Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1731 / 2513
(#) didyman válasza vamossanyi hozzászólására (») Júl 4, 2015 /
 
Szép régi darab. A panel másik oldalát le tudod fotózni?
(#) vamossanyi válasza didyman hozzászólására (») Júl 4, 2015 /
 
Azt sajnos nem,mert írtam,hogy nem nálam van a végfok és ezt e-mailben küldték el a képet,kérésre.
(#) dudassandor1 válasza mraulajos hozzászólására (») Júl 4, 2015 /
 
Szia!
Itt vannak az én T.amp 2400 méréseim:

Mérési eredmény 4 Ohm műterheléssel, 2 csatornán, 1 kHz 0,775 V bemenő szinuszjellel:
59,4 V / ch
882 Wrms / ch

Mérési eredmény 8 Ohm műterheléssel, 2 csatornán, 1 kHz 0,775 V bemenő szinuszjellel:
70 V / ch
612 Wrms / ch
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2015
(#) didyman válasza vamossanyi hozzászólására (») Júl 4, 2015 /
 
Értem, de úgy gondoltam, hogy megkéred őket még néhány kép készítésére. Hidd el, nagyon nehezet kérsz tőlünk. .
(#) vamossanyi válasza didyman hozzászólására (») Júl 4, 2015 /
 
Jó értem na,csak erős bölcsességfog fájás mellett szétmegyek
(#) zotya1983 válasza vamossanyi hozzászólására (») Júl 4, 2015 /
 
Próbáltam rákeresni színkódok alapján,de azért próbálj te is..google..hátha...
(#) tothbela hozzászólása Júl 4, 2015 /
 
Siasztok. Van nálam egy GORM ET350 EBS basszer kombó. Nem találtam róla manuált. A gitáros legények mindig segíteni akarnak a basszerosokon. Megint ez történt. valami kábel bedug, búgás ezerrel, de nem kapcsolták ki, így elnémult szegény. 2db 10" eminence, meg a végfok röppent el. A végfokot vissza tudom rajzolni, de a van egy csomó ki/bemenet rajta, kétoldalas nyákon, úgy hogy nem tudom lekövetni, hogy mi hova megy. A károkozók nem tudták megmondani, hogy melyik csatlakozóba dugáskor jött a brumm. Konkrétan az előfok kapcsolási rajza segítene.
(#) mikado válasza vamossanyi hozzászólására (») Júl 4, 2015 /
 
A harmadik hozzászólást olvasd el.
Bővebben: Link
(#) tothbela válasza DFerus hozzászólására (») Júl 4, 2015 /
 
Üdv. Én is olcsó kínai PWM modult használok a pc- re kötve tesla dobozokkal, gond nélkül. Viszont egy discman-ről, amit meghekkeltem mert a füles kimenete kicsit zajos volt, a hangerő poti elől van a jel kivezetve, már nem szép a hangja. Lineáris erősítővel (TDA2030) sokkal szebb. Azt gondolom, hogy a nem megfelelő lowpass filter lehet az oka. A telóban ( nálam a discman-ben) és az olcsó PWM erősítőben sincs elég meredek aluláteresztő szűrő, Így a mintavételező jelek összevesznek.
(#) mraulajos hozzászólása Júl 5, 2015 /
 
Hali!
Köszönöm a válaszokat a t.amp 2400 al kapcsolatban.
(#) dudassandor1 válasza mraulajos hozzászólására (») Júl 5, 2015 /
 
Szia! Igazán nincs mit!
(#) zotya1983 válasza mikado hozzászólására (») Júl 5, 2015 /
 
És akkor már beszéljen is Velük
(#) csa7684 hozzászólása Júl 5, 2015 /
 
Sziasztok! Tudnátok nekem rajzolni egy sztereó változatot erről az erősítőről? Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2015
(#) Tiggey válasza csa7684 hozzászólására (») Júl 5, 2015 /
 
Nem jó a link.
(#) szucsistvan123 válasza csa7684 hozzászólására (») Júl 5, 2015 /
 
2db -t megépítesz belőle, és kész a sztereo!
(#) didyman válasza csa7684 hozzászólására (») Júl 5, 2015 /
 
Nem értem a kérdést. Csinálsz belőle kettőt. Mit kell ezen rajzolni?
Amúgy ebben a végfokban nincs túláram-védelem, úgyhogy óvatosan használd, mert a zárlatot, túl kicsi terhelőimpedanciát nagy hangerővel nem fogja kultiválni.
(#) csa7684 válasza Tiggey hozzászólására (») Júl 5, 2015 /
 
Nálam működik, nem tudom mi lehet.
(#) Tiggey válasza csa7684 hozzászólására (») Júl 5, 2015 /
 
Biztos valamit frissíteni kéne, de lényegtelen, mert a többiek megoldották a problémád.
(#) csa7684 válasza didyman hozzászólására (») Júl 5, 2015 /
 
Nem vagyok jártas audio technikában, szeretnék látni egy példát hogyan van a két erősítő összekapcsolva, és milyen változtatás kell a tápoldalon.
Előre is köszi!
(#) didyman válasza csa7684 hozzászólására (») Júl 5, 2015 /
 
Használd a keresőnket: Bővebben: Link
Kondikat duplázd meg a tápban, más teendő nincs vele.
(#) reloop válasza csa7684 hozzászólására (») Júl 5, 2015 /
 
Szia! A TEXAS 25W témából is meríthetsz kivitelezési ötleteket.
(#) csa7684 válasza reloop hozzászólására (») Júl 5, 2015 /
 
Köszönöm!
(#) vamossanyi válasza zotya1983 hozzászólására (») Júl 5, 2015 /
 
Napok óta azt csinálom Programmal is próbálkozok,amikben benne van a színkód alapú keresés,de hiába....
(#) vamossanyi válasza mikado hozzászólására (») Júl 5, 2015 /
 
Ezen az oldalon már jártam és már felvettem a kapcsolatot F.Gáborral és elküldtem neki tegnap a képeket az alkatrészről és a panelről is,amin rajta van.Azóta várok a válaszra.
(#) zseblampa hozzászólása Júl 5, 2015 /
 
Üdvözlök mindenkit!

Egy Pioneer A656 erősítőbe cserélem a Power tranzisztorokat... Az egyik akril hővezető lapka kettévált! Jó még az ha összerakom?

Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2015
(#) boogi33 hozzászólása Júl 5, 2015 /
 
Sziasztok!
Nem tudom jó helyen kérdezek-e , ( remélem )?
A kérdésem az lenne hogy , van egy Sony str-db 940qs erősítőm , és menet közben ( filmnézés dts )
egyszer csak elkezdtek a hangfalak ütemesen pattogni , egyik bemenetre se reagál se radio , a dekódoló kék lámpa az világit dts-nél tehát minden működik csak nem jön hang.
Van bármi ötletetek hogy mi lehet a hézag ?
(#) didyman válasza zseblampa hozzászólására (») Júl 5, 2015 /
 
Jesszus.. Teljesítménytranzisztor nem jó, muszáj angolul írni??
Nem, kettévált csillámot nem rakunk vissza, filléres alkatrész, nem szabad spórolni rajta.
(#) Buvarruha válasza boogi33 hozzászólására (») Júl 5, 2015 /
 
A hangerőszabályzó körül néznék szét ( Ha IC-s) ,illetve az előeerősítő fokozatnál. Ellenőrizd ezek tápfeszültségeit.
(#) vamossanyi válasza didyman hozzászólására (») Júl 6, 2015 /
 
Megjöttek a kért képek. Ahol be van karikázva,az a két dióda helye és sorba vannak kötve egymással..
(#) 13_Balu50 válasza didyman hozzászólására (») Júl 6, 2015 /
 
Sajnos ha, így haladunk, ki fog halni a szép magyar nyelv, a reklámok is ontják az idegen főleg (angol) szavakat. Az se érdekli őket hogyha esetleg nem értik a reklám célját. Én ilyenkor szoktam csatornát váltani.
Következő: »»   1731 / 2513
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem