Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   362 / 489
(#) KKobra válasza nagysasy hozzászólására (») Feb 19, 2015 / 1
 
ne csak nézz láss is
Teljesen készen van a wireless power a 12V-os szofita izzó teljes fénnyel világít ha benne van a közepébe a rotor rögzítéséhez a három csavar akkor sokkal jobban világít félő hogy kiég az izzó
(#) nagysasy válasza KKobra hozzászólására (») Feb 19, 2015 /
 
Gratula . Jól működik akkor.
(#) nagysasy hozzászólása Feb 19, 2015 /
 
Sziasztok !

Tudom hogy már untok de mindig van valami ami nem ok az órával. Nos kezdem is mert van több dolog ami nem egyértelmű.
1. Most indítottam először az órát. Működik . De gondol egyet, belassul a motor néha meg is áll és úgy is marad, majd kis idő elteltével újraindul de az is előfordult hogy nem indul el. A Fet még bordával is forró. Jelenleg Vicsys programja van beégetve mindenbe.
2. Kipróbáltam az ékezetes karakterek beírását lefordítva az eredeti prop.asm-et akkor viszont annyit reagált a távirányítóra hogy működött a ki-be kapcsolás és a kijelzés ki be kapcsolása a többi funkció nem.
tudnátok nekem segíteni ?
(#) KKobra válasza nagysasy hozzászólására (») Feb 19, 2015 /
 
Két kérdés először a motor meg kell tudni a motorban vagy a bázisban van a hiba
próbáld meghajtani a motort 12V al függetlenül a bázistól.
akkor csinálja e vagy sem.
A fetnek nincs köze a motor forgásához.
Forró mert magas a kitöltési tényező próbáld lejjebb venni.
Távirányító parancsaira nem reagál a programot te fordítottad és a Key.asm fájlba a távirányító címét nem jól adtad meg
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2015
(#) Mircsof hozzászólása Feb 19, 2015 /
 
Sziasztok!
Felhívtam ma a hozzám "közel" levő boltot, hogy van-e készletük pár alkatrészöl ami a 886 órához kell.
És kiderült, hogy a képen látható ellenállásból nincs nekik, de ínhon találtam hasonló értékűt. A kérdésem az, hogy ennek az ellenállásnak mik a határai?
Ilyenjeim vannak: 470k, 550k, 580k.
Vagy esetleg 2 ellenállásból össze tudom rakni, de nem szívesen tennél ilyen körülmények között.

Névtelen.jpg
    
(#) patexati válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 19, 2015 /
 
Tégy be egy 550K-t Nincs igazán kritikus ellenállás érték az órában.
(#) patexati válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 19, 2015 /
 
Kapcsitápok nagy része leáll ha zárlat van. Lehet elszállt a stabilizátor a bázisban. (remélem csak az) Én beleforrasztottam egyik ilyen bázisomba egy rendes nagy 7805 stabilizátort mert 18V tápról járatom a 67 ledes órával de a hagyományos smd stabilizátorral évek óta megy itt előttem egy prototípus. Viszont egy zárlat az 5V tápon brutális kárt tud okozni ha rákerül a + tápfesz a kontroller és az RTC tápjára..
(#) tibapu válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 19, 2015 /
 
Szia!
Nekem 470K-s van benne.

DSC01779.JPG
    
(#) Mircsof válasza tibapu hozzászólására (») Feb 19, 2015 /
 
Mindkettőtöknek
(#) Pali79 válasza patexati hozzászólására (») Feb 20, 2015 /
 
Úgy néz ki, hogy az álló tekercset elengedte a ragasztás és hozzáért a panelhez. Gondolom a zománc szigetelés sem százas rajta, mert rossz trafóról tekertem le a huzalt. Kapcsitáp szemmel láthatóan károsodott. A panelen van egy rakat smd alkatrész, amiből 1-2 rendesen megsült, annyira, hogy nem is tudom azonosítani. majd veszek ugyanilyen újat, hogy lássam milyen volt előtte, hátha meg lehet javítani. Ami mondjuk érdekes benne, hogy egy telefoncsatlakozó van a belsejében.
(#) KKobra válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 20, 2015 /
 
Tudom javasolni az autósboltban kapható epoxil gyanta alapú különböző kétkomponenses ragasztókat Esetleg a folyékony fém epokit kinek mi szimpatikus olyan epoxil gyantás ragasztót is vettem már aminek a kötési idelye 5 perc 10 perc után már csiszolható
(#) tomi274 hozzászólása Feb 21, 2015 /
 
Sziasztok!

Megcsináltam én is ezt a propeller órát, viszont van egy kis gondom. Mikor beszúrom a hálózatba, elkezd világítani egy LED, majd mikor felpörög, enek alednek köszönhetően kirajzol egy kört. Kb ennyit csinál és nemtudok rájönni, hogy mi a baja. Már beszereztem egy 4800 RPM-es ventit is, hátha a kevés fordulattal volt a gond, de nem.
Nagyon szépen megköszönném a segítségeteket

Üdv, Tomi
(#) sastas01 válasza tomi274 hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Ha választ szeretnél kapni, ajánlom, hogy konkretizáld, melyik órát(kapcsolással, nyáktervvel), változtattál-e rajta bármit is. Ugyanis itt a fórumon van több kapcsolás is, a neten pedig további kismillió. Sajnos(?), tudatommal, egyetlen fórumozónak sem megy a gondolatolvasás
(#) Pali79 válasza tomi274 hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Idézet:
„Megcsináltam én is ezt a propeller órát,”
Mégis melyiket? Kb 15 féle verzió van itt.
(#) KKobra válasza tomi274 hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Melyik órát ?? Hát EZT! Na ja ebből minden kiderül! mindegy is milyen órát építettél ha világit egy led az már nem jó! Hacsak nem a bázison van a led. Első nekifutásképpen mosd le jó alaposan a nyákot denszesszel
(#) tomi274 hozzászólása Feb 21, 2015 /
 
Elnézést, teljesne igazatok van. Csatoltam a bekötéseket és a nyákrajzokat is. A LED a forgó részen villan ki, nem a bázison. A programot innen szedtem, az eredetit: Bővebben: Link
Nagyon nagy segítség lenne, ha tudnánk valami eredményt hozni
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2015
(#) patexati válasza tomi274 hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
A fototranzisztor jól van bent? Ha a motort lekötöd és utána bekapcsolod mekkora feszültség van a zener dióda két kivezetése közt? Megvan e a stabil 5 V a kontroller tápjánál?A kontroller nincs e fordítva illetve fel van e programozva a megfelelő állománnyal,az indítási próbálkozás után is lehet törölni írni? Milyen programozót használtál a felprogramozásához?
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2015
(#) Pali79 válasza tomi274 hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Azzal kéne kezdeni, hogy megnézed a tápfesz redben van e rotoron. Ha igen akkor pic nélkül a ledekhez menő pic láb érintkezőket egyesével egy 10k-s ellenállással tápfeszre húzva a ledeknek világítania kell, gnd- re pedig ki kell aludnia, a pic érintkezőin nem lehet több 5V-nál.
(#) tomi274 válasza patexati hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Igen, a fototranzisztor jól vn bent, az infraledet is nagyon jól látja. A zénernél van 4,5-4,6 V.
Valószínűleg csak más szvakat használok én, mint te...a kontroller alatt a PIC-et érted? Ha erre gondolsz, akkor igen, a kontroller helyesen van belehelyezve, helyesen fel van programozva, erre egy volt tanáromat kértem meg hogy segítsen, PicKit2-vel programoztuk fel. A PIC tápjánál 3,7-3,8 V-ot mérek. Viszont a légmagos tekercsnél is csak 3V körüli értéket mérek, lehet hogy ez a gond? Ha igen, akkor ezt hogyan lehetne kijavítani? A bázison minden jó, az értékek is megfelelnek. A tekercselésem is mondhatni hogy tökéletes, menet-menetet követ. Csatoltam egy képet is, kicsit jobban ellehessen képzelni. A gumikat nem kell figyelembe venni, csak a súlyozást tartja, mivel kikellett centírozni, s mivel kísérleteztem vele, addig nem akartam odaragasztani.
(#) tomi274 válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Úgy gondolod, hogy a 12V-os tápfeszt rákötöm egy 10K ellenállásra, majd egyesével a ledekhez?
(#) Pali79 válasza tomi274 hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Nem! A pic 5V-ot ad a ledeknek. Ezzel tulajdonképpen a pic-et helyettesíted. De a 3V elég kevés, ha jó a tekercs akkor szerintem valami zárlat van ami lehúzza. Nem melegszik semmi?
(#) tomi274 válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Hát a bázison a mosfet tranzistor melegszik, de más nem. Viszont az normális, ha melegszik. A képen még nincs rajta hűtő, de azóta már tettem rá. Amíg nem volt rajta hűtő, úgy is próbáltam, de csak másodpercekre indítottam el, aztán ki is húztam. Szóval annak jónak kell lennie. Esetleg majd jövő héten megpróbálom újra programozni a picet, hátha rosszul lett csak felégetve.
(#) tomi274 válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Kicsit kezdő vagyok ebben a témában. Nemértem ezt a 10K ellenállással való tesztelést, viszont szívesen kipróbálnám.
(#) patexati válasza tomi274 hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Először el kell érni,hogy a rotor zenerdiódáján mérj 12 Voltot legalább ..
(#) Pali79 válasza tomi274 hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Ha kiveszed a rotorból a pic-et akkor is világít a led? Amíg nincs meg a stabil 5V addig feleslegeges a pic-kel foglalkozni, illetve amíg a fent leírt ellenállással nem tudod működtetni a ledeket addig is.
(#) tomi274 válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Kivettem a picet és nem, úgy nem világít. Akkor lehetséges hogy a program is rossz, vagy rosszul lett felégetve?
(#) KKobra válasza tomi274 hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
ne a végén kezd az ellenőrzést a rotoron lévő 15V-os zéner nél mérj addig hagy békén a rotort még a diódán nem mérsz legalább 10V -ot
addig ne keress máshol hibát amíg a feszültségek nincsenek rendben
(#) tomi274 válasza KKobra hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
5V-ot mérek a zéneren sajnos. A picen 4V van. Azt az 5V-ot a zéneren mi okozhatja? Zárlat?
(#) KKobra válasza tomi274 hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
nem feltétlenül zárlat
Mennyünk vissza a bázishoz távirányítóhoz
A távirányítóval be ki tudod kapcsolni a forgást?
(#) tomi274 válasza KKobra hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Viszont magaán a légmagos tekercs szekunder oldalán, az az ami a rotoron van, ott mérek 2,6 V-ot, ugye egy váltakozóban. Ez van egyenirányítva. Ezt bárhogy is számolom, az egyenirányítás erősít, de 2,6-ot 10-re biztosan nem fog tudni. Szóval a tekercsel lesz a baj? Én azt kizárnám, mert nagyon jó lett.
Következő: »»   362 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem