Fórum témák
» Több friss téma |
Nekem ez: MpLab X v1.41 elég gyorsan jön. Lementeni most nem tudom neked a FW-t (mondjuk nem is tudom, hogy hogyan lehet), nincs kéznél sajnos.
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2015
Ez most le is jött, de ebben nincs IPE, most akkor megint nem tudom mihez kezdjek vele.
Tölts be egy példa projektet, fordítsd le és égesd be a PIC-be. Elvileg ekkor fel kell raknia.
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2015
Amíg megmaradsz a régi kontrollereknél addig nincs gond, de majd akkor mondd, hogy de jó hogy megmaradtam a 2-nél ha PIC32-t és egyéb újabb PIC-et kell programoznod.
Ez nem jelenti azt, hogy nem értek egyet veled.
A példákkal semmit sem tud kezdeni, nem lehet azokat csakúgy lefordítani, szerintem hagyom is a fenébe az egészet, ez egy vicc... Nemigaz, hogy nem képesek felrakni az oldalra a firmware-t ami kell ebbe a szerencsétlenbe.. ..
Eltűnt a 2.3-as verzió az arhívumból.. Hmm, megpróbálom a 2.0-val ami maradt.
Köszönöm az ötletet, ez nekem eszembe se jutott.
Megoldások, amit a linkelt oldalon láttam:
1. - download and install the - Open the application "pickit 3 standalone programmer v3.01" - Select "Tools" -> "Download PICkit Operating System" (the .hex file is in the now opening folder) - after the successfully installation again "Tools" and -> "Revert to mplab mode" 2. a kezikönyvből: How can I manually download the firmware? You can download it manually. Select File>Project Properties. Under Categories, click “PICkit 3”, and “Firmware” the Option Categories drop-down. Uncheck “Use Latest Firmware” and click on “Press to browse for a specific firmware version”. Browse for the Firmware File, located in the Directories pane under MPLABX\mplab_ide\mplablibs\modules\ext\PICKIT3.jar. In the Firmware Files pane, the .jam file you want and click OK. Click Reset on the Project Properties dialog. Ez utóbbit ellenőriztem, tényleg ott van és benne is van az FW. Kiszedni nem érdemes, mert több darabból áll. Mindenképpen az MpLab X-el, vagy a standalone programmerrel kell.
Közben másik gépen megcsinálta a frissítést és nem döglött ki programozás közben. Most tulajdonképpen mukodik, megy a debug is, már csak arra kell rájöjjek, hogy mi hasznát is vehetem
Amiket linkeltél én is olvastam értettem is, csak nem úgy történtek dolgok, ahogy kellett volna, most megy a szerelős gépen is minden, de ezen nem tudta valamiért frissíteni.... Kérdés: Ilyenkor egyszerűen nem képes tápot adni a PIC-nek? Ha adok neki tápot megy, de magától nem képes rá, de a mezei üzemmódban ment. Ami érdekes még, hogy figyelmeztett is, hogy kinyírja a 3.3V-os piket, ha 5V-íl csekkol, de nem csinált semmit, a led sem villant fel.. A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2015
Sajnos PK3-nál ha jól tudom program inditás után mindig be kell állítani kézzel (legalábbis az IPE-ben), hogy adjon e feszültséget a PIC-nek. MpLab X-ben nem tudom, ott szerintem a projektnél kell beállítani és onnantól, már úgy marad.
Az IPe-ben nem találtam ilyen lehetőséget és egyenlőre az MPLAB-ban sem, akkor megkeresem. Ha esetleg tudod, súghatsz.
Megtaláltam, de, hogy ne menjen minden simán. "PICkit 3 is trying to supply 5,000000 volts from the USB port, but the target VDD is measured to be 4,750000 volts. This could be due to the USB port power capabilities or the target circuitry affecting the measured VDD. The target circuit may require more power than the debug tool can provide. An external power supply might be necessary. Connection Failed." A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2015
Ilyet nálam még nem írt ki, vagy kevés a fesz az USB-n, vagy lehúzza a céláramkör. Nem nagyon lehet terhelni a PK3 kimenetét, kb 30mA a maximum! Ha a demo panelt próbálod, akkor az USB-vel van gond.
Állíts be 4.75V -ot és minden rendben lesz.
A PICkit3 és a PICkit2 egy Schottky diódán keresztül adja ki a tápfeszültséget az ICSP csatlakozóra. Ha az USB tápfeszültség 5.00V, a kimeneten ennél egy dióda nyitófeszültségével alacsonyabb lehet a maximum. Ebből adódik a 4.75V .
Igen közben próbáltam álítgatni a feszeket, de nem volt stabil dehogysem, de most már csináltam nyákot van saját tápja. Ami érdekees, hogy a Pickit2-vel gyorsabban haladok, ja meg az működik.
Van, hogy csak debug módban indul a program, egyébként se kép, se hang, mintha nem írna bele az "utcai" verziót, mert, ha PK2-vel beleírom azt amit az MPLAB fordít, elindul, megy rendesen.. Szóval egyenlőre a PK2-vel debugolom a 3-at.
Szerintetek érdemes még befektetni Pickit2-re, vagy már inkább a Pickit3-om? Nagy különbség van a két eszköz között?
A PICkit2 és PICkit3 között ugyanaz a különbség, mint az MPLab és az MPLabX között. Az első működik.
Komolyabban: A PICkit2 már nincs frissítve a MicroChip által, "csak" HP41C kolléga fejleszti tökélyre. Az újabb kontrollerek nehezebben használhatók. Nekem mindkettő van - ha módom van rá, a PICkit2-t használom. Robusztusabb, jobban terhelhető, és nem kell új szoftvert letölteni, ha másik kontrollercsaládot használsz.
Köszi az infót.
Most kezdem el tanulgatni apic-"programozást" és ezért volt a kérdés is a pickit-tel kapcsolatban. Gyakorlásra, próbapanellel akkor számomra a régebbi is megfelel, gondolom.
Ez főleg attól függ, melyik MPLab verziót használod. Az MPLab 8.xx mindkét verziót tudja kezelni.
A PICkit2 kezdőnek sokkal kevesebb bosszúságot okoz. Mindenképpen oda kell figyelni arra, hogy ellenőrizd, támogatja-e a választott kontrollert az MPLab és PICkit verziód, ugyanakkor jó tudni, hogy az újabb kontrollerek ugyanakkora tudás mellett valamivel olcsóbbak. Az egy érdekes akció a MicroChip részéről, hogy féláron visszaveszi a PICkit2-t, ha veszel egy PICkit3-at. Szerintem fordítva kéne...
Szerintem olvass vissza pár sort, még jó, hogy pénzt nem adtam a 3-ért..
Szia!
A PICkit2 kapcsán teljesen egyetértek veled. Sokkal jobb, mint a 3-as. Stabilabb, megbízhatóbb, és ugyanazt a programot, ugyanarra a PIC-re fele idő alatt tölti fel. Viszont nekem az MPLabX sokkal jobban bejön. Igaz, tele van számomra felesleges dolgokkal, de mégis áttekinthetőbb, informatívabb. Kezdőknek inkább ezt ajánlanám.
MPLab ugyanaz mint mondjuk a Mikroc-program? Vagy vannak eltérések tudásilag? Bocsi a sok láma kérdésért.
Szia!
Nem, az MPLAB egy keretprogram ( integrált fejlesztő környezet ), ami alapból az asm-el van "házasítva", de tehetsz alá különböző, C fordítókat publikus függvényekkel ( pl. C18 ), valamint egy jól működő szimuláció és több, Microchip által gyártott programozó és debugger támogatása biztosított alatta. A MicroC az eleve C nyelvű fejlesztőkörnyezet, nagyon jó help-el és függvényekkel, viszont fizetős ( bizonyos méret felett?) és nem publikusak a függvények, azaz, ha nem működik valami jól, akkor nem tudod könnyen megnézni, hogy mivel van a probléma ( persze a legtöbb, sokak által használt függvényekkel már nincs baj , de hallottam problémás függvényt vagy 2 éve egy kollégától ! ). Idézet: „nem publikusak a függvények, azaz, ha nem működik valami jól, akkor nem tudod könnyen megnézni, hogy mivel van a probléma” Na pont ezért, valamint a terjengősség elkerüléséért kell assemblyben programozni.
Én pl. simán programozom a PIC32MX440F512-t a Szilva féle PK2 klónnal, igaz készítettem hozzá egy 3.3V-os szintillesztést, de működik gond nélkül
Szia!
Használom mindkét nyelvet ( asm és C ), mind a kettőnek van helye a munkáimban, de most ne vitatkozzunk ezen !
Válasszuk ketté a problémát! Ha nem publikus a függvénykönyvtár, akkor mindegy, hogy milyen nyelven programozol. Ott csak az merülhet fel opcióként, hogy nem használod. De a zártforrású programkönyvtárak újbóli feltalálása sem egyszerű, ráadásul elvész az ok, ami miatt a MikroElektronika fejlesztői környezetét választani érdemes.
Milyen szerencse, hogy a MCLR láb "5V tolerant"...
A szintillesztést nem csak a PGC és PGD vonalakra értettem...
A Vpp-hez is tettem szintillesztést, így teljes mértékben 3.3V kompatibilis ... Az egyetlen apró probléma az, hogy 3.3V-os mikrovezérlő esetén a céláramkört külön tápra kell kötni (de szerinem ez nem is probléma, mert másképp is úgy szokás használni), mert nem tettem még egy 3.3V-os stabilizátort is a szintillesztő panelemre
Sziasztok!
Akadt egy kis problémám a C nyelvvel XC8-as compiler mellett. Definiálok egy cimkét egy port lábnak így: #define motor_a GPIObits.GP0; majd később ha módosítani akarom a láb állapotát így: motor_a=1; akkor ezeket a hibaüzeneteket kapom: unexpected token:= unexpected token:1 Valaki tudja a megoldást?
Szerintem nem látja a fordító az adott kontroller header fájlját. #include "p18fxxx.h " hiányzik.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |