Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   124 / 1385
(#) treffort hozzászólása Feb 10, 2008 /
 
Sziasztok! Lehet, hogy brutális amit kérdezek, de nyáklapot mivel lehet szétmaratni?
(#) PCB válasza treffort hozzászólására (») Feb 10, 2008 /
 
Szia !

Valóban brutális.
(#) Peti_85 válasza treffort hozzászólására (») Feb 10, 2008 /
 
Mármint magát az üvegszálas anyagot??? Szerintem sehogy, vagy csak valami nagyon "brutális" oldószerrel... De miért?
(#) kobold válasza treffort hozzászólására (») Feb 10, 2008 /
 
Úgy érted, teljesen megsemmisíteni, nem csak a rezet, hanem a hordozót is??? Inkább daráld le
(#) Vacok válasza treffort hozzászólására (») Feb 10, 2008 /
 
Az üvegszálat fel lehet oldani hidrogén-fluoridban, de azt kereskedelemben nem kapsz, a műanyagot szinte semmiben.
(#) Peti_85 válasza treffort hozzászólására (») Feb 10, 2008 /
 
Összefoglalom:

Daráld le, égesd el, aztán a hamut tedd bele a Hidorgán-Fluoridba (ami mellesleg az üveget is oldja)
Így a biztos :yes:
(#) tbence3 hozzászólása Feb 10, 2008 /
 
Egy kérdéssel fordulok felétek!
Igaz erre PCB tudja majd 100%-ra megadni a választ, de az lenne a kérdés, hogy hogyan lehet hőprést készíteni? vagy hol/mi módon kezdjek neki?
Esetleg tapasztalatok, ötletek?
(#) Petroimro válasza treffort hozzászólására (») Feb 10, 2008 /
 
Hello!
Azt megkérdezhetem, hogy miért akarod szétmaratni az övegszálat is?
(#) treffort válasza Petroimro hozzászólására (») Feb 11, 2008 /
 
Sziasztok! Köszi az eddigi válaszokat, igazából az üvegszál maradhat
Engem csak az ipari arany érdekelt volna :yes:
Láttam egy filmet, amiben darálás után savkezelésnek vetették alá a darálékot és az minden műanyag alkatrészt szétmart, csak a fém maradt. Ez a sav érdekelt volna.
(#) kobold válasza treffort hozzászólására (») Feb 11, 2008 /
 
Hát ha jól tudom (de vegyészeink majd kijavítanak, ha nem), az aranyat csak a királyvíz támadja meg, ami talán kénsav és salétromsav keveréke, vagy valami ilyesmi. Ezeket mellőzd, minden mást locsolj rá
(#) Pongó hozzászólása Feb 11, 2008 /
 
Sziasztok hol lehet ilyen PNP fóliát venni Miskolcon?,vagy csak Pesten lehet?
(#) Peti_85 válasza kobold hozzászólására (») Feb 11, 2008 /
 
Lehet, hogy én is tévedek, de inkább szerintem Sósav és Salétromsav a királyvíz.
Egyszer már majden csináltam, de azátn kilyukadt az edény amiben kotyvasztottam volna, szóval szerintem elég közel jártam a megoldsához..
(#) kobold válasza Peti_85 hozzászólására (») Feb 11, 2008 /
 
(#) Peti_85 válasza kobold hozzászólására (») Feb 11, 2008 /
 
Hát már legalább a képletet is tudjuk.
Ezek szerint elég büdi-mérgező gáz képződik, ha aranyat, vagy platinát maratunk vele (NO).
(#) Petroimro hozzászólása Feb 11, 2008 /
 
Eddig vaskloriddal marattam. Most kipróbáltam a Hirogén-peroxid,sósavas módszert. Hááát...aszthiszem maradok ennél. Egy 5*7 cm-es nyákot kb fél perc alatt mart le.
(#) Frankye válasza Petroimro hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
Igen, nagyon jó a hiperol&sósav, csak óvatosnak kell vele lenni, mert amíg a vasklorid oldat legfeljebb foltot hagy (ami csak ollóval távolítható el a ruháról), addig a hiperol&sósav erősen maró hatású!
Van még egy nagy hátulütője: Hogy idővel lebomlik. Tehát ha nem folyamatosan maratsz nagy mennyiséget, akkor nem érdemes sokat bekeverni előre, úgy, mint a vasklorid esetében.
(#) PCB válasza Frankye hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
Szia !

Petroimro, csak annyit érdemes amennyit éppen maratni akarsz.

Üdv!
(#) huba válasza Frankye hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
Most készülök én is átválni. Ez a lebomlási idő kb mennyi? Mert nem szertnék minden alkalommal keverni. Nem gond hogy a csapviz tartalmaz klórt meg egyebeket?
(#) Fery válasza huba hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
Nagyjából egy-másfél óra, úgyhogy minden alkalommal keverni kell.
(#) huba válasza Fery hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
Akkor tényleg mindig kell keverni A végterméket pedog nyitott csap melett bele a lefojóba?
(#) tbence3 válasza PCB hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
Szia!
Egy pár képet fel tudnál tenni a hőprésedről? Majd írnál róla pár mondatot? Lehet hogy készítek én is egy olyant.
(#) PCB válasza huba hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
Szia !

Csak viszonyítás képpen, aztán majd kipróbálod magad.
1dl viz + 30ml sósav + 30ml hidrogén (egyszerre ennyit szoktam keverni) ez 1db kétoldalas 200x80 mm -es panel lemarásához elég. Utána már elgyengül és inkább áztatás mint maratás következik.

És ahogy Fery is írta, nem lehet tárolni keverten.

Üdv!
(#) Frankye válasza PCB hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
Csak megjegyzem: Én nem szoktam hozzá vizet adni.
(#) PCB válasza Frankye hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
Szia !

Az elég durva tud lenni nem ?

Üdv!


(#) huba válasza PCB hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
Holnap akkor benézek a vegyszerboltba és meglátom mit adnak. Kellene csinálni egy vegyszerszekrényt a garázsba, mert nem szeretem hogy ott van a marószóda meg még lessz a sósav és petroxoid. Valaki még megjárja. A ráragasztott halálfej nem szereti a nedvességet.
(#) Frankye válasza PCB hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
Annyira azért nem vészes, bár kétségkívül hamar lekapja a rezet a lemezről, de nem kell egy csomó időt várni, mint a vaskloriddal. Cserébe iszonyat büdös (klór), és hamar lebomlik.
De valamiért valamit.
(#) fihu hozzászólása Feb 13, 2008 /
 
Hali!
próbáltam tervezni sprint-layout nevű programban egy nyákot, és a kérdésem az lenne, h ezt a tervet kell e még tükrözni vagy jó így? A mellékletben benne van a tervezett rajt, és az is amiről próbáltam tervezni... (a raszter méretek nme hiszem,h pontosak ).

Ha ez nem ebbe a topic-ba tartozik akkor elnézést kérek!
(#) szabi83 válasza fihu hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
a rajzon, az A1 és az A2 az egy ic, 8 lábú, te 2 * 6 lábunak rajzoltad

adatlapból kiderül, hogy kell bekötni.

meg a ledek, hol vannak?

stb..

Üdv
(#) fihu válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
az a1,a2 azért lett 6 lábú, mert régebben néztem az adatlapot és nem emlékeztem jól...
kijavítottam, és ráraktam a ledek forr. pontjait, mert azok nem lesznek beültetve a nyákba. Remélem így már jobb.
(#) kaqkk válasza fihu hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
Jobb de a ledek forrpontjait ne kösd össze !
Következő: »»   124 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem