Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   130 / 848
(#) andykaaa válasza arduinoforever hozzászólására (») Júl 5, 2015 /
 
Miert nagy falat ?, ha Arduinoval kompatibilis. Lenyegeben van-e akkor különbség a hagyomanyos Arduinoval (vagy egy ATMega minimális lapka) szemben, programozas szempontjabol ?
(#) arduinoforever válasza andykaaa hozzászólására (») Júl 5, 2015 /
 
Különbségek a lábkiosztásban vannak, itt nem számokkal hívjuk be a lábakat, hanem a portot kell megadni, mint pl. PB6, PA4, stb...
Ez eddig még a kezdőknek sem bonyolult, de az alap Arduino példák amiből sokat lehet tanulni nem ilyen kiosztásokkal vannak megadva, illetve a PWM és az analóg értékek is mások a nagyobb felbontás miatt!
Mivel az Arduino IDE hivatalosan nem kompatibilis ezekkel a panelekkel, így konkrét példákkal nem támogatja ezt a panelt, ami szintén a kezdőknek nem egyszerű, míg nem értik alapszinten a programozást sem!
A legbonyolultabb az Arduino IDE beállítása, egy zip fájl letöltésével tudjuk kompatibilissé tenni a szoftvert a panelhez. ZIP
A zip fájl tartalmát, be kell másolni a Dokumentumok/Arduino/hardware mappába. Ha nincs ilyen mappa, akkor létre kell hozni!
Nem akarom a kezdőket sem lebeszélni róla, csak azt mondanám hogy egy olcsóbb Arduino Nano-t, Pro Mini-t vagy Uno-t szerezzenek be mellé, hogy azonnal sikerélményük lehessen!
(#) saua válasza kapu48 hozzászólására (») Júl 5, 2015 /
 
köszönön a választ
(#) saua válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 5, 2015 /
 
köszönöm a választ
(#) Bell válasza arduinoforever hozzászólására (») Júl 5, 2015 /
 
USB -n nem lehet arduino -val programozni?
(#) arduinoforever hozzászólása Júl 5, 2015 /
 
Sajnos nem!
(#) erdeidominik1999 hozzászólása Júl 5, 2015 /
 
Sziasztok! Kellene egy kis segítség: egy webszervert csinálok, ahol azt szeretném megcsinálni, hogy a mac címet tudjam változtatni. Az a gondom, hogy az adatokat sd-n tárolom, és programindulásnál olvasom be onnan... viszont ez a beolvasott érték ez char*-ban van. A mac pedig byte-ban, és nem tudom, hogyan tudnám a mac címet átírni erre az értékre. Azt is próbálgattam, hogy ha a mac címnél nem írom elé a 0x-t, akkor ha kiiratom hexában, akkor valami egész más érték jön ki. Valakinek esetleg valami ötlete?
(#) andykaaa válasza arduinoforever hozzászólására (») Júl 5, 2015 /
 
Na es ISP megpldassal ?
(#) arduinoforever válasza andykaaa hozzászólására (») Júl 5, 2015 / 1
 
STLink és valami Black Magic Probe programozási lehetőség van, de egyiket sem teszteltem!

Írtam egy rövid cikket is róla, hogy más könnyebben boldogulhasson és ne kelljen végigkutogatni az internetet a használatához!
Ráadásul magyarul semmit sem lehet találni róla!

STM32F103C8T6 Mini
(#) fkx válasza erdeidominik1999 hozzászólására (») Júl 6, 2015 /
 
Két hexa karakterből lesz egy bájt, a közötte levő kettőspontokat (vagy bármi egyéb elválasztó karaktert) meg ki kell dobni belőle. Meg kell írnod a konvertáló függvényt, mert alapból nincs ilyen függvény az arduino fejlesztőrendszerben.
(#) erdeidominik1999 válasza fkx hozzászólására (») Júl 6, 2015 /
 
Rendi, végre kiküszöböltem minden hibát... Viszont felmerült egy újabb dolog: a webes felületen a beállítások résznél vannak elnevezések, amiket lehet állítani. Az ezekhez tartozó formnál megadtam, hogy utf-8 legyen a charset, ha get-re teszem, és elküldöm a böngésző el is küldi az ékezetes karaktereket, viszont a szerverre már krix-krax-ok érkeznek az ékezetes betők helyén. Erre mi a megoldás?
(#) kapu48 válasza erdeidominik1999 hozzászólására (») Júl 6, 2015 /
 
Itt van az alap!
Bővebben: Link (Egyébként itt minden SD-vel kapcsolatos témára találsz példát!)
Hogy milyen adatbázist fejlesztesz ki az már egyéni megoldás.
Példa:
ReadCSV.ino
...
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2015
(#) erdeidominik1999 válasza kapu48 hozzászólására (») Júl 6, 2015 /
 
Köszi, de a mac címet már megoldottam, most már csak az lenne amit az előző hozzászólásomban írtam...
(#) kapu48 válasza erdeidominik1999 hozzászólására (») Júl 6, 2015 /
 
Nem egyezik a karakter kód táblád!
Más kódot használsz szöveg bevitelkór , mint ki íráskór a ( a neten?)?
Valahogy hozd őket közös lapra, keres olyan szerkesztőt a hól állítható a karakter készlet!
Pl.:
Próbáld a: Notepad++ (Encoding alatt választhatsz karakter készletet.)

Szóval a Notepadban írt ékezetes szöveget mented fájlba.
(#) erdeidominik1999 válasza kapu48 hozzászólására (») Júl 6, 2015 /
 
De nem az oldallal van a gond, hanem az oldalon a szövegmezőbe írt szöveggel.
(#) kapu48 válasza erdeidominik1999 hozzászólására (») Júl 6, 2015 /
 
Próbáld ezt a beolvasást:
  1. BufferedReader br = null;
  2. String line = "";
  3. String cvsSplitBy = ",";
  4. br = new BufferedReader(new InputStreamReader(new FileInputStream(path), "Windows-1250"));
  5. while ((line = br.readLine()) != null) {
  6. // a hatarolo karakter menten feldarabolja a sort
  7. String[] sor = line.split(cvsSplitBy);
  8. System.out.println(sor[0]+" "+sor[1]);
  9. }
(#) fkx válasza erdeidominik1999 hozzászólására (») Júl 6, 2015 /
 
Nekem ezzel a beállítással megy:
  1. <meta http-equiv="Content-Type" Content="text/html; Charset=iso8859-2">
  2. <meta http-equiv="Content-Language" Content="hu">

De a böngésző egyes karaktereket kódolva küld el, pl mert a változó nevében nem lehet szóköz, vagy más speciális karakter. Ezt neked kell dekódolni, egy saját függvénnyel a következőképpen:
- szóköz helyett + jel jön be
- +,%, és más, a HTML szempontjából spec karakterek helyett %FF formátumban, a karakter ASCII kódja, hexában megadva.
Ezt vissza kell alakítanod eredeti formába. Sok sikert!
Majd tedd be hogyan oldottad meg, kíváncsi vagyok a Te megoldásodra.
Elérhető valahol a szervered a netről?
Az enyém most is megy.
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2015
(#) erdeidominik1999 válasza fkx hozzászólására (») Júl 6, 2015 /
 
Tessék, forwardoltam neked: ITT
De még nem sok minden van kész, viszont ha megnézed, akkor most amiről beszéltünk az a zónák elnevezésére vonatkozik, a weboldal elküldi az ékezeteket, de a szervernél már nem érkeznek meg...(direkt az get-tel megy, úgyhogy meg tudod nézni)
(#) erdeidominik1999 válasza erdeidominik1999 hozzászólására (») Júl 6, 2015 /
 
Ja és még annyi, hogy a portot hogyan lehet megváltoztatni? Mert ugye az ip-t meg a mac-t az ethernet.beginnel.
(#) kapu48 válasza fkx hozzászólására (») Júl 6, 2015 /
 
De nálad az ékezetes szöveg a HTML kódban van, nem az SD-ről olvasót adatbázisban?
Valahol SD írás/olvasás közben változik a kódolás.
(#) kapu48 válasza erdeidominik1999 hozzászólására (») Júl 6, 2015 /
 
Kérhetek jelszót?
(#) fkx válasza kapu48 hozzászólására (») Júl 6, 2015 /
 
Nem, az SD írás-olvasáskor nincs ékezet gond. A böngésző kódolja küldés előtt.
(#) erdeidominik1999 válasza fkx hozzászólására (») Júl 6, 2015 /
 
Na vélemény? Nagyon sz*r mi? Annyira azért nem vagyok a témában, meg még alig van kész valami. Ha megnézed a zónaneveknél a böngésző elküldi az ékezetet.
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2015
(#) cupika97 válasza erdeidominik1999 hozzászólására (») Júl 6, 2015 /
 
Kérhetek én is jelszót?
(#) fkx válasza erdeidominik1999 hozzászólására (») Júl 6, 2015 /
 
Nem rossz, a kinézetét lehetne csiszolni, de egyelőre a működés lenne fontosabb. Per pillanat most éppen nem érem el. A böngésző elküldi az ékezetet, a címsorban kódolatlanul látod, de attól még kódolva megy el. Tulajdonképpen a teljes URL esetén kódolva mennek el a speciális karakterek, így tudja kezelni a böngésző a szóközöket és az ékezeteket a címben. Magyarul nem igazán lehet megúszni a dekódolást, ha szeretnél szóközt, ékezetet, stb... kezelni.

Az IP beállítás és a MAC megadása szerintem kényelmetlen ha sok mezőből áll, és kattintgatni kell a mezők között. Szerencsésebb ha egy mezőt foglal csak. Úgyis kell hozzá feldolgozó függvény, akkor meg már úgyis mindegy.
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2015
(#) erdeidominik1999 válasza fkx hozzászólására (») Júl 6, 2015 /
 
Már megy, csak dolgoztam rajta, és azt honnan tudom, hogy melyik betűnek mi a kódolt formája?
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2015
(#) erdeidominik1999 válasza erdeidominik1999 hozzászólására (») Júl 6, 2015 /
 
Találtam egy ilyet, ez alapján meg tudom csinálni...
(#) fkx hozzászólása Júl 6, 2015 /
 
Az előbb leírtam: %FF formátumban jön be, ahol FF a karakter ASCII kódja. Magyarul a hexa-ból dekódolt szám lesz a karakter. Ha bejön egy %-jel akkor a mögötte levő két karakter által megadott kódra kell cserélni. Ha + jel jön be, azt szóközre kell cserélni, a valódi + jel %-al kódolva jön.
(#) fkx válasza erdeidominik1999 hozzászólására (») Júl 6, 2015 /
 
De erre nics szükség!!!! Ha a hexa kód alapján 32-t kapsz, azt berakod a karakterbe és szóköz lesz benne! A byte tipusú változó ás a karakter tipus lényegében ugyanaz, csak a neve tér el, hogy ha akarod külön kezelhesd.

Nézd meg amit linkeltél, pl.
space - %20
Ahol a 0x20 = 32,a mi a space ASCII kódja.
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2015
(#) kapu48 válasza fkx hozzászólására (») Júl 6, 2015 /
 
A te oldalad már elég gyorsan dolgozik. Látszik, hogy már régi web fejlesztő vagy!

De jó lenne látni, milyen gyorsan reagál a duino a vezérlésre!
Mit kapcsolgat? LEDeket?
Következő: »»   130 / 848
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem