Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   121 / 599
(#) zenetom hozzászólása Feb 14, 2015 /
 
(#) Kovidivi hozzászólása Feb 16, 2015 /
 
Okos-gyűrű prototípus. Egy gyűrű, amit így mutatnak be: Látványterv, viszont a valóságban annyit tud, hogy kéken villog, ha sms-ed érkezik, és pirosan villog, ha hívnak. Ennél azért többet várnék el. Minimum egy kis kijelzőt, meg egy érintő-felületet. Az elején nem is kellene rágörbíteni a gyűrű felületére. Ennyivel azért nem álltam volna a nagyközönség elé ki.
(#) elektroncso hozzászólása Feb 21, 2015 /
 
Érdekes képsor annak az erőműnek a belsejéből ami megpecsételte az emberiség életét:Bővebben: Link.
(#) zenetom válasza elektroncso hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Szinte nincs az a pénz, amiért én oda bemennék.
(#) kérdező válasza zenetom hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Én azért benéznék, csak nem mindenhova.
Egyébként a többi blokk a kétezres évek elejéig működött, bejártak a dolgozók. (Viszont pár óránál többet én se töltenék ott.)
(#) elektroncso válasza kérdező hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Hááát, ide be én se mennék az tuti. De a legkülső zónát talán bevállalnám. De csak sugárzásmérővel. Bár amikor meglátom azt a sok analóg műszert odarohannák. Ha nem volnának kirakva mindenfelé a figyelmeztetőtáblák, teljesen úgy nézne ki, mint Kis-Moszkva vagy a Hópárduc. Utóbbiba viszont elmennék szívesen. Kár, hogy a rendszer nincs ott már, csak a csupasz épületek.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2015
(#) BiG_Lui-Gee hozzászólása Feb 24, 2015 / 1
 
Szuper kapacitás Mivel szinte ugyanazt csinálom mint Béka, így szétkaptam egy Ultra Fire Li ion cellát. Nem volt ezzel semmi baj, de , hogy plusz súly minek bele ? . Ha nem illő ide, törölhető.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2015
(#) kameleon2 hozzászólása Feb 25, 2015 /
 
Na EZ TESLA tekercs a javából!
(#) _BiG_ válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
Na, pont ez nem Tesla-tekercs... Szimpla, vasmagos potenciáltranszformátorok rendszere.
(#) kérdező válasza _BiG_ hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
Ma is üzemképes ez a szerkezet?
(#) BarnaPili válasza _BiG_ hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
Mit akartak ezzel Ivánék? Ha feszkót kell kelteni a világba,arra vannak más módszereik
(#) kameleon2 válasza _BiG_ hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
Pedig teljesen úgy néz ki. A Cikk is Tesla Tower ír. Igaz az torony. Hogy őszinte legyek, nem nagyon értem hogyan működik, és azt főként nem, hogyan termel energiát.
(#) _BiG_ válasza kérdező hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
Ha megreparálják... én láttam képeket róla, azokon az egyik "térerőgömbölyítő" leszakadva lógott. Tehát már egy ideje nem üzemel, szerintem legalább 20 éve. Amióta nincsen szovjet.
Úgyhogy ezt így be nem kapcsolnám. Meg eléggé benőtte a környéket a tajga is.
(#) kérdező válasza _BiG_ hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
Van egy szerintem máshol is, ott tényleg romos a cucc. Ez éppnek tűnik, utánanézek, hátha van róla kép, vagy videó.
(#) kameleon2 válasza _BiG_ hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
Nekem is az tűnt fel, hogy nagyon épnek tűnik.
(#) _BiG_ válasza BarnaPili hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
Nagyfeszültségű kísérleteket... mittudomén, szigetelésvizsgálat, egyéb tesztek... Vagy gyorsítófeszültség...
Esetleg repülőgépek vagy egyéb járművek villámvédelmét tesztelték? Arra jó.
Nem Tesla-tekercs, hanem kaszkád-transzformátoros rendszer.

Közben ezt találtam róla: "The secret, open-air, high-voltage testing device was constructed in the late 1970s for testing insulators to protect vehicles, aircrafts and electronic equipment against lightning. "
Van ott egy Marx-generátor torony is (ez nem az a Marx, szóval nem az osztályharcot gerjesztették ott ). Némi infó:
"At its peak operating capacity the giant Marx generator, when lightning is discharged onto an isolated platform, has power equal to all power generation facilities in Russia – including thermoelectric, hydroelectric, nuclear, solar, and wind power stations combined. But only for about 100 microseconds, Rossiya-1 TV reported."

Bővebben: Link

Ahogy az egyik képet nézem, még működik.

Ahogy régebben olvastam róla, az ottani nagy Marx-generátorral 250 méteres mesterséges villámot is csináltak ott, le is fényképezték. Ekkora ketyere nincs máshol.

Upd: mellékelek egy negyfesz lépcsős trafós anyagot. Ilyen trafós rendszert láthatunk ott. Érdekes.
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2015
(#) _BiG_ válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
Az a nagy karcsú torony egy Marx-generátor. Semmi köze Teslához. Ez a megállapítása a cikknek téves.

Működése egyszerű: egy nagyfesz trafóról, egyenirányítás után feltöltenek egy sorozat párhuzamosan kapcsolt kondenzátort, amik között szikraközök vannak. Amikor a szikraközök átütnek (az egyik ki van nevezve gyújtónak, ennek köze kicsit kisebb), az ívek sorbakötik a kondikat. Így a párhuzamosan kapcsolt nagyfeszültségre töltött kondik feszültsége sorbakapcsolódik, összeadódik. Egyszerű, de hatásos. Keress a gugliban erre rá. Sok kapcsolást találhatsz.

Ha építeni akarnál egyet, arra vigyázz, hogy ez agyonvághat, mert nem negyfrekvenciás kisülést állít elő, mint a Tesla tekercs, hanem egyenáramú impulzust, ami leállíthatja a szívet.
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2015
(#) _BiG_ válasza kérdező hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
Ahogy nézem, az a ketyere, amire gondolsz, szerintem ugyanez, mert ennek is úgy lóg az egyik trafó koronakisülésgátló-gyűrűje, mint amire én emlékszem.
Úgy tűnik, nem okoz gondot az a lógó fémgyűrű.
(#) kameleon2 válasza _BiG_ hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
Eszembe nem jutna építeni ilyet. Főleg nem egyenáramút. Napelemeket építünk elég stressz az is nekem, amikor összejön 400-800V
(#) _BiG_ válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
Hát, az is elég veszélyes...
A Marx-generátor csak egyenáramról táplálható.
(#) kameleon2 válasza _BiG_ hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
800V 8A-en - hát elég gáz az igaz. Nem véletlenül építünk be egy mázsa szakaszolót.
(#) kérdező válasza _BiG_ hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
Van ebből több is. Szibériában is van egy, ami tényleg le van pukkanva, de a képek között van olyan, ahol egészen újszerű állapotban vannak dolgok. Viszont működés közben nincs kép. Bővebben: Link
A trafók NDK gyártmányúak.
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2015
(#) _BiG_ válasza kérdező hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
Akkor lehet, hogy van ez a Moszkva melletti (ez a jó állapotú, erről beszéltünk alant), meg a Sibniie. A filmben keverik a kettő képeit.
Az utóbbit nem kapcsolnám be
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2015
(#) net105 hozzászólása Feb 25, 2015 /
 
Sziasztok!
Elsősorban érdeklődni szeretnék a témáról, mert nem sok anyag van róla az interneten. Először is egy e-tinta kijelzőt honnan lehet beszerezni? Sehol nem láttam, hogy árulnának ilyet. Hogy lehet vezérelni egy ilyet? Mennyire lehet bonyolult használni?
(#) nlorant válasza net105 hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
Ilyen kijelzők még nem túl elterjedtek csak egy két cég foglakozik vele elméletileg a jövő újságjai ilyen kijelzővel készülnek majd!


E-tinta kijelzők
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2015
(#) sooty válasza net105 hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
(#) elektroncso hozzászólása Feb 25, 2015 /
 
Nem tudom ugyan arról beszélünk-e (nem néztem meg a videót még), de nekem van egy linkem.
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Amúgy én olyat is hallottam, hogy időjárás befolyásoló kísérleteket végeztek vele, de ez lehet inkább valami legenda inkább szerintem.
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2015
(#) mineral hozzászólása Feb 26, 2015 /
 
Az utolsó 7 fotót nézzétek meg itt. Nem semmi munka! Az órakedvelőknek különösen ajánlom. Bővebben: Link
(#) zolika60 válasza mineral hozzászólására (») Feb 26, 2015 /
 
Ez aztán szép türelemjáték.
(#) SzervízMacska válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 26, 2015 /
 
Tranzisztoros óra.
Következő: »»   121 / 599
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem