Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   278 / 577
(#) zoszka válasza sakrafi hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Na ja... ezzel kezdtük, ha vissza olvastál volna...
(#) emzol válasza zoszka hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Az egyik szoba kb. 5x6 a másik 4x5, de itt ritkán van fűtve, a magasság kb. 2,5m a ház 100négyzetméter, de nincs az egész fűtve. A radiátorok DK, szigetelés nincs és csak 16-os csövek vannak és kb. 60 fokon üzemel és a radiátorok minden része meleg azzal nincs baj. Csak az a gond, hogy ha 20 fokra felszeretném fűteni (amit még nem is próbáltam, mert örülök, ha 18-ra fel megy), akkor szerintem azt csak órák alatt bírná csak felfűteni.
(#) zoszka válasza emzol hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Mennyi 600x1200 radiátor van az 5x6-os szobában?
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2015
(#) emzol válasza zoszka hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
1 darab.
(#) JZoli válasza emzol hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Az bizony nagyon kevés, főleg 60 fokos fűtővízzel!
(#) emzol válasza JZoli hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Akkor szerinted mekkora kellene?
(#) zoszka válasza emzol hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Kb úgy néz ki, hogy maga a szoba 3500W-ot igényel. Ha nincs körbefűtve akkor kicsivel többet. Mondjuk 4000W. A DK600x1200as radiátor 2700W-ot tud leadni 90/70/20 fokon. 2150W-ot 75/65/20 fokon. A te esetedben 60/50/20 fokon kb 1700W-ot. A 4000W-nak meg kéne lennie. Ebből adódóan a szükséges teljesítmény 43%-ával rendelkezel jelenleg a szobában. A többi egyszerű matek.
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2015
(#) zoszka válasza emzol hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Azért kivi lennék ki számolta, tervezte, mondta, hogy ekkora radiátor kell az 5x6-os szobába...
(#) emzol válasza zoszka hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Lemértem a szobát, nem 5x6-os, hanem csak 5x4, de ezekszerint ehhez is kicsi a radiátor?
(#) zoszka válasza emzol hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Akkor a szoba hőigénye kb 2500W. 85-90 fokos előremenőnél épp elégséges a radiátor méret.
(#) emzol válasza zoszka hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Köszönöm, de 85-90 fokos melegvíz, nem teszi idő előtt tönkre a kazánt?
(#) attila1 válasza zoszka hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Szia! Köszi,megnézem!!
(#) Gombszem válasza emzol hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Idézet:
„...szigetelés nincs...”

Ne haragudj, de nálad nem a fűtéssel van gond hanem a szigeteléssel. Egész egyszerűen az utcát fűtöd. Én biztos, hogy evvel kezdeném. A rászánt pénz 6-8 év alatt biztos, hogy megtérül. És akkor még a komfort érzetről, az esetleges penészedésről nem beszéltem.

Nálam a nagyszoba 38 m2 és egy 300x1600 (három részes), meg egy 600x600 (két részes) fűtőtest van. Mégis van akár 24 fok is. Az előremenő víz 58 foknál sosem volt több, de inkább 52-54 fok. Az igaz, hogy a ház jól szigetelt.
(#) zoszka válasza emzol hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Nem tesz jót neki, de másképp ekkora radiátorral nem tudod kifűteni a szobát télen.
(#) emzol válasza Gombszem hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Tudom, hogy a szigetelés nincs megoldva, de ez egy darabig nem is lesz. Viszont amikor konvektorral fűtöttem akkor sem volt szigetelés ( jó, tudom, hogy az más tészta) de akkor, ha 20-25 fokot akartam, akkor csak odacsavartam neki és kész, de ezzel a központival meg csak kínlódok.
(#) zoszka válasza Gombszem hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Neked kb 3400W áll rendelkezésre jó hőszigeteléssel.
(#) zoszka válasza emzol hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Na igen, de a konvektor teljesítménye 3800-4200W... Ennyivel vígan kifűthető.
(#) attila1 válasza zoszka hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Hát ez hihetetlen... 400Ft-os membránból a végére 4000Ft lesz? Szállítás,utánvét,kezelési költség. Ezt nem hiszem el...
(#) zoszka válasza attila1 hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
A szállítási költséget és az utánvétet a fuvarozó a szállító határozza meg. A kezelési költség pedig a pár száz forintos tétel miatt van. Ha egy 50000 Ft-os gázszelepet rendeltél volna a járulékos költseg ugyanennyi -300 lett volna. A 400 Ft-os tételhez soknak tűnik igen...
(#) emzol válasza zoszka hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
És, ha betennék még egy radiátort, mondjuk egy 600x1000-est vagy 1100-ast? Bár nem sok hely van, de még egy beférne szűken a másik ablak alá.
Az megoldaná a problémát?
(#) zoszka válasza emzol hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Kiszámolva igen, elég lenne abba a szobába.
(#) emzol válasza zoszka hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Köszi szépen, akkor lehet, hogy az lesz.
(#) JZoli válasza emzol hozzászólására (») Jún 29, 2015 /
 
Igaz a kazánodról nem írtál semmit de....Hideg időben a helyedben inkább 75 fokosra emelném a fűtővíz hőmérsékletét! Nagyobb fűtési energiád lenne, meg elkerülnéd a "kéményedben" fellépő (esetleges) kondenzációt.
(#) emzol válasza JZoli hozzászólására (») Jún 29, 2015 /
 
Bosch kazánom van és turbós. Energy radiátort szerintetek érdemes venni?
(#) pistyu hozzászólása Júl 6, 2015 /
 
üdv mindenkinek. Lerágott csont ,de a kérdésem ,a kombi kazánomból csurdogál a meleg víz ,később csak csöpög .Talán nálam okosabb tudna valami tippet,hol lehet a hiba ?
(#) frázis válasza pistyu hozzászólására (») Júl 6, 2015 /
 
Szia!
Nem vagyok szaki, de sajna volt tapasztalatom. Egy olasz kombi hasonlókat produkált. Kihívtam a mester, aki végül is mekkmester volt. Javíthatatlanra minősítette, de felajánlott 30 rugóét egy használt, "felújított" junkerest. Bele mentem, hisz Ő érte hozzá, (azt hittem) alapon. ( Nem sokára ezen is hiba lett, egy igazi szakember megjavította, teljesen szétszedte, kisavazta, minden tömítést kicserélt 10 rugóért. Így hat éve működik hibátlanul.)
Később furdalt a kíváncsiság, elkezdtem szétszedni. Első kőrben leszedtem a HMV-ről (?) egy két hollenderes vinklibe hajtott rézcsövet. Láss csodát, megleltem a hibát, tökéletesen el volt vízkövesedve, még a levegőt sem lehetett átnyomni!
Javaslom erre az irányba kutakodj, lehet, ott is eltömődés lehet. Nem ártana, ha megírnád a típust is, talán a szakik (többségében adnak tanácsot) segítenek.
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2015
(#) nzsolt hozzászólása Júl 6, 2015 /
 
Sziasztok,
Van egy Ariston Uno 24Mffi kombi kazánunk, mely mostanában nehezen akar bekapcsolni mind melegvíz, mind fűtés tekintetében. Melegvíz igény esetén egy kattanás hallható, a ventillátor elindul a gázégő nem. Többszöri próbálkozás után (melegvíz csap elzár-kinyit) egyszer csak elindul és működik rendesen. Fűtés esetén termosztát bekapcsolása után a keringtető szivattyú elindul, de a gázégő nem, nem is ad hibát. A szerelő szerint panel hibás, de nem biztos benne. Volt már valakinek ilyen problémája?
(#) pistyu hozzászólása Júl 6, 2015 /
 
Hali. Ferroli tantaqua álló kombi kazán nevű a kicsike ,a baj lehet ,négy évig állt , se meleg víz-se fűtés nem volt bekapcsolva ,csak állt ,víz volt benne ,egy vízszerelő meg nyomatta a bemenő oldalt ,és a kijövő oldalon csak gyengén csöpögött,ezek után feladta ! Beszéltem gáz szerelővel ,még nem tudott a telefonba sem mondani jó ötletet ,de kijön ! ? Jó éjt.
(#) pistyu hozzászólása Júl 8, 2015 /
 
Hahó. Reggel jött a " mester " ,lecsavarta a kimenő oldali csatlakozót,beledugott egy csavarhúzót ,semmi , egy 40 cm körülit ,megakadt ,kicsit rávágott a csavarhúzó végére ,egy robbanás -kispriccelt a meleg víz ,vizes is lett .Visszacsavarta és csodák -csodájára folyt a meleg víz minden csapból ,még az emeleten is.Tudta hova kell ütni. Igaz öt éve hozzám jár ,minden ősszel ,szétszedi kipucolja az egészet.Igazsághoz tartozik ,hogy amit szokott tisztítani ,azt otthagytam a régi házamban. Az új házban van a Ferroli ami nem működött ,idáig. Mese : minden jó ha a vége jó. Köszönöm a segíteni akaró ismeretlen ismerősöknek ,akik együtt éreztek velem ,de én is együtt érzek az itt írókkal.Ha tudok segítek.üdv
(#) frázis válasza pistyu hozzászólására (») Júl 11, 2015 /
 
Szia!
Örülök, hogy megoldódott a probléma. Tartsd meg mestered, aranyat ér!
Következő: »»   278 / 577
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem