Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   363 / 489
(#) patexati válasza tomi274 hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Akkor azt nézd meg mit kérdeztünk. Be illetve ki tudod a bázist kapcsolni a távirányítóval?
(#) KKobra válasza patexati hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
közben én is kérdezek tőled
Milyen diódát javasolnál a 64 ledes táppanelra wireles pówerhez
(#) tomi274 válasza patexati hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
A távirányító kicsit érdekes, viszont az nem is kell az elején. a program úgy van írva, hogy ha felpörög egy bizonyos forulatra, akkor az óra bevillan. De ez nekem nem megy. Ez ellen tettem is, hiszen ha nem megy, akkor a fordulat volt a kevés. Beszereztem egy 4800 RPM-es ventit, de még mindig nem.
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Egy pc tápból kibányászott schottky diódát. Kell tudnia 4-5 Ampert és gyorsnak kell lenni ez a feltétele egyutas egyenirányítás a legjobb.
(#) KKobra válasza patexati hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
szóval egy 4-5 amperes skottky
(#) patexati válasza tomi274 hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Így nem fog elindulni ha nem lépésről lépésre haladsz. Elárulom,hogy 3-400 fordulaton is simán megy.
(#) KKobra válasza patexati hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
HA a nyákon a táppanel körül alakítom ki a tekercset szerinted nem okoz galibát a táppanelon
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Talán nem de a rotort kell árnyékolni mert a pc motoros verzióval sem működött anélkül mert vagy a tekercs szórása vagy a kapcsolóüzemű tápegység toroidjának a szórása zavarta.
(#) tomi274 válasza patexati hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Igazad lehet. A távirányító viszont úgy működik, hogy ha lenyomok egy gombot, akkor elkezd világítani az infra led (kamerával tesztelve), majd ha elengedem a gombot, az infra led úgy marad és világít. valoszínuleg nem így kellene működnie.
(#) Mircsof válasza tomi274 hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Miért nem? Az infra ad egy fix pontot a rotornak, ami ebből kiszámolja melyik ledet mikor kapcsolja.
(#) patexati válasza tomi274 hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Amíg a bázist nem tudod ki és bekapcsolni addig nincs értelme találgatni mi a baj.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2015
(#) tomi274 válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Igen, ez lehet, de akkor ha megnyomok egy másik funkciós gombot, pl a szöveg kiiratását, akkor azt fogja közvetíteni? Nem kellene először megszakítanom az előzőt?
(#) patexati válasza tomi274 hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Félreértettem én a távirányító infra ledre gondoltam.Vagy az marad világítva? Tisztázzuk! A bázison lévő infra lednek kell folyamatosan világítani ha be van kapcsolva a bázis. az csak folyamatosan világít semmilyen más funkciót nem tölt be itt nincs adatátvitel.Most akkor ki illetve bekapcsol a bázis?
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2015
(#) tomi274 válasza patexati hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
A bázis infra ledje világít folyamatosan, ha feszültség alatt van, az helyesen működik. Viszont a távirányító egy 9V-os elemről üzemel, 7805-ös stabilizátorral. Ha feszültség alá helyezem, még nem világít az infra led, ha megnyomok egy gombot, akkor már igen, de úgy is marad...világít folyamatosan.
(#) patexati válasza tomi274 hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Akkor a távirányítóban valami nincs jól.
(#) tomi274 válasza patexati hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Szóval ha a távirányítón megnyomok egy gombot, felvillan az infra led ( a távirányítón), s majd ha elengedem, akkor elalszik? Így kellene működnie?
(#) patexati válasza tomi274 hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Egy gombnyomásra egy impulzust kellene leadnia majd kialudni az infra lednek.
(#) tomi274 válasza patexati hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Értem, köszönöm.
(#) vicsys válasza tomi274 hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Látod-látod! Ott van a HE-s cikkben a jó kis nyákterv, Te meg csináltál egy ilyet...
(#) KKobra válasza vicsys hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
elsőre én is ilyet építettem és nem voltak ilyen gondjaim ezt is meglehet csinálni hogy működjön
De ha akkor tudok ennyit mint most akkor nem is ezt a kapcsolást építem
(#) tibapu válasza KKobra hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Szia!
Lekoppintottam a bázisodat és nálam műlödik.

DSC01781.JPG
    
(#) KKobra válasza tibapu hozzászólására (») Feb 21, 2015 1 /
 
nem kell koppintani elküldtem a nyáktervet
(#) tibapu válasza KKobra hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Szia!
Csak a hangból lehet következtetni a fordulatszámra.Nálam így működik.

MOV01784.3GP
    
(#) nagysasy hozzászólása Feb 22, 2015 /
 
Sziasztok !
Az lenne a kérdésem hogy ehhez az órához jó a 16 gombos távirányító vagy másik kell hozzá?
Bővebben: Link
(#) Hp41C válasza nagysasy hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Miért pont egy hatéves verziót??? Az utolsó verzió a 2.33 2014 -ből...
(#) nagysasy válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Ezt a verziót merre találom?
(#) KKobra válasza nagysasy hozzászólására (») Feb 22, 2015 1 /
 
olvass
(#) nagysasy válasza KKobra hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Köszi.
(#) KKobra válasza nagysasy hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Ha komolyan érdekel a téma és tényleg egy jó órát akarsz építeni akkor rászánod azt a néhány estét és végig olvasgatod a fórumot. Rengeteg infót kapsz megtudod melyik órának mik az előnyei hátrányai és ha a képességeidnek megfelelően választass akkor nem fog csalódás érni
Fogod látni a buktatókat
Itt az utóbbi időben páran beleestek abba hogy a leg régebbi órát építették és hát most bajban vannak mert nem az a legegyszerűbb ami a legöregebb
(#) KKobra válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 22, 2015 1 /
 
próbálok segíteni életet verni az órájába egy két emberkének
de mer nem emlékszem vicsys órájának a bázisában hol kell a kitöltést állítani
Következő: »»   363 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem