Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED villogtatása zenére
Lapozás: OK   23 / 31
(#) kriszrap hozzászólása Feb 2, 2015 /
 
Na szerintetek ez mennyire igaz?
Link
(#) zosza18 válasza kriszrap hozzászólására (») Feb 3, 2015 /
 
Ezt felejtsd el, semmire való. Megkerestem azt a rajzot Neked, mert látom nem sok sikerrel jártál.
KAPCSOLÁSI RAJZ
A tranzisztor kell megfelelően kiválasztani a LED-ek áramához és feszültségéhez.
A telefonra kötheted az áramkört, de ahogy gernerakos is mondta, nem fog szólni a zene, csak ha a jelet leosztod!
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2015
(#) kriszrap válasza zosza18 hozzászólására (») Feb 3, 2015 /
 
Oh nagyon szépen köszönöm))
Meg találtam ezt meg a megrajzolt rész (bejelölt) is de nem tudtam ez jó lesz nekem.
BC182 tranyi jó lesz bele??
lm358 mivel lehet még helyettesíteni??
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2015
(#) zosza18 válasza kriszrap hozzászólására (») Feb 3, 2015 /
 
Szia!
Az karcsú, ha tényleg 30 LED-ről beszélgetünk...
3db LED 1 oszlopban+előtét ellenállás X 10db ami kb. 50mA oszloponként, amiből 10db van... az kb 0.5A. Ide inkább BC517,BC301... vagy hasonló NPN tranzisztorok, amik bírják ezt az áramot.
Tudni kell pontosan a LED-ek számát és típusát, majd utána lehet pontosítani a tranzisztor típusát.
Az LM358-at kiválthatod sokféle Műveleti erősítő IC-vel,amúgy is csak egyet használsz a kettőből és nem vagy kötve konkrét NYÁK-hoz.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2015
(#) kriszrap válasza zosza18 hozzászólására (») Feb 3, 2015 /
 
na lejjebb vittem a ledek számát ))
nem Petra lesz ha nem egy szív, (kb 20 led)
3mm
20 mA (teljesen ebbe nem vok biztos)
2v nyitófeszültség (erősen világít)
akkor melyik bc legyen??.(sajnos fingom sincs)

ja szer.:
Sorba vagy párhuzamosan a ledeket?
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2015
(#) zosza18 válasza kriszrap hozzászólására (») Feb 3, 2015 /
 
Akkor... 20mA 1 oszlop és abból van 7db. (21LED)
Durván 140mA-t kell, hogy kapcsoljon. Arra elég a BC517-es bőven.
(#) kriszrap válasza zosza18 hozzászólására (») Feb 3, 2015 /
 
Vagy is 3 ledet sorba??? és így meg van a 7 oszlop
(#) VoltsAnimations hozzászólása Feb 3, 2015 /
 
Üdv!

Van egy LED szalagom 12V-os 4.8W/m-es és ez egy a képen látható tápegységre van rákapcsolva...
Ebből szeretnék készíteni egy a zene villogó stroboszkopot...
Tudnátok segíteni? Egy a pecifikációimra szabott kapcsolási rajznak örülnék.
(#) zosza18 válasza kriszrap hozzászólására (») Feb 3, 2015 /
 
Igen.
(#) gernerakos válasza kriszrap hozzászólására (») Feb 3, 2015 /
 
Tévedésben vagy. A nyitőfeszültség az a legkisebb feszültség, aminél a led már fényt ad, tehát kinyitott. Ha két voltnár már ERŐSEN világít, akkor az már nem a nyitófeszültség, hanem annál nagyobb.
(#) kriszrap válasza gernerakos hozzászólására (») Feb 3, 2015 /
 
Elnézést((
Akkor nem tom mennyi annyit tok 2,16 v nál erősen világít.
Ha 21 ledet sorosan forasztom mennyire lesz rosszabb???
(#) gernerakos válasza kriszrap hozzászólására (») Feb 3, 2015 /
 
Elég egyszerűen tudod megnézni. Ha van egy variálhatő feszültségű tápegységed, akkor egy előtét ellenállással sorba kötve bekötöt a ledet, majd szépen lassan elkezded emelni a tápfeszt. Közben figyeled a ledet, és ha már egész picit világít, akkor megnézed a rajta átfolyó feszültséget. Ez lesz a nyitófeszültség. De ha még nincsenek meg a ledek, akkor a boltban, vagy a led adatlapján is meg tudod nézni az átlagos nyitófeszültséget.
(#) kriszrap válasza gernerakos hozzászólására (») Feb 3, 2015 /
 
Van variálható.
A ledeket ugy variáljam hogy 12 volt legyen összesen a nyitó fesz vagy férre értettem?
(#) gernerakos válasza kriszrap hozzászólására (») Feb 3, 2015 /
 
Félre bizony. Az, hogy hány ledet tudsz villogtatni, az attól függ, hogy hány voltos a legnagyobb tápegységed otthon. Mérd meg az előbb leírt módszerellel néhány led nyitófeszültségét, ezeknek vedd az átlagát. Ezt szoroz meg azzal, hogy mennyi ledet akarsz villogtatni, és megkapod a hogy hány volt kell ahhoz, hogy rendesen működjön. De ettől az értéktől csak nagyobbnak szabad lennie, mert ha kisseb, akkor nem fognak kinyitni a ledek( nem fognak világítani).
(#) zosza18 válasza kriszrap hozzászólására (») Feb 3, 2015 /
 
Kriszrop - Gernerakos
Miért bonyolítjátok túl az egészet??? Nem jó a működő terv, inkább bonyolítjátok, hogy legyen több hibalehetőség.
A nyitófeszültségre direkt nem reagáltam, mert nem az a lényeg most, hanem az, hogy működjön az áramkör. Az OPA működését se tudja, mégse itt vesézzük ki.
(#) gernerakos válasza zosza18 hozzászólására (») Feb 3, 2015 /
 
Én az általad linkelt tervröl beszéltem végig. Azt már beláttam(beláttuk) hogy az egy tranzisztoros megoldás ide nem jó.
(#) kriszrap válasza gernerakos hozzászólására (») Feb 4, 2015 /
 
12 voltos tápom van itthon és csak annyit szeretnék tudni hogy 20 led simán belefér sorosan ?? ennyit
led:
20mA
2v teljesen világit
minden igaz 1,6 nál nyit(nem tartozkodok ott ahol a ledek vannak)
(#) proli007 válasza kriszrap hozzászólására (») Feb 4, 2015 /
 
A sorba kötött elemeken a feszültség összeadódik. Az összeg pedig nem lehet több mint a tápfesz. (És még az áramkorlátozó ellenállásnak is kell feszültség.) Akkor belefér?
(#) zosza18 válasza kriszrap hozzászólására (») Feb 4, 2015 /
 
Miért is írtam, hogy oszlopokba rendezd a LED-eket? ...
(#) kriszrap válasza proli007 hozzászólására (») Feb 4, 2015 /
 
Nem fér bele akkor párhuzamosan?
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2015
(#) gernerakos válasza kriszrap hozzászólására (») Feb 4, 2015 /
 
Néhány ledet sorban, majd az a sorba kött csomagokat párhuzamosan kell kötni. Mondjuk 4 led sorban, azok nyitófeszültségei még 12 volt alatt vannak és ezeket a 4-es sorbakötött csomagokat meg párhuzamosan, ekkor nem kell nagyobb fesz, de több áramot fognak felvenni.
(#) kriszrap válasza gernerakos hozzászólására (») Feb 4, 2015 /
 
Értem köszönöm
(#) kriszrap hozzászólása Feb 4, 2015 /
 
Na elkészítettem a nyák tervet (eagle) sztem nem egy profi mű de ha találtok hibát vagy egyszerűsítést nyugodtan bele piszkálhatok .

* szerintem!
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2015
(#) kriszrap hozzászólása Feb 5, 2015 /
 
Valaki tudná ellenőrizni?)

Lm358 nincs itthon csak lm386 és lm324 valamelyikkel lehet helyettesíteni és a bc517 et ???
(#) kriszrap hozzászólása Feb 8, 2015 /
 
A válaszokat megkaptam más témába .
Ha ezt a kapcsolást 5v ról hasznlom pl usbről(kézenfekvőbb) akkor csak a ledeket kell máskép kötni??
2led sorba és így végig párhuzamosan .
Vagy nagyon rosszul gondolom?
(#) kriszrap hozzászólása Feb 8, 2015 /
 
Szerk:
Olyat szeretnék 5v ról ugye van nekem ez a kapcsolási rajz és villog a zenére de szeretnem azt is hogy ha átkapcsolok akkor világit egyfolytában.
(#) gernerakos válasza kriszrap hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
Elég egy kétállású kapcsolót bekötni.
A kapcsoló középső kivezetéseire megy a tápfesz, egyik oldalra a villogtató áramkörnek azon része, ahova a tápfeszt kell adni. A másik kivezetésre pedig a ledek előtét-ellenállásait kösd. Remélem érthető.
USB-ről nem célszerű használni, mert abban nem bizots hogy van elegendő áram, de ki kell próbálni.
(#) kriszrap válasza gernerakos hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
Köszönöm ez volt az elképzelés a kapcsoló résszel .
Akkor lehet esélyem usb megoldással csak a ledeket kell úgy kötnöm (2 sorba és Így tovább párhuzamosan).
(#) gernerakos válasza kriszrap hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
Próba-szerencse. Legfeljebb halványak lesznek a ledek USBről.
(#) kriszrap válasza gernerakos hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
okés azért köszi
Következő: »»   23 / 31
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem