Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
De ha a tintát megolvasztjuk (márpedig megolvasztjuk), akkor bizonyos mértékig kénytelen beleolvadni a karcolásokba. Nem egy szikével vágott árokba, de egy súrolóporral pucolt karcolás nem igazán számit mélynek (súrolópor alatt azt értem, ami púder-szerû állagú, nem sóder-szerû).
De ronda az összecsiszolt felület, ráadásul felesleges is a csiszolás. A gyári nyáklapot zsírtalanítani kell. Erre mehet a Dry fólia. Ha vasalásos a technika akkor kicsit megmaratni a felületet. A kész nyákot is csak polírozni kell, majd vagy lötstop fólia, vagy gyantás bevonat.
Hát nem szép látvány az biztos.Nem is az a lényeg , hogy még talán meg marad e a réz felület , hanem az , hogy mennyire vékonyodott el.
Nem. Erre vasalhatsz. Én a nyák 4 sarkát parafadugóba tűzöm és pofával lefelé teszem a maratóba. Így a levált anyag elhagyja a felületet.
Pedig nagyon rövid ideig volt benne... Próbálok egy másika épp csak belemártani, csak fogyóban a nyák.
Igen. Annyira kell megmarja, hogy éppen elszíneződjön. Ne legyen fényes.
Ha nem lögybölöd, vagy nem buborékoltatsz, akkor igy is kell csinálni.
Viszont feleslegesnek tűnik a dugó, mert a panel úszik a víz tetején.
Igy már jó, de helyenként mintha látszana a súrolás
Talán csak azt látjuk hogy szárazra törölte és csíkosra száradt meg.
És miben lögybölted? Sima sósavban gondolom, ha bekevert lenne, akkor zöldült volna a lötyi.
Amúgy hihetetlen homályos/életlen a felvétel. És a törléskori állapot és a fotózás között még mi történt? Mert láthatóan nem így nézett ki. A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2015
Amíg el nem játssza a Titanicot.
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2015
Sima sósav nem marja a rezet, víz + sósav + hidrogén
Törléskori és a fotózás közt nem történt semmi, csak időben ez nem maratás és fényképezés, hanem a fordítottja. Először a tisztítás, azután a maratás. Ne full screen-be nézd. ez egy 320x képméret 2MB-nál nagyobbat nem lehet csatolni. Ezért nem HD A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2015
Nyákgyártók hogy csinálják a pozícióábrát? Én gyakran gyártatok nyákot, általában 10-50db közötti mennyiséget, tehát nem nagyon sokat és szinte alig kerül többe a nyák pozícióábrával. Néztem, ill. olvastam a szitanyomásról, irtó macerás módszer. Az igaz, ha minden kész van, akkor nagyon hatékony, gyors, de én nem tudom leképzelni, hogy 10-20 nyák miatt szitát csinálnak, sok vegyszer kell, még több idő stb... Egy 10-20 darabos gyártásnál kb. 1000 max. 2000 forinttal kerül többe a gyártatás pozícióábrával. Szerintem kis sorozatoknál valami más módszerrel csinálják.
Nem. Ez a módszer. Ezért olyan drága az egy két darab, és ahogy nő a darabszám úgy lesz a fajlagos költség (szita ár) kevesebb. Az egyetemen annyival csinálják egyszerűbben, hogy telibeszitázzák a nyákot, megszárítják a cuccot, majd levilágítják és előhívják, tehát nem külön van szita, de a festék ugyan úgy fogy(vagy még jobban, mert mindenhova kerül, viszont nem kell szitát világítani.
Köszi, erre nem gondoltam, hogy "telibeszitázzák a nyákot". Valóban kisebb darabszám esetén ez sokkal gyorsabb.
Ha jól emlékszem a méretet meg úgy lövik be, hogy a sima szitán leragasztják a szélén egy sima széles ragasztószalaggal a széleket annyira, hogy csak egy akkora darab maradjon fedetlen, mint a készítendő nyák. ezzel pikk pakk telibeszitáznak x nyákot, utána a festéket összeszedik, felszedik a a ragasztószalagot, elmossák a szitát, és száradás után lehet a következő méretet szitázni. Mi hengereltük emzolee-vel a festéket, az nem lett annyira egyenletes mint a szitázás, de nekem még az ilyen egyszerű szita elmosása is túl sok időt és oldószert igényelt, úgyhogy házilag szerintem hengereld.
Milyen fényérzékeny festéket használnak ilyen célra?
Ma is próbálkoztam:
Sorrend: 2, 1, 3 A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2015
Alakulgat az .A vékonyabb vonalakkal , illetve a szélekkel van még egy kis korrigálni való , ha azt is sikerül jóra megcsinálni , akkor tökéletes lesz
Ez pedig lemosva :
(nem a legszebb a réz része)
A toner szemcseszerkezetén is múlik .De ki kell próbálni többféle beállítással , és megnézni melyik ad jobb eredményt.
Milyen papírral csináltad ?
Olyan mintha túlmelegítetted volna. Meg van folyva és a papír is bevezette a maratót, azért olyan ragyás.
Nekem is pont így néz ki egy réteg rávasalás után, mert a 600 dpi-s nyomtatóm ilyen vékonyan nyomtat. Ezért én kétszer vasalok, ahogy azt itt írtam :Bővebben: Link, csak senki nem hisz benne, pedig a fotózáshoz is több rétegben kell a fóliára nyomtatni, hogy a mikroszkopikus "lyukak" eltakarják egymást... nem tökéletes de legalább ilyen lesz Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2015
Nekem eddig 3 lézernyomtatóm volt, sose csinált ilyent. Kétszer ugyanoda ritkán láttam nyomtatót ami nyomtatott volna, persze próbálkozni lehet. Viszont amit csináltál, az korrektnek néz ki. Sajnos CRU3L-nek kevés beleszólása van a nyomtatásba, mivel nem az otthoni nyomtatójával nyomtatta ki.
Üdv.
Ezektől a pici lyukas álámarásoktól teljesen meg lehet szabadulni, ha maratás előtt pl. hőlégfuvóval átmelegíted. Ilyenkor a toner szemcsék összefolynak és egyenletes zárást biztosítanak. Nálam is ilyen volt a 600 dpi-s nyomtatómmal, de mióta 1200 dpi-s nyomtatót használok, már kihagyhatom ezt a műveletet. |
Bejelentkezés
Hirdetés |