Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   238 / 360
(#) elektroszala válasza pjg hozzászólására (») Júl 13, 2015 /
 
Akkor várok...
(#) ktamas66 válasza elektroszala hozzászólására (») Júl 13, 2015 /
 
Valami ilyesmi kellene, de nem tudom tesztelni, mert nem fordul be valami szintaktikai hiba miatt. Hátha valaki tudja miért van gondja a címkékkel.
(#) ktamas66 válasza ktamas66 hozzászólására (») Júl 13, 2015 / 1
 
A BZ-vel volt baja, így talán jó lenne (208ms):
  1. /*
  2.   Enter C code below this comment
  3. */
  4. asm
  5. {
  6. label1001:
  7. MOVF _FCV_CIRCLE, W;
  8. IORWF _FCV_CIRCLE+1, W;
  9. IORWF _FCV_CIRCLE+2, W;
  10. ANDLW 0xFF;
  11. btfsc _status,2;
  12. BRA label1002;
  13. BCF _latg,2;   
  14. MOVLW 0x01;
  15. SUBWF _FCV_CIRCLE, F;
  16. MOVLW 0x00;
  17. SUBWFB _FCV_CIRCLE+1, F;
  18. MOVLW 0x00;
  19. SUBWFB _FCV_CIRCLE+2, F;
  20. BSF _latg,2;   
  21. BRA label1001;
  22. label1002:
  23. }
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2015
(#) elektroszala válasza ktamas66 hozzászólására (») Júl 13, 2015 /
 
KIRÁLY!!!
Nagyon köszönöm, tökéletesen működik!
(#) elektroszala válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 13, 2015 /
 
Alapesetben az is jó lenne, de itt a lényeg egy számolható, a lehető legyorsabb órajel volt. Mivel a végcél az, hogy Sramból olvassak ki mindent, a700ms/full screen sebesség elég gyenge keresztmetszet volt.
Így már ok, mert ezzel a tempóval, ha szépen animálni még nem is lehet (és nem is így kell,de még nem tudok jobbat), viszont kisebb területeket(pl. gombokat) képként frissíteni már tökéletes.
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2015
(#) elektroszala válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 13, 2015 /
 
Hát, remélem sikerül, lesz vele torna. Az Ebay-en már árulnak kijelzőt (5"- 7"), 800x480-ast amin rajta van az sram, meg egy vezérlő ic (valami Altea az SSD helyet), 8 teljes képernyőnyi képet/page-t lehet előre tölteni, amit egy parancsal meg lehet hívni és ha jól emlékszem 10ms alatt tölti be. Derék dolog, de 17 ezret kicsit sokallok... Lesz az még olcsóbb, addig viszont vízzel főzünk, ugye.
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2015
(#) elektroszala válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 13, 2015 /
 
Szimpatikusnak tűnik, köszönöm a linket, este elolvasom.
(#) wbt válasza elektroszala hozzászólására (») Júl 13, 2015 /
 
Az ALTIA egy vezető HMI "compiler" gyártó, ha egyről beszélünk.
C-forrást generál az összekattingatott képeidből, maszkokból mifenékből, amiket aztán hívogathatsz a saját programodból. 99% HMI -gyártó ezt használja.
"otthonra" sok kisebb, más okos-TFT van, kezdve a 4DPicasso-tól, EVE-n keresztül az olcsónak számító kínai (STM32F5x-t használó) soros TFT-ig. Sajnos az EVE és 4D picasso nem olcsó.
Most jelent meg (nem régen) egy másik kínai gyártó okosTFT-vel, rendeltem egyet tesztnek, de még meg sem jött, már látom, hogy butább, mint a 3000Ft-os (2.4") régebbi cucc.
Igaz, ebből is van beépített RAM+TFTcontrolleres (nagyon úgy látom, SSD1963-assal), de tudásban ez sem tud többet, csak a frame-bufferekkel. De majd kiderül, ha megjön. A kis 2000Ft-os vacakon szét röhögtem magam, olyan érdekes utasításai vannak
(#) elektroszala válasza wbt hozzászólására (») Júl 13, 2015 /
 
Én erről beszéltem:Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2015
(#) elektroszala hozzászólása Júl 13, 2015 /
 
A minap találtam egy ilyet:Bővebben: Link



ezt az FPGA-t szóra lehet bírni Pic/Fc párossal?
(tudom, a 18f -es széria kevés ehhez az órajelhez, csak elvből kérdezem)
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2015
(#) csendre hozzászólása Júl 14, 2015 /
 
Üdv! Említettétek nekem hogy a flowcode-ban komponens makró helyett inkább használjak ki, és bemeneteket. Ennek miért van jelentősége? A memória foglalás miatt? Köszi!
(#) csendre hozzászólása Júl 14, 2015 /
 
Értem köszi!
(#) Bakman válasza csendre hozzászólására (») Júl 14, 2015 /
 
Ahogy simpi is írta és igen, kevesebb helyet foglal az egyszerű be- és kimenet használata.
(#) Bakman hozzászólása Júl 25, 2015 /
 
Sziasztok!

Mit rontok el?

Shot_631.jpg
    
(#) niedziela válasza Bakman hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
A kép alapján semmit nem rontottál el.
Forrást oszd meg, abból kifog derülni.
(#) Bakman válasza niedziela hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
Parancsolj. Picit átvariáltam a változó neveit, hogy érthetőbb legyen. A "Random" nevű makróban van az, amit nem sikerül elfogadtatnom vele.
(#) niedziela válasza Bakman hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
Igen a neve. Ezért nem elég egy kép
(#) Bakman válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
Ma is tanultam valamit, érdemes volt felkelni. Köszi! Van olyan programnyelv, amiben ez nem okoz gondot, hisz a makró neve "Random", a függvényt pedig "random()" néven kell hívni. Ezért sem jutott eszembe ez a hiba.
(#) Ferkógyerek hozzászólása Aug 5, 2015 /
 
Sziasztok!
Nemrég kezdtem el foglalkozni a Flowcode-dal.
Egy mostani projectemnél szükségem lenne a PIC sleep üzemmódjára.
A sleep parancsot sikerült egy C kóddal aktiválni, viszont a mikrovezérlő fogyasztása nem esett vissza kellőképpen. Az adatlapon szereplő 40nA helyett csupán 400uA-re, az adott alkalmazásnál ez túl sok. A használt PIC egy 18LF2520, a PIC-en kívűl csupán a 10k MCLR ellenállás van a próbapanelen. Külső és belső oszcillátorral is ugyanez a helyzet. Milyen beállítást kellene még eszközölnöm?
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2015
(#) Bakman válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Aug 5, 2015 /
 
Az osccon regiszterben be lehet állítani, hogyan aludjon a kontroller. Továbbá, ha jól tudom, az sem mindegy, hogy a kimenetek milyen állapotban vannak a SLEEP utasítás kiadásakor. Extra: adatlap 3.1 -es pontja: "Selecting Power-Managed Modes".
(#) kissi válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Aug 5, 2015 /
 
A BOR-t nézd meg, hogy ki van-e kapcsolva + Bakman kolléga javaslatai !
(#) Ferkógyerek válasza kissi hozzászólására (») Aug 5, 2015 /
 
A BOR jó ötlet volt az valóban bekapcsolva maradt.
Érdekes módon a portok kimenetnek való konfigurálása, és L-re állítása nagyobb fogyasztással jár, mint bemenetnek konfigurálva L-re húzni kívülről.
Sleep funkcióban (ha nem állítgatom) az IDLEN bit 0-ra vált, a többinek nincs köze a fogyasztáshoz az OSCCON regiszterben.
Mindent összegezve sikerült a fogyasztást 40uA-re csökkenteni, de ez még mindíg sok.
(#) Ferkógyerek válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Aug 5, 2015 /
 
Szétszedve és újrahuzalozva sikerült lemennem 0,5uA-ra.
Valamelyik vezetékem szálszakadásos, ez lenne a negyedik az új garnitúrából amit a próbapanelhez vettem.
Köszönöm mindkettőtök segítségét!
(#) Bakman hozzászólása Aug 11, 2015 /
 
Sziasztok!

Kérdezném a tapasztaltakat, miért nem működik megfelelően a mellékletben található program.

Ez egy Kiddie Ride (hasonló, mint a mellékletben) vezérlője lenne. Így, ebben a formában tökéletesen működik, de ha engedélyezem a Timer1 -et, a kijelző bármilyen mozdulatra megbolondul. Mindegy, hogy belépek az idő beállításába vagy elindítom a játékot, az eredmény kb. megegyezik. Timer1 engedélyezése a "Main" makróban található, valmint egyszer tiltom és engedélyezem a "CoinError" nevű makróban is.

Ha bekapcsolás után elindítom a játékot, ekkor ugye csak a "Main" makróban lévő ebgedélyezés futott le, akkor is megbolondul a kijelző. A beállított idő normálisan letelik és ha ezután belépek a beállításba ("Setup" makró) majd onnan ki, akkor sem áll helyre a rend, holott lefut a "Startup" makró, ami elvileg nullázza a kijelzőt.

A kijelző egyik lába az A4-es portra van kötve, a felhúzóellenállás beépítve. Letiltott Timer1 esetén működik normálisan minden, csak ugye a díszvilágítás nem megy. Az engedélyezés utáni C kód azért kell, mert különben C0 és C1 lábak nem működnek (T1OSO, T1OSI), gondolom ez hiba a Flowcode-ban.
(#) Bakman válasza Bakman hozzászólására (») Aug 11, 2015 /
 
Figyelmetlen amatöhr!

  1. Serious Warning: Call stack usage exceeds:8!
  2.  
  3. Call Stack Usage Report
  4. =======================
  5.  main and Task(s): hw used:7, exceeded by:0
  6.  interrupt: hw used:2, exceeded by:0
(#) Bakman válasza Bakman hozzászólására (») Aug 11, 2015 /
 
A stack hiba kiküszöbölve, de a Timer1 használata esetén továbbra sem működik rendesen. Timer0 használatával minden rózsaszín, marad így (ahogy a mellékletben). Viszont érdekel, hogy mitől nem jó ha a Timer1-et izzítom be.
(#) Bakman válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 11, 2015 /
 
Nem teljesen értem, miről is van szó. Nem mindegy, hogyan van tiltva és engedélyezve? Ugyanakkor a kérdés továbbra is áll.
(#) Bakman válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 11, 2015 /
 
Idézet:
„Lehet hogy le sem jár te meg ráhívsz.”
Ha jól megnézed a programot, ez nem fordulhat elő. Meghívás -> feladat -> letiltás. Mindez egy makrón belül, nincs ugrás sehova. Több ilyet csináltam már, soha nem volt semmilyen gond. Mindez tökéletesen működik Timer0 használata esetén, ezért nem értem a dolgot, mi a baj Timer1 esetén. Ha Timer2 -re nincs szükségem csak viszonylag ritkán, miért baj, ha letiltom? A Timer0 tilása azért van benne, hogy látszódjon ha gond van.

Tényleg nem kötözködés gyanánt írom, de ha benne van a Reset lehetősége is, miért ne hívhatnám meg? A módosított programot csak holnap tudom kipróbálni, de mindenképpen ráfigyelek, köszönöm!
(#) Bakman válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 11, 2015 /
 
Próbapanelon tesztelgettem, ez sem jó. Két variációban működik helyesen a kijelző:

1: Timer1 -et nem használom.
2: A kijelző két lábát átkötöm máshova a Timer1 órajel lábairól (C0/T1OSO és C1/T1OSI).

Mellékletben egy működő változat forráskódjai, hátha valaki ráér vele foglalkozni unalmában. Timer1 aktiválása esetén a C0 és C1 lábak nem úgy működnek, ahogy az elvárható lenne.
(#) kokozo válasza Bakman hozzászólására (») Aug 11, 2015 /
 
Szia!
Ezen én azt látom, hogy hogy lehet egy egyszerű dolgot is brutálisan megkomplikálni Ez nem egy atomóra szerintem 1 tmr0 is bőven elég lenne.. pár ledet villogtatni meg másodpercet számolni felesleges még 2.
Következő: »»   238 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem