Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Lapozás: OK   119 / 211
(#) bluesman válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
Az a helyzet, hogy már kész van a NYÁK, a teljes GND opció nélkül, a 2-es maró 5% átfedéssel két marópályán körbenagyolta, a 0,4-es pedig az IC lábak között is kimarta, több menetben a szigetelősávot, Csak a teli GND-vel nem ment a dolog. De valszeg már így is marad.
(#) Pali79 válasza bluesman hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
Az tisztán látszik képeken, hogy hibás, de én azt sem értem, hogy tudsz egyszerre két marópályát generálni? Ha nem titkos, feltehetnéd ide a lay-t, mert két különböző fájlból sose lesz egyforma eredmény.
(#) bluesman válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
A két marópálya ugyanabból a lay-ből származik. Csak két hpgl file-t generálok, egyet 2mm-es maróval 2 menetben, és egyet 0,4-es, vagy kisebb maróval, a szükség szerinti menetszámmal.
A másodikba be generálom a fúrást is. Aztán a HPGL file-ból vagy a MACH3-al, vagy egyéb szoftverrel elkészítem a G kódokat.
Aztán egymás után ráküldöm a nagyoló G kódot, aztán a finom maró G kódot, és végül a fúrást.
(#) Pali79 válasza bluesman hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
Idézet:
„egyet 2mm-es maróval 2 menetben”
Ezt kifejtenéd, hogy miként csinálod?
(#) bluesman válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
file menü
export menüpont
Isolation Milling hpgl almenü
(#) Alkotó válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
Leírásom 8.1.8.3 alatti része erről szól, javaslom olvasd el.
(#) pjg hozzászólása Feb 11, 2015 /
 
Frissítették a programot.
Idézet:
„01/15/2015

- Gerber-Import improved”
(#) Alkotó válasza pjg hozzászólására (») Feb 11, 2015 /
 
Köszönjük az infót. Kipróbáltam, de nem látványos a változás, most is éppen úgy jól működik mint korábban. De az is igaz, én csak a saját gerberjeiből próbáltam "visszaállítani", ami korábban is jól ment.
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 11, 2015 /
 
Teli GND-t saját fájlból eddig sem, és most sem tud visszaállítani.
Idegen gerber teli GND eddig is működött, és most is.
Szemre nincs változás, igy a javítás valami földönkívüli dolog miatt lehetett,
(#) niedziela válasza niedziela hozzászólására (») Feb 12, 2015 /
 
Irtam az abacom-nak, hogy találgatás helyett elsőkézből kapjak információt a gerber importról, és a program álltal generált gbr visszaolvasás hiányosságairól.
Röviden annyi a fejlesztő hivatalos álláspontja, hogy ez normális dolog, nem feltétlenül kell helyesen visszaolvasni pl: a teli GND-t. javasolja, hogy gerber nézegetővel ellenőrizzem a generált gbr fájlokat. Azt a kérdést ezek után már nem teszem fel neki, hogy idegen gerber fájlokat több sikerrel olvas vissza mint a sajátját, ez miért is nem probléma számukra.
(#) vicsys válasza niedziela hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Pedig, - személy szerint- örülnék ha ezt is megkérdeznéd.
(#) niedziela válasza vicsys hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Ok, megkérdeztem, talán válaszolnak
(#) niedziela válasza vicsys hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
A gerber fájl egy bonyolut formátum, a Sprint Layot csak egyszerű gbr fájlokat tud megjeleníteni. Gerber import után esetenként szükséges változtatásokat tenni a helyes megjelenítés érdekében
Ez a hivatalos álláspont, ezt a felhasználóknak figyelembe kell venni.
Magánvélemény
Lényegében ez nem is probléma, hiszen a tervezet fájl forrásával is rendelkezik a szerkesztő.
Ez egy plusz lehetőség aminek ez a korlátja
(#) vicsys válasza niedziela hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Ez amolyan "nesze semmi, fogd meg jól..."
(#) Medve741 hozzászólása Feb 13, 2015 /
 
Sziasztok!
Meg tudná valaki mondani, hogyan lehet saját makrót tervezni Layout 5 be? Tekercset szeretnék, mert az nincs a makróban
(#) Pali79 válasza Medve741 hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Megrajzolod, > save as macro
(#) Medve741 válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Jó, de mibe rajzoljam meg?
(#) Pali79 válasza Medve741 hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Hát mondjuk a sprint-be
Lerakod a forrszemeket, megrajzolod az alakzatot, összelakatolod és elmented.
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2015
(#) pjg válasza Medve741 hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Itt van néhány.
(#) Medve741 válasza pjg hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Több mint tökéletes! Köszönöm.
(#) Medve741 válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Köszönöm a segítségedet! Ezek szerint más alakzatokat is el lehet menteni PL:kf serleg stb...
(#) Pali79 válasza Medve741 hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Igen! Ha elolvasod Alkotó leírását, amiért mellesleg nem tudunk eléggé hálásak lenni (szerintem), valahogy úgy kezdődik, hogy alapban különbözik a többi ilyen jellegű programtól, de cserébe bármit enged megrajzolni.
(#) pjg válasza Medve741 hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Pl.:

kapcs.GIF
    
(#) ktamas66 hozzászólása Feb 13, 2015 /
 
Nem tudom nekem nem tűnt fel eddig, vagy új jelenség, hogy ha módosítom a terület sraffozásban a vonalvastagságot megeszi a padokat (mintha előbbre kerülne).
(#) pjg válasza ktamas66 hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Nálam jó. Mikori a programod?
(#) ktamas66 válasza pjg hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
2015. 01. 15.
(#) OZotyo válasza ktamas66 hozzászólására (») Feb 14, 2015 /
 
Nálam is jó. Esetleg felrakhatnád a lay-t vagy egy részét, hogy megnézzük azzal.
(#) gyök2 válasza ktamas66 hozzászólására (») Feb 14, 2015 /
 
Kipróbáltam a nálad lévő jelenséget. Ez akkor fordul elő amikor a sraffozot területet a SMD pad/alkatrész elhelyezése után rajzoltad meg. Tedd fel újra az SMD padot/alkatrészt ugyanoda, amikor már a sraffozott területet megrajzoltad, és akkor már jó lesz. Ez azért van, mert nincs a programban a rajzelemek egymás fölé/alá helyezésének lehetősége.
(#) niedziela válasza gyök2 hozzászólására (») Feb 14, 2015 /
 
Idézet:
„Ez azért van, mert nincs a programban a rajzelemek egymás fölé/alá helyezésének lehetősége.”


Azt, hogy ez miért van nem tudjuk, mert nálam pl nem jelentkezik ez a probléma SL5.x sem 6.x alatt sem.
(#) gyök2 válasza niedziela hozzászólására (») Feb 15, 2015 /
 
Nálam is csak az SMD pad-oknál van ilyen "eltakarásos" jelenség. A furatos forrpontoknál nincs, bármilyen alakú is.
Következő: »»   119 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem