Fórum témák
» Több friss téma |
menet közben a szivattyú olyan hangot adott mintha kavicsot pörgetett volna de ez lehetetlen mivel a lábszelep nem engedi.
A lábszelep biztos vízben volt mikor beindítottam a szivattyút. A többit nem tudom.
Próbáld ki a szivattyút úgy, hogy a szívórészt egy nagyobb vödör vízbe rakod, a nyomóágát pedig szintén a vödörbe. Ha ott pörgeti rendesen a vizet, akkor máshol van a probléma.
Szia! Ha nem szűrőkosaras a lábszeleped akkor valószínű, hogy felkapott egy vízicsigát és azt kergette a lapátkerék, majd bedugult a nyomóág és nem tud feltömörödni a rendszer.
De igen szűrőkosaras a lábszelep.És a vödörben való próbálkozás jó ötlet köszönöm kipróbálom utána jelentkezem.
Adatlap szerint mennyit tud szívni a szvattyúd? 8 m az elég sok ám. Átlagos szivattyúk nemigen tudna 5 - 6 m -nél többet.
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2015
Idézet: „8 m az elég sok ám.” Ezért szokták a lábszelepet max. 1m mélyre rakni, fagyhatár alá. A fúrt kutaknál így csinálják.
Egy műszaki megoldás, nem a szokásjogtól függ, hanem a lehetőségtől, és a fizikai paraméterektől..
Mindegy hova teszed a lábszelepet. A vizet a légköri nyomás nyomja fel a csövön, a szivattyú keltette vákumba. Az pedig korlátos, a légköri nyomás miatt nagyjából max 10 m -ről lehet felszívni a vizet egy nagyon jó szivattyúval. A szivattyú kopásával, tömítettlenségével ez csak romlani tud. Mivel ez fizikai törvényszerűség, elég nehéz kiküszöbölni. Mivel nyomást előállítani könnyebb, ezért kell a szivattyút a víz felszínéhez közelebb elhelyezni, vagy több fokozatú merülő szivattyút alkalmazni. Ezért írtam, hogy egy közönséges, de jó minőségű szivattyú kb. 5 - 6 m -ről tudja felszívni, egy jó többlépcsős is csak 7 - 8 m -ről.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |