Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   657 / 1164
(#) mikrokapcsolo válasza blasz hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Akkor valószínűleg 60 programot tud. Meg kellene próbálni rákötni izzót(kat) a kimenetre, mit csinál.
(#) blasz válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Mértem,nincs fesz a kimeneten,de lehet nem kapja meg a 230v ot.Nincs betáp kábele se bekötve,a trafójának adtam feszt úgy indult el a kijelző.
(#) mikrokapcsolo válasza blasz hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Akkor tán' be kellene kötni.
(#) jethro válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Köszi.
Nekem is ez jött ki.
Akkor kipróbálom.
(#) blasz válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Hát szétszedtem de nem találok bekötési pontokat,de lehet a hátulján van a megoldás de nem tudom értelmezni.

Matrix 3..jpg
    
(#) yulo5310 válasza blasz hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Pedig ott van!,fogsz egy 230 as graetzet és azzal bekötöd a sorkapcsok két belső csatijára! A 9 es,és a 8 as mellettire!
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2015
(#) blasz válasza yulo5310 hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Erre gondoltam én is,de előtte kivettem a hátsó paneleket a bordásat,vizet kapott és átnézem előtte.De azt nem tudom kell e mennie a fő panelnek nélküle,a ledeknek kell e mutatniuk.
(#) blasz válasza blasz hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Nagyon hiányzik egy rajz hozzá,van egy halom mérési pont,de nem tudom mit hol mennyit kell mérnem.
(#) yulo5310 válasza blasz hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Most látom,van ennek belső tápja a vezérléhez! A hátsó csatik a 8x8 as kijelzőkre megy,azt neked kéne megépíteni hátán lévő kapcsolás szerint. Az elöl lévő ledeken ellenőrizheted mit írsz ki. Ahogy nézem,okvetlen 100 wattos égőket kapcsolt,legalábbis úgy jelöli,se kisebb,se nagyobb. Oda kell a minimum 60 A graetz-híd,és arról mennek az izzók. Régi,energiazabáló technika,de szerintem átépíthető ledesre!
(#) blasz válasza yulo5310 hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Ahogy nézem a hátán levő nem tudom mi lehet tranzisztor triak bármi rövid zárban vannak az eddigi mérés szerint.Az előlapi ledeket nem tudom életre kelteni,hogy bármi is világitson villogjon. Fejhallgató kimenet van a bemenetre kötve.
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2015
(#) nedudgi válasza yulo5310 hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Hol jelöli, hogy 100W izzó?
A jelölés szerint 1A dióda kell a 100W alatti izzókhoz, afölött 3A dióda kell...
(#) yulo5310 válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
A jpg 2- képen,ott vannak az arányító nyilacskák,és nem ír mást csak 100 W ot. De ha építesz egy 8x8 as led mátrixot,és annak külön tápot,majd bekötöd a 2 es kép szerint,még működhet is,akár!
(#) nedudgi válasza yulo5310 hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Nézd meg a Matrix 2.jpg képet.
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2015
(#) yulo5310 válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Azt néztem,azért írtam a 100 wattot!
(#) nedudgi válasza yulo5310 hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Pont a 100W-t nem jelöli, az mindkét oldalra belefér. De ha 3A diódákat raknak bele, attól még a 40W is működik, legfeljebb 64*10 forinttal többe kerül.
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2015
(#) blasz válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Az a lényeg hogy ezt csak 8x8 as izzó bekötéssel tudom használni?Mondjuk 1-3 izzóval nem fog müködni?
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2015
(#) yulo5310 válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Igazad lehet,rosszul értelmeztem az ábrát! Akkor elmegy ez pár wattos izzókkal is.
(#) yulo5310 válasza blasz hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Sztem működne,hisz' azért vannak külön biztizve az izzók(lásd:foghíjas fényújság)
(#) blasz válasza yulo5310 hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Akkor megkel tudnom mik vannak a bordán,milyen tipusú alkatrészek,mert mint irtam mind rövidzárban van,de a ledsor nem tudom miért nem megy.Maga a ledpanel az jó lepróbáltam a ledeket külön külön,nem kap vezérlést valamiért ezért kéne rajz.

De összefoglalva kell egy 230v Graetz azon keresztül megy a hátsó bordás panelra a nagyfesz,és ha az ott levő alkatrészek rendben akkor elvileg mennie kell.
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2015
(#) yulo5310 válasza blasz hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Hát én ehhez már kevés vagyok,IC már magas nekem,és már öreg is vagyok hozzá,majd csak ír valaki,aki már látott ilyet!
(#) blasz válasza yulo5310 hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Azért köszi az eddigi segitséget is.
(#) yulo5310 válasza blasz hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Nincs mit!,azért figyelem ám,mert látom rajt a zene gombot,csak azt nem látom hogy rá kell kötni vmi lejátszót,netán PC t?
(#) blasz válasza yulo5310 hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
A hátulján van egy RCA bemeneti csati.
BTA12700 triakok vannak rajta,ebből kellene 16db
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2015
(#) yulo5310 válasza blasz hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Kiment az összes?.kiforrasztva ellenőrizted?
(#) blasz válasza yulo5310 hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Egyet kivettem és a müszerem kondenzátort is rá,igy valószinű halottak
(#) yulo5310 válasza blasz hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
16 db,az még gombócból is sok!
(#) blasz válasza yulo5310 hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Megpróbálom az alaplapot megmenteni aztán lesz ami lesz,ha nem sikerül repül.
(#) yulo5310 válasza blasz hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
A különálló tápja még jól jöhet vmikor!
(#) blasz válasza yulo5310 hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
A triakokra még jel is megy csak gyenge lehet ezért nem megy a ledsor sem,van benne egy darlington audió tranyó lehet az ment haza,de az nagy meló kiszedni,most pihen kicsit,agyilag pihennem kell
(#) yulo5310 válasza blasz hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Hát igen!,nálam is van,hogy félredobok vmit,majd fél év múlva új lendülettel nekiugrok.
Következő: »»   657 / 1164
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem