Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   36 / 2208
(#) Imi65 válasza kocos hozzászólására (») Feb 12, 2008
Szija!
A fojtó nem fűtőtest....
(#) kocos válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 12, 2008
természetesen katódhidegítőről van szó egyzserű elírás történt
(#) Imi65 válasza kocos hozzászólására (») Feb 12, 2008
Szija!
Az azért nem kifejezetten hidegítő. Ahhoz nagyságrendekkel nagyobbnak kéne lennie (Pl. 50mikro). A kimenőről 33kOhmon érkező visszacsatolt jel nagyobb frekvenciás komponenseit csillapítja a trióda katódján. Tehát frekvenciafüggővé teszi a visszacsatolást.
(#) kocos válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 12, 2008
Ahaaa! gyanús is volt, hogy csak 33n! De azt hittem, valami "közép-magaskiemelés" céljából van ....

Gerjedésre nincs valami ötleted?
(#) Tom025 válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 12, 2008
Szia!

Igaz, a határadatok pont azok az én adatlapomban is, de mégsem azt közölték első helyen.

Hát hallod pedig én mennyit kutakodtam hasonló csövek után eleinte.. A fűtés mindegy volt, a foglalat viszont kevésbé, a loktál sokkal jobban tetszik, és egy csövesnél a kinézet sem utolsó.

Nagyjából megvan egyébként, amit írtál, majd játszok még vele, a földnél negatívabb tápfesszel, és a munkapontok tologatásával.
(#) Imi65 válasza kocos hozzászólására (») Feb 12, 2008
Szija!
Tedd be a kondit, meg a 33k-t, és zárd be a hurkot. Engem is érdekelne, abbahagyja-e?
A kimenőt helyesen kösd be, mert akkor tényleg oszcillátort építettél....
(#) Imi65 válasza Tom025 hozzászólására (») Feb 12, 2008
A kádár-könyvekben van alkalmazási példa az UC(H) trióda HF szerepre is, ill. a TESLA könyv is tesz ajánlásokat.
Ut:200V, Ra:200KOhm, Ug1:-2V Ia:0.8mA, k:2,8%
Határadatok: Ua:175V, Pa:0,75W Rg1-max:3MOhm
(#) kocos válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 12, 2008
rendben, holnap összerakom a komplett kapcsolást ! lehet nem véletlenül csatolgattak vissza annyira ? De nem hsizem el, hogy a "nyitott" erősítőt nem lehet úgy hazsnálni, hoyg ne gerjedjen?????
(#) Imi65 válasza kocos hozzászólására (») Feb 12, 2008
Szija!
Egyes VT rádiókban ráhúztak egy földelt spírált (R4400), ha ezt eltávolítottad, egyből gerjedt (ez nem rögzítés volt!). De TV-ben sosem láttam ilyet, sőt, más készülékekben sem.
Elképzelhető, hogy úgy fog menni, de további erősítéscsökkenés árán.
Hát, szerintem is, azért 2 fokozat még nyugodtan mehetne nyitva is. A visszacsatolások esetlegesen maguk is lehetnek gerjedés forrásai, ha helytelenül alakítjuk ki őket. EL84+EC(C)85 minden további nélkül megy.
(#) Tom025 válasza kocos hozzászólására (») Feb 12, 2008
Én már minden visszacsatolást lebontottam az erősítőből hogy növekedjen az erősítése, és bár nem tökéletes más miatt, de gerjedéssel nem volt még bajom, szerintem úgy is jól kéne működjön.

Már alaposan benne vagyunk a februárban, érdekel még a hangszóró és a többi cucc?
(#) Imi65 válasza Tom025 hozzászólására (») Feb 12, 2008
Szija!
Azért a Te triódád jól le van ám árnyékolva. Nagyon kell ott kukucskálni, mire az anódját is meglátod. Egy kedves barátom csinált vele PP-t, de az is úgy gerjedt, mint a fene. Holnap ráérek, és megnézem az EBL-jeimet, megvannak-e még. Majd holnap beszámolok róla.
(#) kocos válasza Tom025 hozzászólására (») Feb 12, 2008
Végül csak a hangszóró kellene, ha Neked is jó! Írj privátban, hogy hogy, s mint ?
(#) kocos válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 12, 2008
Tényleg votl rajtuk oylan spirál De útáltam, mikor bontottam Ez ki is ment a fejemből, lehet nem lenne hülyeség leárnyékolni? Mikrofónia miatt nem gerjed? ECL-ek állítólag nagyon mikrofóniásak szoktak lenni! pár 10 kiloherzen gerjed
(#) Müszi hozzászólása Feb 12, 2008
Sziasztok "csöves" testvéreim !

Építettem egy sztereó PCL86-os végfokot, és mindíg gerjedt és nagyon brummos volt, akármit csináltam nem szűnt meg. Kipróbáltam ezt a táp kapcsolást ami a képen van, sztereó végre és EZ80-at használtam.

Minden búgásom, és gerjedésem megszűnt. Nagyon jó lett ezzel a csövesem, kezdő építőknek javaslom, hogy ilyen tápot készítsenek!

Üdv.: Müszi

csovestap.jpg
    
(#) kocos válasza Müszi hozzászólására (») Feb 12, 2008
előtte milyen tápod volt? Mert ez "egy" alap táp, sőt még annál is alapabb, mert egyutas Szinte minden erősítőben ennek a kétutas változata van.

Enyém is ilyen azzal a kvétellel, hogy EcoPityu-ék ötlete alapján a dióda előtt van egy graetz, meg fojtóm i van, ami melegedik
(#) Müszi válasza kocos hozzászólására (») Feb 12, 2008
sima graetz és párhuzamba az a 3 kondi
(#) kocos válasza Müszi hozzászólására (») Feb 12, 2008
most ennél sztem jobb emgoldás lenne, ha graetz uán ez az RC szűrés lenne... de ha nincs brummja, akkor hiba egyse
(#) Imi65 válasza kocos hozzászólására (») Feb 13, 2008
Szija!
Ma - ha törik, ha szakad - kipróbálom azt a fránya PCL86-ot. De pusztán tudományos alapon, humuszórás nélkül.
(#) sturbi válasza kocos hozzászólására (») Feb 13, 2008
Idézet:
„kocos írta:
előtte milyen tápod volt? Mert ez "egy" alap táp, sőt még annál is alapabb, mert egyutas Szinte minden erősítőben ennek a kétutas változata van. Enyém is ilyen azzal a kvétellel, hogy EcoPityu-ék ötlete alapján a dióda előtt van egy graetz, meg fojtóm i van, ami melegedik

Mitől lenne az egyutas, graetz híddal egyenirányított feszültség után van a cső. Ez a kapcsolás egyesíti a félvezetős és a csöves egyenirányítás előnyeit. A graetz híd után szinte bármekkora puffer rakható, a cső megoldja a késleltetést és a hálózat felől javítja a zavarszűrést.
A fojtónak nem szabadna melegedni
(#) kocos válasza sturbi hozzászólására (») Feb 13, 2008
Na tegnap nagyon hülye voltam A graetz hidat nem láttam Egyébként nekem is ilyen tápom van Elnézést utólag a kötekedésért
(#) Imi65 válasza sturbi hozzászólására (») Feb 13, 2008
Szija!
Meg - sajnos - a hátrányait is, valamilyen szinten. Meglesz a bekapcsolási áramlökés rendesen, meg a feszültségesés az egyencsövön (bár, így a "két utat" párhuzamosítva talán még tolerálható). De marad a 100mA alatti terhelhetőség.
(#) Imi65 válasza Müszi hozzászólására (») Feb 13, 2008
Szija!
Feszültségértékeket nem írsz, pedig úgy sokkal többet segítenél! Ha azon az 1k-n is átviszed a (sztereó) végfok áramát (nem látok az EZ80 után leágazást), azon közel 100V esik, az pedig közel 10W. Ebben az esetben az 5W-osból hamu lesz.
(#) Imi65 válasza kocos hozzászólására (») Feb 13, 2008
Szija!
No, monóba ketyeg a PCL. Egyenlőre még csak mérőjellel, nyitottan. Hát, kb 2,5W, egy szemmel se több.
(#) kocos válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 13, 2008
Semmi gerjedés?
(#) sturbi válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 13, 2008
Idézet:
„Imi65 írta:
Szija! Meg - sajnos - a hátrányait is, valamilyen szinten. Meglesz a bekapcsolási áramlökés rendesen, meg a feszültségesés az egyencsövön (bár, így a "két utat" párhuzamosítva talán még tolerálható). De marad a 100mA alatti terhelhetőség.

Nyilván, minden kompromisszum. Az a 90 mA azért szűken elég két PCL 86 végfokhoz (kb. 70 mA lehet a két oldal áramfelvétele), de az EZ81 lenne az igazi választás. Az EZ 80-on kb. 25 V esik (70 mA-nál)

Idézet:
„Feszültségértékeket nem írsz, pedig úgy sokkal többet segítenél! Ha azon az 1k-n is átviszed a (sztereó) végfok áramát (nem látok az EZ80 után leágazást), azon közel 100V esik, az pedig közel 10W. Ebben az esetben az 5W-osból hamu lesz.”


70 mA-nél az 1K-n 70 V esik, azaz 4,9W disszipálódik, minimum 10 W-os ellenállás kellene, de sokkal jobb lenne a cső után kettéválasztani az oldalakat 1-1 db 1k+50µF-al, akkor a feszültségesés is fele lenne csak és a két oldal egymásrahatása is kiküszöbölődne.
(#) Imi65 válasza kocos hozzászólására (») Feb 13, 2008
Szija!
Most már zenei anyaggal (CD) hajtom. Semmi gerjedés, pedig most bezártam (először fordítva, akkor volt) Nekem nyitottan nem tetszik egyik se. Nem elég feszes olyankor. Lehet, hogy komolyzenén jó lenne, de azt én nem igen hallgatok. Hát azért nem TBA, az egyszer biztos. De továbbra sem csalt könnyeket a szemembe. Sajna továbbra is fenntartom a véleményemet, hogy ez a lámpás kicsit vérszegény, így egymagában. De azért elfogadható. A mélyei még így is jobbak, mint a tranyóséi. Kár, hogy egyenlőre csak monó.
Én - okostojás - avval az Orion TV trafóval szórtam össze, amiből csak 1 van.
Jaaaa! Az első cső olyan gázos volt, hogy a gázkutatók komolyan számolnának vele, ha tudnának róla.
(#) Imi65 válasza sturbi hozzászólására (») Feb 13, 2008
Szija!
Tény, hogy minél nagyobb a szűrőellenállás, annál jobb a szűrés hatásfoka. De - amint Te is mondtad - minden kompromisszum. Szerintem 70-80V + 25V elvesztése nem a legjobb kompromisszum.
(#) Imi65 válasza kocos hozzászólására (») Feb 13, 2008
Szija! Bezárva - sokkal nagyobb jellel - már majdnem 3 W. Torzítás meg a fele, durván.
(#) kocos hozzászólása Feb 13, 2008
Hát az én erősítőm sehogy nem jó .. se nyitva se zárva, sehogy az egyik csatorna gerjed, nincs hangerő, torzít ....
(#) Imi65 hozzászólása Feb 13, 2008
Szijasztok!
Felajánlok a köz javára egy Szovjet 6P14P (EL84) kimenőt (Ruszki színesből való), valamint egy PCL86-os Orion TV kimenőt ORION 70(?). Annak lenne jó, akinek szintén csak egy darabja van....
Következő: »»   36 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem