Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » B5 és B8 végerősítő
 
Témaindító: banyaiakos, idő: Máj 31, 2008
Lapozás: OK   56 / 62
(#) zimi1991 válasza reloop hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Akkor a 2SC3858 tranyókat milyen kapcsolásban lenne érdemes felhasználni?
Ezek itthon vannak már és fel is szeretném őket használni...
(#) Alkotó válasza zimi1991 hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Tévúton jársz. Ez az erősítő nem az a kategória, amit az "abból építek amim van" elvre alapozva szokás építeni. Szólhat bármivel, de az eredetijével tud félelmetes lenni. Néhány elvetemült, még az ellenállásokból is speciális darabokat tesz a jelútba, sőt van egy 220µF-os elko is benne, aminek még a gyártója se mindegy. Összegezve, egy különleges remekmű, de csak akkor lesz remek, ha nem variálsz vele (állítólag!).
Ha csak az alkatrészeidet akarod elhasználni, és N-P párjaid vannak, akkor építs pl. ST151-et. Hangosabb is lehet, és sokkal kevésbé érzékeny. A témája szerint egy csomó féle párral ki lett már próbálva.
(#) zimi1991 válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Értem.
Az st151 nem igazán tetszik...
Nem kedvelem a diferenciál bemenetű erősítőket...
Azt hiszem az lessz, hogy készítek 1-et az eredeti félvezető készlettel és készítek egyet az eredetileg tervezettel...
Meghajtókat nem gond azt vennem bele ami van írva csak hát ezekből jócskán van itthon (sankenek) és jó lenne ha végre nemes célt szolgálnának és nem csak porosodnának...
Egyébbként tetszenek ezek az mjl-ek amik a kapcsolásban szerepelnek csak félek nehogy hamisítványokat fogjak ki, a sankenek tutira eredetiek...
(#) zimi1991 válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Melyik az a 220uf os kondenzátor?Elna silmic2őt tennék oda be, mert ha jól emlékszem a cikkből oda kisfeszültségű is elég mondjuk 16 voltos és azok nem túl drágák.
A bemeneti 680nF- os kondi elhagyható lenne nem?Elvégre DC csatolt az erősítő nem?
(#) reloop válasza zimi1991 hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
A bemeneti csatolóra szükség van!!
Rakj össze egy csatornát és hallgasd meg! Ennek az erősítőnek az elmaradó átfogó visszacsatolásban van a titka. Már magát ezt feltétlen érdemes meghallgatni. A felhasznált alkatrészek minősége inkább specifikus igényeket elégít ki.
Ha bejön amit hallasz, akkor kezdj komolyabb beruházásba.
(#) Ge Lee válasza zimi1991 hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
ST-t szerintem sem érdemes építeni, főleg ha szebb hangzásra vágysz. Viszont akkor már érdemesebb egy B9-nek nekiállni mint a B5-nek. Ha a többi alkatrészt be tudod szerezni hozzá, akkor összerakod elsőként a saját tranyóddal, és ráérsz később is megvenni hozzá a belevalót.
Ezek a végfokok már az a kategória, ahol valóban sokat tud a hangzáson javítani vagy rontani egyetlen alkatrész is. És a megfelelő végeredmény pedig ezek összessége, tehát nem úgy van hogy van jó kondi meg rossz kondi, hanem sok esetben az egyik alkatrész hibája pont úgy ellensúlyozza a másik alkatrész hibáját, hogy a végeredmény jó lesz (betolod a vakondtúrást a közelében lévő gödörbe, és mindenhol sima lesz a talaj).
Ez mondjuk becsülendő az ottani fórumlakókban, hogy ezt a hónapokon át tartó kísérletezést megspórolják az olvasónak, vagy legalábbis nagyban lerövidítik annak idejét.
(#) zimi1991 válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Erről a b9 ről kaphatnék valami bővebb infót?
Esetleg van ehhez is egy komplett terv dokumentáció?
(#) CIROKL válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Idézet:
„Ez az erősítő nem az a kategória, amit az "abból építek amim van" elvre alapozva szokás építeni. Szólhat bármivel, de az eredetijével tud félelmetes lenni. Néhány elvetemült, még az ellenállásokból is speciális darabokat tesz a jelútba, sőt van egy 220µF-os elko is benne, aminek még a gyártója se mindegy.”

Ez a vicc kategória !
(#) zimi1991 válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Ezt hogy érted?
(#) Ge Lee válasza zimi1991 hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Van már belőle 47 oldal, olvasgathatsz. Van egy áramerősítő (buffer) fokozat, ami elé beköthetsz többféle meghajtófokozatot, van vagy 5-6 féle belőle. De ha jóban vagy velük küldenek is egy egy példányt amit meghallgathatsz, összevetheted a saját "referenciáddal".
Bővebben: Link
(#) Alkotó válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Én se értem mire gondolsz? Elmondod?
(#) Ge Lee válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Gondolom arra hogy megépítette és a várt élmény elmaradt...
(#) Alkotó válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Nálam nem maradt el. Ez és a HTA a két legjobb amit eddig építettem.
(#) Ge Lee válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Nálam is a HTA jelenleg az etalon, B5-öm nincs. De gondolkodom egy B100 megépítésén, de nem a B9 hanem a CF3 vagy a miczo féle meghajtóval, csak úgy kíváncsiságból. Az L4 meghajtóval szerettem volna nagyon megfülelni, de ahhoz már nem lehet a feteket sehol sem beszerezni.
(#) zimi1991 hozzászólása Nov 8, 2014 /
 
Hali.
A tip122 és 127-et mennyire kell válogatni párba?
És ha kell hogy kell, mert ugye ezek darlingtonok...
Esetleg tudtok egy jó helyet ahol eredetit be lehet szerezni?
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2014
(#) CIROKL válasza zimi1991 hozzászólására (») Nov 8, 2014 /
 
Ha veszel több ezer darabot belőle akkor van esély a válogatásra egyébként nincs semmi esélyed a válogatásra . de szerintem nem kell egyáltalán válogatni !
(#) zimi1991 válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 8, 2014 /
 
Ok akkor csak simán rendelek.
Szerinted honnan lenne érdemes be szerezni?
(#) ptesza válasza ptesza hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Szétszedtem project.

Ezek a tipikus hibák egy Japán gyártónál elfogadhatatlanok, illetve szabályzottak.

Van hamis alkatrészes topik? Lehet ,hogy oda kellett volna tennem.
(#) Ge Lee válasza ptesza hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Van. Mondtam hogy az 5200-t kerülni kell. Azt szokták csinálni pl. 100V-os tranyónál hogy rákötnek 70V/1A-t 1-2s időre hűtés nélkül, ha kibírja akkor eredeti.
(#) zimi1991 hozzászólása Dec 20, 2014 /
 
Üdv mindenkinek!
Épp építem a b5 paneljaimat és egyet nem értek illetve nem szereznék hülyeséget csinálni...
A zener utáni 220uf kondik egyértelmű, hogy 16 voltosak, de amik utána vannak milyen értékűek?
Van még egy 220-as és 2db 100mikró a 68 ohmos ellenállás után...
(#) reloop válasza zimi1991 hozzászólására (») Dec 20, 2014 / 1
 
Szia! A harmadik 220µF is lehet 16V-os. A 100µF tápszűrő legyen mondjuk 50V-os.
(#) zimi1991 válasza reloop hozzászólására (») Dec 20, 2014 /
 
Így gondoltam én is kb csak nem mertem berendelni, mert elég nagy költség lenne fölöslegesen
Köszönöm a segítséget!
(#) zimi1991 válasza zimi1991 hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
Üdv.
Még egy olyan kérdésem lenne, hogyha én 50 voltról szeretném hajtani akkor nem kéne a tip122/127 meghajtókat erôsebbre cserélni? Végfokok 250voltosak...
(#) reloop válasza zimi1991 hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
A végfok maga az erősítő, szerintem 250V-os feszültségtűrésű végtranzisztoroka gondoltál
A TIP122 nagyon bírja, rövid csúcsban akár 8A-t is. A 100µF ez eseteben minimum 63V-os legyen!
(#) zimi1991 válasza reloop hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
Köszi a választ igen arra gondoltam...
Még azon is gondolkoztam , hogy le stabilizálnám a tápot.
Vélemény?
(#) reloop válasza zimi1991 hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
Teszteld le egy hevenyészve összedobott stabilizátorral és ha tetszik, dolgozd ki véglegesre.
(#) zimi1991 válasza reloop hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
Régen jlh-nál bevált a stabilizálas , de ugye annak folyamatos az áram felvétele míg itt kivezérles függô így gondolom kicsit szivósabbra kell megépíteni...
El képzelésem sincsen milyen félvezetô készlettel induljak el...
(#) reloop válasza zimi1991 hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
A kondenzátor sokszorozó néven futó kapcsolás pont jó lesz. Az áteresztő tranyó 60V 10A táján már kiszolgálja a próbát.
(#) zimi1991 válasza reloop hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
Tudnál segíteni egy linkel hogy hol találok rá?
(#) reloop válasza zimi1991 hozzászólására (») Dec 21, 2014 / 1
 
Ugye angolul "capacitor multiplier" Bővebben: Link - az Elliott féle.
Következő: »»   56 / 62
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem