Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Órák csőből - Nixie, VFD, stb.
Lapozás: OK   11 / 23
(#) V1rusH hozzászólása Márc 17, 2015 /
 
Elkezdtem kitermelni a csöveket a számológép panelből. Pontosabban egyet vettem még ki, de a lábkiosztás elég "zavarbaejtő"... Két láb alapból ki van mecve, lehet az I szegmens. Azért írom, hogy zavarba ejtő, mert némileg kiegyengetve a drótokat, itt minden láb egyforma hosszú.
sooty-tól kaptam egy pinoutot emailben, megpróbálom az alapján. Találtam egy tesztkapcsolást, hátha hasznos lehet másnak is!
(#) Atosz90 válasza V1rusH hozzászólására (») Márc 17, 2015 /
 
A két kivágott láb minden bizonnyal a tizedes pont (DP), és a középső pont (h) a kijelzésben.
Neked az ld8035e csöveknél 0,8v / 0,026mA a fűtésed.
Itt egy lábkiosztás alulnézetből hozzá.

pild8035.png
    
(#) sooty válasza Atosz90 hozzászólására (») Márc 17, 2015 /
 
Nem ld8035e csövei vannak, hanem iv-3 orosz csövek...
(#) sooty válasza V1rusH hozzászólására (») Márc 17, 2015 /
 
Nézd meg a csöveket közelről , a rács(7) és a fűtés (1,8) lábait kell beazonosítani, azokhoz képest a leírásban lévő sorrendet kell nézni.
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2015
(#) V1rusH hozzászólása Márc 18, 2015 /
 
Köszönöm a segítséget fiúk!
(#) sooty válasza V1rusH hozzászólására (») Márc 22, 2015 /
 
Az orosz szakirodalom azt mondja, hogy a dg10a csővel megegyezőre gyártották az iv-3-at. Hátha annak a bekötése segít:

DG10A.jpg
    
(#) V1rusH válasza sooty hozzászólására (») Márc 22, 2015 /
 
Köszi ismét!

Előzmény, hogy nem 14, hanem 13 kivezetésű a cső és bár a kép alapján elvileg meg van a fűtés egyik vége, de nem találom, és ezt pü-ben jekeztem sooty-nak, erre reagált most Ő.

Guglin próbáltam informálóbni, de nagyon sokra nem jutottam. Nagyon nem ismerem ezeket a csöveket. Legnagbb eredményem az volt, hogy van kólás doboz méretű "cső" is, ami szögletes és kb. 7000Ft az ebay-en.

Azt gondoltam, hogy ilyen komplikációka ütközök.
(#) nemgyuri hozzászólása Ápr 11, 2015 /
 
Vettem a HE találkozón egy 2,5x11 cm méretű 10 digites (lapos) VFD csövet valakitől. Végre elkészültem majdnem mindennel, de a dobozolásnál megsérült a cső. (készen van az elektronika, de a cső miatt használhatatlan) Tud valaki segíteni?
(#) kocsgab002 válasza nemgyuri hozzászólására (») Ápr 11, 2015 /
 
Szerintem Sooty kolléga volt eladó
(#) sooty válasza nemgyuri hozzászólására (») Ápr 11, 2015 /
 
Mennyit küldjek?
(#) nemgyuri válasza sooty hozzászólására (») Ápr 11, 2015 /
 
Szia! Legalább 1 db kellene, de kettő is elférne nálam!
(#) nemgyuri válasza sooty hozzászólására (») Ápr 11, 2015 /
 
Lebonyolítás, piszkos anyagiak?
Privátban?
(#) sooty hozzászólása Ápr 13, 2015 /
 
Kezd működni az egycsöves órám. A telefon kamerája nem szereti a fényét. A beállítás menü és a fényerőszabályzás még nincs kész.
(#) Csupasz hozzászólása Ápr 27, 2015 /
 
Sziasztok! Egy mule órát építek, aminek meg kellene hajtani másodpercenként egy IN-13 csövet.
Az óra 170V-ot kíván, az IN 120-at. Szerintetek ha az 555-ös tápról feszültségosztóval megcsinálom a tápot, elbírja? Mi lesz, ha az LDR leveszi a feszültséget, akkor az IN-nek is leesik. Elsötétül, vagy megáll?
(#) mark.budai hozzászólása Máj 15, 2015 /
 
Sziasztok! Van egy nixie órám Z573M csövekkel, Tom025 órája alapján, Vicsys-féle 555-ös táppal. Az óra annyiban lett módosítva, hogy 4 csöves lett, mp kijelzés nélkül, és új nyákot terveztem neki. Sajnos az óra 10-es csőben halványan, de zavaróan látszik, hogy számolja a mp 1-eseket, és így nem valami szép. A pic kimenetén azokat a kimeneteket, amik a másodperc csövek anód-meghajtó tranzisztoraira mennének, csak simán szabadon hagytam, de most kipróbáltam, hogy lehúzom testre egy-egy 3.3k ellenállással, így sem lett jobb. Már cseréltem PIC-et, 74141-et, a szóban fordó cső MPSA tranyóit, de a hiba továbbra is fennáll. Mi lehet a gond?
Szerk: Azt hozzátenném még, hogy van egy ugyan ilyen órám, azt régebben csináltam, de semmi gondja nincs. Azóta csak a nyák vonalvezetésén változtattam. Lehet, hogy valami zajt összeszed valahonnan, és nem zár le rendesen a tranyó, ezért mindig folyik egy kis áram, és valójában az összes számjegy világít, ami az órán van, csak a mp lépkedése feltűnő?
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2015
(#) kocsgab002 válasza mark.budai hozzászólására (») Máj 15, 2015 / 1
 
Szia Márk
Én úgy tudom, hogy ez egy szoftveres probléma a Tom025 féle órákban. Nekem 2 Nixie-m, 1 LED-es, és egy VFD megy ezzel a szoftverrel, de sajnos mindegyiknél tapasztalható derengés. A VFD-nél meg a LED-esnél pl B szegmense egy picit halványabb. Nem tudok vele mit kezdeni sajnos.
(#) kisgeri válasza mark.budai hozzászólására (») Máj 15, 2015 / 1
 
Nekem a mule-1-ben volt szellemkép, nem tudom mennyi a hasonlóság a szoftverben. Pont olyanra állítottam be a kapcsolóüzemű nagyfesz tápot, hogy a szellemkép alig látsszon, viszont a fényerő még jó legyen. Ha nagyon figyelem közelről, akkor olyan esetlegesen épphogy látszik a szellemkép sötétben, világosban nem. Nem is kellett maximális fényerő a csöveknek amúgy sem.
(#) Hp41C válasza kocsgab002 hozzászólására (») Máj 15, 2015 / 3
 
Derengés:
Minden elektronikus eszköznek van valamekkora kapacitása, így a Nixie cső elektródáinak is és az MPSA tranzisztoroknak is. A kapacitás általában 10pF nagyságrendű és nem igazán jelentkezik a hatása, ha a meghajtás alacsony impadanciájú. Az MPSA92 esetében a meghajtó impadancia 470k, ami már jelentős impadancia. A kialakuló RC kör időállandója kb. 30us, a beálláshoz számítsuk a háromszorosát azaz 90us -ot. Ez idő alatt a PIC 4MHz órajellel 90 utasítást hajt végre. A digitek kikapcsolása után 4 utasítással már a következő helyiértéknek megfelelő vezérlés kerül a kimenetre. 4 uS alatt az előző digit még nem kapcsol ki.
Igen beszédes a program forrásának kommentje:
  1. MOVLW   0x00
  2.         MOVWF   PORTB           ; All LEDs off

A LED -ek sokkal gyorsabban vezérelhetők, a szintek 5 .. 10 V -osak, az itteni 170 .. 200V -tal szemben.

A forrás letölthető, minden idézett sor után be kellene szúrni még két-két sort:
  1. CLRF            PORTA
  2.         CALL            delay           ; 1ms várakozás

A várakozás idejét addig változtatni, hogy a derengés eltűnjön. ... Sajnos a fényerő az idő növelésével csökkenni fog. Az igazi megoldás egy kb. 100us várakozó ciklus irása és annak hívása lenne.
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2015
(#) zenetom válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 15, 2015 /
 
LED-es kijelzés esetén fellépő szellemkép is magyarázható ezzel a jelenséggel? Tavaly ismét szembesültem egy ilyen problémával, amit semmi mással nem tudtam megmagyarázni.
(#) kisgeri válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 15, 2015 /
 
Köszi a magyarázatot!
(#) kocsgab002 válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 15, 2015 /
 
Köszönöm szépen a magyarázatot, hasznos volt
(#) mark.budai válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 16, 2015 /
 
Ez nem hangzik túl jól.
Én C-ben programozok, így sajnos nekem nincs Asm compilerem, ezért az egy programért nem is akarok letölteni. Ha megkérlek, tennél fel nekem egy hexet ezekkel a módosításokkal?
Az miért van, hogy az előző órámban nem dereng a másodperc kijelzés, pedig ugyan ezzel a programmal megy, és az elektronika, meg a csövek típusa is megegyezik?
(#) Hp41C válasza mark.budai hozzászólására (») Máj 16, 2015 / 2
 
Egy MpLab 8.92 telepítése biztosan megérné...
Nincs ilyen órám... 100 us késleltetés a digitek kikapcsolása után.
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2015
(#) sooty válasza mark.budai hozzászólására (») Máj 16, 2015 /
 
Szia, minden tom025-ben látszik a másodperc az órák tizes helyiértékében. Megcsináltam panaplex kijelzővel hétszegmenses dekóderrel és abban is benne volt a szellemkép.
(#) sooty válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 16, 2015 /
 
Köszi! Kipróbáltam, megszűnt a szellem szám a H10 digitben. Kicsit a kijelzés frekije lassult, a videón látszik, szabadszemmel egyáltalán nem.
(#) kocsgab002 válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 16, 2015 /
 
Egy majd 8 éves hibát javítottál ki.. Köszönjük.
(#) Hp41C válasza sooty hozzászólására (») Máj 16, 2015 /
 
A frissítés frekvenciája növelhető a delay rutin várakozási idejének csökkentésével. A szerző egy kicsit elszámolta az utasítások számát...
  1. ; Our delay loop. Waits roughly 1000 instructions, that's 1 msec
  2. ; instead of 1000 instructions this routine waits for 3041 instructions
  3. delay                                  
  4.                 MOVLW   00Ah            ;10 times...
  5.                 MOVWF   teller
  6. outerloop       MOVLW   064h            ;100 times...
  7.                 MOVWF   teller2
  8. innerloop       DECFSZ  teller2, 1
  9.                 GOTO innerloop
  10.                 DECFSZ  teller, 1
  11.                 GOTO outerloop
  12.                 RETURN
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2015
(#) mark.budai válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 17, 2015 /
 
Hú de jó, köszönöm szépen a segítséget!
Van MpLab-em, ezek szerint mégis tudok asm-ből fordítani? De mindegy, mert az assemblyhez úgy sem értek, benned jobban megbízok.
Be is égetem a picbe a programot, köszi mégegyszer!
(#) granpa hozzászólása Máj 18, 2015 /
 
Szevasztok!
Végigolvastam a témát, kerestem a 74141 orosz megfelelőjének nevét, de nem leltem, pedig itt írta valaki. Úgy néz ki, lesz miben válogatni, hátha van közte, csak kéne tudnom a nevét.
(#) Hp41C válasza granpa hozzászólására (») Máj 18, 2015 /
 
К155ИД1
Következő: »»   11 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem