Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1745 / 2208
(#) djhans válasza mohinger hozzászólására (») Jún 9, 2015
Köszi. Katodinban 47-47K van. Hangszóró kimeneten 100 ohm. 2x8,5W színusz, a tápfesz 270V.
(#) Orbán József hozzászólása Jún 10, 2015
Üdv Urak!

Mindnyájunk épülésére tekintsétek meg EZT a 4 részt!
(#) q765 válasza Orbán József hozzászólására (») Jún 10, 2015
Végighallgattam. Van benne sok ellentmondás. Ittis tapasztalható a belebeszélés, amikorelőjön az ezüstkábel..
Igen volt rá időm..

Ő a Mentorod? Azthittem kicsit műszakisabb előadás lesz. Inkább csak ilyen "hogyan hallhatom azt a bizonyos hangot" - lett a vége. Kicsit poppos, de nekem nagyon tetszett. Megis osztottam. Köszi.
(#) CIROKL válasza q765 hozzászólására (») Jún 10, 2015
Minden szent maga mellett beszél ! Nem is csodálkozom ezen hisz én is így beszélnék ha kérdeznének !
(#) q765 válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 10, 2015
Nem a proffesszor ellen irányuilt az állítás, hanem a kérdező felé. Elkezdte feszegetni az újjnyi vastag hangdoboz ezüstkábel vs. 0,5mm réz hangváltó induktivitás keresztmetszetet.. Erre beleszóltak, hogy végig mostmár kérdezni fognak, mert sértőnek érezték. Vagy csak én értettem félre.. Az előadás jóvolt, biztosan a célcsoportnak megfelelő. Tanulnék nála.
(#) Orbán József válasza q765 hozzászólására (») Jún 10, 2015
Idézet:
„Ő a Mentorod?”

Nem tudom, honnét veszed ezt, 2 napja azt se tudtam, hogy létezik.
(#) CIROKL válasza q765 hozzászólására (») Jún 10, 2015
Igen értem , az előadás tényleg jó .
(#) q765 válasza Orbán József hozzászólására (») Jún 10, 2015
Csak gondoltam, mIvel 2 napja kaptam tőled pár mailt büszkeséged jeléül. Azthittem róla van szó. Nemakartalak megsérteni. Valószínű sokat gondolok rád.
(#) Orbán József válasza q765 hozzászólására (») Jún 10, 2015
Köszönöm... Sőt, küldök egy sípot, ha 3x belefújsz és azt mondod - vajaskenyér! - ott termek...
(#) q765 válasza Orbán József hozzászólására (») Jún 10, 2015
Rózsabokor vessző. Utánvéttel megy?

Egyébként zargatni akartalak a duophon kondenzátoraival. A minap linkeltem egy kapcsot, amiben sajnos a másik verzió 6l6 -os csöveivel volt látható. Állítólag csak csöveket cseréltek benne. Az el34-es változat kapcsolását seholsem találom.
Még ittvagyok szeretnék hozzá kondikat keresni, csak nemtudom melyiket érdemes jobb minőségűben beszerezni. Ezzel akartalak csesztetni.
vajaskenyér!
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2015
(#) daneg86 válasza q765 hozzászólására (») Jún 10, 2015
Fősulin tanárom. Bőven tud érdekességeket mondani, és hifizik is elég rend esen
(#) q765 válasza daneg86 hozzászólására (») Jún 10, 2015
Remélem nemte szóltál be... Meroffollak..
Egyébként 4. bekezdés 10 perc környéke.
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2015
(#) akos11 válasza djhans hozzászólására (») Jún 10, 2015
Üdv szép munka én pár éve csináltam ezt.

DSC03765.jpg
    
(#) dys-cus hozzászólása Jún 10, 2015
Én meg ilyeneket csinálok mostanában.
(#) ozpecs válasza q765 hozzászólására (») Jún 10, 2015
Én még nem hallgattam meg mert nem volt rá időm, de Kálmán kolléga tanított is és nagyon benne van műszaki kérdésekben akik ismerik becsülik hatalmas tudását, a diákok az előadásait nem annyira Persze hozzáteszem nem is nagyon értik sokszor mert tanulni nem nagyon akarnak. Volt amikor bent ültem óráján és nagyon kellemesen elbeszélgettünk a DAC-ok problémáiról gondjairól de rajtam kívül a 15 diákbók még 2 értett belőle valamit a többiek aludtak vagy csak néztek ki a fejükből Viszont volt amikor egy kapcsolással vacakoltak mérnök kollégák vagy több napja már, csak ránézett és mondta tegyenek be még két kondit ide meg ide és jó lesz.... úgy lett
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2015
(#) q765 válasza ozpecs hozzászólására (») Jún 10, 2015
Én inkább az "ezotéria részhez" csatlakoznék... Sokat próbálgattam, de nem eleget. Közöm meg mégúgysem semmihez. Egy a közös bennünk, hogy mindkettőnknek van fülünk. . .

Gondolom régen volt, ha kollégának szólítod..
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2015
(#) ozpecs válasza q765 hozzászólására (») Jún 10, 2015
Azért az ezotéria mellett Kálmánék elég sok kutatást is folytattak, a Bodor audiórol meg nem tudok inkább semmit mondani igazából nem ismerem közelről őket...
(#) djhans válasza akos11 hozzászólására (») Jún 10, 2015
Köszi. A tiéd is szép.
(#) djhans válasza dys-cus hozzászólására (») Jún 10, 2015
Jól néz ki. Az nem gond hogy a végcsövek közel vannak egymáshoz. A kimenők is közel vannak egymáshoz.
(#) Vales válasza djhans hozzászólására (») Jún 11, 2015
Szuper Munka, Gratulálok!
(#) joco63 válasza dys-cus hozzászólására (») Jún 11, 2015
Szuperül néz ki. Szinte gyári jellegű a kivitelezés. A trafók Hammond-ok? Vagy csak annak látszó saját készítésűek? Csövek típusa?
(#) djhans válasza Vales hozzászólására (») Jún 11, 2015
Köszönöm.
(#) ticseboy hozzászólása Jún 11, 2015
Sziaszok. A Fletáról tud valaki valamit, elérhetőség, vagy valami infó? Félbe vagyok egy projectal miatta. Köszönöm. Ha nem törlik.((
(#) gerleimarci hozzászólása Jún 11, 2015
Sziasztok!
Találtam egy kapcsolást Bővebben: Link ami több okból is jó lenne a számomra.
Két kérdésem lenne:
1.milyen a hangminősége (többi GU 50 PP-hez képest)?
2.melyen a bemeneti érzékenysége (meg lehet-e hajtani DAC-ról vagy hangkártyáról?
Előre is köszi.
(#) Orbán József válasza ticseboy hozzászólására (») Jún 12, 2015
8 órával ezelőtt volt fenn a fórumon...
(#) Orbán József hozzászólása Jún 12, 2015
Üdv!
Csöves erősítőhöz szereztem be:
Ha valakinek módja van, retro jellegű, kisméretű analóg kivezérlés indikátornak, végcső szimmetria ellenőrnek tudom ajánlani. Sajnos kintről vehető csak, de nem túl drága.
34 mm-es furattal szerelhető - kis helyen elfér...
Belső ellenállás ca. 600 Ohm.

P1160459.JPG
    
(#) ticseboy válasza Orbán József hozzászólására (») Jún 12, 2015
Köszönöm, már elértem.
(#) dys-cus válasza djhans hozzászólására (») Jún 12, 2015
Több alkalommal volt már olyan, hogy gyakorlatilag 12 órát működött kb 18-20 Watton. 26 az összes teljesítménye. A győri talin nagyon sokan dícsérték, bár nem ő lett a legjobb erősítő. Az az én másik erősítőm lett.
(#) q765 válasza dys-cus hozzászólására (») Jún 12, 2015
Azért, mint SRS552 kíváncsi volnék a hangjára... Az a gond a gu- esekkel, hogy elfogy ez erő az illesztők tekerésénél a csövek leszólása miatt..
(#) CIROKL válasza dys-cus hozzászólására (») Jún 12, 2015
Idézet:
„megnyugtatlak, mint minden GU50-es erősítő rosszul szól,”

Viccnek szántad ugye , szerintem te elvakult vagy nagyon !
Tudnék neked mutatni egy GU50pp -ét szerintem elgondolkodnál a kijelentésed mivoltán ha meg hallgatnád !
Következő: »»   1745 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem