Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1118 / 1385
(#) Pali79 válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Jún 24, 2015 /
 
Én a hasonló problémák (körülményes szárítás, érzékeny míg meg nem szárad, büdös mint a kolera stb.) miatt váltottam dry fóliára. Nem mondom, hogy ez egy leányálom, de nem annyira macerás, mint a P20.
(#) Pali79 válasza papus51 hozzászólására (») Jún 24, 2015 /
 
1 kg lemezből mennyi ónIIklorid lesz a végén?
(#) pjg válasza Pali79 hozzászólására (») Jún 24, 2015 /
 
kb. 1 kiló.
(#) papus51 válasza Pali79 hozzászólására (») Jún 24, 2015 / 1
 
Egészen pontosan 1,6kg vízmentes, de mivel 2 molekula kristályvízzel kristályosodik ezért 1,9kg.
Ón atomsúlya: 118
Ón(II)klorid molsúlya: 189
Kristályosan: 225
(#) gulasoft válasza Pali79 hozzászólására (») Jún 25, 2015 /
 
Azért gondold ezt végig, mert nekem az az egy kiló amíg élek elég lesz! Nem biztos hogy nem éri meg jobban némi forrasztóónt apróra darabolni 10 grammot és az feloldani valami minimum sósavban
(#) Pali79 válasza gulasoft hozzászólására (») Jún 25, 2015 /
 
Próbáltam, de a forrasztó ónok nagy többségében ötvözetek és nagyon oldja a sósav. Legalábbis is nekem napokon keresztül ázott benne és semmi sem történt. Amikor nagy nehezen elfogyott róla a folyadék, nagyon minimális fehér por volt a darabok felületén.
(#) papus51 válasza Pali79 hozzászólására (») Jún 25, 2015 /
 
35%-os (nem háztartási) meleg sósav, és valóban nem gyors a reakció.
(#) Pali79 válasza papus51 hozzászólására (») Jún 25, 2015 /
 
Nálunk max 30%-ost lehet kapni. Folyamatosan melegen kell tartani?
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2015
(#) gulasoft válasza Pali79 hozzászólására (») Jún 25, 2015 /
 
apróra kell reszelni, és lötyögtetni
(#) gulasoft válasza Pali79 hozzászólására (») Jún 25, 2015 /
 
Főleg azért kell melegen tartani, mert nem fog elpárologni a fölösleges folyadék ha hideg. De előtte el kell tűnnie a látható óndaraboknak.
(#) gerry válasza Pali79 hozzászólására (») Jún 25, 2015 /
 
Viszonylag egyszerű elkészíteni az ón fürdőt, a galvanizáljunk otthon című könyv alapján.
Már akinek van erre lehetősége.
(#) huligan82 hozzászólása Jún 25, 2015 /
 
Sziasztok!

Van egy régi panelem, még korábbi próbálkozásaim során kondik kiforrasztásakor pár forrszem is levált a helyéről. Ez valahogy orvosolható, ugyanis az ón nem tapad a panelhoz enélkül...

Köszi
(#) gulasoft válasza gerry hozzászólására (») Jún 25, 2015 /
 
A következő oldatot még linkeld be, mert itt sokan furatot galvanizálnának
(#) Pali79 válasza huligan82 hozzászólására (») Jún 25, 2015 / 1
 
Legegyszerűbben úgy tudod megoldani, hogy ha nem nagyon finom a minta, hogy a hosszabbra hagyott alkatrész lában a csatlakozó vezetősávra hajlítod és ott forrasztod rá. Persze ha forrasztásgátló bevonatos akkor ez nem fog menni.
(#) huligan82 válasza Pali79 hozzászólására (») Jún 25, 2015 /
 
Köszi, próbálkozom akkor azzal, ha nincs más megoldás!

Köszönöm
(#) neoone válasza gulasoft hozzászólására (») Jún 25, 2015 / 1
 
A fenti könyvet innét: Bővebben: Link tudja letölteni akinek kell.
(#) neoone válasza neoone hozzászólására (») Jún 25, 2015 /
 
Kapcsolódva a fentiekhez, rézelektrolit recept van valakinek? Lehetőleg fényes kivitelhez.
(#) gerry válasza gulasoft hozzászólására (») Jún 25, 2015 /
 
A rézelektrolit keverésénél 22ml tömény kénsavat ír a recept.
Aki csak 37%-os akkusavat tud vásárolni, mint pl. én is az a 22ml tömény kénsav helyett,
84,5ml 37%-ost keverjen bele és ugyan ott lesz tömeg%-ban.
(#) zenetom hozzászólása Jún 27, 2015 /
 
Ezt a linket valahogy rögzíteni kéne itt az oldalon, vagy a segédprogramok közé, mert szerintem aranyat ér: vezetősáv számoló.
(#) glazbox hozzászólása Jún 28, 2015 /
 
Sziasztok!
Gyakran érzek felmelegedett elektronikai gépek, nyákok, háztartási gépek, monitorok, stb közelében, működés közben, főleg a hűtőrácsok mögül áradó nagyon enyhe égett kábel szagot.
Találtam is erről egy 2004-es cikket.
http://pcforum.hu/hirek/8290/rakkelto-anyagokat-bocsatanak-ki-az-uj...itorok
Szerintetek mennyire súlyos a probléma? Őszíntén érdekelne.
Egyáltalán el lehet kerülni az efféle szennyezést, vagy csak Amish (középkori) életmóddal?
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2015
(#) didyman válasza glazbox hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Attól, hogy valami büdös, még nem feltétlenül káros. És lehet a káros pára szagtalan is. Üvegszálas panelről aligha párolog el normál üzemi körülmények között bármi is, a forrasztott-lakkozott felületen folyasztószer maradványa lehet legfeljebb, amit viszont alapos mosással el szokás távolítani. Persze ettől egy kész készülék új korában, pár hétig még lehet, hogy ereget ezt-azt, de az ilyen kipárolgások vizsgálata szerintem kellő szigorral történik.
(#) zenetom hozzászólása Jún 28, 2015 /
 
Hali!
Mennyire kókány megoldás úgy kétoldalas panelt csinálni úgy, hogy 2 nagyon vékony panelt megcsinálok, majd összefordítom őket? Vastagságra is nagyjábból ott vagyok, mert a vastagabb panel kb. 1.4mm, a vékonyabb meg kb. 0.7mm.
(#) kaqkk válasza zenetom hozzászólására (») Jún 28, 2015 / 1
 
A 3-4-vagy több rétegű nyákok így készülnek.
(#) zenetom válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Én is ezzel nyugtatom magam...
(#) gulasoft válasza zenetom hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
hogyan szigeteled el ott, ahol két vezető találkozi/keresztezi egymás, úgy hogy ahol össze kell érni ott összeérjen?
(#) Bakman válasza gulasoft hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Vezetősávokkal kifelé, furatgalván helyett pedig vezetékdarab.
(#) kaqkk válasza gulasoft hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Kétoldalast csinál két egyoldalasból .
(#) zenetom válasza gulasoft hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Na igen, többiek leírták.
(#) gulasoft válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 29, 2015 /
 
Ja hogy nincs kétoldalas nyákod!
(#) zenetom válasza gulasoft hozzászólására (») Jún 29, 2015 /
 
Szerintem kaqkknak biztosan van, de nekem nincs.
De nem is ezért csinálom így, hanem mert valószínűleg nem sikerülne most nekem házi körülmények között kivitelezni..
Következő: »»   1118 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem