Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   553 / 727
(#) Ge Lee válasza gepesz13 hozzászólására (») Júl 30, 2015 /
 
Hogy úgy szól, ahogy, teljesen természetes ha összeraksz egy 3 utas dobozt. Ha megnéznéd a doboz átvitelét egy A betű formájú átvitelt látnál. Egy 3 utashoz nagyon jó hangváltó kell, és általában a középsugárzót vissza kell fogni.
Ezért szeretem jobban a 2 utast. A mély pont annyi közepet visz ami nekem elég, ráadásul nem süvöltve teszi azt mint a legtöbb középsugárzó, hanem lágyan. A végeredmény egy enyhén V betűs átvitel lesz, ami nekem kell. És még ezt is kell hangszínszabályozni, egyrészt a szobaakusztika miatt, másrészt a fül hallásgörbéje miatt (fletcher-munson görbesereg).
Alacsony hangerőn brutális mélyhiány lép fel, de ezt tapasztalhatod is a hangerő csökkentésével ha nincs fiziológiai hangerő szabályozás a rendszerben.
(#) Lays válasza dB_Thunder hozzászólására (») Júl 30, 2015 /
 
A hangkép nem lenne probléma,szeretek kisérletezni.
Hangváltó újragondolás?
(#) dB_Thunder válasza Lays hozzászólására (») Júl 30, 2015 /
 
Akkor leírom érthetőbben! Felejtsd el, hogy belenyúlsz a hangsugárzóba, hangváltóba, mint egy rossz álmot!
Normál hangerejű zenehallgatásnál megbírja az erősítő a 4ohmot. Azt az időt amit a hangváltó, hangsugárzó, tönkretételével töltenél, inkább töltsd pénzkereséssel, azután vegyél hozzávaló erőt!!
(#) Lays válasza dB_Thunder hozzászólására (») Júl 30, 2015 /
 
Úgy kaptam ezeket a hangfalakat,az erősítővel nincs gond... A szettre van bekötve,itt mehet 4-16ig,de alacsony hangerőn nagyon melegszik. B szettet is akartam volna rákötni de akkor 8ra kell egyenlítenen A oldalon is. Mindenesetre azért köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2015
(#) johnkiss hozzászólása Júl 31, 2015 /
 
Tiszteletem mindenkinek, azt szeretnem kerdezni, mi a legjobb megoldas hangszorok vedelmere. Nemreg sikerult elloni ket 1000 wattos Behringert, es nem szeretnem ha ez megint elofordulna. Koszonom elore is.
(#) dB_Thunder válasza johnkiss hozzászólására (») Júl 31, 2015 / 3
 
A legjobb védelem az ÉSZ! Melynek segítségére lehet egy jó limiter.
(#) Lacko12 hozzászólása Aug 3, 2015 /
 
Sziasztok!
Műhelybe készülök 2 hangsugárzót készíteni, és nem tudom merre induljak el.
A feltétel lényegében annyi lenne hogy bírja azokat a körülményeket ami egy műhelyben vagy akár egy garázsban elő fordulnak.
Természetesen nap végén le lenne takarítva de nap közben ráhulló port és változó páratartalmat azért bírja ki bár annyira nem necces mert zárt térben lesz tető felett szóval nem kint nyitott placcon.
2 utas rendszerre gondoltam 2 hidalt tda 7294 hajtaná őket, pa irányba indultam el gondolván hogy azok vannak kitéve folyton cipelésnek és mostoha körülményeknek de a mélynyomók nagy érzékenysége végett nem igen tudnám feszegetni az alsó frekvenciákat, ezért fordulok ide hozzátok hátha járt már valaki ilyen cipőben.
Úgy 40.000Ft/db-ra gondoltam költségvetésileg.
Előre is köszönöm a válaszokat.
Tisztelettel:
Albert László
(#) voodoo válasza Lacko12 hozzászólására (») Aug 3, 2015 /
 
Szia!

Konkrétan mi a kérdés? Vagy az a feltétel, hogy bírja az enyhe nedvességet, port? Hát, mindenképp ajánlom a rácsokkal ellátott enyhe hangáteresztő szövet használtatát a hangszórók előtt. A dobozokat pedig valamilyen műgyantás festékkel vagy bevonattal kéne kezelni, hogy nedves ronggyal letörölhető legyen, és a fa nem szívja be magába a vizet.
(#) Lacko12 válasza voodoo hozzászólására (») Aug 3, 2015 /
 
Szia!
Igen lényegében ennyi lenne a feltétel hogy az átlagos körülményeken túl kicsit többet ki tudjanak bírni a hangszórók.
(#) voodoo válasza Lacko12 hozzászólására (») Aug 3, 2015 /
 
Akkor igazából ennyi. Mint minden hangsugárzó, így a PA is, csak akkor lesz hosszú életű, ha óvják -nem csak a túlterheléstől.
(#) Lacko12 válasza voodoo hozzászólására (») Aug 3, 2015 /
 
Értem, akkor mégsem szűkül le a kör teljesen.
Köszönöm a segítséged!
(#) djyuri hozzászólása Aug 3, 2015 /
 
Sziasztok!

Pesten,vagy közvetlen környékén hol lehet kapni gumiszélt (16,5 centis) hangszóróhoz? Az ilyen bemegyek,megveszem,elhozom kategóriára értem...Rendelgetni sajnos most nincs idő

Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2015
(#) rockersrac hozzászólása Aug 3, 2015 /
 
Sziasztok! Egy kis segítséget kérnék tőletek! Van egy philips sbc bm140 hangszóró párom, amiből a hangszórót át szeretném másik dobozba építeni. A méretek ,,koppintása" nem lenne gond, ellenben a reflex nyílás kialakítása már okoz némi fejtörést: két ovális cső, a hangfal hátsó felén lévő nagyobbik cső egyik fele az hátulról zárt, a kisebb az nyitott mindkét felén nyitott. A két cső kb félig fedésben van egymással. Elvileg 50-22000Hz a frekvencia átvitele, ami nekem bőven elég, mert ,,party" hangszórót szeretnék csinálni belőle... Remélem elég érthetően fogalmaztam, képeket holnap tudok csinálni, ha kell esetleg. Előre is köszönöm a segítséget!
(#) P_Laszlo válasza steelbird hozzászólására (») Aug 3, 2015 /
 
Igazából a legtöbb magashangszóró névleges terhelhetősége 5-10W-nál nem több.
(#) Primary válasza rockersrac hozzászólására (») Aug 4, 2015 /
 
Szabad megkérdeznem, hogy miért szeretnéd átépíteni?
(#) rockersrac válasza Primary hozzászólására (») Aug 4, 2015 /
 
Egy doboz részévé akarom tenni. Ennyi a lényege a dolognak.
(#) szucsistvan123 hozzászólása Aug 5, 2015 /
 
Üdv!
Egy Mega hangfalpárban van egy egy magas tölcsér, amik tönkrementek. A tölcsér jó, csak a hangszóró a rossz. A típusát nem tudom, semmi adat nincs rajta. A kérdésem, hogy a tölcsérre való hangszórót honnan lehetne szerezni? (esetleg egy weblap link?) 4 Ohm-os (elméletileg).
Köszi!

Te minden evőeszközt késnek nevezel?
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2015
(#) Buvarruha hozzászólása Aug 11, 2015 /
 
Valaki fel tudna világosítani, hogy hogy is kell a reflexnyílás hosszát kiszámolni? A winISD és a netes kalkulátorok ugyanazt számolják, nálam mégis totálisan eltér a valóság az elmélettől. 115L-es dobozom van 16cm átmérőjű nyílással (1db) aminek a hossza a falvastagság, vagyis 19mm, az impedancia és "fülmérés" szerint is 38Hz-re van így hangolva, viszont a kalkulátorok szerint 170Hz-re ami kizárt, 170Hz-en nincs is különbség még a frekvenciamenetben sem, ha beudgaszolom nyílást, csak a szub tűnik el, nem beszélne a borzalmas hangról ami ilyen hangolás mellett búgatá a fejemet. Akkor most mi is az igazság?
(#) olahtamas hozzászólása Aug 11, 2015 /
 
Adott egy pár M.N.C 30703Részletek Milyen hangdobozt ajánlatok neki? Elsősorban a mély tartomány kiemelése a cél, vagyis a maxot szeretném kihozni belőle.
(#) dB_Thunder válasza olahtamas hozzászólására (») Aug 11, 2015 /
 
Zárt vagy negyedrendű bandpass-t
(#) olahtamas válasza dB_Thunder hozzászólására (») Aug 11, 2015 /
 
Negyedrendű bandpasshoz esetleg tervet tudnál adni?
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2015
(#) Buvarruha válasza olahtamas hozzászólására (») Aug 11, 2015 /
 
Pötyögd be az adatait valami tevrezőprogramba és kiderül, hogy mi, mekkora kell neki.
(#) olahtamas válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 11, 2015 /
 
Melyik tervezőprogramot ajánlod?
(#) steelbird válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 11, 2015 /
 
Szia.
Az Unibox szerint 115L esetén 16cm átmérőjű és 19mm -es nyílással 61,7Hz a hangolás.
Port rezonancia: 1276 Hz.
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2015
(#) olahtamas válasza steelbird hozzászólására (») Aug 11, 2015 /
 
Mélyebbre nem lehetne menni?
(#) Buvarruha válasza steelbird hozzászólására (») Aug 11, 2015 /
 
Igen, de az még mindíg távol ál a valóságtól, az impedanciamérés nem hazudik. Ezen kalkulátorban megadható egy úgynevezett end correction faktor. A térfogat és mért frekenvcia alapján ki is számítható ez az érték, de egy új design tervezésekor hogy a viharba lehet ezt meghatározni? Őszintén szólva azt sem tudom, hogy mi ez a paraméter, csak sejtésem van arról, hogy a csövek kerekítését számolja bele, de nálam arról szó sincs...
(#) steelbird válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 11, 2015 /
 
Ott van hozzá a linkelt oldalon legalul a kalkulátor.
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2015
(#) Buvarruha válasza steelbird hozzászólására (») Aug 11, 2015 /
 
Értem én, de ahoz kell a mért hangolási frekvencia, márpedig új doboznál mindkettő paraméter ismeretlen.
(#) olahtamas válasza steelbird hozzászólására (») Aug 11, 2015 /
 
Esetleg a tervet elkaphatom?
(#) Buvarruha válasza olahtamas hozzászólására (») Aug 11, 2015 /
 
Javaslom, hogy figyeld, hogy melyik hozzászólás kinek a hozzászólására válasz, eddig ugyanis nekem válaszolt a kolega. A már említett uniboxot próbáld ki. Mivel ehez a hangszóróhoz nem hinném, hogy lenne terv, főleg hozzáméretezett, ezért azt neked kell megcsinálnod. Ha nagyon egyszerű programot akarsz, akkor ott van a WinISD béta. Kevés adattal is megelégszik és a lényeget meg lehet tudni belőle.
Következő: »»   553 / 727
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem