Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1072 / 1385
(#) rockersrac hozzászólása Dec 8, 2014 /
 
Én denatszesszel(Etanol-C2H6O)segítségével zsírtalanítom, majd utána sima száraz natúr súrolás következik, egy olyan lappal mint amiből a dörzsi készül a szivacsokon, csak ez nem szivacson van, hanem egy kb 10x10cm kis lap, amit talán 150ft körüli áron vettem piacon. Eddig csak pár nyákot csináltam, azok csak azért nem lettek tökéletesek, mert a vasaló nem volt elég meleg(kis ,,úti" vasaló, 800w teljesítménnyel, nem melegedett át normálisan a papír, meg a felülete is kicsi volt már-de tervezem lamináló félét csinálni, azzal nem lesz ilyen gond. ) majd bele a peroxid-sósav keverékbe. Eddigi rekordom maratásnál ismerősnél született, egy kb tenyérnyi méretű nyáklap került maratásra. Kíváncsiságból lemértem az időt: a belerakás, a maratás, és a kivétel volt összesen 8mp. Sehol egy alámarás, stb.
(#) mc-4 válasza messius hozzászólására (») Dec 9, 2014 /
 
Ühmmmm.... Kivezérlés mérő?
Tényleg szép!!
(#) Medve741 hozzászólása Dec 9, 2014 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni a nálam tapasztaltabb nyák készítőktől, hogy van e olyan oldal a neten, ahonnan mindenféle vasalható nyáktervet le lehet tölteni. És hogy hogyan állítsam be a letöltés paramétereit. És hogy hány percig kell vasalni és hány fokos legyen a vasaló?
Minden segítséget köszönettel fogadok!
Medve741.
(#) gulasoft válasza Medve741 hozzászólására (») Dec 9, 2014 / 1
 
Vasalható nyákterv
http://vasalhatonyakterv.hu/ még szabad, feltétlenül regisztráld be, és az összes neten található vasalható nyáktervet tedd fel rá!
Minden nyákterv vasalható, az is ami eredetileg nem olyan, csak azt tükrözve kell nyomtatni!
Olvasgasd kicsit a topicot, pont most írták le századjára mi kell hozzá.
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2014
(#) Medve741 válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 9, 2014 /
 
Ígen, figyelmetlen voltam. Elnézést, és köszi szépen!
(#) Medve741 válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 9, 2014 /
 
Sajnos ez a weboldal nem működik...
(#) eyess válasza Medve741 hozzászólására (») Dec 9, 2014 /
 
A világ összes nyáktervét úgysem akarod ki vasalni , vagy még is ?
Ha pedig gyakorolni szeretnél szerintem itt az oldalon is van jó pár amivel lehet gyakorolni.
Vagy miért is kell olyan sok nyák terv ?
(#) nagym6 válasza pjg hozzászólására (») Dec 9, 2014 /
 
Én is ugyanígy. Próbálkoztam a laminátoros módszerrel, néha tökéletes volt.
Visszatértem a fotózáshoz, nem hátrány, hogy az mindig simán tökéletes.
Annak is oka van szerintem, hogy ebben a topicban 95%-ban a vasalásos módszerről van szó, és nem a fotózásos eljárásról. Nyilván ennyivel problémásabb a vasalás.
(#) Medve741 válasza eyess hozzászólására (») Dec 9, 2014 /
 
Nem kell olyan sok nyákterv. Ki mondta Neked, hogy nekem sok kell? De ha egyáltalán nincs ilyen oldal, akkor nincs honnan letölteni amit éppen keresek, és a saját kidolgozott nyákterveimet sem tudom feltenni. Egyébként azt sem értem miért baj az Neked, hogyha van egy adatbázis, ahol mindenki megtalálja amit éppen keres.
(#) gulasoft válasza Medve741 hozzászólására (») Dec 9, 2014 /
 
Tudom hogy nem megy, ezért mondtam, hogy még szabad. Le tudod foglalni, és oda fel tudod rakni a nyákterveidet.
(#) eyess válasza Medve741 hozzászólására (») Dec 9, 2014 /
 
Nekem nem baj , de ezen az oldalon kívül nem sok olyan hely, illetve oldal van ami ennyi témával , és persze részletesebbnél részletesebb anyagokkal ellátná az oda látogatót.
Van kereső mint tudod , és nem hiszem el azt , hogy nem találnál itt semmit , ami éppen kell.Vagy lehet kérdezni kérni stb.
De , ha ilyen hirtelen vagy , akkor érthető a rosszra sikeredett végeredmény.
Pár oldallal visszább ki lett már tárgyalva a vasalás , illetve fotózás technikái .Egyiknek is másiknak is vannak előnyei hátrányai. Mindkét technikát lehet jól csinálni , és el is lehet rontani .De mindenki a tapasztalatából tanul némi instrukciókat el lehet sajátítani , de ez nem lehet általános , mert a rendelkezésre álló feltételek sem ugyanazok.Próbálj vissza emlékezni miért is sikerült anno az a nyák úgy ahogy , és azóta miért nem .És valószínű meg lesz a hiba oka .Tippeket adhat itt mindenki , de ott nem lehet senki veled , hogy látnánk valójában mi is a hiba , erre neked kell rájönni , ha másképp nem megy jegyzetelj , hogy meddig volt jó a technika , és mikor változott , így fogod tudni hol a gyenge pont.Ehhez elég egy terv is , és pont egy is kell , azért , hogy lásd az egymás utáni próbák , hogy sikerülnek .Akár azt is lehet , hogy lefényképezed , és úgy jobban fogod látni a változást.Csak ami a lényeg légy türelmes , mert , ha kapkodsz , akkor tuti nem lesz jó.
(#) gulasoft válasza Medve741 hozzászólására (») Dec 9, 2014 / 1
 
Tudod a nyáktervek amik a neten vannak általában valakinek a verejtékes munkájával készült dolgok. Ha közzé teszi, örülhetünk mint kiskutya a farkának, ha nem teszi közzé, akkor kénytelen vagy Te megcsinálni. Az eagle ingyen letölthető, 10cm*8cm-es nyákokat lehet vele csinálni, és csak két oldalt(top/bottom). Ha ennél nagyobbra tervezed, úgysem fogod tudni tisztességesen levasalni, mert ahhoz már nagyon jó konstellációk kellenek hogy sikerüljön. (Nyomtató, toner, papír, vasaló, lamináló hogy csak a legfontosabb különböző vasalást befolyásoló tényezőket említsem)
Nem hiába világítanak és nem vasalnak a nyákgyárak.
Olvass itt vissza, minden le van írva a vasalásról.
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2014
(#) efraim válasza Medve741 hozzászólására (») Dec 9, 2014 /
 
Az a baj Medve741, hogy ilyen adatbázist nem lehet és nincs is értelme összeállítani. Tegyük fel, hogy akarok egy egyszerű modult, ami 24VDC-ből csinál stabil +5V/-5V DC-t. Namármost ezt meg lehet valósítani különböző gyártmányú alkatrészekből, amelyeknek más és más a mérete. Ha az adatbázisba feltett nyákterv a piacon kapható legkisebb méretű alkatrészekre készült, akkor bontásból származó alkatrészek nem fognak elférni rajta. Ez főleg az elektrolit kondenzátorokra igaz. De igaz lehet a PCB csatlakozókra is, amelyek kaphatók mm-es és inches lábkiosztással is. Vagy elképzelhető, hogy az adott modul panelját, egy megadott méretű helyre kell beapplikálni. Vagy ha módod van rá, akkor smd-ből is megvalósíthatod és akkor már megint nem alkalmas az általad igényelhető adatbázisból letölthető minta. De előfordul olyan is, amikor egyoldalas panelon vegyesen alkalmazunk furatszerelt alkatrészeket és SMD-t.
(#) keszeg01 válasza pjg hozzászólására (») Dec 9, 2014 /
 
Jó napot .
És a puszt világítod át ?
A levilágítód milyen?
(#) messius válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 9, 2014 /
 
