Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1645 / 2501
(#) Lengyelmark hozzászólása Jan 11, 2015 /
 
Sziasztok ! Van egy Thomson DPL660HT -m amibe elszáltak a meghajtó tranzisztorok 2SC4137 az a probléma hogy bekapcsol meg mindent lehet állítani rajta de nem jön ki hang 100% hogy ez a gondja csak ha ezeket kicserélem akkoroké lesz szerintetek ?? Multiméterrel kimértem a teljesitmény tranyokat is (kiforrasztva)de azok jók .Ha van valakinek kapcsolási rajza hozzá azt nagyon megköszönném
(#) Spike888 válasza Lengyelmark hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
elektrotanya ezt dobja
(#) Denon_KEF válasza reloop hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Szia!

Köszönöm. Nincs alsó panel, kikaptam az egészet, remélem jól látszanak:
(#) reloop válasza Denon_KEF hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
A táp egyenfeszültséget az A és B pontokon mérd a testhez képest, az egyik a pozitív, a másik a negatív lesz.
A KI pontok a végfok kimenetek, itt 0V közeli egyenfeszültséget várunk.
A mérést a jelölt pontokhoz kapcsolódó átkötéseken is elvégezheted az alkatrész oldalról, úgy kisebb az esélye, hogy valami nemkívánt zárlat keletkezik.

Mérés.png
    
(#) Denon_KEF válasza reloop hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Az A-nál -0,03, a B-nél 0,01 V volt. A KI-nél 0. Kuka a táp?
(#) reloop válasza Denon_KEF hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
A táp nem egy bonyolult dolog. Mérj AC feszültséget a trafó fekete kivezetéséhez képest a két narancs (?) színű vezetéken. Becsülhetően 20-40VAC közötti értéket várunk.
Ha ez rendben, akkor a szekunder bekötés és a tápkondik közötti egyenirányítót kockát kell vizsgálni. Minden szomszédos lábai között a multiméter dióda-vizsgálójának 6-700-as értéket kell mutatnia a mérőcsúcsok egyik felhelyezési módjában, a másikban pedig 1-es értéket, azaz semmit.
A kondenzátorok miatt pár másodperce szükség van az érték beállásához, mivel a vizsgáló áram tölti azokat.
(#) jani1987 hozzászólása Jan 11, 2015 /
 
Tudja valaki hogy az LM1875-öt mivel helyettesíthetem? Mert már kész a panel, szól is csak nem elég hangos. Magasabb feszültség alá akarom helyezni: mondjuk 28-30V. Habár az adatlap szerint tolhatok rá többet is.
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2015
(#) Denon_KEF válasza reloop hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
A táp kivezetésein fekete-narancs 0.
(#) zotya1983 hozzászólása Jan 11, 2015 /
 
Lesz egy buta kérdésem de a feteknél a furatot picit lehet tágítani? Sajna csak 4 es csavarom van ami éppen nem megy át rajtuk...
(#) Gafly válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Ha ezen múlik, inkább adok pár M3.5 csavart ajándékba...
(#) zotya1983 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Köszi a felajánlást,de szerintem találok
(#) reloop válasza Denon_KEF hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Reménykedhetünk, hogy az elektronika hibátlan és transzformátorral kell csak foglalkozni.
A trafó primer kivezetéseit nem látom a képeken, milyen méréssel sikerült megállapítani, hogy addig eljut a hálózati feszültség?
(#) reloop válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Szia! Most mekkora feszültségről táplálod és hány ohm-os hangszórókat hajtasz meg vele?
A 28-30V egyszeres tápot jelent?
(#) Sanitatum válasza reloop hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Nah akkor köszönöm a segitséget :3, mostmár minden jó
(#) Denon_KEF válasza reloop hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Köszönöm, hogy ennyit foglalkozol velem!
A biztosíték fölső szürkéje és a fesz. váltó piros, fekete vezetékén, ami közvetlenül a trafóba megy.
Mindkettőben van áram egyszerre.(piros, fekete)
(#) reloop válasza Denon_KEF hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Mielőtt rávágnánk, hogy szét kell kapni a trafót és kicserélni a hőbiztosítékot, meg kéne mérni ohm-mérővel a primer kivezetések közötti ellenállást. Mely színű kivezetések között mutatkozik kapcsolat és mekkora ellenállás mérhető?
(#) Lacika válasza Denon_KEF hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Szia.
Itt a rajz a trafó részről, ez alapján könnyebb lesz mérni.
(#) Denon_KEF válasza reloop hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Mindegyik között van kapcsolat,
fekete-narancs1=3,3
fekete-narancs2=3,1
fekete-citrom1=6,4
fekete-citrom2=6,4
a többi is hasonló érték, a legtöbb a két citrom között=11ohm
(#) Denon_KEF válasza Lacika hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Köszi.
(#) Lacika válasza Denon_KEF hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Ne a szekundert, a primert mérd. Amit te megmértél az a szekunder..
A hőbiztosíték a primer felén van. Itt csupán 3 kivezetés van.
(#) titi11 hozzászólása Jan 11, 2015 /
 
Sziasztok építettem egy erősítőt de nem tudom feléleszteni valaki vállalna ilyet mindent adok hozzá csak éleszteni kellene én már egyszer elküldtem ezért nem merem
(#) Denon_KEF válasza Lacika hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Pedig nagyon igyekeztem

A barna és a többi között nincs kapcsolat.
Piros-szürke között 2,7
De nem kellett volna leforrasztanom őket a méréshez?
Ha ez számít a piros-kék is 2,7, és a kék -szürke 0,8.
De ezek a fesz. választóhoz mennek.
(#) Lacika válasza Denon_KEF hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Ezek szerint tényleg kimúlt a hőbiztosíték.
Idézet:
„De ezek a fesz. választóhoz mennek.”
A kék pedig a villásdugóhoz, ez a trafó másik bemenete.
A barnán pedig van a hőbiztosíték, trafón belül, a menetek felett.
A trafót szét kell szedni, és ugyanilyen hőbiztosítékot kell beletenni.
A rendes biztosíték biztos, hogy 800mA-es? Nem kötötték át? Ennek kellett volna kiolvadni és nem a hőbiztosítéknak. Ez ugyan is a vésztartalék, ha a rendes nem olvadna le.
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2015
(#) Lacika válasza Lacika hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Felrakom ide az egész kapcsolási rajzot, lehet, hogy még szükséged lesz rá.
(#) jani1987 válasza reloop hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Szimmetrikus 23V. 8 ohmos Rockwood DY811U.
(#) reloop válasza Denon_KEF hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Az én hibám, hogy nem hangsúlyoztam ki a primer oldalt. A mérés bekérésekor még nem volt fent a rajz, titokban reméltem lesz kimenet a hőbizti túlsó felén is.
Mint a kolléga is írta ez bizony trafó bontás. Ha nem bírnál a szétszedéssel a Transzformátor információ témában találsz hozzá ötleteket.
(#) reloop válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Ez így 25W-os, hacsak nincs számottevő tápesésed. Az "ötlábúakat" ez a teljesítmény megfogja.
Az nem lehet, hogy a végfok bemenetére adott jel kevés és nem tudja teljesen kivezérelni? A 25W-ot szobai körülmények között még érzéketlen hangszóróval is jelentős hangnyomás jellemzi.
(#) zotya1983 hozzászólása Jan 11, 2015 /
 
Alakul...
(#) jani1987 válasza reloop hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Egy Marshall jackhammer jh-1 típusú torzító pedál van elé rakva. Én azt szeretném hogy csak a gitár jele is legyen olyan hangerejű, hogy azt már szabad füllel is lehessen érzékelni (pedig nem vagyok süket ). A lényeg hogy így önmagában keveslem a teljesítményt. Átkötöttem egy TDA 7294-es erősítőre ami 30V-ot kap. Ott már sokkal másabb a dolog. Gondolkoztam egy egy fetes előfokon J201-el. A hangszóró olyan 150W körüli, de amikor kerestem nem találtam megfelelő méretet. Az Arwill oldalán találtam rá.
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2015
(#) jani1987 válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Eddig egész jól néz ki. Az enyémet inkább ki se rakom. Első példány de a technika még tökéletesítésre szorul. Nekem nincs panel tervező programom ezért nemrég egy mm papíron terveztem meg egy TDA 2030-ast.
Következő: »»   1645 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem