Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   653 / 1165
(#) IOsys hozzászólása Márc 28, 2015 /
 
Urak, hogy hívják azt a hőlégfúvót, ami nem az a nagy markolatos gép, hanem egyenes és kis átmérőjű csőben végződik? Ón terítésére akarom használni.
(#) kameleon2 válasza IOsys hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Forrólevegős forrasztóállomásra gondolsz?
(#) IOsys válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Nem állomásra, hanem szimpla kézi hőlégfúvóra, amit konnektorba kell csak dugni. Láttam már olyat, de ha rákeresek hőlégfúvóra, egy olyat se látok. De jól gondolod, állomás formában vannak olyanok.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2015
(#) Mircsof válasza IOsys hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Esetleg valami hasonlóra gondolsz? Bővebben: Link
(#) IOsys válasza Mircsof hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Igen, bár messze nem ilyen komolyra.
(#) IOsys válasza Mircsof hozzászólására (») Márc 29, 2015 /
 
Véletlenül pont szembe jött, amit keresek. Kicsit elmosódott, mert a jóember pont rázza. Bárhogy keresek rá, csak nagy gépeket találok. Egyéb kérdés: ez elég meleget fúj ón terítéséhez?
(#) Travolta válasza IOsys hozzászólására (») Márc 29, 2015 /
 
Keresd úgy,hogy forrólevegős forrasztó.
(#) IOsys válasza Travolta hozzászólására (») Márc 29, 2015 /
 
Ez az, köszi. Jó az ára...
(#) Travolta válasza IOsys hozzászólására (») Márc 29, 2015 /
 
Szivesen. Hát....valamit valamiért.
(#) IOsys válasza Travolta hozzászólására (») Márc 29, 2015 /
 
Mégiscsak pisztoly lesz, ebből 25.000 a legolcsóbb. Ón terítésnél is 340 °C körüli levegőt kell fújni?
(#) mikrokapcsolo válasza IOsys hozzászólására (») Márc 29, 2015 /
 
A videó feltöltőjének van róla bemutatója. Bővebben: Link
(#) IOsys válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Márc 29, 2015 /
 
Még nem láttam, kösz!
(#) IOsys válasza IOsys hozzászólására (») Márc 29, 2015 /
 
400 °C
(#) Halász Z. hozzászólása Márc 29, 2015 /
 
Kérdésem a mellékletben szereplő kondenzátorra vonatkozik, milyen típusú?
Kerámia?
Köszönöm a válaszokat.

kondi.JPG
    
(#) elektroncso válasza Halász Z. hozzászólására (») Márc 29, 2015 /
 
Láttam már hasonló tokozásban kondenzátort, de az rövidebb volt, és inkább a hasonló tokozású tekercsekhez hasonlított, szerintem a képen egy ellenállás van.
(#) zolika60 válasza Halász Z. hozzászólására (») Márc 29, 2015 /
 
Ez egészen biztosan kondenzátor? Nem egy 80.1Kohm-os ellenállás?
(#) Halász Z. válasza elektroncso hozzászólására (») Márc 29, 2015 /
 
Biztosan kondenzátor 2.4nF - nak mérem, a panelon mely Philips gyártmány is jelölve volt. Csak a belső felépítése érdekel. Rétegkondenzátornak gondolom. Z.
(#) Buvarruha válasza Halász Z. hozzászólására (») Márc 29, 2015 /
 
Inkább induktivitásnak tűnik.
(#) lukovicsek hozzászólása Márc 29, 2015 /
 
Valaki nem tud segiteni??

Van egy mágneses mező érzékelőm amire ez van irva. W12C 7044, nem találtam semmit sem róla, ha valaki tudna helyette valamit ajánlani amit nálunk is lehetne kapni azt megköszönném.
(#) lukovicsek válasza lukovicsek hozzászólására (») Márc 29, 2015 /
 
Vagyis azóta ahogy olvasgattam annyit kideritettem, hogy bipoláris, de nálunk nem tudom milyen néven lehetne ilyet beszerezni, mert több fajta is van.
(#) Sebi válasza lukovicsek hozzászólására (») Márc 29, 2015 /
 
A felírt típust nem ismerem - amúgy Hall-elem a neve. Három fajtát ismerek: unipoláris - amely a mágnes mindkét pólusára kapcsol, bipoláris - mely É-i pólussal bekapcsol, délire pedig ki, ezek open-kollektorosak. A lineáris pedig a térerővel arányosan változtatja a kimenetét. Lomex-nél több típus is kapható - különböző érzékenységgel (Gauss) SS441, 443 úgy emlékszem.
(#) lukovicsek válasza Sebi hozzászólására (») Márc 30, 2015 /
 
Akkor már csak azt kéne kideríteni, hogy milyen érzékenységü ? Ha felhivom az általad leirt helyet ott elképzelhető hogy tudni fogjék, hogy melyik ami helyette jó?
(#) Prendick válasza lukovicsek hozzászólására (») Márc 30, 2015 /
 
Jó eséllyel ez egy EW412-es Hall szenzor. 60 Gauss (6mT) az érzékenysége. Ha minden igaz, akkor egy SS41-est ki lehet próbálni a helyére, bár nem írtad, hogy milyen a tokozása.
(#) mindenes válasza Halász Z. hozzászólására (») Márc 30, 2015 /
 
Sárga alapon vannak a szinkódok akkor szinte 100% hogy kondi, igen kerámia jellegű.
(#) Halász Z. válasza mindenes hozzászólására (») Márc 30, 2015 /
 
Köszi! Z.
Esetleg egy adatlapot letölteni valahonnan? Ötlet?
(#) lukovicsek válasza Prendick hozzászólására (») Márc 30, 2015 /
 
Igen ilyen tokozása van, láttam is ezt amig keresgéltem, de igazából én annyira nem tudtam meg a leirásából hogy helyettesithető e vele, mondjuk 500 ft körül van nem egy nagy összeg ugyhogy megpróbálom. Kösz a segitséget.
(#) lukovicsek válasza lukovicsek hozzászólására (») Márc 30, 2015 /
 
Mondjuk volt kéznél egy másik amire 512Wg1 volt irva azzal helyettesitettem és megy , viszont olyat sem lehet nálunk kapni.
(#) Sebi válasza lukovicsek hozzászólására (») Márc 30, 2015 /
 
Azt nem írtad, mi a funkciója? Mert pl.: egy átfolyásmérőben általában a legérzékenyebb bipolárist használják. Ha valami egyéb érzékelés (pl papírfogyás, ilyesmi) ott szinte mindegy a típus, lényeg, hogy beférjen a helyére és az adott mágnes képes legyen működtetni.
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2015
(#) mindenes válasza Halász Z. hozzászólására (») Márc 30, 2015 /
 
Üdv. Korában kerestem én is de adatlapot nem találtam.Amit tudok róluk hogy a szinkód alapján be lehet zonositani őket úgyan úgy mint egy ellenálást. Valamikor a Mullard/Philips cég gyárthatta őket. A fiókom mélyén nálam is hever néhány bontott darab ebből a nem szokványos kondi típusból.
(#) lukovicsek válasza Sebi hozzászólására (») Márc 30, 2015 /
 
Mosógépben van, a motor fordulatszámát méri és az irányát figyeli, a dd motoros LG-ben van aminek a motorja ugy néz ki, hogy van körben egy pár darab tekercs ami körül forog a tárcsa ami hajtja a mosógép dobját és a tárcsa belső részében mágneslapok vannak amik forgás közben elhaladnak a hall szenzorok előtt, kb 5 mm-re van tőlük.
Következő: »»   653 / 1165
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem