Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szabványos zománchuzalok
 
Témaindító: Taki33, idő: Márc 16, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 2
(#) Taki33 hozzászólása Márc 16, 2007 /
 
Sziasztok!
Keresem a szabványos zománchuzalok adatait, tartalmazó táblázatot vagy leírást. A 2005/7-es Rádiótechnika újságban elvileg benne volt de ez sajnos nekem nincs meg, ha valaki fel tudná tenni, azt megköszönném.
(#) zsilaci válasza Taki33 hozzászólására (») Márc 16, 2007 / 4
 
Szia!

Csatolom a rádiótechnikás katalógust.

üdv

CuZ.pdf
    
(#) zsilaci válasza Taki33 hozzászólására (») Márc 16, 2007 /
 
Közben találtam egy másikat is, ez egy kicsit részletesebb

CuZ2.pdf
    
(#) Taki33 válasza zsilaci hozzászólására (») Márc 16, 2007 /
 
Köszi a gyors segítséget ezért ott az 50 pont!
(#) zsilaci válasza Taki33 hozzászólására (») Márc 16, 2007 /
 
Köszi a pontot!
(#) ize_gull válasza zsilaci hozzászólására (») Ápr 4, 2007 /
 
ez a táblázat már nem felel meg a mai szabványnak.
(#) Norberto válasza ize_gull hozzászólására (») Ápr 4, 2007 /
 
Valami indok esetleg?
(#) palika hozzászólása Ápr 5, 2007 /
 
A második táblázatban van egy elírás is. A 9. oszlopban 100m huzal ellenállása van írva, de az értékekből az látszik, hogy 1000m-re vonatkozik, nem 100-ra..
(#) kozmaj hozzászólása Máj 11, 2007 /
 
Sziasztok!

Hol tudok ilyen zománcozott huzalokat vásárolni?
Internetes lehetőség is érdekelne.
(#) Norberto válasza kozmaj hozzászólására (») Máj 11, 2007 /
 
Villért BT, azt hiszem...keress rá a Google-ban a nevükre!
(#) sixtek hozzászólása Máj 11, 2007 /
 
Norberto jol mondja, http://www.villert.hu/
Es nemcsak 20kg-onkent adnak el!
(#) _JANI_ válasza Taki33 hozzászólására (») Máj 12, 2007 /
 
Ez is egy jó kis táblázat! (S egy ideje már elérhető a HE oldalán! ) :
CUZ_huzaladatok_.zip

:nezze:
(#) quite hozzászólása Jan 29, 2008 /
 
Tud nekem valaki tanácsot adni oldószer ügyben?
Mi a fenével lehet leszedni a zománcréteget a huzalról?

A kapirgálást hagyjuk, lassan 20 éve kapirgálok, mert azért olyan sokszor nem kellett ilyesmivel bíbelődnöm, de most pici motort tekercselek és nem igazán tudok a mini forgórésznél már kaprigálni.

Szóval denaturáltszesz kizárva, hiszen ezzel van hígitva a shellpor, amivel a tekercset kell kiönteni, tehát még szép, hogy nem oldja.
Benzin kizárva, azzal meg mosni szoktuk a motort, tehát az sem oldhatja.

Tiszta alkohollal nem volt szerencsém.

Valakinek valami ötlete?
(#) Medve válasza quite hozzászólására (») Jan 29, 2008 /
 
Szokták úgy, hogy megmelegítik lángon, majd lehűtik denszeszben, igy lepattogzik róla...
(#) mex válasza quite hozzászólására (») Jan 29, 2008 /
 
Éktelenül büdös,de működik:egy kalmopyrin tablettára a huzalt ráfektetve pákával melegitve lejön a zománc....
(#) quite hozzászólása Jan 29, 2008 /
 
Kössz az ötleteket!
A denszeszes trükkel az a baj, hogy melegíteni kell a huzalt. Mivel a réz az egyik legjobb hővezető, tartok tőle, hogy a kívánt hossznál több lejön, akkor pedig tekerhetem elölről a forgórészt.

A kalmopirint azt nem igazán vágom. :eek2:
Mit kell melegíteni? A huzalt, vagy a gyógyszert?

Ha a huzalt, akkor tulajdonképpen a tabletta mit csinál?
(#) Ricsa válasza quite hozzászólására (») Jan 29, 2008 /
 
A nagykönyvben úgy van megírva, hogy a huzalt izzásig fel kell hevíteni, majd szalmiákszeszbe belemártani, addig, ameddig le akarod, hogy jöjjön a zománc. A legtöbb tekercselőműhelyben így csinálják. Van egy nyugdíjas motortekercselő ismerősöm. Innen tudom. De szerintem, ha 1,5mm nél vastagabb huzallal dolgozol. akkor a kapargatás jobban beválik.

Üdv.: Ricsa
(#) mex válasza quite hozzászólására (») Jan 29, 2008 /
 
A huzalt a pákával addig melegited mig bele nem olvad a tablettába,és az is meg nem "folyósodik". Jól szellőzött helyen próbálkozz! Utána már lehet előónozni. Próbahuzalon ki lehet tapasztalni a legjobb technikát.
(#) quite válasza Ricsa hozzászólására (») Jan 29, 2008 /
 
OK!

Köszi a jótanácsot, közben már máshol is olvastam erről. Valóban így kell.

Csak fura volt elsőre, még sohasem próbáltam melegíteni a huzalt, mindig kapirgáltam szikével, még a vékony vezetőknél is.
Nem is volt ezzel soha eddig gondom, csak most olyan kis helyen kell művészkedni a kommutátornál, hogy első körben elvetettem a kaparást.

Na, megyek is kipróbálom...

Mégegyszer köszi mindenkinek a segítséget!
(#) quite válasza mex hozzászólására (») Jan 29, 2008 /
 
Köszi Max!

Ezt is ki fogom próbálni! Ezt nagyon érdekesnek találom!

Erre vajon ki jött rá???

Elképesztő.
(#) mex válasza quite hozzászólására (») Jan 29, 2008 /
 
Szerintem vegyész hobielektronikusunk megválaszolja...
(#) lali válasza kozmaj hozzászólására (») Jan 29, 2008 /
 
szevasz: a budaörsön lehet vásárolni a legolcsobban a cim 2040 Budaörs.vasuth ut 9 tel:06 23 430 624 LAXPO-SPED kereskedelmi és közlekedési szolgáltató KFT Salgótarjánból én is oda járok üdv:lali
(#) Ricsa válasza quite hozzászólására (») Jan 30, 2008 /
 
Tudom. Először én is szörnülködtem rajta, de aztán kipróbáltam, és tényleg bejött. Mily fura?
(#) edgar hozzászólása Aug 6, 2008 /
 
Uraim, 14 x 0.1 mm-es szerkezetu hajlekony PVC szigetelesu huzalra lenne szuksegem.
Ez egy 0.1 mm2 -es hajlekony huzal.
Fontos, hogy ne legyen mas a keresztmetszete mert a meterenkenti ellenallasa erdekel.
A Google nem dobott ki semmit sem.
Esetleg ha valaki tudna egy hazai linket ajanlani.
(#) hagymásbab hozzászólása Feb 8, 2010 /
 
Sziasztok!

Egy 10mH - s tekercshez amin I(eff)=36 A folyik át, milyen huzalt ajánlanátok, vagy hol tudom megnézni, hogy milyen huzal a megfelelő? Az itteni táblázatokban sajnos nem találtam.
(#) llaci56 válasza hagymásbab hozzászólására (») Feb 8, 2010 / 1
 
A 36 A áramhoz 2,5 A/mm2 -rel számolva 4,3 -as huzal kell, ha kör keresztmetszet. (14,5 mm2)
Az, hogy milyen induktivitást tekersz belőle, a Te dolgod. 10 mH -nél kell megállni a tekeréssel.
(#) GreenDoki válasza mex hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
kalmopiryn......
(#) hagymásbab hozzászólása Feb 8, 2010 /
 
Üdv!

Köszönöm a gyors válaszod!
Ha szabad akkor kérdeznék még: Ezt a 4,3 - at egyszerűen kinézted egy táblázatból, vagy van rá valamilyen képleted.
Van egy másik kérdésem is, mert lehet, hogy nem is értem annyira ezt a táblát. Ha például 31,25 A - t kell kibírnia a vezetékemnek, akkor egyszerűen megkeresem a táblázatból (a csatolt képen, amit bejelöltem) és kész? Annyira nem világosak ezek az 1; 2; 2,5; 3 A/mm2 - es oszlopok.

Cuhuzal.JPG
    
(#) dollerakos hozzászólása Márc 23, 2010 /
 
Üdvözlet! Tudja valaki, hogy hol lehet jó áron kapni zománchuzalokat? Ugyanis, ha magam szeretnék tekercseket készíteni Leukoplast-os gurigákra, talán így olcsóbb.... Köszi.
(#) karistokodas hozzászólása Ápr 7, 2010 /
 
jó munkát mindenkinek! nekem is volna egy gyors kérdésem,mivel nem nagyon találtam semmit az interneten,itt pedig vannak okosak.milyen keresztmetszetű az a huzal(ezekben a táblázatokban nem találtam)amely méterenkénti ellenállása ~130 Ohm?nagyon vékony,mint egy szösz.a legvékonyabbnál amivel eddig találkoztam (órákban,apró tekercsekben)annál is kb félszer vékonyabb.természetesen lakkozott vezetékről van szó.kéne legalább 60m esetleg ha valaki tudja lehet e ilyet kapni valahol az jól jönne.előre is köszönöm z
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem