Fórum témák
» Több friss téma |
Oké!
Szeretnék majd csinálni rá ébresztő órát lehetséges, esetleg egy másik pic16f628a-val kell?! És stopper órát is segítenél ebben?
Ennyi tudással egyelőre ezeket ne erőltesd.
Kicsit tanuld nézegesd és majd később vissza lehet térni rá, de nem szeretném én megépíteni megírni az egészet. Most benne vagyok egy óra projektben abból tovább lehet gondolni a dolgot.
Kérésre az SMD RGB Bináris órám nyáktervét és .hex fájlját közkincsé teszem
Sikeres után építést. Az átkötés és a forrpontok a nyákon már javítva vannak. SDM mérete: 1206, LED mérete: 1210 (3528) A nagy 0-s SMD áthidaló: 5mm*2mm-es, nem tudom mi ennek a szabványmegfelelője, PIC: 16F628 Shiftergiszter: 74HC595 Darlington sor: ULN2003 PNP tranzisztor: BC 807-16 Bármi kérdésed van itt tedd fel. Egy kis videó is róla: DPTP System - SMD RGB Bináris óra
Köszi!
De a bejelölt helyeken ott vagy az egyik vagy mindkét lába nincs bekötve!
Hello
3 ceruza elemről (4,5 v) meddig működik a bináris óra?
Nem tudom, számold ki.
Őszfogyasztásod meg kell mérned vagy ki kell számolnod, és ha azt tudod illetve tudod az ellem kapacitását abból jó eséllyel tudod kiszámolni meddig fogja bírni. Idézet: „Nem tudom, számold ki.” Hát ezzel nem sokat segítettél.. pic13: Sima ceruza elemről nem sokáig, inkább használj 2000mAh körüli akkukat, arról pár napig, esetleg hétig el tud ketyegni.
Hogy neve is legyen a gyereknek és ha én is jól számolok, akkor a következő képen fog kinézni a fogyasztásod:
Van 20db LED-ed amelyeket, ha jól emlékszem 220Ohm-os ellenálláson keresztül hajtasz. Ha 4.5v-od van, akkor 4.5/220 == ~0,0205mA (Ohm törvénye) Ezt az eredményt fel kell szoroznod az egyszerre legtöbb világító LED számával: Azt hiszem 17:37:37-kor fog a legtöbb LED-ed világítani egyszerre, ami 14db-ot jelent. 14*0,0205mA == 0,286mA Tehát a LED-ek fogyasztása legrosszabb esetben 0,286mA. Ehhez hozzájön a 16F628-as PIC fogyasztása is ami ugyan elenyésző, de akkor is van és persze ez az adat is majd csak körülbelüli lesz mert a LED meghajtás multiplexes, tehát minden LED csak egy pillanatig villan fel, de a sebessége miatt mi már folyamatos világításnak látjuk. Szóval számolhatsz KB ~300mA-es fogyasztással. Ehhez képes ahogy zenetom is említette, inkább egy akkut válasz, mert tovább fogja bírni és tölthető is, és persze pontosabb adatokból tudsz kiindulni.
Köszi zenetom!
De milyen aksiról képet bírsz? Köszi don_peter! Vagy ujratölthetös elemmel? A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2015
Igen, újratölthető elemnek is hívhatod.
Nem reklám, de ilyesmire gondolunk..
Sziasztok!
Ha ez az óra karóra méretűben el lenne készítve, hogy oldanátok meg, hogy az idő kijelzésre kerüljön? Gondolok itt arra, hogy gombnyomásra megjelenik az idő pár másodpercig, viszont ehhez akkor két kéz kell. Néhány ötletem lenne: van billenéskapcsoló, ha kétszer egymás után a csuklómat vízszintesbe fordítom, megjelenik az idő, ez lehet, hogy több hibás megjelenést okozna. A másik ötlet, spéci IC, amivel a dőlés szögét le tudom ellenőrizni. Ezzel már sokkal precízebben megoldható lenne a csukló állásának érzékelése, de nem okoz interruptot, és sokat fogyasztana a pollingolása. Esetleg a kettőt kombinálva már lenne interruptom is. Esetleg van valami ötletetek? Köszönöm.
Az én 318-as Gillette karórámban egy golyó van és teszi a dolgát 1976-óta.
Egy kis késleltetéssel szűri ki a véletlen kijelzést. Így...
Nem szokott túl sűrűn bekapcsolni? Pl. ha buszon fogódzkodik az ember, vagy vezetés közben mikor kanyarodik? Tetszene, ha ilyen könnyen megoldható lenne. Itt van az óra szétszedve: Bővebben: Link
Nem tudom hogy oldották meg a golyó pályáját, de az a lényeg, hogy csak 45°-ban megdöntve tud bemenni a helyére, más helyzetekben kiesik az érintkező közeléből. Persze néha azért bekapcsol fölöslegesen is. De ez a funkció ki be kapcsolható az órában, ha olyan a jelyzet marad a gomb nyomkodása.
Köszi a tippet! Ezt ki kell próbálni, és akkor derül ki, hogy jó-e.
Megnéztem, de kinyitni nem tudom az érzékelőt. Szerintem valami ilyesmi lehet benne mint régen az a türelemjáték aminél a bohóc szemét kellett két golyóból a helyére tenni.
Köszi a képet! Ez nagyon jó megoldásnak tűnik. Ami nekem van dőlésérzékelő ehhez kevés... Így néz ki kb: Bővebben: Link A tiéd jó, mert ha továbbgurul a golyó, nem történik semmi, viszont ennél a hengeres érzékelőnél pedig megáll a golyó, zárja az érintkezőt folyamatosan, ha továbbfordítom a csuklóm.
Sziasztok!Sima LED-ekkel már épitettem pár órát,most olyan ötletem támatd,hogy 8X8 LED mátrix-ból hozzak össze egy órát. 2 db. mátrixot használnék( minden LED helyett,a mátrixon 4 db. világitana).Így meg lenne a négy sor és hat oszlop).Szerintetek meg lehet oldani?
Biztosan meg lehet oldani, de azért ide már mindenképp tranzisztoros meghajtás fog kelleni.
Esetleg egy kapcsolási rajzot lehet mellékelni hozzá?
Egy barátom éppen egy ilyen órát fejleszt de sajnos ő nincs fent itt az oldalon . A munkáját elérhetőségét az én oldalamon találod meg ha érdekel (órák minden menyiségben című témában )
Sajnos nincs hozzá rajzom.. Javaslom töltsd le a nyáktervet és abból látni fogsz mindent.
Hali!
Megépítettem az oldal cikkei alapján az alábbi bináris órát. https://www.hobbielektronika.hu/cikkek/binaris_ora.html Lényegében működik, viszont van vele egy komoly gond. Míg az órák értékét tudom a gombjával állítani, a perceket már nem (ha felcserélem a kapcsolót akkor sem, jó mindkét kapcsoló), és ha közel viszem az ujjam a PIC-hez (16F628A), az óra elkezd vadul "rohanni", a perceket a másodpercek sokszoros sebességével számolja. Próbáltam kibogozni a hiba okát, de nem találtam semmit, minden a helyén van úgy tűnik. Mi okozhat ilyen jelenséget?
Szia!
S1, S2 10k-s ellenállásait ellenőrizd, táptól a PIC lábáig. Én max. 1k-t raknék oda! (Test felé 10k-val sok zajt szedhet össze. )Szerencsésebb lett volna, ha az ellenállások a tápra húzták volna a PIC lábát, és a kapcsolók a testre. Persze a programot is ahhoz kellene igazítani.
Bővebben: LinkHali . Rég jártam erre de nemrég összeraktam egy kicsit "dizájnosabb" órát.
A neheze a lézer vágás volt , ami nagyon precizre sikerült. A többi gyerekjáték : WS2812 Ledek /5*6 / Arduino nano v3 RTC és hőmérő szenzor. http://rcpilot.hu/users/432/31769/b_202006162122274523.jpgBővebben: Link[/url] Bővebben: LinkBővebben: Link A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2020
|
Bejelentkezés
Hirdetés |