Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1733 / 2504
(#) csa7684 válasza reloop hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Egy kissé elkéstünk, mivelhogy a Dunántúlon dolgozom és csak két hét múlva megyek haza.
Ide a legényszálóra semmi ilyesmit nem hoztam, nincsenek meg a feltételek sem.
Azért nagyon hálás lennék ha leírnád hogy melyik lábon milyen feszültségnek kell lennie és ha nem az van akkor mi lehet az oka.
Tudom ez kissé macerás lábanként leírni, de nagyon nagy segítség lenne számomra!
Előre is köszönöm!
(#) reloop válasza csa7684 hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Ez egy nagyon jó kérdés volt, mert gondolkozásra késztetett A rajz ugye hibás, mert a 3-as lábra nem tett 47k ellenállást, ami a beültetési rajzon viszont ott van és nélkülözhetetlen. Ezt kell pótolnod a fotód alapján.
Az IC 2,3,6 lábain 0-±100mV-ot várunk, amiből a 2-3-nak 10mV-on belül egyezni illene, a 4 és 7 pedig az értelem szerinti ±15V-ot kell mutassa.
(#) zotya1983 válasza csa7684 hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Adatlap szerint 100mV kell lenni azokon a lábakon mérd ki a testhez képest a 2,3,6 os lábat.
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2015
(#) csa7684 hozzászólása Júl 9, 2015 /
 
Köszönöm!!! Ha haza megyek kifogom mérni!
Majd jelentkezni fogok!!!
(#) reloop válasza csa7684 hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
A panelről hiányzó ellenállással mi a helyzet?
(#) boogi33 válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Hali!
Fölteszek pár képet hogy miről van szó ! A három tranzisztort kicseréltem meg a két nagy kondit de még mindig nincs táp fesz a hangerő szabályzó felé.Azon a kékpöttyös szalag kábelen kellene menni a tápnak de zéro mindenhol és tök süket az erőlködő.képekMit cseréljek még ki hogy esetleg jó legyen ?
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2015
(#) lefituta hozzászólása Júl 9, 2015 /
 
Üdv, mindenkinek! Van egy National Panasonic rádióerősítőm de meg sem nyikkan. Belül semmi égés nyom és az eredeti biztosítékok vannak benne. Azt hiszem két STK 076 vagy ilyesmi IC a végfok. Kapcsolási rajz nincs én inkább a csöves technikában vagyok otthon. Mit tudtok javasolni, mit tegyek? Szoktak az IC-k úgy tönkremenni, hogy még a bizti sem megy ki de egyik csatorna sem szól? Elvinném szervizbe, de nem hiszem, hogy manapság foglalkoznak ilyesmivel. Köszi a segítséget.

P1010026.JPG
    
(#) pika75 válasza lefituta hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Szia. Van ebay-en is nyomtatott, eredeti szervizkonyv, es talaltam a neten pdf-ben is, igaz fizetos (legalabbis nekem). Tedd fel az Elektrotanya "kivansaglistajara", hatha valakinek megvan es feltolti. Mas: ha van vonalszintu kimenete, koss ra egy masik erositot, hogy az megszolal-e. Mindenkepp tapfeszultsegeket kene meregetni. Nem tiszta ez a "meg sem nyikkan" kifejezes, teljesen halott, vagy csak hang nem jon ki belole, de a magno motor, vu-meterek, vilagitas, radio mukodnek?
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2015
(#) MikulaSan hozzászólása Júl 9, 2015 /
 
Sziasztok szeretném elkészíteni első erősítőmet ebben kérném a segítségeteket. Megvan a két választott FET-em amik a TDA7494 és a TDA726i amelyeknek megvannak a pdf filejai. Hogyan álljak neki mint teljesen kezdő erősítő építő?
(#) szucsistvan123 válasza MikulaSan hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
A TDA7494 egy 2x 10W végfok IC. Kell hozzá 1-2 kondi pár ellenállás, és egy táp, és már hallgathatod is! A doksiában szerintem benne van egy alapkapcsolás, ha nem nagyok az igényeid, akkor megteszi az is.
A másiknak szerintem a végét elnézted, az nem i hanem 1
Tehát: tda 7261 az egy 1x25W végfok IC. Ebből kettő kéne a sztereóhoz. Az előzőből pedig csak egy.
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2015
(#) MikulaSan válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Köszönöm szépen de annyi a problematika hogy magam szeretném megtervezni illetve legyártani, mert így tanulom meg saját kárán. Ebben kérném a tapasztaltabbak tanácsait hogy hogyan smint csináljam ezt, illetve hogy határozzam meg a szükséges alkatrészek értékeit. Szeretném megtanulni és magam fejleszteni ezen a téren lépésről-lépésre gondolom mindenki így tanulta meg szinte.
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2015
(#) szucsistvan123 válasza MikulaSan hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Ez nem olyan könnyű! Jobba jársz, ha előbb egy kész kapcsolást készítesz el. A tervezéshez sok tapasztalat, és TUDÁS kell. Előbb az alapokat kell megtanulni. Szinte biztos, hogy sikerélményed lenne ha gyári kapcsolást építenél! De ha te tervezed nem biztos.
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2015
(#) MikulaSan válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Szóval azt tanácsolod elsőnek egy kapcsolást készítsek pl: Tinában. Majd csak próbálkozzak az elkészítéssel esetleg, köszönöm a tanácsokat.
(#) szucsistvan123 válasza MikulaSan hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Nem egészen! Félre értettél!
Előbb egy már kész kapcsolást építs meg. Én pl a TDA 2030-al kezdtem! Nem drága, 18W os kis IC. A hangja hagy némi kívánnivalót maga után, de elviselhető. Én EZT építettem meg először. Vagy ha kevés a 18W akkor ott a nagytesó a TDA2050 bele lehet tenni ugyan abba a kapcsolásba.
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2015
(#) MikulaSan válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Én egy TDA 2030 kit-et raktam össze, de még nem teljesen értek mindent evvel kapcsolatban.
(#) szucsistvan123 válasza MikulaSan hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Mit nem értesz?
(#) MikulaSan válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Pl. a lábak kiosztása meg van nevezve de, mely lábra mien feszültség értékeknek kell jelen lennie illetve mely lábak melyet a bekötésnél fel kel használni mint pl mute/stanby. Az előre elkészített rajzok nem adnak teljes magyarázatot (számomra) mint mondtam eddig csak rajzról csomagból építettem.
(#) szucsistvan123 válasza MikulaSan hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Akkor leírom:
Az
1. láb: az a nem invertáló bemenet. Ide kell kötni a jelet. (egy kondin keresztül)
2. láb: az az invertáló bemenet. Oda jön a visszacsatolás. Az ott lévő ellenállások variálásával lehet variálni az érzékenységet (ha jól tudom)
3. láb: negatív táp
4. láb: Az a kimenet. A hangszóróra kell kötni egy kicsatoló kondi közbeiktatásával.
5. láb: a pozitív táp.
Ja és a TDA 2030-ban nincs Stend-by és mute funkció sem!
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2015
(#) MikulaSan válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Ez a 7261-é és köszönöm, Találtam egyszerűbb rajzokat a 7494-hez de csak mono kivitelben alkatrész listával és magyarázattal(videó formába). Azért építik sokat monoként a 7494 et mert hidalható?
(#) szucsistvan123 válasza MikulaSan hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Ja igen, elnéztem! mono!
Bocsi! Abból is 2 kell a sztereóhoz! De viszont 3 bemenete van!
És lehet váltogatni, hogy melyikről szóljon.
(#) MikulaSan válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Értem akkor nem tévedtem nagyot kár muszály lessz beszerezzek egy sztero ict akkor, ettől független köszönöm az önzetlen segítséged.
(#) MikulaSan válasza hapro hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
A 7266 nál mit jelent az hogy -7+7 sztereo lenne?
(#) szucsistvan123 válasza MikulaSan hozzászólására (») Júl 9, 2015 / 1
 
Azt hogy 2x 7W. Tehát igen, sztereo!
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2015
(#) MikulaSan válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Köszönöm de hogy most jobban megnéztem az enyém 7266L mono
(#) kissattila88 hozzászólása Júl 9, 2015 /
 
7293 - 100W - 4 Ω
7294 - 100W - 4 Ω Mi a különbség?
(#) BI-AMP hozzászólása Júl 9, 2015 /
 
Sziasztok!
Arra lennék kíváncsi, hogy melyik TDA-ic agya le a legnagyobb teljesítmény 12 voltról, és hogy melyiknek van a legszebb hangja
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2015
(#) lefituta válasza pika75 hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Köszi, hogy szétnéztél az ügyemben az ebay-en stb. Nem tudok ebay-ezni, meg lehet nem is ér annyit ez a szerkezet, hogy rendeljek onnan valamit. Ezért gondoltam, hogy itt, mivel sok szakember van, talán kapok valami infót. Nem teljesen halott a dolog mert a rádió térerőmérő műszere mozog, ahogy állomásra hangolok. Csak én nem hallok semmit. A mintha a magnó is menne, csak hang nincs. De annyi sem, hogy a hangszóró bedugásának a pillanatában sincs még egy kis pattan hang sem. Egyik csatornánál sem. Nem tudom, hogy az STK ic a kimenet zárlatánál letilt vagy tönkremegy? Mert gondoltam, hogy talán a választó kapcsoló nem továbbít jelet a végfokhoz de hogy egyikhez sem? Így került már hozzám, ezért nem tudok az előéletéről semmit.
(#) szucsistvan123 válasza MikulaSan hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Ha jól olvastam a7266L sztereó, csak hídba van kötve.
(#) MikulaSan válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Ezt a hidalást nem lehetne megszüntetni vagy eleve integrált?
(#) szucsistvan123 válasza MikulaSan hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Sajnos nem! De a TDA 7266 (L nélkül) az sztereo.
Következő: »»   1733 / 2504
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem