Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Órák csőből - Nixie, VFD, stb.
Lapozás: OK   10 / 23
(#) sooty válasza V1rusH hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Sylvania 8849 csövekkel nekem is jobban tetszene
(#) V1rusH válasza sooty hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Na jó, hát igen, de szegény ember vízzel főz ugyebár?!
Ezek a csövek gondolom nagyobbak is mint az én kis vfd csöveim.
(#) Csupasz válasza V1rusH hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Sőt, egy kicsit drágábbak is.
(#) V1rusH válasza Csupasz hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Valahogy ezt is sejtettem! Szép csövek az tuti!! Rágugliztam, de magyar találatot nem is adott.
(#) vicsys válasza V1rusH hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Nem dicsekvés képpen, de:
Bővebben: Link
(#) V1rusH válasza vicsys hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Ez youtube link. Én szándékosan nem is néztem youtube-n. Én valami olyan dologra gondoltam keresési eredménynek, hogy valaki valahol belföldön árul.
(#) kocsgab002 válasza V1rusH hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
A linkelt videó nem 'csak' egy YouTube video, hanem Vicsys kolléga műve, ÍV-11 csövekkel.
(#) V1rusH válasza kocsgab002 hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Jah, vagy úgy! Nem akartam méltatni, épp eszi a fene a modemem, nem volt sávszélem, nem tudtam megnézni. A mobilos 32kb meg karcsú videózásra, épp hogy hsz-t írni tudtam.
Akkor mégsem olyan elérhetetlen cső!
Nagyon szép csövek!! Nekem kezdésnek jó ez az öreg mini vdf. Alig pár ezerből kijön! Kettőt is építek.
(#) yodee válasza V1rusH hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Az IV-11 nem aranyárban van. Ha érdekel tudok adni elérhetőséget akitől énis venni szoktam. kb 600-700 ft /db
(#) sooty válasza V1rusH hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
Ezekkel az ld8035 csövekkel én is így jártam, talán az első vfd csöveim voltak ezek. Azóta beszereztem IV-18, IV-6, IV-11,IV-4 csöveket. Ezt a kis japán kapcsolást viszont én is megépítem csak a móka kedvéért. Egy kicsit eljátszogatok majd a programjával, hátha sikerül belefaragni az rtc támogatást. Van még 2 szabad port.
(#) Csupasz válasza yodee hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
Én a Sylvaniara gondoltam....
(#) V1rusH válasza Csupasz hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
Nekem tetszik az IV-11 is! És ha nem drága, talán építek abból is. De ezek a kis "vackok" kezdésnek jók. Ahogy néztem, noval 9 mérete körül van. Persze az igazi gyönyör a Sylvaniara lenne!!

sooty: Mit dob rajta az rtc? Nem pontos a vekker alapból?
(#) Csupasz válasza V1rusH hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
De, pontos az óra is. De ha áramszünet van, az elveszti az időt. Az RTC külön tápon van, és induláskor kiolvassa az adatokat.
Nem tudom milyen a pontos mérete, de a guglin találni róla rajzot.
(#) V1rusH válasza Csupasz hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
Ja igen. Ezt említette sooty is. Jó kényelmi funkció, de nekem nem fontos annyira.
(#) Csupasz válasza V1rusH hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
Pedig nem vesztel vele semmit, csak bosszúságtól szabadulsz meg!
(#) sooty válasza V1rusH hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
Nem felejti el az időt, ha van benne rtc. Vannak pontosabb rtc ic-k pl. A ds 3231 az jobb eredményt ad. Az első képeden olyan kicsi csöveket mutattál, amihez még az a kapcsolás is túlzás. Az iv-3 kicsit nagyobb. Pont annyival higy kényelmetlenebb legyen szerelni. A méretek a mellékelt képen. LD8035, IV-6, IV-4, IV-11

DSC_0415.JPG
    
(#) V1rusH válasza sooty hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
Akkor az én csöveim a második. Tényleg elég miniatűr az ld! Ahhoz valóban kell a nagyító! Értem már miért mondtad az elején.
De most jól meg lettem kavarva rendesen!! Tetszik nekem ez az IV-11!
Van egy rakás ide kábelem, veszek hozzá aljzatot, és már meg is van oldva a külön cső áramkör.
A többi meg kopizható.
(#) sooty válasza V1rusH hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
A te csöveid a két első között vannak valahol. Nekem nincs iv-3 -as csövem. A vezérlés elviszi az iv-11-et is itt a tápokat kell átnézni, hogy elegendőek-e. Pl. 30v ról van -e elég fénye az iv-11- nek. Melegszik-e a fűtés áramköre. stb.
(#) sooty válasza V1rusH hozzászólására (») Márc 4, 2015 /
 
Készül az én példányom is...

DSC_0419.JPG
    
(#) V1rusH válasza sooty hozzászólására (») Márc 4, 2015 /
 
Én még nem fogtam hozzá. Még tegnap hoztam haza a panelt. Amíg nem lesz nyákom meg a többi alkatrész. Elsősorban az atmegák.
(#) kaqkk válasza sooty hozzászólására (») Márc 4, 2015 /
 
Az én 8035 ös órámhoz most terveződik a nyák és íródik a picprogram , a csőpanel cseréjével iv6 os csövekhez is használható lesz
(#) sooty válasza V1rusH hozzászólására (») Márc 4, 2015 /
 
Az rtc-s részen gondolkodom, de ahhoz kellene a működő kapcsolás, hogy ki tudjam próbálni. Meg kíváncsi vagyok, hogy működik az eredeti program, nincs-e túl elbonyolítva. A kommentek japánul vannak a programban lehet vannak benne érdekességek, amik csak működés közben derülnek ki
(#) sooty válasza V1rusH hozzászólására (») Márc 6, 2015 /
 
Alakul... Volt egy kis gond a fusebitekkel, elfelejtettem kipipálni, hogy azokat is írja át a programozó, de most már ketyeg.
(#) V1rusH válasza sooty hozzászólására (») Márc 6, 2015 /
 
Várom a megákat, holnap kitermelem a csöveket, meg összeszedem a szükséges mütyűröket.
Ezek kisebb csövek az én csöveimtől?
(#) sooty válasza V1rusH hozzászólására (») Márc 6, 2015 /
 
Igen, valamivel kisebbek.
(#) sooty válasza V1rusH hozzászólására (») Márc 8, 2015 / 1
 
Az rtc kezelés - minimális hardver módosítás után - működik.Egy ds3231 modult építettem be. Egyelőre még csak az óra perc értékeket olvassa ki a progi, de már ez is növeli az óra keltette komfortérzetet.
(#) Csupasz válasza sooty hozzászólására (») Márc 9, 2015 /
 
Ügyes.
(#) antonio_banderaz hozzászólása Márc 17, 2015 /
 
Sziasztok! Beszállnék én is 6 digites óra készítésbe IV-11 csövekkel! Ott akadtam el a projektemben, hogy semmi ötletem nincs, hogyan lenne célszerű megfelelő feszültségekkel ellátni a VFD csöveket, itt is leginkább a rács illetve szegmensek feszültségei aggasztanak... Hogyan lenne célszerű 6 csövet megfelelő feszültségekkel ellátni? MC-s Step-Up kapcsolás alkalmazására gondoltam, de tartok az IC esetleges "gerjedésétől", vagy a kapcsoló üzem frekvenciájának helyes megválasztásában sem vagyok biztos, hogy mekkor kHz frekvencia az, ami tökéletes és a Vripple feszültségben sem vagyok teljesen biztos, mi az ideális. Mindennemű segítséget előre is köszönök!
(#) kaqkk válasza antonio_banderaz hozzászólására (») Márc 17, 2015 /
 
Ha átolvasnád a témát valószínűleg találnál legalább 2-3 megoldást , de van több nixióra a cikkek közt is azokból is meríthetsz ötletet
(#) sooty válasza antonio_banderaz hozzászólására (») Márc 17, 2015 / 1
 
Nekem ezzel mennek a csöveim:

mc34063.jpg
    
Következő: »»   10 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem