Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztópákák - melyik miért jó
Lapozás: OK   76 / 193
(#) yo_annesz58 válasza sityu hozzászólására (») Jan 27, 2015 /
 
Szia!
1.Végül is megy a hőelem-halt sárga szilikonos Solomon a 28003 kapcsolással?
2.Én nem látom kristálytisztán másik zener nélkül (a javítással együtt)a +7,5V mitől lenne meg?
(#) lLukizs válasza yo_annesz58 hozzászólására (») Jan 27, 2015 /
 
Üdv!
Én a FAHRENHEIT 28003-as pákáját mértem meg, de az csak két szál vezetékkel kapcsolódik az elektronikához. Igaz négypólusú csatlakozója van de csak kettő pont van bekötve. Nincs benne hőelem. Holnap megmérem a hőelemes páka fűtőkör ellenállását is hidegen és melegen is. Utána lehet majd agyalni a megoldáson.
(#) cupika97 hozzászólása Jan 28, 2015 1 /
 
És esetleg olyan tudnátok ajánlani ami nem ilyen csatlakozású, de működne vele?
(#) Csupasz válasza cupika97 hozzászólására (») Jan 28, 2015 /
 
Valahol nézz utána, hogy milyen hőérzékelő van benne, és akkor könnyebb lesz segíteni...
(#) orcika70 válasza cupika97 hozzászólására (») Jan 28, 2015 /
 
Ez a 80W-os kategória.Bővebben: Link
(#) cupika97 válasza orcika70 hozzászólására (») Jan 28, 2015 /
 
Én úgy tudom 50w-os.
(#) cupika97 válasza cupika97 hozzászólására (») Jan 28, 2015 /
 
Hoppácska. Van egy ST 802-m is. Ez ugye a 80 wattos.
(#) Csupasz válasza cupika97 hozzászólására (») Jan 28, 2015 /
 
Ne a teljesítményt mondd, mert abból nem lehet megmondani, hogy milyen a szabályzása. A hőérzékelő típusa kell ( pl. termisztor,....). A fűtőteljesítmény, az teljesen más.
(#) cupika97 válasza Csupasz hozzászólására (») Jan 28, 2015 /
 
Fogalmam sincs hogy milyen lehet benne. Olyan amit orcika70 linkelt.
(#) cupika97 válasza Csupasz hozzászólására (») Jan 28, 2015 /
 
Ilyen a páka. Kicsikét drágállom.
(#) lLukizs válasza lLukizs hozzászólására (») Jan 28, 2015 /
 
A hőelemes (sárga nyelű) páka 20 fokon- 13,6 ohm, 350fokon 11,3 ohm.
Ezek alapján a FAHRENHEIT 28103-as pákájának fűtőszála valóban valami speciális anyagból van.
(#) orcika70 válasza cupika97 hozzászólására (») Jan 28, 2015 /
 
Itt is kapható.
(#) cupika97 válasza orcika70 hozzászólására (») Jan 28, 2015 /
 
Eléggé drága + posta.
(#) orcika70 válasza cupika97 hozzászólására (») Jan 28, 2015 /
 
Akkor marad az a lehetőség hogy, egy olcsó hőelemes páka beszerzése és egy vezérlés után építés.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2015
(#) cupika97 válasza orcika70 hozzászólására (») Jan 28, 2015 /
 
Akkor ehhez másfajtát nem lehet venni?
(#) yo_annesz58 válasza lLukizs hozzászólására (») Jan 28, 2015 /
 
Fáradozásodat köszönöm.Lassan tisztul a kép.Az általad megtalált ZD919 pákájának is többnyire
2 kivezetésű tartalék fűtőbetétet ábrázolnak.(legalább ebben nem hiányos a kapcs. rajz) A hidegen ilyen kis ellenállású fűtőbetétre ezt találtam(az Aoyue 936A-nál):
Heating Element:Japan made Ceramic Heating Element Heizelement:Japan Ceramic PTC Element
Igen amint a mérésed is igazolja ez bizony PTC jellegű.
így azért már érthető,hogy hogyan tudnak hőfokfüggő jelet levenni a soros (R3 033,ohm) ellenállásról
Tehát ez a kapcsolás nem lehet jó bármilyen pákához(ide értve a hőelemes és valószínűleg hagyományos fűtőszálas) solomon SL1-t is)
(#) yo_annesz58 válasza lLukizs hozzászólására (») Jan 28, 2015 /
 
Köszi,ez meg egy picit negatív TK-t mutat(de olyan kis különbséggel hogy aligha lenne jó az érzékeléshez)
Ezek szerint érdemes rámérni az akármilyen nevű-márkájú (akár frissen beszerzett) pákákra
ha hidegen 2-4 ohmos akkor kerámia PTK fűtőbetétes és használható a Fahrenheit 28003-féle kapcsoláshoz
ha meg 12-15 ohm (és ezekben inkább plusz hőelem találtatik) az meg a JLT-02 kapcsoláshoz alkalmas(amit meg a Fahrenheit 28001 klónjának lehet nevezni)Sokan nem értik miért van a 7808-al sorba egy nyitóirányú dióda.A 28001-ben TL431-t használtak és ott a tápfesz az azzal könnyen elérhető 7,5V. A 78-as sorozatban meg nincs 7.5V-os.
(#) yo_annesz58 válasza yo_annesz58 hozzászólására (») Jan 28, 2015 /
 
persze az ilyesmi kategóriájú,24V 50W körüli pákákra gondolok nem pl az MX500-ra,de az más tészta és nem is a hobbisták problémája
(#) g1rdon válasza cupika97 hozzászólására (») Jan 28, 2015 /
 
Szigorúan a saját véleményem az, hogy a Startec páka egyetlen dologra jó: végtelen boldogságot okoz, amikor Startec után bármilyen másik pákával kezd dolgozni az ember. Az "ipari hulladék"-ként való minősítésük hallatán joggal háborodik fel minden tisztességes ipari hulladék: rossz a fogása (bár ez szubjektív), átforrósodik a nyél, nehezen cserélhetők a csúcsok, merev a vezeték, és ráadásul elképesztően drága is. Hosszú kínlódás után cseréltem le egy fx888-ra, és kiderült, hogy forrasztani valójában könnyű és szórakoztató... Az ST801 trafója pedig pont jó a TCP-S-hez
(#) cupika97 válasza g1rdon hozzászólására (») Jan 29, 2015 /
 
Tudnál linket adni TCP-S hez? TCP-S alatt pontosan mit értesz?
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2015
(#) g1rdon válasza cupika97 hozzászólására (») Jan 29, 2015 /
 
TCP-S. Szerintem újat venni nem éri meg (nem sokkal többért lehet kapni Hakko fx888-at, igen, én ezt nagyon szeretem), de könnyen lehet, hogy a környezetedben van valakinek, akinek már nem kell, elég népszerű volt a maga korában (és még mindig fényévekkel jobb, mint a Startec).
(#) cupika97 válasza g1rdon hozzászólására (») Jan 29, 2015 /
 
Fúha, ez aztán jó drága.
(#) Ge Lee válasza cupika97 hozzászólására (») Jan 29, 2015 /
 
Kattogós wellert (TCP) találsz az apróban használtan, de lehet hogy nekem is lesz majd egy eladó.
(#) sector99 hozzászólása Jan 29, 2015 /
 
Sziasztok !

Ilyen pákát használ közöletek valaki ? Milyen hőérzékelő van benne és mi az a másik 4 kivezetés még a csatlakozón ? (építhető-e hozzá házilag szabályzó ?)
(#) vzoole válasza sector99 hozzászólására (») Jan 29, 2015 /
 
Igen.
Hőelem.
Semmi.
Igen, pár év alatt.
(#) sector99 válasza vzoole hozzászólására (») Jan 29, 2015 /
 
Így már mindent értek, Köszi !
(#) g1rdon válasza vzoole hozzászólására (») Jan 29, 2015 /
 
Idézet:
„Igen, pár év alatt.”

Vagy talán egy kicsit gyorsabban is...
(#) sector99 válasza g1rdon hozzászólására (») Jan 29, 2015 /
 
Hm, ha olyan mint a 907-es, akkor azt egyszerűbben is meg lehet oldani: szerintem...
(#) g1rdon válasza sector99 hozzászólására (») Jan 29, 2015 /
 
Igen, elképzelhető. A DP-s vezérlő sosem akart sem egyszerű, sem olcsó lenni, de tény, hogy különféle Hakko páka- és vezérlő-klónokat gombokért lehet találni ebayen is akár (nincs velük tapasztalatom), vagy, ha nagyon építeni akar az ember, vezérlő kapcsolásokkal is tele az internet (mondjuk ezekkel sincs...)
(#) Tardief hozzászólása Feb 1, 2015 /
 
Sziasztok!
Próbáltam átfutni az eddigi hozzászólásokat, de nem találtam megfelelőt.
Kb. 10e Ft-ért milyen pákát ajánlanátok? Ezt az árat állomással együtt gondoltam, de nem kikötés, hogy gyári legyen. Megépítem magam.
Köszönöm!
Következő: »»   76 / 193
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem