Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   361 / 489
(#) nagysasy válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
Köszönöm kipróbálom. Mplab X Ide v2.30
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2015
(#) Pali79 válasza KKobra hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
Összehasonlítottam, ha jól látom csak 2db diódával bővült az elem mellett, a többi kb ugyanaz.
(#) patexati válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Az csak annyit számít,hogyha nem elemet hanem egy 5V 1F kondit teszel az elem helyére akkor az a diódákon keresztül feltöltődik. Az adatátvitelesnél azonban nem kell sem elem sem kondi mivel az RTC sem kell bele.
(#) KKobra válasza tibapu hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
üresen minden gond nélkül megy az indulás nem éppen azonnali de elindul
Ha a rotor rajta van akkor éppen csak egy picit megremeg és ennyi
Ha jó időpontban megpörgetem kézzel akkor pörög a rotorral is
(#) Hp41C válasza nagysasy hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
MpLab 8.xx -el fordítottam.
(#) Pali79 válasza patexati hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Akkor rendben. Az adatátvitelt meg fogom próbálni, de ilyen magas PWM kitöltéssel járatni... hát nem tudom. Említetted, hogy 55-tel már megy nálad. Nekem első bekapcsoláskor az alapértelmezett 40 volt és 2A fölé fölé ment az áramfelvétel pedig a rotor még rajta sem volt.
(#) KKobra válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
nagyon sok a 2A nálam 18F2550-es USB-s bázis van üresen úgy emlékszem hogy 400mA körül volt A rotorral 1A körül van inkább alatta mint felette a kitöltést 0-255 között tudom állítani
100 körül már stabilan a kijelzés de az átvitelhez 192-re szoktam állítani
ha százalékosan nézem akkor 40% az adatátvitellel moduláció miatt az átvitelnél 80% ra kell emelnem
folyamatosan nem járatom 80%-os kitöltéssel csak akkor emelem fel ha a PC-ről módosítok
alaphelyzetben 40%-os kitöltéssel megy így is lekérdezi indulásnál a bázist és utána "önállóan méri mutatja amit kell)
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2015
(#) patexati válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Akkor kezd el onnan hol neked már megy.Mintha a régebbi kezelőprogramban más lenne a PWM állítás . Nem emlékszem rá ez az V4.10 mit használok ez 0-98-ig engedi állítani a PWM kitöltést.!tt százalékos arányban van már.
(#) Pali79 válasza patexati hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Nekem csak 2.1 verzió van. Azzal nem is állítottam még a kitöltést. A forrásban az alapértelmezett decimális 40-et állítottam 20-ra, így működik most. Az 55-öt te a V4.1 kezelőprogram százalékára értetted?
(#) Pali79 válasza KKobra hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Nekem a 16F88 bázissal, 16F886 smd rotorral 750 mA körül van a felvétel, ez a forrásban 20-as kitöltést jelent, ami százalékban kb. 7,8(!) ha jól számolom.
(#) KKobra válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
nem szentírás ez hogy mindenkinél ugyan az
sokban függ a tekercstől a kötéstől a kondiktól ezt akkor látod ha állítgatod
(#) KKobra válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
az teljesen jó ha ha bekapcsolod az átvitelt akkor a moduláció miatt visszaesik a kitöltés a felére
Az áramfelvétel sem nő meg olyan drasztikusan mint adatátvitel nélkül
(#) patexati válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Igen a V4.10 kezelőprogramra és 55% a kitöltés adatátviteles módban. Adatátvitel nélkül már 20 körül elindul a kijelzés az órán.
(#) tibapu válasza KKobra hozzászólására (») Feb 18, 2015 / 1
 
Szia!
Küldenél egy képet a rotorrol?Mert nálam is volt ilyen probléma az egyik rotor 1,5mm-es panelra készült és az nehezenn indul.
(#) Pali79 válasza patexati hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Majd vadászok, hátha felkerült ide valahova egy frissebb kezelőprogram. Ha nincs, hát nincs...
(#) KKobra válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
kezelő program
(#) Pali79 válasza KKobra hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Köszi, ki fogom próbálni! De ezt írja: "Csak a UsbBase.asm 4.02 verziójával működik!"
(#) KKobra válasza tibapu hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Én nem az SMD rotorral próbálgatom hanem egy hibriddel
de az smd rotorral ugyan ezt csinálta már néztem azzal is
(#) tibapu válasza KKobra hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Szia!
Príma lett a motor vezérlöd.
(#) KKobra válasza tibapu hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Prímának príma csak a feladatát nem látja el még rendesen
(#) KKobra válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
itt a 4.1
(#) nagysasy válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Le tudnád írni hogy hogyan működik ez 2.30 verzióval?
(#) Mircsof hozzászólása Feb 18, 2015 /
 
Sziasztok a 886 rotornál a ledek előtétjei 470ohm értékűek, nekem van egy rakás 100ohm ellenállásom. Sajnos a legközelebbi megvehető 470-es ellenállás kb. 50KM-re van tőlem. Szerintetek a 100 ohm is megfelelő lehet nem menne tönkre a led??
(#) Pali79 válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Attól iszonyat erősen fog világítani, bár elméletileg programból is vissza lehet venni a fényerőből.
(#) Hp41C válasza nagysasy hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Nem használom az MpLabX -et...
(#) nagysasy válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Felraktam én is a 8-ast de valami hiba filet csinál nem fordítja hex-be.
(#) Pali79 hozzászólása Feb 18, 2015 /
 
Érdekes dolgot tapasztaltam: egy 2A-es kapcsitápról járattam az órát és amikor távirányítóval leállítottam, a rotor lassulása közben a táp pattant egyet és eltávozott az örök vadászmezőkre. Elővettem egy másikat az is ugyanígy járt.
(#) Mircsof válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Akkor szerintem marad az utazgatás...
(#) Hp41C válasza nagysasy hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Tisztelt segítségkérők!
Ha valakinek nem megy a fordítás, ne csak azt írja meg, hogy nem megy.... Hiszen a dolgok sokféle képen lehetnek rosszak, de csak egyféle módon jók....
Kérem töltsék fel a teljes hibaállományt és a fordító Build ablakjának tartalmát.
Az üzemetben megkapott tobb "Register not in Bank 0..." nem hiba (Error), csak figyelemfelhívás (Warning), attól még a hex állományhan elő kell állnia. Hibára utaló jel nem volt benne, de lehet, hogy véletlenül lemaradt...
A hex állomány neve a projet állomány nevével azonos, csak a kiterjesztése hex.
(#) nagysasy válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 19, 2015 /
 
Köszönöm tényleg megcsinálta a hex filet csak én valahogy nem vettem észre.
Köszönöm a segítséget mégegyszer.
Következő: »»   361 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem