Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Dobozolási technikák, műszerdobozok
Lapozás: OK   59 / 88
(#) janikukac válasza nzozz hozzászólására (») Dec 26, 2014 /
 
Vegyszer van, táp van, csak idő nincs. Ha nyár lenne és más dolgom nem akadna akkor... De ebben a nagy rohanásban most ez nem lesz megoldható.
(#) szamóca válasza nzozz hozzászólására (») Dec 26, 2014 /
 
És drága.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Dec 27, 2014 / 1
 
Sziasztok
Itt az előbb téma volt a masszív fémdoboz készítése házi körülmények között.
Bemutatnám az én módszeremet, nem kell hozzá hajlítógép, ami még véletlen se ott hajlít ahol kéne, hanem kisflex, forrasztó meg egy kis kézügyesség.
A horganylemezt, 1-5, 2, 3 stb jelölés mentén bevágjuk nem teljesen, hanem amikor már kézzel lehet hajlítani, az egész terítéken ezt eljátszuk, majd amikor már nem kell módosítani szépen a vágások mentén végigforrasztani.
Jó ha van gázégő.
Most épp ilyent csinálok, mondjuk nem komplett doboz, de gondolom a lényeg látszik.
Üdv
(#) tomi52 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 27, 2014 /
 
Milyen festékkel fested? A régi festékek nem nagyon maradtak meg a horganyon.
(#) pont válasza tomi52 hozzászólására (») Dec 27, 2014 /
 
Cink-kromátos alapozó, az a vörös az megmarad a horganyon is...
(#) papus51 válasza pont hozzászólására (») Dec 27, 2014 /
 
A cink-kromátos alapozó valóban egy kiváló anyag volt. Megtapadt még a tükörfényes krómozott felületen is. Viszont úgy tudom, hogy ezt környezetre ártalmas összetevői miatt kivonták a forgalomból.
(#) janikukac hozzászólása Dec 27, 2014 /
 
Kész lett a doboz, de most nem lett valami túl jó. Lehet valamit elméreteztem, s most a sarkaknál eláll. Lehet ezzel így valamit kezdeni?
(#) zolika60 válasza janikukac hozzászólására (») Dec 27, 2014 /
 
Fotózd le, hogy lássuk a hibát. Attól függ hogyan lehet rajta javítani.
(#) pont válasza papus51 hozzászólására (») Dec 27, 2014 /
 
Még lehet kapni...Bővebben: Link
(#) janikukac válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 27, 2014 /
 
Egyszerűbb rajzolni. Ha a két U betűt egymásra rakom, akkor a másik láthatóan nagyobb lett , így később görbül mint kellene. Rájöttem hogy ez javíthatatlan. Be lehet középre is lőni, de akkor meg az lesz, hogy mind a 4 sarok eláll.. Gáz...

doboz.jpg
    
(#) szamóca válasza tomi52 hozzászólására (») Dec 27, 2014 / 1
 
A Budaprimer alapozó megtapad szinte mindenen.
A forrasztásos technikát lehet ötvözni a hajlítósablonossal.
(#) janikukac hozzászólása Jan 3, 2015 /
 
Sziasztok!

NIVEA-s dobozba szeretnék csomagolni. A tetejéről hogy szedhetem le a festéket nem mechanikus úton? Sima nitro nem viszi.
Üdv!
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2015
(#) kaqkk válasza janikukac hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Hőlégfúvó és spakli, kicsit büdi de majd megszokod
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2015
(#) janikukac válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Nem is rossz ötlet, megpróbálom! Az az igazság, hogy vizes csiszolópapírral több mint felét leszedtem, de ráuntam, mert eszembe jutott, hogy az oldalát attól még nem fogom tudni lecsiszolni egyhamar, ha a teteje kész is lesz...
(#) elektrorudi válasza szamóca hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Ez gyönyörű! Az előlap az "üveg műgyantával" készült?
(#) zolika60 válasza janikukac hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Kromofág leszedte volna. Még ez a most kapható EU szabványos fajta is. Persze a meleg is jó.
(#) szamóca válasza elektrorudi hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Nem, nem! Lakkozás, 360 csiszolás, lakkozás, 1000 polírozás, lakkozás 2000 polírozás, és utolsó lakkréteg..
Ami most készül végfok, azon a rossz idő beállta miatt, még csak három réteg van, de meglátásom szerint, még kettőt kapni fog.
(#) vicsys válasza szamóca hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Csecse!
(#) szamóca válasza vicsys hozzászólására (») Jan 3, 2015 / 1
 
És ami még nagyon tetszett, hogy pöcre beindult!
(#) vicsys válasza szamóca hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Azért, látszik a gondos szerelés és az bizony sokat számít! Számtalanszor olvasom itt a fórumon, hogy nem baj ha csúnya, a lényeg, hogy működjön. Na, ez az ami nem igaz...
(#) szamóca válasza vicsys hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Nézegettem az Ebay-en dobozokat erősítőkhöz. Ami már normális "szabványméret" vagyis eléri a 42cm szélességet, annak horror az ára, de ami a legmeglepőbb ezeknél, az a szállítási költség. A doboz árának a negyede-harmada. Kétszáz felet tudsz venni egy tényleg szép kivitelű, nagy teljesítményű erősítőhöz való dobozt.
(#) CIROKL válasza szamóca hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Igen ők tudják még a munkát értékelni , ez itt nálunk a mi kis szép hazánkban nem így van !
(#) szamóca válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Az biztos, hogy egy doboz elkészítésével sokkal de sokkal nagyobb meló (idő) van, mint az elektronikával, nem beszélve az ehhez kellő szerszám, géppark, és különféle anyagok beszerzésének költségeivel, technológiák kidolgozásával. Ráadásul semmi garancia rá, hogy teljesen hibamentes lesz, ill. a gyári minőséget eléri a szintvonal. Ilyen téren valóban nem drága a doboz, legfeljebb a mi keresetünkhöz viszonyítva.
(#) CIROKL válasza szamóca hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Sok kacat , szerszám ,gép , kellékanyag stb kell a dobozoláshoz ha ezt tudja valaki akkor én biztosan , na de sosem volt cél a gyári kinézet elérése , egy dy cuccnál pont ez a lényeg a dy ...
Special sosem törekedtem a gyári kinézet elérésére , abszolute nem ez a lényeg meg hát sajnos nem is tudnám mert ahhoz meg már kökemény milliós berendezésekre lenne szükség ezt egy amatőr nem tudja az otthonába varázsolni !
(#) szamóca válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Ez így van! Már kitűnő minőségű furatok elkészítésének kivitelezéséhez is, jó mélyen kell a zsebbe nyúlni. De vannak olyanok, (akiket Vic. is említ) akiket ez nem érdekel.
(#) zsoltee0001 válasza tomi52 hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Szürke alapozóval fújom előtte, de horgany spray a legjobb.
De ha igazán jót akarsz, akkor wash primer, sajna 2 komponensű.
Pár kép a dobozkáról:
(#) Alkotó válasza vicsys hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
És milyen leleményes a panelterv... (egyik büszkeségem) ilyen
(#) janikukac hozzászólása Jan 4, 2015 /
 
Sziasztok!
Szerintetek a NIVEA krémes doboz az milyen anyagból készült???
Üdv!
(#) qvasz2 válasza janikukac hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Alu volt régen, mostanában nem láttam
(#) janikukac válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Most is úgy néz ki. Sikerült levakarni a festéket, szerintem akkor megmetszem ahogy szeretném, és mehet a trisóba...
Üdv!
Következő: »»   59 / 88
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem