Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   119 / 1385
(#) Ricsi89 válasza jdani hozzászólására (») Jan 26, 2008 /
 
Rám akkor is hülyén néztek amikor műnyomót kértem. De én nem tudtam, hogy hol csinálod azért írtam. Én befektettem egy lézernyomiba, mert már két tintás is megadta magát és nem akartam ilyen sz*rral foglalkozni. De nagyon megérte. Már vagy négy hónapja van meg, nyomtattam vagy 300 oldalt és még félig van a gyári toner. Pedig elvileg 500 oldalas.
(#) kaqkk válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 26, 2008 /
 
Lapozz vissza a227. oldalra és nézd meg mit lehet csinálni egy 13000 ft-os sz.... tintás nyomtatóval! Nem mindig a gép a sz....
(#) Ricsi89 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 27, 2008 /
 
Láttam amunkádat és grat hozzá. Én azért vettem egy lézert, mert mindkét tintás nyomtatóm megadta magát. Az utolsó pedig multis nyomi volt csak sajnos egyik napról a másikra beleszáradt a festék. Pedig ahogy kiürült másnap már vettem is bele az újat. De én vasalással is tökéletes nyákot csinálok. Ha lesz valami amit csinálok akkor rakok fel képet róla.
(#) jdani válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 27, 2008 /
 
A pauszpapir Szlovákul Pausovy papier, De a műnyomó papir? műnyomóovy papier? Azt nem tudom hogy kérjem, és ezér veszek pauszpapirt, mert az megértik
(#) Norberto válasza jdani hozzászólására (») Jan 27, 2008 /
 
Körül is lehet ám írni a műnyomót a boltosoknak

Nem egyszer volt szó róla, hogy hogyan is néz ki, súlya, színe, szaga, stb...
(#) Frankye válasza jdani hozzászólására (») Jan 28, 2008 /
 
Próbáld úgy, hogy "tojás papír", mert ez is egy szokásos elnevezése, sőt, sok helyen ezen a néven ismerik.
De valóban, a "fényes felületű karton papírlap" kiváló körülírása a műnyomónak. Szerintem.
(#) uli hozzászólása Jan 29, 2008 /
 
Hi
Elkészült első vasalásos nyákom. íme az eredmény (melléklet)
nem lett valami jó amikor kinyomtattam tintasugarassal,a végefelé eléggé elhalványult a kép reméltem majd a fénymásolással a kontraszttal vissza tudom hozni a kiesést, sajna nem sikerült. Próbálkozok mégegyszer

Kép041.jpg
    
(#) szabi83 válasza uli hozzászólására (») Jan 29, 2008 /
 
nem mostad le, rendessen!
VIM, VIM, VIM...

Üdv
(#) uli válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 29, 2008 /
 
VAló igaz. Alkohol nem volt itthon így csak szappanos vízzel tudtam
Hígító is megfelel erre a célre?
uli
(#) kobold válasza uli hozzászólására (») Jan 29, 2008 /
 
Ne mosd hígítóval, én is most szoktam le róla. Mintha passziválná a felületet, nem ad igazi képet. Szabinak tökéletesen igaza van, konyhából csórni kell súrolóport...
(#) még1MbR hozzászólása Jan 29, 2008 /
 
Sokszor leírták már, az a jó, zsírmentes felület, amit víz alá téve, a vízfolt nem fut össze, hanem egyenletesen szétterül és ott marad.
Szappannal tuti összefut. A vim nekem bejött.
(#) denes44 válasza még1MbR hozzászólására (») Jan 30, 2008 /
 
Körömlakk-lemosó?
(#) kaqkk válasza denes44 hozzászólására (») Jan 30, 2008 /
 
VIM!!! Hidd el nincs jobb ,és sokáig dörzsöld !
Ha mindenáron használni akarod az acetont
maratás után a toner festéket lehozza!
(#) PCB válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 30, 2008 /
 
Szia !

Idézet:
„VIM!!! Hidd el nincs jobb”


Falmosó szivacs, semmi vegyszer, karcmentes, gyors, tökéletes oxidmentesítés.

Használata



Üdv!

szivacs.gif
    
(#) kaqkk válasza PCB hozzászólására (») Jan 30, 2008 /
 
Régebben amikor P20 -at használtam nekem bejött a vim
Sőt ha hiszed ha nem a nedves homok egy puha ronygyra
szórva az is tökéletes ! sok jó eljárás létezik! nem csak a tied nem csak az enyém !A másé is jó

Beszélgetünk,nem vitatkozunk?
(#) mex válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 30, 2008 /
 
P 20-as eljárásnál: Asszony mosószeréből elcsenek egy keveset+melegviz+1000-1200 finomságú polirpapir.
Előnye:nem ejt durva karcokat.
Ha új az előhivó folyadékom akkor abba is megmártom a vizes csiszolás után,és mégegy bő vizes öblités.
(#) kaqkk válasza mex hozzászólására (») Jan 30, 2008 /
 
Ez is jó de mivel útálok festeni ,fényérzékeny nyákot használok már (elmarad a pepecselés szárítás)
(#) PCB válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 30, 2008 /
 
Szia !

Persze beszélgetünk, és miért lenne vita ?
Egy lehetőséget mondtál te is én is aminél lehet hogy van jobb.

Idézet:
„Ha új az előhivó folyadékom akkor abba is megmártom”


Ez amúgy egy régi és tényleg jó megoldás, ha előkerül vastagon oxidos ezeréves nyák arra is jó, mert mással csak összekarcolva lehet leszedni a mély oxidot.

Sajnos sokan úgy gondolják, jól megdörzsölöm, jól megkarcolom akkor tutti jó lesz, pedig a karc hátrány, és csúnya. Minnél finobabb anyaggal kell eltávolítani az oxidot, a zsirt pedig legjobb alkohollal.
Higító..stb nem jó mert a zsir ugyan eltűnik, de az oldószerből marad vissza ami megint csak azt eredményezi, hogy nem lesz "tiszta" a panel.

Üdv!
(#) kaqkk válasza PCB hozzászólására (») Jan 30, 2008 /
 
Ha nagyon-nagyon oxidos volt én sósav-ban meg-marattam (az oxidot oldja a rezet viszont nem)
tiszta fényes felületet ad!
(#) uli válasza kobold hozzászólására (») Jan 30, 2008 /
 
VIM nekünk nincsen ultraderm megteszi?
amugy most olvastam, az is lehet baj, hogy nem műnyomó papirral csináltam sajna a suliban a fénymásoló nem akarta bekapni így maradt a sima lap. Valahonan be kéne szerezni egy lézernyomtatót... meg egy kis lóvét rá
Kobold köszönöm felajánlásod!!!!!(pm) Még próbálkozok 1-2-t és ha nem sikerül szólok. Köszönöm: Uli
(#) Moderátor hozzászólása uli hozzászólására (») Jan 31, 2008
 
Idézet:
„az is lehet baj, hogy nem műnyomó papirral csináltam ... így maradt a sima lap.”

Na hát ez az!
Annyiszor mondtuk, írtuk, hogy összeszámolni sem tudom:
A sima fénymásoló papír NEM JÓ VASALÁSRA!!!!
Baromi jó lenne, ha nem feleslegesen koptatnánk a billentyűzetet, no és persze az idegeinket, hanem végre valahára mindenki megtanulná, hogy a fórum azért van, hogy olvassák!
(#) Rapidus válasza PCB hozzászólására (») Jan 31, 2008 /
 
Ez a falmosó szivacs tényleg meggyőző, már ami a végeredményt illeti. Nincs valami más neve ennek, mert falmosó szivacsot nem igazán találok?
(#) kaqkk válasza Rapidus hozzászólására (») Jan 31, 2008 /
 
Fogsz találni! festékboltokban !
(#) kaqkk válasza uli hozzászólására (») Jan 31, 2008 /
 
Az ultra derm nem jó nincs csiszoló hatása !
(#) kojano hozzászólása Jan 31, 2008 /
 
Halihóóó!
Segítsetek,mit csinálok rosszul???
Eleinte én is vasalásos technikával csináltam a NYÁK-jaimat, aztán "haladtam a korral" és áttértem a fotólakkra. Hosszas kísérletezés után sikerült és néhány elfogadhatót csinálnom. Most viszont elfogyott a P20. A boltban csak TN120 volt, és ezzel nem jutok dűlőre, pedig a negyedik próbálkozás után már a használati utasítást is elolvastam. Akármit csinálok, úgy tűnik,hogy nem fed, vagy nem terül rendesen, apró pici zöld pöttyök lesznek a panelen a szárítás után, és előhívás után csupa szeplős lesz a rajz. Valamit kellene még csinálnom a panellal, vagy ez a TN120 tényleg ennyire sz.r? A boltos dicsérte, de hát ez a dolga.
Minden ötletet köszönök előre is.
(#) PCB válasza kojano hozzászólására (») Jan 31, 2008 /
 
Szia !

Idézet:
„....... aztán "haladtam a korral"”


Lehet meg is előzted

Üdv!
(#) kaqkk válasza kojano hozzászólására (») Jan 31, 2008 /
 
Haladj még tovább ,vegyél gyárilag lakkozott panelt!
Elmarad a sikamika ,lehelgetés ,szárítás ,várakozás ,
anyázás, ha mégse sikerül !Előveszed , levilágítod ,-stb
15 perc és kész

Különben a lakkot jól felráztad?
csinálhat ilyet ha a sok állástól szét válnak az összetevők!
(#) vicsys válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 31, 2008 /
 
Idézet:
„15 perc és kész”

Persze fúrással együtt. (félretéve a viccet, így igaz ahogy leírtad!)
(#) kaqkk válasza vicsys hozzászólására (») Jan 31, 2008 /
 
Egy picit hazudtam én 2*világítom le ezért kb 25 perc + az ónozás tehát itt is van egy kis pepecselés de nem anyi mint a P20 nál.
(#) uli válasza (») Jan 31, 2008 /
 
Szia!
Tudom, olvastam hogy münyomóval kellene, de a fénymásoló nem akarta bevenni, nem volt más választásom :@ Ezért próbáltam sima lappal, amiből az első igen eredményesnek tűnt, ezért próbálkoztam még kétszer, de mivel az sehogy sem sikerült, ezért majd kere4sek vkit akinek van lézernyomtatója, és megcsinálom Amugymeg én aza tipus vagyok, hogy amire azt mondják "nem szabad, nem jó, nem fog müködni stb." én csakazértis kipróbálom Tudom, okos ember más hibájából tanul, de az nekem nem olyan izgi
uli
Következő: »»   119 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem