Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM1036 sztereo hangszínszabályzó áramkör
Lapozás: OK   75 / 91
(#) pjg válasza Helios hozzászólására (») Márc 29, 2015 /
 
Rézzel nem sokra mész. Vasból csináld.
(#) Helios válasza pjg hozzászólására (») Márc 29, 2015 /
 
Van olyan lemezem ami az agregátor generátorát öleli körül, az jobb lenne?
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Márc 29, 2015 /
 
Nézzük először a balanszt, az tűnik a legkirívóbb hibának. A poti két végállásában mérd meg a 20-as láb (test) és a 9-es (balansz vezérlő) láb közötti feszültségeket, ott is megjelenik-e a 0V és az 5,5V?
(#) Helios válasza reloop hozzászólására (») Márc 29, 2015 /
 
Lemértem:

bal oldalra tekerve a feszültség 0,01V, közép állásban (az előlap szerinti középállás) 2,35V, jobb oldalra tekerve 5,56V.
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Márc 29, 2015 /
 
Ez korrekt. A halkan alatt mit kell érteni, -26dB elnyomás (halkítás) az elvárás, ez a jel huszadrészére csökkentése.
(#) Helios válasza reloop hozzászólására (») Márc 29, 2015 /
 
Édesanyám nem vette észre, de én és Öcsém igen... Nekem szokatlan hogy nem veszi le teljesen.
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Márc 29, 2015 /
 
Vagy úgy! A hangerőre ugyan ez igaz, tehát nincs teljes némítás, azon igény szerint módosítahatunk.
A basszus szűrő kondija 6 és 15-ös lábon milyen értékű, feliratú?
(#) Helios válasza reloop hozzászólására (») Márc 29, 2015 /
 
224-es jelzésű jelzésű kondenzátor. Megnéztem a zacskóján is, 220nF-ként van feltüntetve.
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2015
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Márc 29, 2015 /
 
Az még elmegy. A csatolók között nem lehet valamelyik elnézve? 1µF helyett .1µF ami ugye 100nF?
(#) Helios válasza reloop hozzászólására (») Márc 29, 2015 /
 
Nem, mert mindent darabra rendeltem. tehát amiből 4 darab kellett, abból csak 4 darab van. Teljes mértékben megegyezik az alkatrész lista Alkotó tervével.

Viszont feszültség értéket tekintve 63V-osak...
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2015
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Márc 29, 2015 /
 
Ezt elhiszem, de nem ártana rápillantani az 1µF kondik tetejére, mert a csomagot is emberek állítják össze és hibázhatnak.
(#) Helios válasza reloop hozzászólására (») Márc 29, 2015 /
 
1k63 van a tetejére írva.
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Márc 29, 2015 /
 
A mély hatástalansága itt, vagy máshol a jel útjában lévő alulméretezett konditól származhat.
A főhangerő alaposabb leszabályzásához a D2, D3 egyikét vagy mindkettőt kösd át egy huzaldarabbal (zárd rövidre). Ennek csak annyi a hátránya, hogy poti pálya első harmada elég hatástalan marad.
(#) Helios válasza reloop hozzászólására (») Márc 29, 2015 /
 
Értem. A panelen minden alkatrész Alkotó terve alapján került beültetésre. Erről a panelről a jel egyenesen a végfokokhoz megy, tehát elméletileg nincs már más az útjában, csak azok az alkatrészek melyek beépítésre kerültek. Melyik kondenzátorokat kellene cserélnem és milyenre?

A hangerő rész az ami jobban bosszant. A balansz így is jó, csak furcsáltam.
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Márc 29, 2015 /
 
A hangerővel meg fogsz barátkozni, de úgy jó ha kipróbálod amit írtam.
A kondenzátorok a névleges értékük szerint teljesen megfelelnek, akkor van hiány a mélyekből ha a gyakorlatban attól lényegesen kisebbek valamiért.
A forrásjelben volt mélyhang? Nehogy olyat akarjunk szabályozni ami nincs is
(#) Helios válasza reloop hozzászólására (») Márc 29, 2015 /
 
Igen van, Avicii - Wake me up
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Márc 29, 2015 /
 
Ez nekem nem sokat mond Ha kihagyod az LM1036-ot akkor jól szól?
(#) Helios válasza reloop hozzászólására (») Márc 29, 2015 /
 
Csak szimplán, végfokozatként nem szól szépen. Lényegesen jobb hangerő hangszín modullal.

Annyit módosítottam az eredeti terven, hogy nem a panelre tervezett tápot használom, hanem már eleve erre a célra kialakított leágazást a fő tápegységen. De ez gondolom nem befolyásolja.

Jaj és még egy hiba. A Loudness funkció abszolut nem csinál semmit... se jumperrel fixen, se pedig kapcsolóval... De ez a probléma marad holnapra. Ma már zombi vagyok.
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2015
(#) Robi85 hozzászólása Márc 30, 2015 /
 
Sziasztok.

Adott az alábbi kapcsolás amivel volna egy kis probléma. Recsegve szól ha az előerősítő része bevan kötve. Ha egyből az LM-re megy a jel akkor tökéletes. Kicseréltem az IC-t (TL072D van benne), de még mindig fenn áll a recsegés. 5V-t mérek az IC kimenetein. Nincsen rossz alkatrész a panelban. Átnéztem mindent. Mi lehet a baja?
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2015
(#) reloop válasza Robi85 hozzászólására (») Márc 30, 2015 /
 
Szia! Például magas a bemenőjeled, nincs szükség előerősítőre. Estedben túlvezérli az LM1036-ot. Emeld ki az R1, R6 ellenállásokat!
(#) Robi85 válasza reloop hozzászólására (») Márc 30, 2015 /
 
De eddig jól mqködött így ahogy a kapcsolás van. De holnap kiveszem a két ellenállást. Haggyam üresen vagy kössem át az ellenállások helyét?
(#) reloop válasza Robi85 hozzászólására (») Márc 30, 2015 /
 
Ha korábban jól viselkedett és elromlott, akkor a műveletierősítős részen keressük a hibát. A kimeneti feszültség rendben lévén, maga az IC, vagy a csatoló, visszacsatoló kondenzátorok kerülnek a látómezőbe. A két ellenállás kiemelésével (nem kell semmivel pótolni) már egy hibalehetőség ki lesz lőve.
A két csatornánál egyformán jelentkezik a recsegés?
(#) Robi85 válasza reloop hozzászólására (») Márc 31, 2015 /
 
Kivettem az R1-R6-ot, de a hiba fenn áll. Mindegyik csatorna egyformán recseg. Az IC bemeneti azaz 3-es és az 5-ös lábán 0.6v-t mérek, de a többin 5.6v van, kivéve a 8-ast mert oda a tápfesz megy. 3 IC-t cseréltem és ugyanaz mindig. Csináltam egy hangfelvételt, hogy tiszta legyen a kép a recsegésről.

Bővebben: Link
(#) reloop válasza Robi85 hozzászólására (») Márc 31, 2015 /
 
Ez ám a recsegés !
A műveleti erősítő működése kizárja azt az eredményt amit mértél. Például a 3-as és 2-es láb közötti 5V különbségtől az 1-es lábon 0-1,5V közötti feszültség lehetne csak! Nézd meg jól dugtad-e be az IC-t!
Ha ez rendben, vedd ki és úgy mérd meg 3 és 5-ös lábak helyét a foglalatban, ott és csak ott lehet 5-5,5V az R5, R8 ellenállásokról.
(#) Robi85 hozzászólása Márc 31, 2015 /
 
Kivettem az IC-t és a 8-as láb kivételével sehol sincsen feszültség. 3-5 lábon sincsen jelen 5,5V. A földhöz képest mértem mindent. A többi lábak helyén annyi volt, hogy ráraktam a műszert és folyamatosan csökkent a feszültség 3v-tól 0-ig. És az IC jól volt benne.
(#) reloop válasza Robi85 hozzászólására (») Márc 31, 2015 /
 
Indulj el az IC 17-es lábától és haladj R11-en keresztül IC 3, 5 lábig. Meglátod hol vész el a feszültség. Ott a hiba
(#) Robi85 válasza reloop hozzászólására (») Márc 31, 2015 /
 
Nos az R11 után már nincs ott a feszültség. Az IC felőli lábán még megvan, de a másikon már nincsen. Kicserélem és meglátom, hogy megjavul e.
(#) reloop válasza Robi85 hozzászólására (») Márc 31, 2015 /
 
C26-on mérj ellenállást, lehet kondi hiba is.
(#) Robi85 válasza reloop hozzászólására (») Márc 31, 2015 /
 
Csak 20M állásban tudok rajta ellenállást mérni. Úgy felmegy egészen 15-ig.
(#) reloop válasza Robi85 hozzászólására (») Márc 31, 2015 /
 
Az kielégítő, a 10k-t nem húzhatja testre. Valahol ott lesz a hiba. Ellenállás - forrasztás.
Következő: »»   75 / 91
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem