Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Házilag építhető fémkereső
1., Ez a kapcsolás nem erre való. 2., Hogyan állítod elő a +- 15V-os tápfeszt ? És igen drága. Elegendő egyetlen OPA.
Mindenekelőtt kell egy könnyen hordozható, pici fej.
![]()
Gondoloma feszültséget és az ellenállások értékeit át lehet mértezni...
Van valakinek valami szuper jó kapcsolási rajza előerősítésre esetleg.
Sziasztok!
Mivel nagyon lemaradtam egy alap Surf géppel időhiány miatt, így csak most jutok a véglegesítéséhez. Szereztem 18650 li-ion akkukat, de a Surf-nak 12V kell. Megoldható úgy, hogy 4x 18650 akku és egy egyszerű 7812-es szabályzó?
A 7812-es stabkockának elég nagy a drop feszültsége. Kb 2.5 volt. Ezzel kb 3.6 voltig tudod csak meríteni a cellákat. Ilyenkor azért még van bennük szufla.
Használjál inkább lowdrop stabkockát, azzal lemerítheted a cellákat 3.1 voltig, miközben a stabilizátorod még helyesen működik.
Át lehet, de nincs értelme. Így is elég nagy alkatrésztemető lesz majd a kész komplett áramkör.
Ha megnézed szkóppal a fej jelét meglehetősen zajos. Sok értelme nincs az ultraszuper erősítőnek. Ha szétnézel a fórum rajzai közt, szinte bármelyik megteszi.
akkor sztem összefoghatnánk, mert te az elektronikai és analóg részekhez értesz jobban, én meg a digitális jelfeldolgozáshoz
![]() Pl elküldhetnéd, a mostani IGSL-ed kapcsolási rajzát (amivel írtad, hogy várod a tavaszt), és megpróbálok majd digitálisan hozzátenni ![]()
Treasurehunternek (is)
Zajcsökkentés digitálisan. Ha ezt valami DSP-vel, vagy AD-műcével meg lehetne csinálni nem lenne rossz. Wavelab Z-noise
Egyikhez sem értek, már megmondták.
![]() Most nem az IGSL-el küzdöttem hanem az SMW-vel, de azt a rajzot egyelőre senkinek nem akarom elküldeni. Alkalomadtán az IGSL-en is kipróbálok majd egy két dolgot, de az nagyon össze van rakva. Az a baj hogy ezekhez nem hozzátenni kellene digitálisan mert attól lenne benne mondjuk egy csomó plusz funkció, meg talán többet tudna egy hajszálnyival (mint mondjuk némelyik gyári), hanem teljesen digitálisra kellene megépíteni. Csak ez a történet már túlmutat azon hogy beforrasztok egy két schmitt triggert, számlálót vagy akármit, keményen mikrovezérlő(k)ben kell gondolkodni.
Nem biztos hogy kell. Csinálok majd az esemwének a mintavevő utáni első erősítőfokozat kimenetéről egy képet vagy videót. Ha jól emlékszem konkrétan nincs zaja az alapvonalnak, csak annyi amennyi a hálózati 50Hz-ből belemászik. Tehát nincs egy nagyságrendben a rajta levő zaj a legkisebb, még éppen kijelezhető hasznos jellel. De most is előfordulhat hogy tévedek.
Meg tipikusan pont ez az a fokozat, ahol a sávszűrő levágja a nemkívánatos frekvenciákat. Ami meg ott marad, azt döntse el a logika, hogy hasznos, vagy nem.
Az a fixa ideám, hogy szeretnék az ilyen hőfokfüggő RC tagoktól megszabadulni. Ha nem, hát nem.
Érdemes lenne a vevőerősítőt is logaritmikus karakterisztikájúra megcsinálni ?
Valaki felvetette régebben ezt a háromszög dolgot, és most úgy látom hogy erre lenne értelme elindulni, persze digitálisan. Csináltam két szimulációt, az elsőn szinusz a másodikon háromszög jellel, 10kHz-es frekivel, és 800mVpp amplitúdóval ami nagyságrendileg a vevőerősítő kimeneti jele, talán picit több.
A 90 fokhoz képest eltoltam a másik kurzort 3,6 fokkal. Jól látható hogy erre a fázisváltozásra mekkora különbség van a kettő között (pirossal aláhúztam), amíg a szinuszjelen 0,885mV amplitúdóváltozás van, addig a háromszögjelen 16mV! Ha ezt a változást nem integráljuk hanem egy PIC dolgozza fel, akkor elég nagy érzékenységnövekedés érhető el, legalábbis elvben. Hozzáteszem most az SMW-m vevőerősítőjének a kimenete sem tökéletes szinusz hanem enyhén háromszögesedik, azóta vannak ezek a több mint 40 centik az 1Ft-ra. A véletlen hozta hogy olyan lett, nem szándékosan csináltam. ![]()
Én vetettem fel. 10KHz-es háromszögjel átviteléhez min. 25KHz-s felső határfrekvencia kell. A TDA2822 adatlapja szerint a teljesítmény sávszélessége 120KHz. Idáig rendben. Más kérdés, hogy mit szól az ilyen jelhez az adótekercs. Ha így közelítem meg a dolgot, akkor a vevőerősítőt 10KHZ-50KHz átvitelre kell beállítani. Fogyasztást lehet megspórolni, ha csak minden második háromszög kerül az adóerősítőre. (flip-flop vezérlés kell adó és jelfeldolgozó oldalon is )
b., változat: Az adótekercs a szokásos módon van meghajtva. A vevőerősítő után a szinuszt négyszögesítjük, azt meg háromszögesítjük. Ekkor persze elvész az amplitúdó információ. Némi mesterkedéssel helyreállítható. Kérdés: szükséges-e, vagy elegendő csak a fázisinformáció.
És létezik
Zajcsökkentő DSP
Vettem 93 ohmos rézárnyékolás egyeres koaxkábelt. Megfleelő lesz?
Úgy néztem, hogy oszcilloszkóphoz is használnak ilyet.
Biztosan. Majd a gyakorlatban kiderül.
Sajnos mivel nincs oszcilloszkópom és pénzem sincs rá,azt találtma ki hogy a jelet rákötném a számítógép audobemenetére, mert vannak ilyen hanganalízátor programok.
Gondolom esetleg egy kisáramkör kell hozzá, ellenállás párhuzamosan, ilyesmi védelemként. http://users.ininet.hu/olikas/szoftverek/elektronika/szoft.htm
Járható út. Ha 5Vpp-nél nagyobb a jel, akkor ellenellásos osztót kell közbeiktatni. Line bemenetet használd.
Ha IB alapú tekercset készítek,akkor ha jól értelmeztem mindent:
A tekercsre kb.2centis árnyékolást használok. A rajtalévő tekercsen is,demáshol legyen az érnyékolás,hogy ne érhen össze. A vevőtekercset is így árnyékolok. A PI alapú tekercs csak egy darab és ott nem kell árnyékolás és egyszerű akapcsolás. Utóbbinál sajno kevés szakirodalmat találtam amekülönböztetésre.
PI keresőnél így néz ki szkópon a fém megkülönböztetés. Jobb felső 2-es képrész.
Bővebben: Link A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2015
Gyártás garett módra How made it
A PI nem minden esetben egyszerűbb. Főleg,ha megkülönböztet. Valahol láttam róla irományt.
Ezeket nézd át.
Amúgy meg itt van ez a képtár, ebből is lehet okosodni Fórumképtár
Ebben két dolog tetszett. Az egyik a huzalvégek zománctalanítása a két szembeforgó drótkoronggal, ilyet kellene nekem is csinálnom. A másik a kész műanyag csévetest a tekercsekhez. Nem kell bandázsolással meg lakkozással bajlódni, csak beletekerni a huzalt és kész. Persze nem mindenkinek van otthon fröccsöntő gépe hogy ilyeneket csináljon hozzá.
Nem csak fröccs öntővel lehet. 3D nyomtató vagy hobby CNC.
Az SMW4 második 393 komparátor (összehasonlító) egyik bemenetének stabilizáltnak kell lenni. Mivel az IC4/a IC4/b a változó, a Sens poti meleg pontján stab fesz kell, hogy legyen. Ezt a pontot
nem lehet az akkuról 1:1 be leosztva működtetni. |
Bejelentkezés
Hirdetés |