Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   357 / 489
(#) patexati válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 12, 2015 /
 
Én azt is javasolnám,hogy a ledeket szabályzó kis P- fet D-S lábait zárd össze (így teljes fénnyel megy a kijelzés) az élesztés időtartamára mert lehet nem mutat semmit mikor elindul mert a fényerő igen lent van.. Majd ha elindul utána ráérsz ezt is éleszteni.
(#) Pali79 válasza patexati hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
A pic-et kivettem, nem volt változás. Valamit elbénáztam mert az LM358 elkezdett füstölni, lehet megöltem szegényt. Így azt is kivettem, letakarítottam a nyákot rendesen, így már nem világítottak a ledek. Megmértem viszont a feszültséget, a stab után már csak 3,5V van. Most vagy az is tönkrement, vagy valami zárlat van utána.
(#) KKobra válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Csak lépésről lépésre a rotorra jutó egyen feszültség mennyi ? Vagyis a táppanelen mennyit mérsz ? 10V környékén kell lenni legalább az 5V-os stab bemenetén mennyit mérsz a kimenetén 5V az egyértelmű
(#) Pali79 válasza KKobra hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
A táppanel kimenetén 13,5V körül van, ez megvan a stab ic előtt is még.
(#) patexati válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Lehet valami terheli a kimenetét a stabilizátornak vagy rossz. Egy jó fényképet tölts fel a rotor mindkét oldaláról!
(#) KKobra válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Nem zártad rövidre a három rögzítő csavar valamelyikénél a rotor két oldalát? Én mindhárom csavarnál szigetelőgyűrűket tettem és szigetelő alátétet.
(#) Pali79 válasza KKobra hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Én is raktam, mert már szemre látszott, hogy hozzá fog érni valamihez, de most nem a helyén tesztelem, mert a forgórész kitakarja a rotor jó részét.
(#) Pali79 válasza patexati hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Én is erre a kettőre gondoltam! Itt a két kép.
(#) patexati válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Ellenőrizni kell a stabilizátort,tantálokat,nyákzárlatot. Vedd ki azt az RTC-t is de vigyázz ne melegedjen fel kicsit sem mert nem lesz pontos. Majd élesztés után berakod ,először nem kell.Ha meglesz az 5V akkor ne rakd be a kontrollert hanem a pic helyén egy 10K ellenállásal húzd a ledek tranzisztoraira menő padeket +5V-ra így csekkold le mennek e a digitális ledek,ledcsoportok.A TSOP vétel is ellenőrizhető egy ledet raksz a kimenetére és +5V-ra egy 100 ohm ellenállásal sorba ha vesz jelet a távirányítóról akkor villog. A hall szenzor is ellenőrizhető a módszerrel. Ha megy minden akkor forraszd be a kontrollert.
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2015
(#) Pali79 válasza patexati hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Az rtc-t, hogy lehet kivenni, hogy ne melegedjen fel? Egyébként ha meg a bázis és rotor közt az adatkapcsolat akkor nem is kell, nem?
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2015
(#) patexati válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Finoman egyesével melegítsd a lábat fel és szikével hajlítsd fel kicsit majd vársz és a másikat. Nagyon kényes a melegre ez az rtc sajnos..
(#) Pali79 válasza patexati hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Hát a stab ic-nél valami nem kerek. Ha a bemenő fesz 12V alatt van egy picivel akkor 3,8V, ha 15V körül van a bemenő akkor 5,5V van a kimeneten.
(#) patexati válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Kiszedve?
(#) Pali79 válasza patexati hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Igen, de találtam másikat, azzal 4,95V van. Viszont a ledek nem akarnak világítani, hiába húzom fel Vdd-re a pic pad-eket sorban.
(#) patexati hozzászólása Feb 13, 2015 /
 
A kis P fet rövidre van zárva? A képen nem tudom kivenni.Ha nincs nyitva az nem enged át csak magától
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2015
(#) Pali79 válasza patexati hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Még nincs, de mindjárt. Az LM358-nak mi a szerepe? Lehet tesztelni valahogy?
Szerk: összezártam, most ugyan úgy a köpepétől indulva 17 led világít, de némelyik eltérő fényerővel. A többi akkor kezd világítani ha a tranzisztorok vezetősávjait megfogom kézzel.
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2015
(#) patexati válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Lm358 a fényerő szabályzást és az adatátviteles módnál végzi a műveleti erősítést de most hagyd nem kell egyenlőre bele csak a fetet zárd rövidre. Ha +5V-ra húzod a led vezérlését akkor kell neki teljes fénnyel világítani ha viszont GND-re akkor ki kell neki aludni.Akkor így nézd meg.
(#) Pali79 válasza patexati hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Ha gnd-re húzom ami alapból is világít, picit változik a fényereje, de nem alszik ki.
(#) patexati válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Egyik sem vagy csak némelyik??Próbáld akkor a tranzisztorok bázisait GND-re húzni közvetlenül úgy elalszik e?
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2015
(#) patexati hozzászólása Feb 13, 2015 /
 
El kell érni,hogy világítson és kialudjon mindegyik rendesen mert másképp nem fog működni. A kontroller is ezt teszi vele csak nagyon gyorsan.Jól le kell mosni denszesszel és utána jól kiszárítani.reggel leszek leközelebb
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2015
(#) tibapu válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Szia!
Bocs,hogy beleszólok.De én úgy másfél éve küzdöttem hasonló problémával.Nekem az elemmel volt problémám.Gyorsan lemerült.Hosszas méricskélés után kiderült,hogy a 100n-s SMD kondi volt zárlatos.Javaslom neked is megnézni.Szerintem alapból processzor nélkül nem kellene nekik világítani.De a stab 7805 ic-vel is történtek érdekes dolgok PL:mesült alatta a nyák.
(#) patexati válasza tibapu hozzászólására (») Feb 14, 2015 /
 
Processzor nélkül a ledmeghajtó tranzisztorok bázisa "lóg a levegőben" ezért világítanak.GND szintre húzva ki kell aludni,+5V-ra húzva világítani kell a led,ledcsoportoknak.Ha annyira felmelegszik a 7805 stabilizátor annak nyomós oka kell,hogy legyen mert a kontoller és az RTC fogyasztása nagyon kevés és a TSOP sem terheli le nagyon. Máshoz meg nem kell a ledek azok a főtápról vannak hajtva közvetlenül közbeiktatva egy P fet mely a fényerő állítást végzi a pozitív ágban.Tantálok nagyon kényesek a túlfeszültségre (jobb lenne bele elko de a súly és a méret miatt terveztem bele tantált és ha minden rendben van garantáltan évekig képes üzemelni meghibásodás nélkül akár a nap 24 órájában is).
(#) patexati válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 14, 2015 /
 
A rotor alján lévő tantál nem 100µF/6V hanem 10µF/16V! Az a tantál biztos meghalt!

DSC00753.JPG
    
(#) Pali79 válasza patexati hozzászólására (») Feb 14, 2015 /
 
Hopsz. Kivettem, megmértem, még él...
(#) patexati válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 14, 2015 /
 
Valami zárlatnak kell lennie ha az LM358 füstölt! Van egy olyan érzésem,hogy az fordítva lehetett bent.
(#) patexati válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 14, 2015 /
 
Ez a tantál fordítva van bent ! Ez az én hibám mert a nyáktervben is fordítva van.

DSC00754.JPG
    
(#) Pali79 válasza patexati hozzászólására (») Feb 14, 2015 /
 
Ok, megfordítottam. A gondom jelenleg az, hogy a pic pad-okon ahol világítanak a led-ek 12V van, de nem értem, hogy miért.
(#) patexati válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 14, 2015 /
 
Valami zárlatnak kell lenni mert a kontrolernél nem lehet 12V!Csak a stabilizátorra és az lm358 8-as lábára megy a 12V ami ugye bent sincs.
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2015
(#) Pali79 válasza patexati hozzászólására (») Feb 14, 2015 /
 
Igen, ezt én is tudom. A P fet-nél pontosan melyik lábakat kell összezárni? Azt néztem, hogy csak onnan jöhet a 12V.
Most sajnos lépnem kell, majd folytatom..
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2015
(#) patexati válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 14, 2015 /
 
Ezeket!

DSC00754.JPG
    
Következő: »»   357 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem