Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   106 / 849
(#) TavIR-AVR válasza varttina hozzászólására (») Ápr 26, 2015 /
 
Sok esetben igaz az is, hogy ár-érték arányban van valami. Az Ebayon a gyanúsan olcsó holmikkal többször voltam szívatóágon:
- eladó elfelejt angolul a reklamációnál Viszont mandarin nyelven a google fordítót nem érti,
- műszaki támogatás: keresd meg a google-n (nincs bootloader, hibás áramkör, fordítva bekötött eszköz, stb)
- inkább legyen kicsit magasabb az ár, és akkor legyen normális támogatás, segítség és ha kell akkor leírás is.

Pl. CH340 driverrel tele a padlás, és jó ha 1-2 működik. A korai IC-k vagy a driverrel vesznek össze vagy az oprendszerrel. Win alatt már körbejártam. De Android? MacOSX? Linux-ok?

Nano/mini: illesztések esetén az FTDI-k egy része hamis/hibás. Meg az FTDI Drivere a régi FTDI chippel is össze képes veszni.
PL-2303 illesztő: ja hogy Win8 alatt nem megy úgy, ahogyan kéne???

A kötelező 2-3-4-5 óra kidobások soha nem térülnek meg. Az a 2-3$, amit nyerni lehet - egyszerűen nem éri meg sokszor.

Főleg ha az ember tanulókészletet venne (támogatás, mintasw: 0), vagy fejlesztőpanelt, alkalmazási minta teszteléshez (ja, nem is 1:1 a gyári, csak 2-3 helyen belenyúltunk....). Vagy programozó: Picit más a firmware, mint ami fellelhető másutt - de majd támogatjuk... (cég/eladó utána fél évvel megszűnt...)

Off: kikeseregtem magamat....
(#) V1rusH hozzászólása Ápr 26, 2015 /
 
Olyan elképzelésem támadt, hogy egy érintős TFT paneles vezérlést alkalmaznék egy erősítő működtetésére.

A feladat amit el kellene látnia:
- hangerő változtatás (ehhez van céláramkör, ami I2C-n kommunikál)
- csatorna váltás (ehhez is van céláramkör, szintén I2C-vel, egyébként a kér IC össze is van "kötve" egy komplett egységként, ami egy aktív 5.1 rendszerben volt)
- IR vezérlés (természetesen a fenti funkciók IR lekezelése - ehhez van kész gyári távirányító)
- VU meter, (ez fantázia kérdése már, hogy milyen grafikát alkalmazva...)
- StBy funkció, esetleg időzítő (elalvás kapcsoló)

A TFT-re vonatkozó méreti megkötéseim nincsenek, ár/érték arány dönt, de 4" körül gondolkodok 19:9 (szerű) méretaránnyal.

Programozás terén, mint előbb írtam nincs nagy tapasztalatom, sőt!
Most találtam egy doksit, ezt tanulmányozom, és rendelkezésemre áll a 60 napos email lecke, azzal a némi kis ráadással amit még hozzá toldtak.
Időm van, eszközöm, mint szintén írtam, nincs. Még most akarok beszerezni.

Ezen feltételek mellett mekkora feladat ezt megvalósítani egy magamfajta kezdőnek?
Milyen panel lenne ehhez a legjobb választás?

Még valami: Akiknek van ebay-es tapsztalata, az legyen szíves keressen meg PÜ-ben, hogy kitől és milyen módon érdemes rendelni?!
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2015
(#) V1rusH válasza TavIR-AVR hozzászólására (») Ápr 26, 2015 /
 
Elgondolkodtató és elfogadható a Te válaszod is, mint hivatalos képviselő, Neked lehet a legtöbb tapasztalatod e téren, és természetes, hogy nem mellette szólsz! Az a pár dollár valóban nem tétel, mit plusz ráfordítás a biztonság áraként, de amíg van olcsóbb, és hasonló, lesz kereslet arra is, még ha kockázatos, vagy kompromisszumokat kell kötni.
De pont ezen indíttatásból írtam ide, hogy ne fussak bele olyan hibákba, amibe mások belefutottak. Emellett még mindig van rejtett kockázat, hogy a meghirdetett termék nem azonos a kézbesítettel.
Nem zárkózok én el egyáltalán az eredetitől sem, sőt ezzel a típussal szemezgetek is, árban elég elfogadható, feltéve ha a kitűzött célomhoz megfelel.
(#) TavIR-AVR válasza V1rusH hozzászólására (») Ápr 26, 2015 /
 
Kezdőnek? -> 1-2 hónap tanulás az alapokról....
Nem rakétát építünk, ha csak most tanuljuk a puskapor összetételét....
(A 60 nap az az alapokra éppen elég (pl. a TFT és a touch nincs benne). Az I2C és környezetet meg nagyon rágd végig...

A TFT miatt javasolt a Mega panel. A 328P chipek kicsik lesznek.
De nézz körbe (rész) megvalósított megoldások közt, ne te legyél, aki az utat kitapossa...

Az I2C miatt egyszerű lesz, de a hangképet egy elrontott táp illetve vezetékezés is elronthatja...
(#) V1rusH válasza TavIR-AVR hozzászólására (») Ápr 26, 2015 /
 
Idézet:
„Nem rakétát építünk, ha csak most tanuljuk a puskapor összetételét....”

Ez abszolút jogos!

Mint írtad, a 60 nap az alapok, a TFT + touch meg erősen haladó kategória!
Átrágnám én az egész leckét, de hardver nélkül olyan, mint főzni tanulni csak szakácskönyvet olvasva. De most fizukor lehet megveszem a belinkelt panelt. Starternek jó?

Idézet:
„nézz körbe (rész) megvalósított megoldások közt, ne te legyél, aki az utat kitapossa...”

Nagyon nem hemzseg a fórum az ilyen projektektől, nem régen egy fórumtárs kélszített valami hasonlót. Vele felvettem a kapcsolatot, még e témában nem reagált. Addig is úgy gondoltam elinulok magam ezen az úton!

Ezt a táp dolgot hogy érted? Egy kvázi rezonáns smps táp hajtaná az erősítőt és valami stabilabb az arduinót
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2015
(#) Ati hozzászólása Ápr 26, 2015 /
 
Sziasztok!

Remélem nem baj, hogy itt teszem fel kérdésemet!
Van egy arduino és egy ethernet panelom. Csináltam egy web servert ami remekül működik.
A problémám az IP cimmel van!
Hogy lehetne megvalósítani, hogy az IP-t felhasználói szinten is lehessen állítanii?
Jelenleg az álltalam beállított IP-n érem el.

Előre is köszönöm a segítséget!
(#) csatti2 válasza Ati hozzászólására (») Ápr 26, 2015 /
 
Tárold az IP címet az EEPROM-ban. Amikor inicializálod az ethernet-et, akkor innen olvasd ki. A webszerveren pedig csinálj egy olyan felületet, ahol a felhasználó megváltoztathatja. Ezt a megváltoztatott értéket pedig írd be az EEPROM-ba. Ezután a panel újraindításakor már a megváltozott IP címmel fog működni.
(#) TavIR-AVR válasza csatti2 hozzászólására (») Ápr 26, 2015 /
 
És gondolj a kreatív felhasználóra, aki mindenfélét beállít és utána nem tud visszajutni. Ehhez beraknék egy DHCP címkérést, így viszonylag egyszerű lenne a hibás beállítás után az újrakonfig.
Vagy sorosport és nem bonyolítani.
(#) Ati válasza csatti2 hozzászólására (») Ápr 26, 2015 /
 
Köszönöm a válaszokat, holnap meg is próbálom!
(#) andykaaa válasza V1rusH hozzászólására (») Ápr 27, 2015 /
 
Ha megengeded hogy beleszoljak, inkabb vegyel olyan cserelhetoset. Amibol lehet cserelni az IC-t.
Utana meg 2-3 IC-t, amire feltoltod a bootloadert, utana meg van cserealkatreszed.
(Miert is ajanlom ezt a megoldast ? Mar tonkre tettem ket IC-t, analog kivezetesen keresztul.)
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2015
(#) V1rusH válasza andykaaa hozzászólására (») Ápr 27, 2015 /
 
Mindenkinek megengedett, hogy beleszóljon, ha az építőjellegű!
Tavaly itt az apróban valaki hirdetett saját készítlsű panelt, ami annyiban volt más az eredetitől, hogy pár kivezetls máshova esett. Akkor venni akartam, de pont elfogyott, mikorra lett, meg az én pénzem fogyott el. Mostmár lenne pénzem rá, de nem hirdet azóta.

Jó ötlet amit javasolsz!
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2015
(#) andykaaa válasza V1rusH hozzászólására (») Ápr 27, 2015 /
 
Az eRay-rol ezt vasaroltam es mukszi elsore. Volt melette egy kis cetli hogy honna kell letolteni a drivert, installaltam es kesz volt.
(#) csatti2 válasza andykaaa hozzászólására (») Ápr 27, 2015 /
 
Aliexpressen pedig még jóval olcsóbb ugyanaz.

Ez pedig a hagyományos kivitelűnek néz ki.

Az ebay drágább sokszor és sokkal nehezebben is kereshető (az ali-n a visszatérítés is sokkal gördülékenyebben működik).
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2015
(#) andykaaa válasza csatti2 hozzászólására (») Ápr 27, 2015 /
 
Ez mar megtortent
(#) lajos1969 hozzászólása Ápr 27, 2015 /
 
Sziasztok!
Megépítettem ezt! Bővebben: Link Bővebben: Link
Annyi a gondom, hogy amikor nincs előtte tárgy akkor is megfordul elég gyakran. Szerintetek mi lehet a gond valami zavart összeszed vagy a program nem jó? Itt a kódja ha valaki tudna segíteni azt megköszönöm!!
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2015

microbot.zip
    
(#) mgy válasza TavIR-AVR hozzászólására (») Ápr 27, 2015 /
 
A CH340-et nem igazán dícsérted.
A Tavir által forgalmazott R3 Duino leírásában ez szerepel:

"Az illesztést - költséghatékonysági okok miatt - az FT232RL chip helyett a már jól bevált CH340G chip végzi."

Akkor végül is mi igaz ?
Üdv mgy
(#) V1rusH válasza csatti2 hozzászólására (») Ápr 27, 2015 /
 
Akkor szerinted az Aliexpress megbízhatóbb?
Pont ebből kifolyólag dobtam fel a témát, hogy a végén ne szívjam meg. Örülök ha ennyi vélemény és tapasztalat van!

E hónap 4-én rendeltem eBay-ről két apró kütyüt, ami elvileg e hónap 20 és május 12 között kell hogy megérkezzen. Nos 20.-a már elmúlt, de a motyó még sehol... Olvastam olyat is, hogy a kedves magar postások le szokták olykor nyúlni a cuccost, ha nincs nyomon követés... Kedvesek! Remélem én nem így járok és meg jön a termék, mert már előre retteg a reklamálás borzalmától és macerájától!!
(#) csatti2 válasza V1rusH hozzászólására (») Ápr 27, 2015 /
 
Nekem nagyon pozitív a tapasztalatom a postával mostanában (5-10 éve még kevésbe volt). Az elmúlt pár év során több száz csomagot rendeltem Kínából és csak egy nem érkezett meg (annak is visszakaptam az árát). Volt olyan, hogy rossz cuccot küldtek, rányomtam, hogy nem oké és mindig visszakaptam a teljes vételárat, illetve megtartottam a hibás küldeményt is. Ez viszont ritka, általában nincs semmiféle gond. Tesztelés nélkül viszont ne nyomj rá a megkaptam gombra. Előfordulhat, hogy valami nem kóser (boltba veszel valamit, akkor is néha előfordul, ez van).

Reklamáld meg azt a csomagot. Ne várd meg a határidő végét és ne foglalkozz semmiféle ígérgetéssel az eladó részéről, hogy majd újra feladja (Nem fogja, te pedig kifutsz a határidőből. Ha úgy tesz mintha feladná, akkor is megad majd egy másik Magyarországra küldött csomagszámot, te megnyugszol, amíg aztán azt nem látod, hogy valaki felvette a csomagot ).

Ja igen. IC-t, MOSFET-et, és hasonlókat nem rendelünk Kínából (nyugati márkás IC-k). Atmel uC-t viszont lehet, azok általában jók és sokkal olcsóbbak mint ha itthon vennéd. Nagyon sok a hamisítvány és az árkülönbözet nem éri meg a szívást. Ezek még a CD4050-t is képesek hamisítani. Ellenállást, motorokat, induktorokat , bipolár tranyókat stb.-t viszont nyugodtan lehet. Van pár saját IC-jük, amivel viszont jók a tapasztalataim , pl. PT4115 led driver, ESP wifi chipek, CH340 serial usb, ezeket tudom ajánlani.
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2015
(#) TavIR-AVR válasza mgy hozzászólására (») Ápr 28, 2015 /
 
A felhasználókkal van a baj sokszor - meg a ilyen-olyan leírásokkal.
A felhasználó megveszi,mert olcsó. Aztán az Win alatt nem települ és a kreatív felhasználó csinál egy Arduino alatti telepítést, driverfrissítést és kényszeríti az FTDI drivert, mert valahol azt olvasta. Utána reklamál, hogy de szar a cucc, mert nem megy Arduino alatt.
Olvasni - azt nem tud. Hogy ez CH340 típusú IC és a drivert tessék _külön_ letölteni.
Aztán honnan tölti le? Ahol a béta driver van fenn. Aztán csodálkozik a sok-sok nem működésen...

Ahogy az Arduinóból is a 1.6.x-et, mert az a legfrissebb. Igaz, sok helyen ott a figyelmeztetés: ez egy hibrid, ARM, AVR8 hibrid fordító/feltöltővel bír amivel a régebbi függvénykönyvtárak nem működnek! Ahogyan vissza kéne menni az 1.0.5 kiadásra, ami azért stabilabb, működőbb kódot adott...
(#) Ati válasza csatti2 hozzászólására (») Ápr 28, 2015 /
 
Üdv!
Sikerült megoldanom a problémát ahogy Írtátok (EEPROM) Köszönöm!!!
Viszont egy újabb gondom adódót. A beállítási felület megjelenik az általam beállított IP alapján
pl: 10.5.1.10/setup
Lehet változtatni, menteni.
Viszont most meg nem tudom megjeleníteni a fő oldalt ami pl. a 10.5.1.10 lenne.
Légyszíves adjatok valami ötletet.
Előre is köszönöm!
(#) saua hozzászólása Ápr 28, 2015 /
 
Sziasztok,

egy termosztát kapcsolást próbálgatok, az ötletet itt találtam Bővebben: Link

módosítottam mert egy DS18B20 szenzort használok. Mostani állapotában a program így néz ki:
  1. #include <EEPROM.h>
  2.  #include <LiquidCrystal.h>// include the library code
  3. #include <OneWire.h>
  4. #include <DallasTemperature.h>
  5. // Data wire is plugged into pin 6 on the Arduino
  6. #define ONE_WIRE_BUS 6
  7. // Setup a oneWire instance to communicate with any OneWire devices (not just Maxim/Dallas temperature ICs)
  8. OneWire oneWire(ONE_WIRE_BUS);
  9. // Pass our oneWire reference to Dallas Temperature.
  10. DallasTemperature sensors(&oneWire);
  11.  int led =13; // led is at pin
  12.  int temp;  // make a variable called temp
  13.  int settemp; // make a variable called temp
  14.  int swtu = 7;  // switch up is at pin 7
  15.  int swtd = 8;   // switch down is at pin 8
  16.  LiquidCrystal lcd(12, 11, 5, 4, 3, 2); // lcd is at 12,11,5,4,3,2
  17.  
  18.  void setup() {
  19.    pinMode (led,1);  // make led or pin13 an output
  20.    lcd.begin(16, 2); // set up all the "blocks" on the display
  21.    lcd.setCursor(0,0); // set the cursor to colum 0 row 0
  22.    lcd.print("Temp:");
  23.    lcd.setCursor(12,0);
  24.    lcd.print((char)223);
  25.    lcd.setCursor(13,0);
  26.    lcd.print("C");
  27.    EEPROM.read (1); // make the eeprom or atmega328 memory address 1
  28.  }
  29.  
  30.  void loop() {
  31.  
  32. sensors.requestTemperatures();   // beolvas a DS18B20- tol
  33.    
  34.    int temp = sensors.getTempCByIndex(0);
  35.    lcd.setCursor (9,0);
  36.    lcd.print (temp);  // Print the current temp
  37.    
  38.       settemp = EEPROM.read(1); // read the settemp on the eeprom
  39.  
  40.    delay (250); // wait for the lcd to refresh every 250 milliseconds
  41.  
  42.    if             // if we se the switch up pin reading on 1 or 5 volts
  43.      (digitalRead(swtu)== 1 )
  44.    {
  45.      settemp ++  // add one to the settemp, the settemp is the ideal temperature for you
  46.    
  47.  
  48.        ;
  49.    }
  50.  
  51.  else{// other wise do nothing
  52.  
  53.  }
  54.  
  55.  if
  56.  (digitalRead (swtd) == 1)// if we detect a 1 on the other switch pin
  57.  {
  58.    (settemp --);// subtract one fromm the settemp
  59.  
  60.  }
  61.  else {
  62.  // else, do nothing
  63.  }
  64.  
  65.  if (temp > settemp) // if the temperature exceeds your chosen settemp
  66.  {
  67.    digitalWrite (led, 1); // turn on the led
  68.  }
  69.  else // if that doesn't happen, then turn the led off
  70.  {
  71.    digitalWrite (led,0);
  72.  }
  73.  
  74.  lcd.setCursor (0,1); // set the cursor to 0,1
  75.  lcd.print ("Set to:"); // Print set to and your ideal temperature in f
  76.   lcd.setCursor (9,1);
  77.  lcd.print (settemp);
  78.  lcd.setCursor(12,1);
  79.    lcd.print((char)223);
  80.    lcd.setCursor(13,1);
  81.    lcd.print("C");
  82.  
  83.  EEPROM.write (1,settemp); /* write the most recent settemp in eeprom data stoage
  84.    so that if the power is disconnected, you settemp is saved!*/
  85.  
  86.  delay (250); // wait 250 milliseconds
  87.  
  88.  } // we're done


Azt nem tudom hogyan lehetne megoldani az alábbi problémákat:
1. a tényleges homérséklet egy tizedesjegy pontossággal írja ki (az állítható hőfoknál elég az egész szám).
2. nulla fok alatt tegyen ki egy "-" jelet.
3. ha csökken a hőmérsékelt 10-rő 9 fokra a kijelzőn ott marad a nulla (tehát 90 fok van a kijelzőn)
(#) csatti2 válasza saua hozzászólására (») Ápr 28, 2015 / 1
 
Hát első lépésként, nem egy integer (egész) típusú változóban kéne tárolnod az olvasott hőmérsékletet, ha egyszer lebegőpontos (float) a függvény visszatérési értéke.

Ezután vmi ilyesmi következik (nincs ilyen chipem nem tudom kipróbálni):
  1. float temp = sensors.getTempCByIndex(0);
  2. int tempC = (int)abs(round(temp * 10));
  3. int tempFract = tempC % 10;
  4. tempC /= 10;
  5. if (temp < 0.0) tempC *= -1;
  6. lcd.print (tempC);
  7. lcd.print (".");
  8. lcd.print (tempFract);
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2015
(#) saua hozzászólása Ápr 28, 2015 /
 
Köszönom, most jó egy tizedessel írja ki a hőmérsékletet
de valami probléma még mindig van a programban, mert ha a hőmérséklet lecsökken 10 fok alá, a tizedespont után két számjegy látszik (9.81) és a második számjegy nem változik, tehát a következő 9.71-9.61-9.51

így írtam be:
....
lcd.setCursor (9,0);
lcd.print (tempC);
....
(#) icserny válasza saua hozzászólására (») Ápr 28, 2015 /
 
Gondoskodni kellene róla, hogy kisebb értékeknél is ugyanannyi karakter menjen ki (szükség esetén meg kell toldani 1-2 szóközzel), hogy az előző kiírás törlődjön!
(#) saua válasza icserny hozzászólására (») Ápr 28, 2015 /
 
ha az egész szám(tempC) kisebb mint 10 megpróbálok egy üres karaktert beírni az LCD 12. pozíciójára.
(#) mikrokapcsolo válasza saua hozzászólására (») Ápr 28, 2015 /
 
Vagy:
....
lcd.setCursor (9,0);
lcd.print (tempC);
lcd.print (" ");
....
(#) icserny válasza saua hozzászólására (») Ápr 28, 2015 /
 
Ha "nagy" negatív érték is lehet (pl. -10 fok), akkor az előjel is lefoglal egy karakterpozíciót.
(#) CyberLaci válasza saua hozzászólására (») Ápr 28, 2015 /
 
Én azt csináltam a hasonló projektemnél amit icserny is írt. Kiraktam 6 szóközt még, így a nem kívánt karakterek eltűnnek...
(#) mrobi válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Ápr 28, 2015 / 1
 
Igen, de így ugrálni fog a tizedes vessző. Ami szerintem nem elegáns. Inkább így:
  1. lcd.setCursor (9,0);
  2. if(tempC<10)lcd.print (" ");
  3. lcd.print (tempC);
(#) saua válasza mrobi hozzászólására (») Ápr 28, 2015 /
 
így, ahogy írtad jó lett
Következő: »»   106 / 849
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem