Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK terv ellenőrzése
 
Témaindító: Paso, idő: Okt 4, 2005
Lapozás: OK   9 / 199
(#) uli válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 27, 2008 /
 
de a fotózáshoz szükségem van :
Uv lámpa
Olyan szerre, amivel befújom anyákot (nem jut eszembe a neve )
ezek ahogy néztem egyik sem olcsó de megnézem a topicot. kössz
(#) kaqkk válasza uli hozzászólására (») Jan 27, 2008 /
 
Én előre lakkozott gyári nákot használok

első próbálkozásra ot a nap !nagyon olcsó! nyáron 25perc

alatt szépen levilágította sima nyomtató lapon keresztül!
Ha megtetszik levilágítót tudsz készíteni cree leddel 3000 ft 2db és elég egy kb 20*20 as panelhoz! drága,?
(#) uli válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 27, 2008 /
 
Idézet:
„3000 ft 2db”
hogyne lenne drága!!!
lehet neked ez zsebből megy, de sajna nálam nem úgy van
na meg nyár most pls nincs
az előre lakkozott nyák meg 1 vagy drága vagy nem lehet kapni itt egerben
marad a lézernyomtatós módszer .
uli
(#) uli válasza elektrorudi hozzászólására (») Jan 28, 2008 /
 
amugy az eredeti nyák fent van ugye .lay formátumban. leszedtem hozzá azt az ingyenes progit, amit írt vicsys, de azzal is csak azt a képet tudom kinyomtatni, lehet én vagyok a béna, de nem sikerült csak a nyák részét kinyomtatni. ezért gondoltam áttervezni.
uli
(#) kobold válasza uli hozzászólására (») Jan 28, 2008 /
 
Mint helybéli, segítek neked megcsinálni a nyákot, ha gondolod... Vasalóm van
(#) uli válasza kobold hozzászólására (») Jan 28, 2008 /
 
nem azzal van a baj, hogy nehéz lenne, vagy valami, csak az eredeti nyáktervet kéne akkor megszerezni. Ha meglenne, nem foglalkoztam volna a nyák ujratervezésével, aztán már talán kész is lenne, de sajna nincs meg
Egyébként hálás köszönet a felajánlásért!!!!
kössz: Uli
(#) kobold válasza uli hozzászólására (») Jan 28, 2008 /
 
Az eredeti nyáktervet Vicsys cikkéből le tudod tölteni, a képre kattintva lay formátumban. Utána megnyitod a szintén a cikkben ajánlott nézőkével, menüből File -> Print, és a beállítási ablakban csak a C2 réteg megjelenítésénél hagyod benne a pipát, az összes többit kiveszed, és a Scaling-nál meghagyod az alapértelmezett 1:1-et. Ez már mehet a printerre, vasalható formátum
(#) uli hozzászólása Jan 29, 2008 /
 
ejááá, akkor hálásan köszönöm!!!!!!!! at hittem, nem lehet leszedni a dolgokat kössz szépen
(#) lewi hozzászólása Feb 13, 2008 /
 
sziasztok!
én is készítettem egy nyák tervet 2 kapcsolási rajzot összemixelve. esetleg megnéznétek, hogy jó-e?
a funkciója annyi: egy iPod töltőt csinálnék autóba, ez az egyik része, a másik meg az a cuc ami 3V ot állít elő a kocsi szivargyujtójából egy stabilizátorral.
iPod töltő
stabilizátor
köszi

ipod12v.GIF
    
(#) lewi válasza lewi hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
felfedeztem benne egy hibát!
az ic 1es lábát nem csak a + ra kell kötni, hanem ahhoz az elko lábához is
ak következö megjegyzésem az az lenne, hogy a pozitívot azt egy felső átkötéssel szeretném átvinni egyikből a másikba, és az alatt is van egy átkötés, meg felül található egy nagyobb elko t ábrázoló kép, na most ez igazából a tekercs ennyi amit hozzáfűznék.

légyszi pillantsatok rá, hogy jó-e!
köszi: lewi
(#) kobold válasza lewi hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
Ha a nyákrajzon a két említett áramkör együttesen van rajta, miért nem tetted fel inkább a komplettnek a kapcsolását? Nem túl szívderítő így böngészgetni...
(#) lewi válasza kobold hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
azért, mert a kettő kölün van meg, és én raktam a kettőt egybe, de összevágva a képet feltehetem, amind minden rajta van, ha az segít
es ezen a rajzon kijavítottam észrevételeim!
igazából ez az első ilyen rajzom, ezért kérem segítségeteket
(#) kobold válasza lewi hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
Nem jó, szerintem... A MAX756 jobb oldalát nem jól kötötted; úgy számold, mint az IC-knél általában szokás, hogy az 5. láb a 4-essel szemben van, nem pedig az 1-essel szemben.
(#) _JANI_ válasza lewi hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
Az "_stabilizátor_"-helyett, az LM317-es stab IC előnyősebb lenne! A kapcsolások között, és a tépegység kérdésekben is találasz róla leírást...

Persze tetudod!
(#) lewi válasza _JANI_ hozzászólására (») Feb 14, 2008 /
 
köszi szépen! akkor megépítem ezt az lm317 est.
ha kész akkor megnéznétek azt is?
(#) lewi válasza lewi hozzászólására (») Feb 15, 2008 /
 
na megcsináltam egy lm317 el.
a neten találtam egy kalkulátoros megoldást, és oda kellett beírni az ellenállások értékét, és ez alapján ő megmondta, hogy mekkora feszt ad ki.
lm317calculator
és természetesen csatolva a kép

iPod.jpg
    
(#) kobold válasza lewi hozzászólására (») Feb 15, 2008 /
 
Te kapcsolási rajzból, tervezővel csinálsz nyáktervet, vagy papírról, ahogy sikerül?
A MAX756 jobb oldali része továbbra sem jó, rosszul számozod. Kimenete amúgy sem az LM317 kimenete, hanem annak bemenete kell, hogy legyen, és az LM kimenete lesz a kívánt tápfeszültség-kimenet. Az R1-et nyugodtan hagyd meg 240 Ohm-nak, az LM szereti, ehhez igazítsd R2-t. A 22 uH -s tekercs meg nincs is a képen.
(#) lewi válasza kobold hozzászólására (») Feb 15, 2008 /
 
én mindent gépről tervezővel csinálok.
am nem az az 1 es láb, ahol az a piros sraffozás van a sarokban?
és ezt a kimenetes leírást nem igazán értem...
(#) lewi válasza lewi hozzászólására (») Feb 15, 2008 /
 
ezen jelöltem, hogy mit szánok a tekercsnek, csak nem találtam hozzább illő képet, ígyhát beraktam helyette egy elkot, azért nem láttad
most kijavítottam amit tudtam. még mindig van benne hiba?

iPod v2.jpg
    
(#) cszotyi válasza lewi hozzászólására (») Feb 15, 2008 /
 
Helló !
Te biztos hogy nem eaglet használsz . Itt megtalálod a MAX756-os pontos lábkioszását.
Szerintem túlbonyolítod ezt az egészet, először a 12V-ból csinálsz 3V-ot és a 3V-ból meg 5V-ot, nem lenne 1szerűbb ha csak az LM317-el állítanád elő az 5V-ot?

Ui: még ez az utolsó rajzod sem jó.
(#) kobold válasza lewi hozzászólására (») Feb 15, 2008 /
 
Tedd már magad elé, kérlek, és nézz rá, aztán válaszolj: a kapcsolási rajzból kiindulva, a MAX756-nak hányas számú lába van az 1-es (ami igen, a háromszöges) lábával átellenben, a tok másik oldalán? A válaszod az lesz, hogy 5. És ha megnézed ugyanezt az adatlapon? 8.
Aztán: az LM317-nek melyik lába a kimenete, gyárilag? A középső. Te hogyan jelölted? Szintén középre, tehát jól. De mit kötöttél rá? A MAX756 kimenetét próbálod odahuzalozni folyamatosan...
Rajzolj egy rajzot, amin minden ott van, a tekercs-kondi csere most nem lényeg, az elvet értem. De csak egy rajzod legyen, ne ilyen összevágott; aztán menj végig ceruzával a nyákterv huzalain, és nézd meg, ugyanaz van-e a rajzon.
Következő hsz-ednél tökéletes tervet várok
(#) kobold válasza cszotyi hozzászólására (») Feb 15, 2008 /
 
Az 5 V-ot elő sem kellene állítani, az USB ugyanis azt ad ki a +/- ágain, 500 mA-ig terhelhetően...
(#) cszotyi válasza kobold hozzászólására (») Feb 15, 2008 /
 
Igazad van , de a rajzon az USB csatlakozó az iPod-on van szerinetem és ő meg az autóban szeretné tölteni az akksiját.
(#) fongab válasza lewi hozzászólására (») Feb 15, 2008 /
 
Mi van benne hiba. Az a 8 lábú akármi, az 1láb kap valamit?
A másik oldalon felcserélted a láb számozást Tehát a 4. láb másik oldalán a 5. láb van. És a 1. láb másik oldalán, a 8. láb. Te fordítva csináltad.
(#) _JANI_ válasza lewi hozzászólására (») Feb 15, 2008 /
 
Lenne még egy kérdésem. Vagy több.
A IPod-ot elemektől is akarod tölteni?
Azért kell a 12V (AUTÓAKU.) -> 2.8V (2*1.5V elem) -> 5V (IPod USB) -os átalakítási sor!?

Ha nem, akkor az LM317 kényelmesen meg tuná hajtani az IPod USB tápját. Legfeljebb egy 300 - 500mA-s áramkorlátot is bele kell tervezni a kapcsolásba.
(#) kobold válasza cszotyi hozzászólására (») Feb 15, 2008 /
 
Visszaolvastam, tényleg... Mindig átszaladok valamin.
Az LM317-esre tett megjegyzésem így tárgytalan, csak a MAX jobb oldali sorát kell kijavítani.
(#) lewi hozzászólása Feb 15, 2008 /
 
na megnéztem még 1*
most szerintem jó lett
mint eddig is
na de most komolyan, sikerült észrevenni az eddigi hibáimat
ez a hsz már a jó megoldást tartalmazza!?
(#) _JANI_ válasza lewi hozzászólására (») Feb 15, 2008 /
 
Az MAX_ elvi rajzával is vannak gondok!
Olvasd el figyelmesen Topi: Step-Up DC-DC konverterek (MAX856)-os cikkjét! :yes:
(#) lewi válasza _JANI_ hozzászólására (») Feb 15, 2008 /
 
ez egy eredetileg elem töltő, de jobb híján ezzel az lm317 el adok neki 3V ot, mert autóba kell.
azzal a megoldással, hogy nem rakjuk bele az eredetileg elemes meghajtású alkatrészeket, fenntartásaim vannak, mert utánajártam picit a dolgoknak, és az volt valahol, hogy ha csak simán megadom neki az usb áramát, azzal nem fog menni, vagy mittudomén, de ez biztos működik..
van egy csávó, aki ilyeneket csinál, és elméletileg meg...
nem tudom, csak jáccadozom itt az elektronikával, és ezért próbálok minden segítséget bevonni
(#) lewi válasza _JANI_ hozzászólására (») Feb 15, 2008 /
 
nekem max 756 om van
legalábbis még a boltabn, de azt írja hozzá...
Következő: »»   9 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem