Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1634 / 2500
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
Igen a szigetelést ellenőriztem a hűtőzászlók sehol nincsenek kontaktban a hűtőbordával,új szigetelőcsillám alattuk és központosítógyűrű.Haladjunk akkor a bal (rossz oldaltól jobbra)

bd244c, bd243c , bd243c, bd 244c. A kimeneten lévő 14V pozitív polaritású.
(#) reloop válasza zotya1983 hozzászólására (») Dec 30, 2014 / 1
 
Helyes a végtranzisztorok sorrendje. A diódákat és a 220 ohm ellenállást is ki kell mérni, komolyabb hibánál ezek sérülhetnek.
Ugye van izzó az erősítő előtt, úgy kísérletezel?
Ilyen egyszerű áramkörnél nem kell a tranzisztoroknak egymást szeretni elég a határértékek és a N ill. P jelleg betartása, és beültetésnél a lábkiosztásra kell ügyelni.
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
Na most kapok a fejemre Nem tettem izzót, srácnak visszaadtam azt mondja jobban szól legalábbis a jó fele tehát tud azért hangoskodni nem csak a nóta tv szól szilveszterkorRendeltettem bele 2n5551 et,majd jövőre nekifuok mégegyszer. Az egész panelt átmértem diódák+ ellenállatok.Azok jónak tűntek, remélem nem kell kiemelni a d-k lábát méréskor.
(#) zsozso72 válasza reloop hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
Szia djratnova és reloop!
Elnézést ha beleszólók a beszélgetésetekbe,találtam egy talán neked való rajzot elég egyszerű,és mivel nagyobb tápfeszültségről megy mint 24 V így talán nem is kell rajta semmit módosítani,természetesen mivel nem építettem meg nem tudom jellemezni sem.
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2014
(#) Alkotó hozzászólása Dec 30, 2014 /
 
Emberemlékezet óta ez az erősítő szól a nagy-műhelyemben. Lomoláskor kiemeltem a szemétből, és kicseréltem benne az összes végtranyót, kijavítottam a szétégett nyák-részleteket, meg talán a meghajtók valamelyikét is cseréltem. Ez a manőver hosszú időre megoldást jelentett, de ma megint elhallgatott.
Most 2 db végtranyó ment tönkre (2N3055), de ha már kézben volt akkor mindet kicseréltem, mert nem akartam típuskeveredést, az egyik BC303-as is megadta magát, és szokatlan módon a panel elején mindkét csatornánál cserélni kellett a bekarikázott tranzisztorokat.
Nem volt hibás, de ha már asztalon volt, akkor kicseréltem a táppegység pufferét, és a kicsatoló kondikat is "korszerűbb" darabokra, de hangsúlyozom, a régivel is remekül ment.
Most minden funkció jól működik, de szeretném megérteni a kis tranyó tönkremenetelének okát. Ehhez kérek segítséget, mert ehhez a vélelmezésem szerint "NDK" gyártmányú erősítőhöz nem sikerült kapcsolást találnom. Ha valakinek van ilyen, vagy hasonló, azt kérem egy linkel, vagy egy e-mail-lel segítsen, hogy betekinthessek a kapcsolásba.
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2014
(#) (Felhasználó 46585) válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
Semmi sem tart örökké. Nekem egy BC 212 okozott fejtörést, ami kb. 10 V-on kapcsolgatott 1 mA-t. Meghalt két év után, kicseréltem és minden jó lett. Ugyanazon a helyen, ugyanolyan panelen legalább 50 panel jól működött vagy 10...20 éven át. Nem kell mindent megérteni...
(#) Tonybacsi válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 31, 2014 /
 
(#) reloop válasza zsozso72 hozzászólására (») Dec 31, 2014 /
 
Szia! Köszönöm a figyelmességed! Ez más topológia, erősen ki van szolgáltatva a jelforrás kimenő impedanciájának.
(#) Csigusz74 hozzászólása Dec 31, 2014 /
 
Sziasztok !
Segítségre volna szükségem, van egy PIONEER A-301 tip. erősítőm, "ezer éves", de ragaszkodok hozzá, kimehetett az egyik végfokja, mert csak "direkt" módba szól alapon és nem is teljes teljesítménybe, gondolom az egyik oldal kimehetett, hol lehetne ehhez beszerezni alkatrészt végfokot és mennyiért, kérem ha valaki tud segítenni ebbe megköszönöm .
Üdv : R.
(#) reloop válasza Csigusz74 hozzászólására (») Dec 31, 2014 /
 
Szia! Ha a DIRECT kapcsoló befolyásolja a működést akkor a kapcsoló, vagy a hangszín környékén kéne szétnézni.
(#) Alkotó hozzászólása Dec 31, 2014 /
 
Príma találatot kaptam itt, de nem tudom kibogarászni hogyan tudnám a rajzokat letölteni. Nem bírom az angol nyelvet, ezért eltévedek a temérdek szövegben.
Akinek esetleg van már hozzáférése az oldalhoz, azt kérem töltse le nekem a rajzokat és a panelterveket, majd küldje el emailben.
(#) zimi1991 hozzászólása Dec 31, 2014 /
 
Sziasztok!
Ezt a kapcsolást ismeri valaki?
Esetleg ha van olyan itt köztetetek aki után építette megosztaná a tapasztalatait?
Gyanus ez nekem, hogy jelen formájában nem működő képes
(#) reloop válasza zimi1991 hozzászólására (») Dec 31, 2014 / 1
 
Szia! Source-követő áramgenerátorral, teljesen rendben van, például elektroncsővel lehetne hajtani. Ha így nézzük, hiányosnak is mondhatnánk az ábrát.
(#) zimi1991 válasza reloop hozzászólására (») Dec 31, 2014 /
 
Szia!
Sima anód követős előfokkal ecc3 al szerettem volna megépíteni ám jött egy kis gond...
Össze raktam pókba mert ez egy olyan projekt amire csak itthon hevernek az anayagok és hogy el legyenek használva...
A bc-t helyettesítettem 2sc 2240-el...
A probléma az, hogy ha a rajzon szereplő kapcsolás van össze rakva akkor semmi nem történik nem nyitnak a fetek.
Ha viszont a zenert át kötöm s ről d re akkor szól meglhetősen szépen de akkor az alsó fet iszonyatosan melegszik és nagyon gyorsan...
Nem értem mi lehet a baj, mert tuti jól raktam össze...
(#) reloop válasza zimi1991 hozzászólására (») Dec 31, 2014 /
 
A disszipáció 2,2Ax40V. Természetes, hogy elképesztő módon melegszik.
A Zener áthelyezése kapcsán írt jelenség nem igazán érthető. Egyeztesd a rajzzal, akkor helyesen fog működni.
Kisebb teljesítményre állíthatod az R6 növelése révén. Kísérletezéshez 1-2 ohm-ot ajánlok.
(#) zimi1991 válasza reloop hozzászólására (») Dec 31, 2014 /
 
Nem az a baj, hogy melegszik hanem hogy az alsó sokkal jobban sőt szinte a felső nem is melegszik és nincs meg a féltáp...
Viszont most nézem, hogy a 0,33 helyett 0,22 őt tettem be...
(#) reloop válasza zimi1991 hozzászólására (») Dec 31, 2014 /
 
A féltáp a DC csatolt jelerősítőtől kell jöjjön.
Egyelőre válassz 1 ohm-nál nagyobb R6-ot.
(#) zimi1991 válasza reloop hozzászólására (») Dec 31, 2014 /
 
1.2 ohmra lecseréltem így le csökkent 470 mA-re a nyugalmi áram, viszont kis torzítás vélek fel fedezni benne és még mindíg az alsó tranzisztor jobban melegszik.
(#) reloop válasza zimi1991 hozzászólására (») Dec 31, 2014 /
 
Az eltérő melegedés oka, hogy nem egyforma feszültség esik a két FET-en. A meghajtó fokozat kimenetén féltáp + 3,5-4Vdc szükséges vezérlés nélküli állapotban.
(#) zimi1991 válasza reloop hozzászólására (») Dec 31, 2014 /
 
ÉS ezt, hogy tudnám helyre billenteni?
Ha jól értem akkor addíg míg nem adok neki meghajtófokozatot addig így lessz?
Kicsit össze vagyok már zavarodva
(#) reloop válasza zimi1991 hozzászólására (») Dec 31, 2014 /
 
Nem találtam FET-es áramgenerátort a szemléltetéshez, de remélem ebből érthető.
(#) Macsek71 hozzászólása Jan 1, 2015 /
 
Üdv !
Hogyan is van ez a "legyen nagyobb a hangfal teljesítménye, mint az erősítőé" szabály ?

Örököltem egy pár Videoton dc 2050 hang"dobozt", egy Fisher CA223R erősítővel. Kicsit gyanús, hogy a hangerőszabályzó 1-2 osztása közt már kellemesen hangos, többet nem is kívánok tőle ( hallja a fél ház ). A dobozokra 40/50 W van írva, az erősítőre találni a neten 2*20 -> 120 W-ig mindenféle infót ...
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2015
(#) reloop válasza Macsek71 hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
Szia! A poti kezdeti szakaszán észlelt jelentős hangerő csak azt jelenti magas az erősítő érzékenysége a forráshoz képest. A várható legnagyobb teljesítményt a végfok tápfeszültség és a hangsugárzó impedancia határozzák meg. A Fisher képei alapján, elnézve a hűtőbordát, tűrhetően illeszkedik egymáshoz a két eszköz. Neked csak annyi a dolgod, ne hajts torzításba őket
(#) adapter válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
Nem tudom ezzel előrébb vagy?
(#) Alkotó válasza adapter hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
Köszi, de ez egészen más, talán valamilyen oszcilloszkóp.
(#) adapter válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
Bocsi, valami cirill betűs helyen találtam, egy szavát sem értettem......
(#) zimi1991 válasza reloop hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
Kezdem kapirsgálni a kapcsolás leki világát...
Ahogy nézem eléggé kezdetleges az a kapcsolás, de ami képet most beillesztek az majdnem ugyan olyan...
Ha át építem erre ami nem nagy munka és szinte semmiség akkor ha jól sejtem az 500 ohmos trimmerel fogom tudni állítani a szimmetriát?Ide jön a link felirata! -mod-
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2015
(#) CHZ válasza zimi1991 hozzászólására (») Jan 1, 2015 / 1
 
Ez mar teljes kapcsolas, potival beallithatod az 1/2 tapfeszt a kimeneten.
Mehet ele a csoves fokozat es komplett erosito lesz.
(#) zimi1991 válasza CHZ hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
Köszi!
Erre voltam kíváncsi és én is így gondoltam csak nem merek ész nélkül 40 voltot rá adni míg megnem erősítenek...
(#) CHZ válasza zimi1991 hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
Jo hutessel kellemes hangu, hibrid SE lehet belole.
Következő: »»   1634 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem