Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1112 / 1385
(#) CHZ válasza Izeg. hozzászólására (») Máj 15, 2015 /
 
Szia!
Ne pausszal próbáld, sima papír jobb, lézerrel kinyomtatott ábrát színtelen lakkal finoman átfújod, tökéletes takarást kapsz. Levilágítás ideje hosszabb, de mérni sem kell, mivel jó a fekete fedése, kb 20 perc nekem bevált.
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2015
(#) Izeg. hozzászólása Máj 15, 2015 /
 
Köszönöm a válaszokat.
Egy jó HP laserjet 1200-t használok, után gyártott patronnal. Vasaláshoz király volt, de itt megbukott. Ezt a fekete telítettséget is kipróbáltam már, illetve csak próbáltam volna, mert sehol sem találtam a nyomtató beállításainál, hogy hol lehetne ezen változtatni. A pausz papíron zsugorodást nem tapasztaltam, csak ott a 2 réteg egymásra rakása meg már olyannyira átlátszatlan az üres területen is hogy alkalmatlan.

Megpróbálom ezeket a módosításokat, tanácsokat. Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!
(#) elektros90 válasza Izeg. hozzászólására (») Máj 15, 2015 /
 
Szia! Miből szoktál nyomtatni? Nekem Sumatra PDF-ből szokott ilyen problémát csinálni, hogy két nyomat nem egyforma nagyságú. Adobe-ból jó szokott lenni.
(#) KBal76 válasza Izeg. hozzászólására (») Máj 15, 2015 /
 
Van egy ilyen kis freeware program HP nyomtatókhoz, amivel tudod állítani a nyomtató néhány rejtett beállítását, csak utána ne felejtsd el visszaállítani (van amelyik elfelejti ha kikapcsolod).

LJConfig.zip
    
(#) kaqkk válasza CHZ hozzászólására (») Máj 15, 2015 /
 
20 perc ? Én ennyi idő alatt ki is fúrom a levilágított kimart nyákot , 2 perc nyomdai fóliával 600Ft/A/4 tökéletes .Próbálkoztam a lézernyomtatóval -paus-fólia -papír hordozóval de mindegyik alkalmatlan rendes munkára ! Akár mit csinálsz velük (nitrógőzös kezelés -nyomatsötétítő-lakkozás ) előbb utóbb rájössz hogy többet költöttél mintha legyártattad volna a fóliát a nyomdában , és csak az idődet pazaroltad .
(#) CHZ válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 15, 2015 /
 
Kevesebb idő is elegendő, így nem kell méregetni!
A 20 perc szerintem semmi, nyomdai fólia gyártatásának ideje, ennek sokszorosa, amíg megkapod a fóliát, addig 20 különböző nyákot készítek.
Persze mindenki lehetősége szerint válogathat a megoldások között, nekem ez megfelelő. Egy darab, kísérleti példányhoz tökéletes, ha sorozat gyártáshoz kellene nyomtatott áramkört készítenem, akkor sem a nyomdai filmet választanám, legyártatnám...
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2015
(#) sfx válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 15, 2015 /
 
Szia! Melyik nyomda vállal mostanában nyák filmet?
(#) kaqkk válasza sfx hozzászólására (») Máj 16, 2015 /
 
Szegeden a Szilícium grafika.
(#) gulasoft válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 17, 2015 /
 
Budapesten pl. a DuotoneRepro
(#) majorka hozzászólása Máj 17, 2015 /
 
Szebusztok.
Mostmár oda jutottam,hogy nem birom magamba tartani hogy elmondjak valamit a nyák készitésröl.
Természetes nem szándékom senkit meg sérteni de nem értem mit kell anyit variálni evvel készitéssel. Hadmondjam el hogy én hogy csinálom.
A rézlemezt lecsiszolom üveg csiszolval( auto fényezök használják) piszok és oxid mentesre, majd tiszta alkohollal letörlöm.Ráhejezem a lézerr kinyomtatott münyomópapirt(100g)és vasloval 2-3 percig simitom. Lehütve áztatással leoldom a papirt. Ami rajtamaradt(minimális) Ujjal ledörgölöm.
Sósav és hidrogénperoxid keverékével le marom. Elégé bonyolult áramkörnél sem volt megszakadva egyetjen vzetősin sem ped. Midndezek a munkák Max 1 órát vettek igénybe. Köszönöm aki elolvas.
(#) pont válasza majorka hozzászólására (») Máj 17, 2015 /
 
Üdv! Azért ezt már sokan leírták, talán az üveg csiszolóról tehetnél fel képet, beszerzés forrást. A nyomtató típusa, felbontása is kérdés, és a vasaló típusa hőfoka szintén. És ami a legfontosabb a kész panelokról is tehetnél fel képet, hogy mindenki eldöntse neki az a minőség mit jelent.
(#) pisti89 válasza pont hozzászólására (») Máj 17, 2015 /
 
Amik még fontosak:
Eredeti toner vagy utángyártott-ha utángyártott melyik fajta.
Nyomtató beállítások, gyári telepítő vagy windows driver.
Álltalában nem a vékony sáv okoz gondot, hanem az Auto GND, nagy felületek takarásával.
Papír márka.
Vasaló típusa, talp felülete (persze a hőfok)

majorka, ha már leírod, csinálj teljes leírást, minden paraméterrel, mert csak úgy van értelme.
én is letakarítom, laminálom, áztatom, maratom, fúrom, méretre vágom, sorjázom, előónozom, lakkozom---de ez nem segítség-pontos folyamatleírással van értelme

Kezdő NYÁK-osoknak meg készült már sok videó és cikk is a folyamatról.
Ha ezek után sem megy akkor van értelme kérdezni, különben teleszemeteljük a fórumot és lehetetlen lesz bármit is visszakeresni.
(#) djyuri hozzászólása Máj 25, 2015 /
 
Sziasztok!
Hol találok vastagabb vezetőréteggel készített nyák lemezt? Ezt az adatot nem tüntetik fel a neten. Csak a szemrevételezés,fogdosás van ilyenkor?

köszönöm!
üdv
(#) pont válasza djyuri hozzászólására (») Máj 25, 2015 /
 
Üdv! Választhatsz a 35 és a 70mikrós közt. Bővebben: Link
(#) djyuri válasza pont hozzászólására (») Máj 25, 2015 /
 
Király vagy! köszönöm!
(#) pjg hozzászólása Máj 28, 2015 /
 
Tegnap a garázs mélyén akadtam rá. Gyorsan be is szkenneltem, hogy megmaradjon az örökkévalóságnak.
(#) gulasoft válasza pjg hozzászólására (») Máj 28, 2015 /
 
Gyártja az Idegenforgalmi Propaganda és Kiadó Vállalat. Hát ez nagyon profilba vághatott nekik, és van egy postafiók cím meg egy irányítószám. Nem voltak egy nagy reklámszakemberek akkoriban.
(#) pjg válasza gulasoft hozzászólására (») Máj 28, 2015 /
 
Volt egy jó nyomdájuk.
(#) efraim válasza pjg hozzászólására (») Máj 28, 2015 /
 
Nekem még van ilyen a fiókban
(#) pjg válasza efraim hozzászólására (») Máj 28, 2015 /
 
Nekem is van legalább 100 lap, csak bujkál és nem lelem.
(#) gernerakos válasza pjg hozzászólására (») Máj 28, 2015 /
 
Hali!
Hasonlót még lehet kapni valahol?
(#) nagym6 válasza pjg hozzászólására (») Máj 28, 2015 /
 
Borzasztó volt ezzel a munka, főleg a javítás. A nyáktervező programhoz viszonyítva, ahol pillanatok alatt átvariálhatok bármennyit.
(#) Gafly válasza gernerakos hozzászólására (») Máj 28, 2015 /
 
Nekem is van. De ahogyan írták, ma már másként dolgozunk
(#) tranyo22 hozzászólása Máj 28, 2015 /
 
Sziasztok hol lehet venni nyákot?
Menyiért szoktátok venni?
Samsung ml1665 nyomtatóm van de utángyártott toner, nem baj?
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2015
(#) gernerakos válasza tranyo22 hozzászólására (») Máj 28, 2015 /
 
(#) tranyo22 válasza gernerakos hozzászólására (») Máj 28, 2015 /
 
ÚÚÚ, ez eddig hogy nem jutott eszembe, a google-en keresgéltem de 10e nem volt olcsóbb
(#) gulasoft hozzászólása Máj 29, 2015 /
 
Ezek 0.5-ös nyákok hogy bírják ha mondjuk meghajtom őket? (mennyire nyúlik a fóla), illetve a belső oldalon nem válik le (főleg ha van rajta pár smd alkatrész netén valami kisebb chip.)
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2015
(#) hotib válasza gulasoft hozzászólására (») Máj 29, 2015 /
 
Szerintem a 0,5-ös még eléggé tartja magát, a 0,35-ös viszont meglehetősen bátran hajtogatható, mindkettőt használom. Persze függ a hajtási ív sugarától is, természetesen.
Meg mire is akarod használni? Folyamatos hajtogatást nem hiszem, hogy sokáig bírnák, ahhoz még vékonyabb kell.
(#) gulasoft válasza hotib hozzászólására (») Máj 29, 2015 /
 
Egyszer hajtanám őket egy hengerbe. És az smd alaktrészekkel mi lesz?
(#) hotib válasza gulasoft hozzászólására (») Máj 29, 2015 /
 
Erre nincs tapasztalatom. A 0,35-ös szerintem 5cm sugarú (gyk. 10cm átmérőjű) hengerbe behajtható, károsodás nélkül. De nem csináltam még ilyesmit, nem tudom, hogyan kellene felrakni az alkatrészeket rá. Lehet, egy másik (valamivel kisebb átmérőjű) hengerre kívülről ráhajtani, és a végeken összeforrasztani, hogy később se ugorjon szét. Aztán így rárakosgatni a dolgokat. De ez is csak 1 oldalasnál jó.
Következő: »»   1112 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem