vasoxidról beszélsz ? A sósav-hidrogénperoxid SEM piszkálja a lakkot
(#) Hurkafej1 válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 12, 2014 /
 
Utóbbi egy agresszívebb anyag azért kérdeztem.
(#) kaqkk válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Dec 12, 2014 /
 
Az előbbi meg nagyon lassú , (rozsda) éveket kell várnod hogy a vasat megegye a rezet meg egyáltalán nem bántja ...
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2014
(#) mc-4 hozzászólása Dec 18, 2014 /
 
Sziasztok!

Ha egy HMLI-160W izzóról le operálom a külső üveget az alkalmas lesz P20-as lakk megvilágítására? Mennyi ideig és mekkora távolságra kell tenni a lemezt? Hőálló írásvetítő fóliára nyomtatom ki a tervet akkor 1szeresen elég vagy két darabot tegyek egymásra?
Miért kell legalább 1cm-el nagyobbra hagyni a nyákot?

Köszönöm!
(#) mc-4 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Ezt a fojtós dolgot akartam kikerülni, mert az nincs.
Akkor marad a HGLI izzó fojtóval?
(#) mc-4 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Köszönöm! Eddig vasaltam, de szeretném kipróbálni a fotós módszert.
(#) mc-4 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
UV fénycsőről teljesen megfeledkeztem...
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2014
(#) mc-4 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Nagyon jó videó!!!
(#) hotib válasza mc-4 hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Én sok éven át HMLI160-nal fotóztam (régmúlt P20 korszakomban) Tökéletesen megfelelt búrával is. Legfeljebb kicsit tovább világítod.
(#) gulasoft hozzászólása Dec 19, 2014 /
 
Kipróbáltam egy mezei 100 éves panelon a kínai lötstoppot, tényleg 2 perc uv után az uv ért rész egész jól bekeményedett, és a többit le lehetett mosni acetonnal, ámde akad egy marha nagy gondom. Ugye előszőr fúrok, utána pucolok, fóliázok, levilágítok, előhívok maratok, esetleg feliratozok, meg kémia ónozok, és ha kész a panel, jöhet rá a löt. Igen ám, de a lukakba is bemegy, és ugyan a forrszemek alatti lukaknál nem keményedik be, de hogy mosom ki?
(#) kaqkk válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 19, 2014 /
 
Ezért jó a lőtstop fólia ! Igaz drágább nincs vele semmi gond . Talán nagynyomású mosóval ki lehetne "veretni" a furatokból.
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 19, 2014 /
 
Vagy kompresszorral kifújatni ? Lehet hogy működik ,de én azért az udvaron-kertben próbálnám meg először.
(#) Csillagnyee hozzászólása Dec 20, 2014 /
 
Sziasztok!
Egy prototipushoz szeretnék egy nyákot készíttetni, de semelyik cég nem vállalta kb a következő hónapban az elkészítését, de nekem a "házi" megoldás is tetszik.
Esetleg valaki nem készít mostanság és volna egy kis szabad helye a papíron és a maratókádban, akár a fúró alatt is?
Sajnos nem vagyok hozzá kellőképp felszerszámozva, hogy meg tudjam építeni magam.
17X4,5cm es volna a nyákom és természetesen állnám a költségeket.
(#) eyess válasza Csillagnyee hozzászólására (») Dec 20, 2014 /
 
Cirka öt perc egy ilyen.
Milyen házi megoldásra gondoltál ?
Vasalód ugye van otthon , ha nincs lézer nyomtatód , akkor gyorsan elszaladsz valamelyik boltba ahol nyomtatnak , és nyomtass pár példányt , hogy ha elrontod legyen másik.Víz megint csak van otthon a többi már gyerek játék.

Egyáltalán mid van otthon ezekhez a műveletekhez ?Valami csak van nem ?
(#) Csillagnyee válasza eyess hozzászólására (») Dec 20, 2014 /
 
Hát műnyomó papírom az sajnos nincsen, illetve vaskloridom sincsen.
Amim volna: Fúró, nyáklemez, vasaló.
Illetve van egy fénymásoló a közelben..
Ezért kértem segítséget
Ezeket már az ünnepek miatt nem hiszem, hogy be tudnám szerezni.
(#) eyess válasza Csillagnyee hozzászólására (») Dec 20, 2014 /
 
Dehogynem .Figyelj adok egy linket nézd meg , és csinálj mindent úgy , csak éppen vasalót használj hozzá.

Másoltass le a rajzot a közelben sima fénymásoló papírra , aztán kövesd a videón látottakat.
Arra ügyelj , hogy a rajz tükörképe legyen a papírra fénymásolva hogy ha majd lefordítod a nyákra pont jó legyen.

Nyá készítés sima papírral
(#) kaqkk válasza Csillagnyee hozzászólására (») Dec 20, 2014 /
 
Ha Pesten laksz a maratószer beszerzése sem okozhat problémát Bővebben: Link
(#) Csillagnyee válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 20, 2014 /
 
Köszönöm a válaszokat neked és eyess-nek is! Megyek is másoltatni, maratószer külön téma, azzal lesznek a gondok úgy érzem, remélem a HEstore nyitva lesz még idén
(#) kaqkk válasza Csillagnyee hozzászólására (») Dec 20, 2014 /
 
A nyitva tartást is megnézheted a link alatt de még a jövőhéten nyitva lesznek...
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2014
(#) gulasoft válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 20, 2014 /
 
Kipróbáltam a kínai lötöt, hát azon kívül, hogy mé a lamináló is festékes lett, sok sikert nem értem el vele. Első körben nagyon sűrű volt, utána alkohollal higítottam, de híg lett, harmadikra, majdnem jó lett, csak a fólia gyűrődött meg egy kicsit, és a lukakból alkohollal akartam kimosni a maradékot. Ki is jött nagyjából, és vitte a lakkot is ott is ahol elméletileg be kellett volna keményednie. Lehet tovább kell világítani, de erről a lukból kimosásról nem volt szó a videóban.
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2014
(#) pjg válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 20, 2014 /
 
Erről a folyékony lakkról azt olvastam, hogy a kész nyákon megsérült lötstopp javítására való. Ecsettel befesteni a lepattogzott rész, majd UV fénnyel alaposan rákeményíteni. Amit Ti próbáltok arra nem való.
(#) kaqkk válasza pjg hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
Sok olyan dolgot használunk másra amit nem arra találtak ki például én a sört is maradék nyáklemez csíkkal nyitom- a műhelyben de a vasalót -laminálót sem nyákkészítésre tervezték
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2014
(#) kaqkk válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
Hát elsőre minden nehezen áll be , próbálkozz kísérletezz . Nálam inkább hígnak tűnt ezért hűtőbe tettem hogy sűrűbb festékkel vastagabb legyen a réteg . A "kifujatást" nem próbáltad ?
(#) gulasoft válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
Nincs kompresszorom.
(#) kaqkk válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Akkor talán hőlégfúvóval megmelegítve próbáld "kirázni-kiütögetni " a lukakból ...
(#) Csillagnyee hozzászólása Dec 22, 2014 /
 
Valami ezzel a technikával nem az igazi... Rávasalás után felhullámosodik a papír, vagy az áztatásnál hullámosodik fel, vagy fel se hullámosodik, de mégsem megy rá rendesen a nyákra a tinta. Nem marad ott, lejön még finoman simogatva is, már ami rajtamarad.
Fényes és sima papírra is nyomtattatam, egyikkel sem jó.
Hogy lesz így nyákom :S ...
Akkor a maratásnál még nem is tartok...
Senkit nem találok aki a napokban elkészített vlna nekem egy nyákot, ezért próbáltam egyedül nekiállni, de csak nem úgy működik ahogy a videón bemutatják...
(#) gulasoft válasza Csillagnyee hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Van hozzá papírom, bár nekem a vasalás soha nem vált be, gyere el érte, adok 2 a4-est azzal kísérletezhetsz. Ezen van egy speckó szilikonos réteg, mondjuk én csak feliratokat vasaltam, de kis javítással biztos lehet vele nyákot is vasalni.
Következő: »»   1073 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem