Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1643 / 2499
(#) reloop válasza Zosi hozzászólására (») Jan 8, 2015 /
 
Vannak jó mérési pontok hozzá a rajzon, kezd a kimeneti egyenfeszültséggel!
(#) Zosi válasza reloop hozzászólására (») Jan 8, 2015 /
 
Ahham 2,6VDC a kimeneten.
(#) Zosi válasza Zosi hozzászólására (») Jan 8, 2015 /
 
Mértem A ponton IC1-nél 2es lábnál 800mv 3-as lábnál 1,5v tartottam rajta a műszer zsinórját folyamatosan elkezdett le menni elérte a 800mv-ot és be húzott a relé. Azóta ki be kapcsolgatom most behúz megint. Kimeneten most 750mv.
(#) BiG_Lui-Gee válasza djloui hozzászólására (») Jan 8, 2015 /
 
Nem zavar, nem kötözgetek semmit, csak majd a kivezérlésmérőt pontosítom.
Figyelek mindenre köszi így már azért jobb hogy tudok róla ezt azt.


Nekem másik verziós DS600om van, ez 8ohmon tudja a 2x300wattot.
(#) reloop válasza Zosi hozzászólására (») Jan 8, 2015 /
 
Az IC1 bemenetei között 10mV-nál nagyobb különbség hibás IC-re utal. Cserét javaslok.
(#) Zosi válasza reloop hozzászólására (») Jan 8, 2015 /
 
Kicseréltem de ugyan így reagál indításnál mikor bele raktam 1,5v aztán ha folyamatosan rajta hagytam a mérőzsinórt a 2-es lábon ment lefelé 800mv-nál behúzott a relé ilyenkor észbe kap a 3-as láb majd le megy 10mv-ra de ilyenkor már a 2-3 láb kb azonos.
(#) djloui válasza BiG_Lui-Gee hozzászólására (») Jan 8, 2015 / 1
 
Akkor ez lehet az 1200-es panellal szerelt változata, minden helyen van benne fet? Egy oldalban hány fet van tápáganként? Látod hogy 4 Ohm nincs feltüntetve gondolom magasabb a tápfesz hogy 8 Ohm-on tudja ezt így a 4 Ohm nem lesz jó valószínű. Vannak kapcsitápos verziók ami kapcsolható táppal van szerelve így 2 Ohm-ot is tudnak attól függően mire van szükség. Az in-out comp a bemenő és kimenő jelet nézi összehasonlítva és a nagyobb eltérést mutatja, (tapasztalat) amikor a 4. led áll az a padló de azt bármeddig. Az én tapasztalatom szerint jó hangú gyors végfok de középmagasra alkalmasabb, viszont a reggeli párát nem szereti ha kint marad éjszaka (tapasztalat) az SMD miatt, így ha pincebuli van és ébredéskor is zene kell az első szám Demjén Ferenc - Várj, míg felkel majd a nap című száma legyen.
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2015
(#) reloop válasza Zosi hozzászólására (») Jan 8, 2015 /
 
Az IC táp (F, -F) a helyzet magaslatán van? Nincs valami turpisság az IC1 környékén? A műveleti erősítő a bemenetek közötti feszültségkülönbséget nyílthurkúan (ami több ezres nagyságrend) felerősíti. A 800mV, 1,5V -ra a kimenetnek a tápra kéne kiülnie.
(#) Zosi válasza reloop hozzászólására (») Jan 8, 2015 /
 
A mérési pontok kb 2tizeddel térnek el attól, ami a kapcsolási rajznál van. De az nem e lehet hogy penge élen táncoltatom azaz 68VDC-t kap a panel?
(#) Zosi válasza reloop hozzászólására (») Jan 8, 2015 /
 
F pontokon 14,9V van.
(#) reloop válasza Zosi hozzászólására (») Jan 8, 2015 /
 
Egy kis tápfeszültségtöbblet meg se kottyan neki. Szkóp kéne, hátha oszcillál induláskor. C10, 11 12, 14 biztos jó értékűek? Ha bizonytalan vagy a rájuk írt kód visszafejtésében, beszéljük meg!
(#) Zosi válasza reloop hozzászólására (») Jan 8, 2015 /
 
Sajnos nincs szkópom. C10: u1 63 C11: u1 63 C12: 47 C14: 471
(#) reloop válasza Zosi hozzászólására (») Jan 8, 2015 /
 
A kondik jók.
A bementet az R1-nél zárd testre, hátha a jelkábelen jön össze valami lengés.
(#) Zosi válasza reloop hozzászólására (») Jan 8, 2015 /
 
Azaz a bemenetet hidaljam össze nem?
(#) reloop válasza Zosi hozzászólására (») Jan 8, 2015 /
 
A "hidalás" más fogalmat ír le az erősítők világában, de szerintem érted a kérést. A bemenet ott helyben a panelen legyen testre kötve.
(#) Zosi válasza reloop hozzászólására (») Jan 8, 2015 /
 
Rendben megvan. Következő lépés?
(#) reloop válasza Zosi hozzászólására (») Jan 8, 2015 /
 
A kimeneti feszültség másként ingadozik-e ettől a bekapcsolás pillanatában?
(#) Zosi válasza reloop hozzászólására (») Jan 8, 2015 /
 
Kb. ugyan úgy most 290-295mv között ugrál bemenet testre zárásával is meg nélküle is.
(#) reloop válasza Zosi hozzászólására (») Jan 8, 2015 /
 
Akárhogy töröm a fejem IC hibának néz ki. A 2-es láb bemeneti árama a 22k (R3) ellenálláson nem ejthet ekkora feszültséget. Van még másik IC-d? A TL081 is jó bele, az legalább nem olyan ideges fajta mint az NE3354.
Amíg ezek a bizonytalanságok fennállnak feltétlen használj valami áramkorlátozót!
(#) Zosi válasza reloop hozzászólására (») Jan 9, 2015 /
 
Igen, volt még 2 de azokkal is ugyan azt csinálja a 3 lábon mérek az fix. A 2es láb 1,5v-ról indul ha rajta van a műszer megy lefelé eléri a 800mv-ot behúz a relé és le lehet vinni 10mv-ra. A 3as láb mindig annyit mutat ahol épp a 2-es láb tart. És ilyenkor kimeneten is annyi egyenfesz van mint amit a 2es lábon mérek.
(#) reloop válasza Zosi hozzászólására (») Jan 9, 2015 /
 
A biztonság kedvéért mérd meg az R3 értékét, 22k-nak kéne lennie!
(#) Zosi válasza reloop hozzászólására (») Jan 9, 2015 /
 
21,82kohm.
(#) reloop válasza Zosi hozzászólására (») Jan 9, 2015 /
 
Nézd meg a kapcsolatát a 2-es lábbal, mert az még annyit sem érzékel ebből a 22k-ból mint a műszered belső ellenállása.
Úgy is mérhetsz, IC-t kiveszed és a 2-es láb valamint a test között méred az ellenállást. A jelföld és a teljesítményföld között bent van az átkötés?
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2015
(#) Zosi válasza reloop hozzászólására (») Jan 9, 2015 /
 
Kontaktban vannak sípol a műszer.
(#) reloop válasza Zosi hozzászólására (») Jan 9, 2015 /
 
A jelföldet nézd meg, más már nem nagyon lehet.
(#) Zosi válasza reloop hozzászólására (») Jan 9, 2015 /
 
A jelföld is kontaktba van a gnd-vel. Itt a kettes lábon fix 10-30mv kellene hogy legyen?
(#) reloop válasza Zosi hozzászólására (») Jan 9, 2015 /
 
Igen, szigorúan annyi. Az adatlapi max bemenő áram 1,5uA, ez durván 33mV esés a 22k ellenálláson. Vagy az ellenállás, vagy a test vagy az IC, más alkatrész nem igazán van hatással erre.
A C5-re gyanakodhatnánk éppen , de hát azt is testre kötöttük az iménti próba alkalmával.
(#) Zosi válasza reloop hozzászólására (») Jan 9, 2015 /
 
A másik panelon a 3-as lábon 32mv van viszont a 2-es lábon nem mérhető semmi.
(#) zotya1983 válasza Zosi hozzászólására (») Jan 9, 2015 /
 
Hirtelen ezt találtam neked.

540x405.png
    
(#) epyn hozzászólása Jan 9, 2015 /
 
Visszatérvén a problémámra:
Bővebben: Link
Se Skori ajánlása,se másféle elrendezés nem hozott eredményt.
Működik minden,csak épp zúg az egész, ill. nincs két különálló csatorna.Nem értem.
Deszkamodellként működik,bedobozolva már nem.
Jelenlegi bekötés ez szerinti de semmit nem javult. Bárhol szakitom meg a földelést,begerjed minden.Ergo csak egy pontban van földelve,de mégsem jó.
Valaki mutatna valami konkrét huzalozást egy összetett erősitő rendszerhez,mert már unom a fejhallgató viselését órákon keresztül.Köszönöm.
Következő: »»   1643 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem