Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szélgenerátor építési problémák
Lapozás: OK   482 / 507
(#) passso válasza Schjani hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Üdv!
Ha már itt tartunk,hogyan fűtöd el a fölös energiát.
Én 24v 600 vagy 900W-os fűtőbetétek keresek de a 600W-osnak is horrorisztikus ára van.
Nekem 3kw-os 24V-os szélgenerátort kellene megfogni vele.
(#) Barret válasza passso hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Én megoldanám 2000 ft ból...
Vennék egy ventillátoros hősugárzót,abból bőven kijön a hozzá való. Ez nem tűnik drágának.
Ráadásul a legtöbb enbernek hentereg otthon ilyesmi Akkor meg ingyen van.
(#) laccika77 válasza passso hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
Használhatsz 230V-os fűtőtestet is csak jóval nagyobb névleges teljesítményűvel kell számolni Bojler betétekből lehet összepakolni párhuzamosan többet, vagy használhatsz autó izzító gyertyákat de azok nem bírják a huzamosabb ideig, esetleg többet sorba kötve akár víz hűtéssel..
(#) erbe válasza laccika77 hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
Számold ki!
230V 3000 W-os bojlerbetétet lehet kapni. 24 volton legalább 32 wattot lead. Hány db kell 600 vagy 900 W-hoz?
Javasoltam volna a 24 V 300 W-os pákabetétet, de most látom, az is horror áron van.
24V pákák
Egy inverter olcsóbb, mint 2 pákabetét.
(#) zolika60 válasza laccika77 hozzászólására (») Márc 4, 2015 /
 
Az izzító gyertya vízhűtéssel igen sokáig bírja. Pont azért, mert akkor nem tud izzásig melegedni. Dízel autóban víz melegítésre is használják. Húszon éves gépekben sem tapasztaltam, hogy a víztérben lévő gyertya meghibásodott volna. Viszont elég sok kell belőle, mert egy csak 100-150W-os.
(#) zolika60 válasza gergo55 hozzászólására (») Márc 4, 2015 /
 
Ha még egyszer ráklikkesz az értékelésre kiveszi a rendszer.
(#) zolika60 válasza erbe hozzászólására (») Márc 4, 2015 /
 
Melyik a 24V-os?
(#) erbe válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 4, 2015 /
 
Látod, erre nem is figyeltem. 24 V 300 W-os pákabetétre kerestem rá, aztán minden szemetet hoz, csak azt nem.
(#) zolika60 válasza erbe hozzászólására (») Márc 4, 2015 /
 
Ezt tudja a kugli. Még az a szerencse, hogy egyáltalán fűtőbetétet talált.
(#) gergo55 hozzászólása Márc 4, 2015 /
 
Zolika60! Köszí, sikerült!
(#) laccika77 válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 4, 2015 /
 
Igen régi dízelekben lehet ilyen megoldással találkozni 3db pár perc alatt felfűti azt a néhány liter vizet.
(#) laccika77 válasza erbe hozzászólására (») Márc 4, 2015 /
 
Igen ha a boltban kell venni, akkor inkább inverter+olajradiátor és hasznosítani is lehet a fölös energiát, vagy bojlerben vizet melegíteni...
(#) SKY hozzászólása Márc 28, 2015 /
 
Sziasztok!
Meg tudnátok mondani, hogy az oszlopállítás kapcsán van egyéb szabályozás, ami a szomszédtól ill. a telek kerítéseitől való távolságot írja elő, mint például a fák esetén a minimális 3 méter?
(#) kassaiba hozzászólása Máj 15, 2015 /
 
Sziasztok szeretnék segítséget vagy egy egyszerűbb leírást kérni hogy tudnám megoldani hogy egy autó-generátorral termelt áramról hajtanám meg itthon a szivattyúmat amivel locsolnék. mennyire megoldható vagy reális a dolog?
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2015
(#) zolika60 válasza kassaiba hozzászólására (») Máj 15, 2015 / 1
 
Nem reális. Olvass vissza, fogod látni miért. Ha vizet szeretnél szivattyúzni jobban jársz egy erre való szélkerékkel.
(#) kassaiba hozzászólása Máj 15, 2015 /
 
Köszönöm a gyors választ
(#) otvenkilenc hozzászólása Máj 15, 2015 /
 
Miért nem csináltok magatok?
(#) lancelica63 hozzászólása Júl 9, 2015 /
 
Sziasztok!

Egy kis segítség kellene. Készítettem egy 9 tekercsből álló, 12 neodym mágnessel rendelkező generátort. Csillagban vannak kötve a tekercsek. A tekercsek 5 cm. átmérőjű kör alakúak, a mágnesek 40 mm x 5 mm kör alakú mágnesek. Az 1. fázis 1-4-7, a 2. fázis 2-5-8 stb.
A fázisok között az ellenállás mérése azonos értéket adott. A csillagpont és a fázisok között mért ellenállás azonos értéket adott.
Megforgatva a rendszert az 1-2 fázis között (váltó áramot mértem) kb. 70 fordulatnál 1,4 voltot mértem, az 1-3 fázis között 1,4 voltot, a 2-3 fázis között 0,7 voltot mértem. Az 1. fázis és a csillagpont között 1,4 voltot mértem, a 2. fázis és a csillagpont között 0,2 voltot mértem, a 3. fázis és a csillagpont között 0,4 voltot mértem. Én azt vártam volna, hogy minden mérés ugyanolyan értéket ad. Nem tudom mi lehet a baj, csak sejtésem van, hogy a mágnesek és a tekercsek nincsenek összhangban. Tud valaki segíteni mi lehet a baj forrása.
(#) lancelica63 hozzászólása Júl 9, 2015 /
 
A mágneseket tartalmazó korong.
(#) lancelica63 hozzászólása Júl 9, 2015 /
 
A tekercseket tartalmazó korong.
(#) lancelica63 hozzászólása Júl 9, 2015 /
 
A pörgettyű összeszerelve. Terheletlenül mértem (egyenfeszültséget) 12 volt felett is, kb. 150 ford / perc.
Rövidzárási áram (0,2 A).
(#) lancelica63 hozzászólása Júl 9, 2015 /
 
Terhelés nélkül kb. 200 ford / perc.
(#) lancelica63 hozzászólása Júl 9, 2015 /
 
Egyenirányító ÖGÁK( Összegányolt áramköri kártya)
(#) Barret válasza lancelica63 hozzászólására (») Júl 9, 2015 / 1
 
Nem sokat tudok hozzászólni,szerintem polaritás gondok lesznek.
Nagyon kevés a feszültség,és az áram is!
(#) lancelica63 válasza Barret hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Kezdő vagyok a témában. A polaritás gondok alatt mit értsek! (egyébként köszönöm, a reagálást!)
(#) lancelica63 hozzászólása Júl 9, 2015 /
 
Ehhez a szélkerékhez lenne majd csatlakoztatva a generátor.
(#) tursaba válasza lancelica63 hozzászólására (») Júl 10, 2015 /
 
Szia! A vasat kispóroltad a generátorból. Anélkül kevés lesz a teljesítményed. Néztél már elkészült, állandómágneses generátorokról képeket ?
(#) lancelica63 válasza tursaba hozzászólására (») Júl 10, 2015 /
 
Szia! Néztem állandó mágneses generátorokról képeket, de ha tudsz javasolni linkeket szívesen megnézem. Hova gondoltad a vasat?
(#) joco21 válasza lancelica63 hozzászólására (») Júl 10, 2015 / 1
 
Szia.
A 9 tekercs és 12 mágnes az rendben van. Az 1-4-7, 2-5-8, 3-6-9 is rendben van. Valószínű a 2-3 fázis között azért mérsz kisebb feszültséget, mert a tekercsek szembe vannak kötve egymással. A tekercs vége nem a másik elejéhez csatlakozik. Ezt ellenőrizd le alsőként.
(#) bikeking hozzászólása Júl 10, 2015 / 1
 
Ezen van egy csomó féle Szélkerék!
savonius-balaton.hupont.hu/

Hova tűntek az emberek akik évekig itt aktívak voltak?
Következő: »»   482 / 507
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem