Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Én denatszesszel(Etanol-C2H6O)segítségével zsírtalanítom, majd utána sima száraz natúr súrolás következik, egy olyan lappal mint amiből a dörzsi készül a szivacsokon, csak ez nem szivacson van, hanem egy kb 10x10cm kis lap, amit talán 150ft körüli áron vettem piacon. Eddig csak pár nyákot csináltam, azok csak azért nem lettek tökéletesek, mert a vasaló nem volt elég meleg(kis ,,úti" vasaló, 800w teljesítménnyel, nem melegedett át normálisan a papír, meg a felülete is kicsi volt már-de tervezem lamináló félét csinálni, azzal nem lesz ilyen gond. ) majd bele a peroxid-sósav keverékbe. Eddigi rekordom maratásnál ismerősnél született, egy kb tenyérnyi méretű nyáklap került maratásra. Kíváncsiságból lemértem az időt: a belerakás, a maratás, és a kivétel volt összesen 8mp. Sehol egy alámarás, stb.
Ühmmmm.... Kivezérlés mérő?
Tényleg szép!!
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni a nálam tapasztaltabb nyák készítőktől, hogy van e olyan oldal a neten, ahonnan mindenféle vasalható nyáktervet le lehet tölteni. És hogy hogyan állítsam be a letöltés paramétereit. És hogy hány percig kell vasalni és hány fokos legyen a vasaló? Minden segítséget köszönettel fogadok! Medve741.
Vasalható nyákterv
http://vasalhatonyakterv.hu/ még szabad, feltétlenül regisztráld be, és az összes neten található vasalható nyáktervet tedd fel rá! Minden nyákterv vasalható, az is ami eredetileg nem olyan, csak azt tükrözve kell nyomtatni! Olvasgasd kicsit a topicot, pont most írták le századjára mi kell hozzá. A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2014
Ígen, figyelmetlen voltam. Elnézést, és köszi szépen!
A világ összes nyáktervét úgysem akarod ki vasalni , vagy még is ?
Ha pedig gyakorolni szeretnél szerintem itt az oldalon is van jó pár amivel lehet gyakorolni. Vagy miért is kell olyan sok nyák terv ?
Én is ugyanígy. Próbálkoztam a laminátoros módszerrel, néha tökéletes volt.
Visszatértem a fotózáshoz, nem hátrány, hogy az mindig simán tökéletes. Annak is oka van szerintem, hogy ebben a topicban 95%-ban a vasalásos módszerről van szó, és nem a fotózásos eljárásról. Nyilván ennyivel problémásabb a vasalás.
Nem kell olyan sok nyákterv. Ki mondta Neked, hogy nekem sok kell? De ha egyáltalán nincs ilyen oldal, akkor nincs honnan letölteni amit éppen keresek, és a saját kidolgozott nyákterveimet sem tudom feltenni. Egyébként azt sem értem miért baj az Neked, hogyha van egy adatbázis, ahol mindenki megtalálja amit éppen keres.
Tudom hogy nem megy, ezért mondtam, hogy még szabad. Le tudod foglalni, és oda fel tudod rakni a nyákterveidet.
Nekem nem baj , de ezen az oldalon kívül nem sok olyan hely, illetve oldal van ami ennyi témával , és persze részletesebbnél részletesebb anyagokkal ellátná az oda látogatót.
Van kereső mint tudod , és nem hiszem el azt , hogy nem találnál itt semmit , ami éppen kell.Vagy lehet kérdezni kérni stb. De , ha ilyen hirtelen vagy , akkor érthető a rosszra sikeredett végeredmény. Pár oldallal visszább ki lett már tárgyalva a vasalás , illetve fotózás technikái .Egyiknek is másiknak is vannak előnyei hátrányai. Mindkét technikát lehet jól csinálni , és el is lehet rontani .De mindenki a tapasztalatából tanul némi instrukciókat el lehet sajátítani , de ez nem lehet általános , mert a rendelkezésre álló feltételek sem ugyanazok.Próbálj vissza emlékezni miért is sikerült anno az a nyák úgy ahogy , és azóta miért nem .És valószínű meg lesz a hiba oka .Tippeket adhat itt mindenki , de ott nem lehet senki veled , hogy látnánk valójában mi is a hiba , erre neked kell rájönni , ha másképp nem megy jegyzetelj , hogy meddig volt jó a technika , és mikor változott , így fogod tudni hol a gyenge pont.Ehhez elég egy terv is , és pont egy is kell , azért , hogy lásd az egymás utáni próbák , hogy sikerülnek .Akár azt is lehet , hogy lefényképezed , és úgy jobban fogod látni a változást.Csak ami a lényeg légy türelmes , mert , ha kapkodsz , akkor tuti nem lesz jó.
Tudod a nyáktervek amik a neten vannak általában valakinek a verejtékes munkájával készült dolgok. Ha közzé teszi, örülhetünk mint kiskutya a farkának, ha nem teszi közzé, akkor kénytelen vagy Te megcsinálni. Az eagle ingyen letölthető, 10cm*8cm-es nyákokat lehet vele csinálni, és csak két oldalt(top/bottom). Ha ennél nagyobbra tervezed, úgysem fogod tudni tisztességesen levasalni, mert ahhoz már nagyon jó konstellációk kellenek hogy sikerüljön. (Nyomtató, toner, papír, vasaló, lamináló hogy csak a legfontosabb különböző vasalást befolyásoló tényezőket említsem)
Nem hiába világítanak és nem vasalnak a nyákgyárak. Olvass itt vissza, minden le van írva a vasalásról. A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2014
Az a baj Medve741, hogy ilyen adatbázist nem lehet és nincs is értelme összeállítani. Tegyük fel, hogy akarok egy egyszerű modult, ami 24VDC-ből csinál stabil +5V/-5V DC-t. Namármost ezt meg lehet valósítani különböző gyártmányú alkatrészekből, amelyeknek más és más a mérete. Ha az adatbázisba feltett nyákterv a piacon kapható legkisebb méretű alkatrészekre készült, akkor bontásból származó alkatrészek nem fognak elférni rajta. Ez főleg az elektrolit kondenzátorokra igaz. De igaz lehet a PCB csatlakozókra is, amelyek kaphatók mm-es és inches lábkiosztással is. Vagy elképzelhető, hogy az adott modul panelját, egy megadott méretű helyre kell beapplikálni. Vagy ha módod van rá, akkor smd-ből is megvalósíthatod és akkor már megint nem alkalmas az általad igényelhető adatbázisból letölthető minta. De előfordul olyan is, amikor egyoldalas panelon vegyesen alkalmazunk furatszerelt alkatrészeket és SMD-t.
Jó napot .
És a puszt világítod át ? A levilágítód milyen?
Az jó de a "csiszolás" előtt használd azután már csak szárazon töröld le papírtörlővel
"Visszatértem a fotózáshoz, nem hátrány, hogy az mindig simán tökéletes. "
Igen, az nekem is általába 95% míg a vasalás/laminátor néha!
Sziasztok!
Szeretnék egy nyákot TN160-al ónozni, de nem vagyok biztos hogy mikor kell, fúrás előtt vagy fúrás után? A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2014
Én fúrás után még egyszer meg szoktam "polírozni" a legfinomabb csiszolószivaccsal ,hogy véletlenül se maradjanak sorjás a furatok. Ezért inkább fúrás után ónozok...
Így van (mind kiderült) fúrás után kell/kellett volna ónozni, mert így sz@r! Ha netán elmászik a fúró karcos lesz minden irányban a nyák. A karcoknál kilátszódik a réz, és az egész randa lesz!
Milyen összetételű ónozó fürdőt használsz? Gondolom itt galván ónról van szó.
Helló!
Erröl van szó , szerintem ez volt az utolsó próbám ezzel.... Sok probléma van vele.... kicsit több idő igaz, de többet ér pákával az egész nyákot végigfuttatni ónnal. Ennél ha kicsit tovább melegítem már rögtön befeketedik a felület, és nem fogja be az ón. A páka hőmérséklete 300fok szóval nem azzal van a baj. Sokat próbálgattam, de akár hogy variáltam nagyon érzékeny a hőre és egyből feketedik.
Nem.... de nem is 200 000 forintos géppel.
Azért van a két véglet közt sok - sok használható lehetőség.
Az én állványos fúróm 12 ezer volt. Ilyen Idézet: „Azért van a két véglet közt sok - sok használható lehetőség.” Így van! Nekem sajnos nincs állványom (jó lenne, de nincs) 12ezres fúró helyett van a kukázott turmix motor (tökéletes, és ingyen volt) eddig egy fúrót sikerült eltörni (pont ma). Viszont a lényegen nem változtat, ha kézzel fúr az ember akkor ha félre csúszik a fúró akkor összekarcolja az ón réteget. Ebből kifolyólag ha szebb felületet akar az ember akkor fúrás után ónoz. Persze ez csak az én véleményem. A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2014
Na ez az. A kézben fúrást kellene kiküszöbölni és akkor már jöhet a nagyágyú.
Gyönyörűen fúr és nem sorjás a furat széle. Ilyen. Ez meg az én véleményem! A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2014
|
Bejelentkezés
Hirdetés |