Alkohollal szoktam letörölni.
(#) pjg válasza keszeg01 hozzászólására (») Dec 9, 2014 /
 
Igen. 4 csöves arcszolárium.
(#) kaqkk válasza messius hozzászólására (») Dec 10, 2014 /
 
Az jó de a "csiszolás" előtt használd azután már csak szárazon töröld le papírtörlővel
(#) every válasza nagym6 hozzászólására (») Dec 10, 2014 /
 
"Visszatértem a fotózáshoz, nem hátrány, hogy az mindig simán tökéletes. "
Igen, az nekem is általába 95% míg a vasalás/laminátor néha!
(#) Mircsof hozzászólása Dec 10, 2014 /
 
Sziasztok!
Szeretnék egy nyákot TN160-al ónozni, de nem vagyok biztos hogy mikor kell, fúrás előtt vagy fúrás után?
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2014
(#) pjg válasza Mircsof hozzászólására (») Dec 10, 2014 1 /
 
Mindegy.
(#) kaqkk válasza Mircsof hozzászólására (») Dec 10, 2014 /
 
Én fúrás után még egyszer meg szoktam "polírozni" a legfinomabb csiszolószivaccsal ,hogy véletlenül se maradjanak sorjás a furatok. Ezért inkább fúrás után ónozok...
(#) Mircsof válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 10, 2014 /
 
Így van (mind kiderült) fúrás után kell/kellett volna ónozni, mert így sz@r! Ha netán elmászik a fúró karcos lesz minden irányban a nyák. A karcoknál kilátszódik a réz, és az egész randa lesz!
(#) papus51 válasza Mircsof hozzászólására (») Dec 10, 2014 /
 
Milyen összetételű ónozó fürdőt használsz? Gondolom itt galván ónról van szó.
(#) Mircsof válasza papus51 hozzászólására (») Dec 10, 2014 /
 
Helló!
Erröl van szó , szerintem ez volt az utolsó próbám ezzel.... Sok probléma van vele.... kicsit több idő igaz, de többet ér pákával az egész nyákot végigfuttatni ónnal. Ennél ha kicsit tovább melegítem már rögtön befeketedik a felület, és nem fogja be az ón. A páka hőmérséklete 300fok szóval nem azzal van a baj.
Sokat próbálgattam, de akár hogy variáltam nagyon érzékeny a hőre és egyből feketedik.
(#) pjg válasza Mircsof hozzászólására (») Dec 10, 2014 /
 
Mivel fúrsz? Amerikánerrel?
(#) Mircsof válasza pjg hozzászólására (») Dec 10, 2014 /
 
Nem.... de nem is 200 000 forintos géppel.
(#) pjg válasza Mircsof hozzászólására (») Dec 10, 2014 /
 
Azért van a két véglet közt sok - sok használható lehetőség.
Az én állványos fúróm 12 ezer volt.
Ilyen
(#) Mircsof válasza pjg hozzászólására (») Dec 10, 2014 /
 
Idézet:
„Azért van a két véglet közt sok - sok használható lehetőség.”

Így van! Nekem sajnos nincs állványom (jó lenne, de nincs) 12ezres fúró helyett van a kukázott turmix motor (tökéletes, és ingyen volt) eddig egy fúrót sikerült eltörni (pont ma).
Viszont a lényegen nem változtat, ha kézzel fúr az ember akkor ha félre csúszik a fúró akkor összekarcolja az ón réteget. Ebből kifolyólag ha szebb felületet akar az ember akkor fúrás után ónoz. Persze ez csak az én véleményem.
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2014
(#) pjg válasza Mircsof hozzászólására (») Dec 10, 2014 /
 
Na ez az. A kézben fúrást kellene kiküszöbölni és akkor már jöhet a nagyágyú.
Gyönyörűen fúr és nem sorjás a furat széle. Ilyen. Ez meg az én véleményem!
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2014
(#) kaqkk válasza pjg hozzászólására (») Dec 10, 2014 /
 
Valami ilyen dologra gondoltál ??Nincs még teljesen készen de már közeledik az indulás ideje
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2014
Következő: »»   1072 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem