Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   554 / 727
(#) dB_Thunder válasza olahtamas hozzászólására (») Aug 11, 2015 /
 
Itt találsz egyszerű tervezőt mindenhez.
(#) andor95 hozzászólása Aug 12, 2015 /
 
Sziasztok.
Egy 6-od rendű bandpass ládát szeretnék építeni az RCF 8002 mintájára. A hangszóró adott.
A problémám az, hogy nem tudom miként méretezzem a dobozt a hangszóróhoz? Ha tudnátok ajánlani valami jó kis programot megköszönném.
Várom a tanácsaitokat.
Köszönöm előre is.

EW18HN.pdf
    
(#) dB_Thunder válasza andor95 hozzászólására (») Aug 12, 2015 /
 
A hangszóród nem passzol a 6-odrendűbe, a magas Qts miatt, max negyedrendűbe jó.
Okosságok
Bővebben: Link
Itt a kérdezők nem ismerik a Google-t?????
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2015
(#) Buvarruha hozzászólása Aug 12, 2015 /
 
Íme néhány példa, hogy miért érdemes süketszobában, vagy szabadtéren mérni, hallgatni. A szabadtéri mérésen is látszik egy erős kioltás, ugyanis itt is volt két fal ami között rakosgatva jobban, vagy kevésbbé oltotta ki. A luk című képen a reflexnyílás elé volt téve a mikrofon, meg egy kis szél.
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2015
(#) zotya1983 válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 12, 2015 /
 
És a fázisfordítást valamint a középretolást (subok egymás mellé középre) próbáltad?
(#) Buvarruha válasza zotya1983 hozzászólására (») Aug 12, 2015 /
 
Nincs SUB-om (igazából azt sem értem, hogy miért kellene tologatni), a probléma nem a hangváltóval van, ugyanis 5Khz-en találkozik a kettő és azt észre sem lehet venni. Egyszerűen a közép esik és ahoz van csillapítva a magas. Mint látod beltéren ez nem vehető észre hallgatói távolságból (egészen másképpen szól bent).
(#) andor95 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Aug 12, 2015 /
 
Értem.
Készítettem egy szimulációt a WinISD vel bassreflex ládára ugyanezzel a szóróval csak itt az a gond, hogy a membránkitérés meghaladja az Xmax ot. Ez nagy probléma ugy e?

Névtelen.png
    
(#) dB_Thunder válasza andor95 hozzászólására (») Aug 12, 2015 /
 
Akkor elmondom még egyszer! A hangszóród ALKALMATLAN 6rendűbe, és emiatt reflexbe sem jó!!! Zártba , meg 4-edbe működne normálisan.
Nem kell hajtani csak 3 wattal és nem lépi túl a megengedett kitérést.
(#) vezeralmos2 hozzászólása Aug 13, 2015 /
 
Gladen Audio sqx 8 mennyire jó szobába 35L zárt dobozban?
(#) Buvarruha válasza vezeralmos2 hozzászólására (») Aug 13, 2015 /
 
Ha legalább a TS paramétereit megadnád, akkor lehetne is válaszolni.
(#) reloop hozzászólása Aug 13, 2015 /
 
Sziasztok! Megkértek építsek band-pass ládát JBL CS1214-hez. A mellékelt ajánlás használható? Próbálta esetleg valaki?
(#) Buvarruha válasza reloop hozzászólására (») Aug 13, 2015 /
 
Miért ne lenne használható? Minden hangszóróhoz ilyen doksi kellene.
(#) reloop válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 13, 2015 /
 
Ebben az árfekvésben (15k) előfordul néha meglepetés.
(#) Buvarruha válasza reloop hozzászólására (») Aug 13, 2015 /
 
Csodát nem kell várni, de rendes mért adatok vannak benne amiken látszik is, hogy közel sem tökéletes hangszóróról van szó, de ennél jobbat nem hinném, hogy ki lehetne hozni belőle.
(#) reloop válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 13, 2015 /
 
Köszi! Akkor indítom a fűrészt
(#) steelbird válasza reloop hozzászólására (») Aug 13, 2015 /
 
Szia! Nekem reflex ládában van a gyári adatlapja alapján tervezve, nem okozott csalódást.
(#) dB_Thunder válasza reloop hozzászólására (») Aug 14, 2015 /
 
JBL nem szokott nagyot hazudni! Egyetlen turpisságot követ el, miszerint az érzékenységet mindig 2.83 Voltra adja meg, ami viszont 4 ohmos hangszórónál már 2 watta.. Tehát az adatlapon szereplő érzékenységből vonjunk ki 3at, hogy megkapjuk az 1 watthoz tartozó érzékenységet!
(#) reloop válasza dB_Thunder hozzászólására (») Aug 14, 2015 /
 
Üdv! Az érzékenységgel kapcsolatos kegyes csalás nekem is szemet szúrt.
Bennem az motoszkál, hogy a rendkívül kemény felfüggesztés hogyan tud ilyen kis dobozzal együttműködni. Mondjuk a speciális (autós) alkalmazásnál a rezgés átadása az elsődleges feladat és lehet, az működni fog rendesen.
(#) P_Laszlo válasza reloop hozzászólására (») Aug 15, 2015 /
 
Nagyjából úgy működik, ahogy a modellezések mutatják. A levegő az autóban is olyan, mint máshol, a hanghullámok ugyanúgy terjednek, csak kisebb tér. Ennyiben lehet különleges.
(#) P_Laszlo válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 15, 2015 /
 
Miért érdemes? Ha kint megméred és szép, majd visszaviszed a szobába, megint a csúnyát fogod hallani.
(#) Buvarruha válasza P_Laszlo hozzászólására (») Aug 15, 2015 /
 
Nyílván, de kint nem vezeted magad félre, a benti méréssel ez előfordul ahogy a példa is muitatja. Egy kicsit visszafelébb feltettem kérdést a reflexnílással és hangolásával kapcsolatban, arról tundál valamit mondani nékem?
(#) reloop válasza P_Laszlo hozzászólására (») Aug 15, 2015 /
 
Bizonyára a rendkívüli meleg az oka, a minap ugyan azon TS adatokból kétségbeejtő görbét szerkesztett nekem a WinISD, azért érdeklődtem. Megismételve az eljárást meglepő módon jó az eredmény. Köszönöm a biztatást!

CS1214.png
    
(#) P_Laszlo válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 15, 2015 /
 
Ott mérd, ahol hallgatod. Még ha a mikrofon nem is fér oda a füledtől egészen.
(#) P_Laszlo válasza reloop hozzászólására (») Aug 15, 2015 /
 
Biztos jó, de a környezet hatásai nincsenek benne ebben sem.
(#) Buvarruha válasza P_Laszlo hozzászólására (») Aug 15, 2015 /
 
Ha itt mérem, akkor rendben van a dolog, már amennyire ez lehetséges. Amúgy a székbe szoktam párnákat rakni és a fülem helyére rakom a mikrofont.
(#) reloop válasza reloop hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
A JBL CS1214 gyári bandpass tervhez annyit tennék még hozzá, autós alkalmazásnál, ahol gyakori a láda ki és beemelése, érdemes a hangszórót a front kamra felől beszerelni, középre kerül a súlypont.
Természetesen a membrán előtti szabad, és a membrán mögötti kiszorított térfogatot át kell kalkulálni egyik térből a másikba.
Meghallgatva 25Hz-100Hz ismétlődő sweep-pel, a doksi hangnyomás-görbéje helytállónak tűnik
Bevallom aggodalommal kezdtem az építést, mert eddig csak rosszabbnál rosszabb házi kivitelezésű bandpass ládákat hallottam. Ezt bátran ajánlom utánépítésre.
(#) Buvarruha válasza reloop hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Jól látom, hogy azok PVC vízvezetékcsövek, praktikusan oolvasztott, és kerekített végekkel? csak nem tőlem lested annó?
(#) reloop válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Régóta foglalkozom hőre lágyuló anyagok formázásával, ehhez az átmérőhöz van egy különbejáratú befőttesüvegem. Kárpitozás után lefotózom a külső nyílást is. /Hevítés konyhában, gázon /
Egy időben volt megfizethető áron, SAL-os 102-es cső mindkét végén peremmel, de sajnos megszűnt a forgalmazása.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2015
(#) Buvarruha válasza reloop hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Még régebben mutattam, ilyen csöveket, azt hittem, onnan vetted a lapot, de ezekszerint kreatív vagy magadtól is. Én amúgy a klasszikus gömb lámpabúrán formázom őket. Ilyen csővel gyári ládában találkoztam, az a gond vele, hogy, ha nem csiszolod össze a végeket, akkor a kis kiálló peremek olyan szélzajt csinálnak, mint egy trabant 100-nál lehúzott ablakkal.
(#) reloop válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Lámpabúra? - ki fogom próbálni
PVC 65mm átmérővel.
Következő: »»   554 / 727
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem